Program do przeglądania obrazków z C64

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#21 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:@Prawdziwy, świetna robota, naprawdę!
Znasz taki program Assembly64? Zasysa wszystko z CSDB w różnych kategoriach, również grafiki.
Dziękuję! Programu nie znam, ale z tego co widzę to na CSDB są prawie same .PRG, .D64, .T64 zamiast surowych obrazków. Więc nie wiem czy ten program cokolwiek da. Ale w sumie zobaczę, co mi szkodzi :D Także dzięki za sugestię!
A jak masz jakieś fajne grafiki to możesz wgrać tutaj:
http://tomseditor.com/gallery/upload
:D

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#22 Post autor: isildur »

Wrzuciłem kilka obrazków kla i art (art studio hires), ale się nie pojawiły. W jakim formacie powinny być wrzucane?

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#23 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:Wrzuciłem kilka obrazków kla i art (art studio hires), ale się nie pojawiły. W jakim formacie powinny być wrzucane?
Pojawiły się tutaj:
http://tomseditor.com/gallery/other
Tutaj wskakują domyślnie, a potem ręcznie przenoszę do pozostałych zakładek. Staram się zrobić, żeby to było automatycznie.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#24 Post autor: isildur »

Ok, dobre rozwiązanie.
Masz jakiś pomysł na egzotyczne formaty typu: FLI, IFli, Nufli, SuperHIRES itd.?
Może snapshoty z vice/c64 debugger? Hmm chyba nie ma lepszego rozwiązania?

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#25 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:Ok, dobre rozwiązanie.
Masz jakiś pomysł na egzotyczne formaty typu: FLI, IFli, Nufli, SuperHIRES itd.?
Może snapshoty z vice/c64 debugger? Hmm chyba nie ma lepszego rozwiązania?
Jeżeli chodzi o interlejsy to nie mam o nich tak dużej wiedzy jak o Multicolor/Hires. Z tego, co mi wiadomo do formatu Koala można bezstratnie skonwertować każdego Multicolora. Natomiast w przypadku w interlejsów jest kilkanaście formatów, ale nie wiem które z nich są "najbogatszy". Format .ffli wydaje się dosyć bogaty (każdy plik zajmuje w nim 26115 bajtów i ma rozdzielczość 296x200). Ale tutaj muszę się po prostu doszkolić. Prawdopodobnie będzie tutaj potrzeba kilka różnych formatów.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#26 Post autor: isildur »

Prawdziwy pisze:Prawdopodobnie będzie tutaj potrzeba kilka różnych formatów.
Kilkanaście tak na oko ;) (tych w miarę podstawowych).

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#27 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:
Prawdziwy pisze:Prawdopodobnie będzie tutaj potrzeba kilka różnych formatów.
Kilkanaście tak na oko ;) (tych w miarę podstawowych).
No to najwyzej będzie kilkanaście :D Ale tak na oko większość grafik jest i tak Multicolor/Hires, więc myślę, że jak się zostawi temat tych innych na potem to się nic nie stanie :D

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#28 Post autor: kmeg »

@Prawdziwy

Napisz dokładnie czego potrzebujesz to w wolnej chwili może uda mi się pomoc. JS to nie moja bajka ale c/c++ się bardzo dobrze do niego kompiluje ;)

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#29 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:Wrzuciłem kilka obrazków kla i art (art studio hires), ale się nie pojawiły. W jakim formacie powinny być wrzucane?
Twoje uploady, który były w formacie Koala są już na stronie galerii Multicolor i dałem je na samą górę, bo są spoko :D
http://tomseditor.com/gallery/multicolor

Wrzuciłem trochę prac znalezionych na CSDB. Łącznie na stronie jest już ponad 430 obrazków :D

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#30 Post autor: Prawdziwy »

kmeg pisze:@Prawdziwy

Napisz dokładnie czego potrzebujesz to w wolnej chwili może uda mi się pomoc. JS to nie moja bajka ale c/c++ się bardzo dobrze do niego kompiluje ;)
Z pewnością skorzystam z oferty tylko jeszcze nie wiem co jest potrzebne. W pierwszej kolejności chcę trochę obrazków nazbierać.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#31 Post autor: isildur »

Prawdziwy pisze:
isildur pisze:Wrzuciłem kilka obrazków kla i art (art studio hires), ale się nie pojawiły. W jakim formacie powinny być wrzucane?
Twoje uploady, który były w formacie Koala są już na stronie galerii Multicolor i dałem je na samą górę, bo są spoko :D
http://tomseditor.com/gallery/multicolor

Wrzuciłem trochę prac znalezionych na CSDB. Łącznie na stronie jest już ponad 430 obrazków :D
Jakaś segregacja by się przydała autor/grupa/rok.
Co do egzotycznych formatów, to może by tak zrobić, że na Twojej stronie jest png, a jako download .d64/prg?

