stacja dyskietek 1541 II

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
C64FAN
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:01

stacja dyskietek 1541 II

#1 Post autor: C64FAN »

Witam wszystkich forumowiczów otóż przejdę od razu w czym rzecz otóż moja stacja nie wytrzymała próby ostatniej zarwanej nocki z commodore i przestała czytać dyskietki :(. Na pierwszy rzut oka wszystko normalnie czyli zapala się dioda od "drive" i gaśnie po sekundzie czyli norma problem jest w tym ze ten drugi silniczek nie przesuwa głowicy po prowadnicy a czasem tylko o parę mm i uderza w ogranicznik od tyłu słychać takie terkotanie ,po przesunięciu ręka głowica porusza się bez żadnych oporów ,a gdy przesunę je w drugie skaranie położenie nie wraca do początkowego położenia ,proszę o jakieś sugestie pomysły co z tym zrobić .Pozaprawiam

Awatar użytkownika
GDMazaczeKK
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:38
Grupa: Geometry Dash
Kontakt:

Re: stacja dyskietek 1541 II

#2 Post autor: GDMazaczeKK »

Ja bym polecał kupić nową stacje dyskietek. Mam taką samą i nie była taka droga . Bo raczej naprawianie takiej stacji dyskietek będzie droższe niż nowa :wink: . A i jeszcze korzystasz z klasycznego c64 basic (tego niebieskiego) czy masz jakiś cardrige ? NP: fast loader . Jeżeli tak to je wyłącz i spróbuj na klasycznym . A jeżeli nie masz a masz cardrige z basic np polski to przetestuj :D . Jeżeli to nie zadziała to "poleałbym" kupić nową . Ja jako dzieciak nie znam się na tym ale myślę że coś pomogłem :wink: . A a jakbyś nie mógł kupić to na ebay masz 1200 sztuk nowyck kaseciaków za 45 zł . :D
ѕιємαикσ ! Tutaj MazaczeKK w skrócie mazak :D . Zapoznałem sie z c64 w 2012 roku :mrgreen: i fajnie byłoby popisać z kimś kto ogarnia ten temat. (bo w necie po angielsku :!: ) i angielski nie ogarniam ;_;

C64FAN
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:01

Re: stacja dyskietek 1541 II

#3 Post autor: C64FAN »

dzięki za zainteresowanie ale to mi w niczym nie pomogło bo jakbym chciał kupić następna to bym nie zakładała tematu na forum

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: stacja dyskietek 1541 II

#4 Post autor: drygol »

Wlasnie koncze maraton naprawy 16x 1541 to jestem w miare na bierzaco. Co prawda inne plyty ale mam pewien pomysl.
Napisz jaka to rewizja plyty u ciebie. Druga sprawa, wlacz stacje, poczekaj z minute i sprawdz paluchem czy ktorys z chipow jest srogo bardziej cieply niz reszta.
Jaki dostajesz komunikat jak chcesz odczytac dyskietke ?
Searching i zima ? Czy cos innego ?

C64FAN
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:01

Re: stacja dyskietek 1541 II

#5 Post autor: C64FAN »

1 rev.płyty to 9/02
2 . po jakiś dwóch trzech minutach chip csg 6502 Ad 4391 1D robi się minimalnie ale to minimalnie cieplejszy od pozostałych
3 komunikat to searching no i "zima"

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: stacja dyskietek 1541 II

#6 Post autor: drygol »

Jezeli masz socketowane uklady to sprobuj przelozyc 6522 z innej stacji ktora wiesz ze dziala. Jak lutowane to wiadomo , bedzie ciezej ;)
6502 i ROM raczej sprawne bo stacja sie inicjalizuje. W 1541 a.k.a Cegla obstawialbym inne uklady ale tutaj to nie za bardzo cos pada. Najczescie wlasnie VIA.
Moze ktos jeszcze bardziej doswiadczony w naprawie 1541 II cos podpowie.

C64FAN
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:01

Re: stacja dyskietek 1541 II

#7 Post autor: C64FAN »

po rozłożeniu wyczyszczeniu chemią do elektroniki o dziwo i złożeniu na nowo stacja ożyła i działa
dzięki za zainteresowanie wiec temat z tym modelem można zamknąć ......

ODPOWIEDZ