Retro Na Gazie + KONKURS

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#121 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Czekam na raport z Sacpa.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#122 Post autor: RetroBorsuk »

Będzie z SACPa raport. Może dziś zacznę go pisać.

Jak wam temat tutaj przeszkadza to możecie go przenieść gdzie tam sobie widzicie - mi to nie przeszkadza.

Na końcu tamtego roku "zatrudniliśmy" chłopa tylko do C64 i napisał fajna reckę Trylogii Powrotu Do Przyszłości, podniecił się bardzo o pisaniu, dostał konto, dostęp do wordpressa, hiciory na C64 miał opisywać i dupa blada. Nie wiem, może pisze jakiegoś kolosa...

Ja jakbym się wyrabiał czasowo to bym opisywał też nowości na C64, ale się nie wyrabiam bo obowiązków pincet trzy.

Dla odmiany od Atari zrobię teraz SACPA oraz Przegląd Amigowych Shmupów. W Gramy na Gazie zawsze mówię miło o C64, ale wiadomo - jeżeli gra, którą ogrywamy jest na C64. Larek myśli abyśmy zaczęli robić porównania gier C64/Atari - więc nie skreślajcie nas.

Jeżeli chcecie pomóc w zwiększeniu się materiałów o Komodzie na naszej stronie - to zachęcam jak zawsze - do współpracy do podesłania tekstu.

Ale tak jak mówię, jeżeli ten temat was razi tutaj przenieście gdzie chcecie. Atarowców razi jak wspominam o C64 na ich forum i też się zaczynają wkurzać. Amigowcy także. No cóż wszystkim się nie dogodzi.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#123 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Administrator juz raz Cie przeniosl. Carrion jest bardzo wplywowa osoba i trzeba sie liczyc z jego zdaniem. Skoro chca Cie dojechac tez na innych forach to proponuje pisac tu tylko wtedy gdy masz cos nowego o c64 i tak samo rob na forach Atarowskich oraz Amigowskich. Jeszcze mozesz wbic sie na speccy.pl wybadac nastroje :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#124 Post autor: carrion »

@Borsuk
Uwielbiam czytać Twoje teksty i oglądać filmiki z Larkiem,
To co pisze Seba ma sens. Więcej o C64, a będzie dobrze ;)

Aha - No i ... Nikt Cię stąd nie wygania!
c64portal.pl, retronavigator.com

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#125 Post autor: RetroBorsuk »

Ok dziękuje.

Wczoraj się zgłosił Tenchi (ten od C64) i bierze na tapet: Knight n Grail, nie wydany sequel oraz Pains n Aches. Znając Tenchiego będą to opasłe, pełne pasji recenzje. Sam je chciałem napisać, ale czasu na wszystko nie starcza.

Na Sacpie było mało C64 ale za to grałem w Bridge Strike na Amige i świetna gra się szykuje.

W najnowszym GnG będzie gra Xenophobe i w tekście dam trochę więcej o wersji na C64 niż o innych konwersjach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#126 Post autor: carrion »

Ah Tenchi - znam, lubię, rozmawiam ;)

Na SACP trochę za daleko, ale na którąś z imprez retro (nie scenowych) planuję w końcu wziąć C+4 i pokazać atarowcom i innym braciom w 8bitach.
c64portal.pl, retronavigator.com

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#127 Post autor: RetroBorsuk »

No chłopaki, zgodnie z obietnicami, żebyście tutaj na mnie zbytnio nie narzekali ;-) dzisiaj coś na Komcia.

Nowatorski i wielki przebój logiczno-zręcznościowy z widoku FPP przeniesiony do widoku 2D i w świat pikseli,czyli PORTAL. Napalałem się na tę grę strasznie, gdyż wszystko w niej wyglądało super i rzeczywiście zagrało oprócz faktu, że ktoś zapomniał w niej projektach poziomów... Straszne marnotrawstwo.

Wszystkiego dowiecie się w recenzji repipa/

RECENZJA | PORTAL (COMMODORE 64)


http://www.retronagazie.eu/recenzja-por ... modore-64/

Zapraszam do recenzji, podzielenia się opiniami.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#128 Post autor: RetroBorsuk »

Witajcie w słoneczną niedzielę.

Uruchamiamy nowy cykl, w którym będziemy przedstawiać wam mniej znane gry na Amigę, ich recenzję oraz rozgrywkę video z nich. Rozpoczęliśmy współpracę amigowcem Marechckiem. W pierwszym odcinku: platformer HARD N HEAVY,
wariacja Ponga - LORDS OF WAR, CYTRON - czyli Alien Breed na gąsienicach :-).