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#32 Post autor: kmeg »

Prawdziwy pisze:
kmeg pisze:@Prawdziwy

Napisz dokładnie czego potrzebujesz to w wolnej chwili może uda mi się pomoc. JS to nie moja bajka ale c/c++ się bardzo dobrze do niego kompiluje ;)
Z pewnością skorzystam z oferty tylko jeszcze nie wiem co jest potrzebne. W pierwszej kolejności chcę trochę obrazków nazbierać.
Mam pewien pomysł jak ułatwić zbieranie grafik od dawna, jak znajdę trochę czasu to może się uda.

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#33 Post autor: Prawdziwy »

kmeg pisze:Mam pewien pomysł jak ułatwić zbieranie grafik od dawna, jak znajdę trochę czasu to może się uda.
Brzmi ciekawie. Może mógłbyś opisać i razem pomyślimy jak to zrobić?

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#34 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:Jakaś segregacja by się przydała autor/grupa/rok.
Co do egzotycznych formatów, to może by tak zrobić, że na Twojej stronie jest png, a jako download .d64/prg?
Filtracja rok/autor już jest. Informacji o grupach jest trochę mało w bazie, więc takiej filtracji na razie nie ma.

Właśnie się zastanawiam nad tymi .prg/.d64. Z jednej strony- takie strony już są (chociażby CSDB) i to jest główna cecha wyróżniająca tę moją galerię. Z drugiej jednak strony konwertowanie do formatów normalnych zajmuje strasznie dużo czasu i przez to jest mało grafik na stronie. A dopóki jest mało grafik to nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał to przeglądać.

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#35 Post autor: Prawdziwy »

Przeniosłem rozmowę dot. galerii tutaj, bo trochę offtopic:
http://c64scene.pl/viewtopic.php?f=3&t= ... 303#p36303

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#36 Post autor: Prawdziwy »

Usunąłem nowy wątek dotyczący tej galerii, bo najwyraźniej nikogo to nie obchodziło. Więc wracam tutaj.

Dodałem grafiki do zakładki Hi-Res, możliwość komentowania oraz dodawania do ulubionych.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#37 Post autor: isildur »

Prawdziwy pisze: Filtracja rok/autor już jest. Informacji o grupach jest trochę mało w bazie, więc takiej filtracji na razie nie ma.
Super, dzięki.
Prawdziwy pisze: Właśnie się zastanawiam nad tymi .prg/.d64. Z jednej strony- takie strony już są (chociażby CSDB)
W sumie można dodać po prostu link do CSDB.

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#38 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:W sumie można dodać po prostu link do CSDB.
Na CSDB sa też zipy. Może te zipy dać rozpakowane. Zawsze to trochę wygodniej dla użytkowników.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#39 Post autor: isildur »

Prawdziwy pisze:
isildur pisze:W sumie można dodać po prostu link do CSDB.
Na CSDB sa też zipy. Może te zipy dać rozpakowane. Zawsze to trochę wygodniej dla użytkowników.
Jak chcesz :) Zrobiłbym tylko przekierowanie do csdb jeśli ktoś potrafi uruchomić D64, czy PRG, to z zipem sobie zapewne też poradzi.
Wydaje mi się, że same obrazki na stronie są tematem przewodnim, a możliwość ściągnięcia oryginalnego formatu potraktowałbym drugorzędnie. ;)
Hmm... w sumie przyszło mi do głowy, że możesz nie znać ArtCity, które mogłoby być pomocne (ja rzadko z tego korzystam, bo straszny bałagan tam jest):
http://artcity.bitfellas.org/index.php? ... 4&type=tag

Prawdziwy
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:29

Re: Program do przeglądania obrazków z C64

#40 Post autor: Prawdziwy »

isildur pisze:
Prawdziwy pisze:
isildur pisze:W sumie można dodać po prostu link do CSDB.
Na CSDB sa też zipy. Może te zipy dać rozpakowane. Zawsze to trochę wygodniej dla użytkowników.
Jak chcesz :) Zrobiłbym tylko przekierowanie do csdb jeśli ktoś potrafi uruchomić D64, czy PRG, to z zipem sobie zapewne też poradzi.
Wydaje mi się, że same obrazki na stronie są tematem przewodnim, a możliwość ściągnięcia oryginalnego formatu potraktowałbym drugorzędnie. ;)
Hmm... w sumie przyszło mi do głowy, że możesz nie znać ArtCity, które mogłoby być pomocne (ja rzadko z tego korzystam, bo straszny bałagan tam jest):
http://artcity.bitfellas.org/index.php? ... 4&type=tag
Przyznam, że nie znałem, dzięki. Może coś tam znajdę ciekawego. Na razie widzę, że sporo (wszystkie?) to obrazki z CSDB.

ODPOWIEDZ