RetroKomp / LOAD ERROR 2017

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#81 Post autor: wackee »

Dla mnie luz, Carrion, tylko problem z Tobą jest taki, że Ty byś chciał jednocześnie:
a) być obok sceny i nic nie musieć
b) wypowiadać jedynie słuszne sądy o scenie i jej kondycji
c) jeździć tylko na party na które chcesz
d) oceniać które party jest najzajebistsze od 20 lat (w ciągu których opuściłeś 90% imprez)

Dla mnie jeżeli próbujesz łączyć a i b albo c i d to jest to dość śmieszne, bo to trochę jak facet który przesłuchał w życiu dwie płyty i twierdzi że cała reszta muzyki to shit, tudzież jak ktoś kto w życiu jeździł polonezem i passatem, który twierdzi że najlepszym na świecie samochodem jest jeden z nich ;)

Druga sprawa jest taka - i teraz możesz się z tego śmiać ale tak poniekąd mam to w dupie ;) - że jesteśmy na takim etapie w życiu sceny c64 w Polsce, że uważam iż pada ona na ryj przez nadmiar ludzi z podejściem "stoję obok, nie przyłożę się, nie pomogę, ale jak coś, to chętnie przyjadę, pobawię się i jestem spoko". Scena w Polsce jest skarlałych rozmiarów i potrzeba jej ludzi aktywnych, albo aktywnych produkcyjnie, albo wspierających community. Wiem, mam prawie 40 lat i bawię się w idealistę, ale takie podejście mnie po prostu wkurwia, i zwyczajnie po ludzku uważam że w sytuacji kiedy mamy możliwości, stać nas, jesteśmy w stanie, to powinniśmy. I spoko, jeżeli tego nie podzielasz to nie, ale w takim razie zaakceptuj że jeżeli niewiele tej scenie dajesz, to za dużo od niej potem nie wołaj. Na przykład, nie oczekuj wielkiego autorytetu* w moich oczach ;-) Mmmkej?

* w sprawach sceny, za wiele innych rzeczy Cię bardzo szanuję

+ to co mam stopce.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#82 Post autor: carrion »

Panie Lipski, dla czego tak drastycznie...?

a. nic nie muszę - to jest hobby
b. nie jedynie słuszne tylko moje... nie jestem wyrocznią chyba, że jestem?
c. tak - i to jest złe bo?
d. opuściłem 99.99% party w Polsce, ale oceniając party na których byłem -RKLE 2017 to jest najlepsze scenowe party w Polsce na którym byłem od 1995 roku. Co wg Ciebie jest nielogiczne w tym zdaniu?
zaakceptuj że jeżeli niewiele tej scenie dajesz, to za dużo od niej potem nie wołaj
to sobie wydrukuję i powieszę żeby więcej tak bardzo się nie angażować.
dzięki Wacek.

Over'n'Out
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#83 Post autor: wackee »

Uff, klasyczny Carrion, obraza i papa :)
Coś pisałeś mi na privie o emocjonalnym podejściu? A to wyżej to co jest? ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#84 Post autor: jammer »

Wacek, to nie obraza, ani foch, że tak się wtrącę. Po prostu mielisz, rozdrabniasz już temat jak autystyk i robisz z siebie małe uparte dziecko, które musi udowodnić że zawsze ma rację i przyjebie się do każdego słowa z osobna ;) Nie męcz już, zwyczajnie. Trzeba wiedzieć kiedy kończyć i kiedy puentowac :P A co do parties osobiście się nie zgadzam, że jedne są ważniejsze, a inne mniej. To takie myślenie plemienne kibola, szczerze - nasi ważniejsi, inni mniej ;)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2017, 21:46 przez jammer, łącznie zmieniany 2 razy.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#85 Post autor: elban »

Carrion - każda subkultura (i scena) też ma swoje prawidła. Np że nie używa się czyiś prac, na commodore nie akceptuje się dopałek (w odróżnieniu np. od atari czy amigi), problemów nie rozwiązuje się siłowo dając komuś po ryju, etc. W ten sam deseń - wypada wspierać "swoje" imprezy - albo inaczej - do tej pory, wypadało. mimo, na przykład, osobistych animozji (znów - na przykład - nie jest żadną tajemnicą, że ja z Rafem to się raczej nie kolegujemy, a tyle co potrafię zawsze starałem się pomóc Silesii).