Gra Wstępna | Video – Hard’n Heavy, Lords of War, Cytron (Amiga)

http://www.retronagazie.eu/gra-wstepna- ... ron-amiga/

Dodatkowo we wpisie macie także informacje i oceny wersji Hard n Heavy na Commodore 64 i Atari ST(E)

Miłej lektury i zapraszam do komentowania.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#129 Post autor: RetroBorsuk »

Witam serdecznie. Zapraszam na relację z ostatniego Silesian Amiga Claasic Party, które odbyło się w Siemianowicach Ślaskich 9 lutego tego roku. Impreza bardzo się udała, najlepszy SACP na jakim byłem i najbardziej liczny.

We wpisie:
- Najwięcej miejsca o gospodyni czyli Amidze, w różnych wcieleniach.
- Zapowiedz i pierwsze wrażenia z Bridge Strike (Amiga) - duchowego następcy River Raid.
- Texas Instruments i BBC Micro oraz gry na te sprzęty.
- Oczywiście Mała Ataryna.
- Trochę o paru Komodach, które tam stały.
- I o Megadrive
oraz inne ciekawe relacje ze zlotu.

RELACJA | SACP LUTY 2019 + ZAPOWIEDŹ BRIDGE STRIKE

http://www.retronagazie.eu/relacja-sacp ... ge-strike/

Zapraszam do lektury i do podzielenia się z nami waszymi opiniami zarówno o Zlocie jak i o wpisie.

Pozdrawiam

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#130 Post autor: RetroBorsuk »

Dzisiaj przeniesiemy się w świat jednego z pierwszych trójwymiarowych hack'n slashy - czyli bardzo dobrego Darkstone (PC, PSX) - który fanom Diablo przysporzył wiele radości w młodości.

RECENZJA | Darkstone (PC, PSX)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-darkstone-pc-psx/

w wykonaniu Mroka.

Zapraszam do lektury, komentarzy. Znacie jeszcze jakieś fajne hack'n slashe z tamtych czasów oprócz Diablo?

Pozdrawiam

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#131 Post autor: RetroBorsuk »

Dzień dobry, dzień dobry w pierwszy ranek weekendu.

Tradycyjnie z tej zaszczytnej okazji (laba) przygotowaliśmy dla Was trochę atrakcji.

Lubicie klimaty horror scifi plus prucie ołowiem (laserem) do potworów z kosmosu? Zapraszamy do najnowszego Gramy na Gazie, w którym przedstawiamy niewydaną oficjalnie na Atari XL/XE strzelaninkę chodzoną XENOPHOBE. Dostępna jest także na wiele innych systemów.

GRAMY NA GAZIE | XENOPHOBE - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... ekawostki/

Tradycyjnie gwoździem numeru jest:

1. Najnowszy odcinek Gramy na Gazie o XENOPHOBE, długaśny strasznie!
2. Recenzja wersji na Atari XL/XE
3. Omówienie konwersji gry na inne maszynki Amiga, Atari ST, C64, Nes, Atari 7800, Speccy i inne
4. Fabularyzowana historyjka inspirowana KsenoFobią.
5. Recenzja wersji na Automaty Arcade.

Miłej długiej lektury życzę i podzielcie się z nami komentarzami o filmie na kanale Larka, jak i o samym wpisie na Retro Na Gazie.

Pozdro retromaniacy!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#132 Post autor: carrion »

hej Borsuk
Obejrzałem Cały. Miałem dzisiaj sesję pixlowania i akurat fajnie sobie w tle wasze gadanie i granie brzęczało.
Od razu sprawdziłem wersję na C64. Faktycznie niezła (lepsza :P)
Wersja na Arcade graficznie to porażka. Ja rozumiem że późne lata 80'te ale na 8bitowcach ta gra wygląda lepiej - nawet na Atari ;)
BTW Niezłe wykopalisko. Właśnie ze względu na takie klimaty lubię czasami zerknąć na strony atarowskie.

Cycek? - no niezły początek.
Teksty o żonach na końcu? - the best ;)
c64portal.pl, retronavigator.com

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#133 Post autor: RetroBorsuk »

Dzięki carrion, że się podobało. Trochę za długie, ale wiesz chcieliśmy przejść całą grę.

Xenophobe to jeden z nielicznych przypadków, że wersje 8-bitowe są lepsze od oryginału. C64, Amstrad, Speccy i Atarowskie. Gra trochę rozczarowuje, ale rarytasem jest niezłym (no tylko na XL/XE). Wersja na Komcia całkiem fajna.

A dzisiaj coś na Amigę.

Dzisiaj drugi odcinek naszego nowego minicyklu.

Marecheck ogrywa grę na youtube, ja gram i piszę recenzję czyli GRA WSTĘPNA.

MISSILES OVER XERION (AMIGA) VIDEO + RECENZJA

http://www.retronagazie.eu/gra-wstepna- ... -recenzja/

Filmik plus dosyć treściwa recka tego niezłego klonu, wariacji na temat Missile Command.

Zapraszam do seansu oraz lektury.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#134 Post autor: RetroBorsuk »

Witam serdecznie.

Dzisiaj repip przygotował Retro Rozmaitości za miesiąc luty.

http://www.retronagazie.eu/retro-rozmaitosci-luty-2019/

Znajdziecie tam zarówno gry na C64, jak i Amigę i inne fajne newsy z retro świata.

Zapraszam do lektury.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#135 Post autor: RetroBorsuk »

Witamy w kolejnym odcinku Gramy na Gazie.

Jednoprzyciskowe nowe maleństwo 6,5 KB od Bocianu i Piesia.

MISTER HOPPE

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... ekawostki/

We wpisie: najnowszy odcinek GnG, recenzja gry na Atari XL/XE, etapy powstawania gr, historyjka rozweselająco-erotyczna.

Zapraszamy do seansu oraz lektury.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#136 Post autor: RetroBorsuk »

Witam serdecznie.

W czwartkowy wieczór tradycyjnie kryminał! Ups, żartowałem, dzisiaj muzyczny czwartek!

Lubicie słuchać muzyczek z najlepszych 8-bitowych gier? Na pewno. A w połączeniu z rockowym graniem? Ja uwielbiam!

Dzisiaj przedstawiamy wam ZESPÓŁ: BROTHERS IN ATRS - który udanie łączy świat rockowy z muzyką gier.

WYWIAD | ZESPÓŁ BROTHERS IN ATRS czyli Rock spotyka POKEY'a.

W artykule: jajcarski wywiad z członkami kapeli oraz videoklipy z najlepszymi utworami zespołu.

http://www.retronagazie.eu/wywiad-z-brothers-in-atrs/

Do odsłuchania i obejrzenia znajdziecie tam między innymi takie hiciory jak Lasermania czy The Last Ninja 2 w nowych aranżacjach!

Zapraszam do lektury i seansu oraz podzielenia się swoimi wrażeniami.

Atarowska Koneksja
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:44

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#137 Post autor: Atarowska Koneksja »

BARDZO SIĘ MNIE PODOBA TEN ARTYKUŁ!!!
jestem najzabawniejszym kolesiem w tym wątku

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#138 Post autor: RetroBorsuk »

Dzisiaj jako odpoczynek od pikseli kultowa strzelanka FPP czyli

SERIOUS SAM - PIERWSZE I DRUGIE STARCE

http://www.retronagazie.eu/recenzja-ser ... e-starcie/

Zapraszam do lektury, tych którzy zarzynali hordy potworów.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#139 Post autor: RetroBorsuk »

Dzisiaj nielegalnie pędzimy bimber przez Amerykę! Czyli zapraszam na mega zwariowanarecenzję:

MONSHIINE RACERS + VIDEO Z ROZGRYWKI (Amiga, Atari ST, PC-DOs)

Sympatyczna, trochęzapomniana gierka, którą pokazuje nasz kolega Marecheck, zaś ja wyskrobałem recenzję.

http://www.retronagazie.eu/gra-wstepna- ... -recenzja/

Miłej lektury i pamiętajcie, że bimber przyczyną ślepoty!

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#140 Post autor: RetroBorsuk »

W dzisiejszym Gramy na Gazie oraz wpisie na Retro na Gazie mamy dla was dwie szybkie strzelanki oraz pincet konwersji i nie tylko! Kultowy Defender i jego mniej kultowy sequel Stargate.

GRAMY NA GAZIE + LEGENDY SALONÓW GIER: DEFENDER i STARGATE : RECENZJE, KONWERSJE, SEQUELE, NAŚLADOWCY

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... asladowcy/

Powyższy gruby wpis potraktujcie jednak jako wielki hołd dla tych wspaniałych gier, w którym przedstawimy wam masę informacji z nimi związanych. Od recenzji obu tych tytułów w wersji oryginalnej czyli automatowej, poprzez mini sylwetkę twórców, czy wykaz wszystkich domowych edycji tychże hitów. Oczywiście o istnieniu których mamy pojęcie gdyż wyszła ich cała masa… Mało? To dołożymy do pieca prezentacją najróżniejszych sequeli i remaków, nieoficjalnych podróbek, czy najsłynniejszych naśladowców i duchowych spadkobierców. Gotowi? No, to zaczynamy! Niech rozpocznie się najbardziej dynamiczna rozpierducha we wszechświecie…

ODPOWIEDZ