Myślę, że Wacław (dosyć nieudolnie?) chce Ci przekazać, że Twoje (jak i każdego aktywnego scenowca) wsparcie było by istotne i mile widziane na każdej imprezie komodorowskiej. Nie chcesz / nie widzisz potrzeby? Twój wybór. Czy można o tym sobie podyskutować na forum? No można, przecież to tylko wymiana poglądów...

Jammer - Jeżeli to dla Ciebie "kibolskie" myślenie - no cóz. Można równie pejoratywny sposób komentować podejście "nic nie muszę"...

Niemniej, możesz nam tak na potrzeby dyskusji napisać co sprawia, że jedno party jest ważniejsze od drugiego?
was twenty, is five, my friend...

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#86 Post autor: jammer »

elban pisze:Niemniej, możesz nam tak na potrzeby dyskusji napisać co sprawia, że jedno party jest ważniejsze od drugiego?
W praktyce priorytet mają dla mnie eventy C64, z racji sentymentu i ograniczonego budżetu rozrywkowego :D No i, niestety, tylko jedno takie natywne party się ostało na chwilę obecną. Ale w ogólnym rozrachunku nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem i każde party uważam za ważne i wartościowe, bo jednak wszędzie to ludzie nam podobni, mówiący znajomym językiem, nie uważający mnie za no-life'a xD Ja ostatnio np. odwiedzam Riverwasha i kojarzę coraz więcej twarzy spoza C64. Nawiązałem bliższa znajomość z tymi, z którymi mi się udało. Czy to się kłóci ze wspieraniem C64? Absolutnie nie ;)

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#87 Post autor: comankh »

wackee pisze:aktywnym nikim
fair enough, jak jeżdżę na party to mnie chcą werbować do robót, nie grup.

elban, kumam.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#88 Post autor: comankh »

wackee pisze:abcd
no, nie jeździsz na party, nie puszczasz rilisów = stfu. aha :D
nie byłeś na ostatnim , nie dowiesz się które było bardziej chujowe.
czytałeś racing the beam, ale to nie jest żadna kontrybucja.

(odgłos stękania) za mooooich czasów scenowanie było świetną zabawą, która okazała się być furtką do karjery zawodowej.
tylko i aż tyle.
rzucanie mąką, 'wypierdalać, boga nie ma', pociąg na io2 i baldhorse z majonezem. OŚWIĘCIM.
masz braki? łykaj uzupełniaki.
ot, esencja tej ścieżki.

nadal jest zabawą tyle że dwa razy pomyślę zanim kliknę łapkę na pouet. bo nie wiem czy mogę. czym jest godzien. wogle oglądać nowy dem temu arisu. słuchać msl, puszczać kolegom i się jarać.

na atarowskie party też już nie pojadę bo będzie zdrada ideałów. bo kuponów na komodorowskie mi pełno zostało.
na tą jedną czy dwie imprezy w roku pojadę więc incognito. ew. non grata.

krossassmowa policja scenowa wjeżdża na pełnej i siuuup, dorabianie etosu do mojej aktywności przy lampce wina.




zejdźcież kurwa na ziemię :>

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#89 Post autor: tsl »

Juz dajta se spokoj. Chociaz nawet bylo ciekawie. Mam propozycje. Na najblizszym 'najlepszym' party dajcie sobie wszyscy po ryju i bedzie git! :D
https://youtu.be/mfI1S0PKJR8
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#90 Post autor: wackee »

Nic mnie tak dawno nie ubawiło jak zarzut "kibolskiego" myślenia i tego, że zamykam Commodore w gettcie :)
Ej Jammer znamy się? ;-)
Jest tak jak napisał elban - wszystko o co mi chodziło to to, że powinniśmy wspierać komodorowskie imprezy, i nigdzie nie napisałem że należy jebać RKLE, RiverWasha etc, to jest doczytywanie rzeczy których nie ma w tekście. Bardzo szanuję i pozdrawiam orgów tych wszystkich imprez (zresztą oni chyba to doskonale wiedzą).
Komancz, piszesz smuty, jesteś scenowym emerytem i o tym wiesz, więc nie pitol bo powiem wszystkim że potajemnie jeździsz na gigi Bon Jovi ;)
Temat możemy uznać za zakończony, bo jeszczetu komuś żyłka pierdząca pęknie od bulwersu.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#91 Post autor: tsl »

Ale ostatnie zdanie Wacława musi byc! <rotfl>
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#92 Post autor: comankh »

no nie dom se rady XD
wackee pisze:doczytywanie rzeczy
a czy napisanie w tym miejscu 's**sz jadem w kierunku kariona' będzie owym?
pojechałeś takim tldrem nt prawilnego scenowania że raczej nie powinieneś być zdziwiony.

no chyba że to był manifest z punktu B.
to przepraszam :D
wackee pisze:jesteś scenowym emerytem
aha :D, to może zniżki jakieś sobie na wloty załatwię.

taki hint, na platformy którymi się zajmuję nie ma innej sceny poza komercyjną.
mi wystarczy - napełnia potrzebę grzebania w (jakiejś) zamkniętej architekturze, ego i portfel. i zabiera czasu w sam raz.
na parties jeżdżę bo lubie sobie z moogiem pogadać. i paroma innymi osobami.

acziwmenty typu przegrywanie w compo z arise nie są mi do szczęścia potrzebne.

XD
:D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#93 Post autor: kmeg »

Eeee, to mi popcorn dowieźli a tu już koniec? ;)

Mnie osobiście multiplatformówki czy inne retro zloty nie interesują kompletnie ale mam sporo popcornu już ;)

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#94 Post autor: tsl »

kmeg pisze:Eeee, to mi popcorn dowieźli a tu już koniec? ;)
Kmeg, nie trac nadziei. Prawdopodobnie to nie koniec bajki. ;)
Wlasnie mi sie przypomnial kawalek Limahla. :lol:
https://youtu.be/geVYIHOat5o
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#95 Post autor: bimber »

kmeg pisze:Eeee, to mi popcorn dowieźli a tu już koniec? ;)
jest nas więcej
Obrazek

jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#96 Post autor: jammer »

Wacku, w dorabianiu teorii i znaczeń cię na tym forum nie przebiję ;) Ale pogadajmy o praktyce ;) Jakie party odwiedzasz albo chętnie odwiedziłbyś w ciągu roku w miarę zasobów i możliwości? :P Nigdy nie stwierdziłem, że nie szanujesz innych imprez, raczej że Cię tam nie ma :D

Powinności względem platformy brzmią dosyć zabawnie. Ja jestem aktywny, bo mnie to dalej kręci, a każdy nowy sukces nakręca motywację i kolejny sukces; nie z racji obowiązków ;) Dodam tylko, że na ZXa też muzykuje się całkiem przyjemnie ;) Kiedy to wszystko za x lat mi się znudzi albo nie będzie przynosiło satysfakcji, najzwyczajniej oleję. Ale póki co mało prawdopodobne :P
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, 14:42 przez jammer, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#97 Post autor: tsl »

(all) Uwaga! Bedzie burza!!! :mrgreen:
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#98 Post autor: comankh »

polać temu jammeru!

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#99 Post autor: elban »

przypomniało mi się tak apropos "nic nie muszę to tylko hobby"

- kto nam cisnał za spalone na piernikowym ognisku demo? ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2017

#100 Post autor: wackee »

jammer pisze:Nigdy nie stwierdziłem, że nie szanujesz innych imprez, raczej że Cię tam nie ma :D
Jestem zawsze na silezji i na Xie. No i na piernikach. No i na Aroku ;) Jeżeli chodzi o inne imprezy to chętnie pojechałbym ma river i inne ale nie mam aż tyle wolnych weekendów i generalnie to kwestia aspektów praktycznych a nie tego że mam im coś naprzeciwko ;)
Powinności względem platformy brzmią dosyć zabawnie.
Nie musisz podzielać mojego systemu wartości.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