Dlaczego Carrion odszedł z Elysium ???

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#41 Post autor: splatterpunk »

isildur pisze: Wydaje mi się, że dema generalnie powinny wzbudzać emocje (niekoniecznie musi to być radość @Splatterpunk), jak każda gałąź sztuki, bo dla mnie Scena to zjawisko generujące tysiące dzieł sztuki rocznie.
Nie no, oczywiście. Wszelkiego typu emocje.
Chociaż jak demo jest dobre pod względem kodu i vibe'u
to u mnie pojawiają się raczej emocje pozytywne - typu
ekscytacja czy pewien rodzaj radości z przeżywania tego
co oglądam.

Co do tematów egzystencjalnych, życia i śmierci, cierpienia itd.,
to było wiele tego typu produkcji, także z symboliką religijną (niekoniecznie chrześcijańską, chyba bardziej w kierunku wschodnim).
Przykład z naszego podwórka: "From Beyond"/Asphyxia (tutaj akurat
odniesienie do Hagar).
Jeśli komuś się chce to może pogrzebać w CSDB, przykładów można
by pewnie podawać w dziesiątki/setki.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#42 Post autor: splatterpunk »

...no i z tematu "Dlaczego Carrion odszedł z Elysium" wyszła
nam taka oto dyskusja :) może odrębny topic?

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#43 Post autor: elban »

z Burglarem to potwierdzam, ze nie miałem z nim nigdy żadnego kłopotu. I na ircu i na żywo.

ale też dokładnie pamiętam jak te dwa wieśniaki mnie denerowały i jaki byl tego powod. i za to serdeczny chuj w dupe (no, chyba, że lubią - to wtedy nie).
was twenty, is five, my friend...

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#44 Post autor: comankh »

brush pisze: Nie powiedziałem że nie mogą. Uważam, że odradzam po prostu. .
nawet się nie wdam w dyskusję :>

imo wszystko git dopóki ktośnie zaczyna nadużywać słowa 'sztuka', jak nie ma leitmotivu (no niech będzie - politycznego) to raczej oglądamy czyjś warsztat.

wiadomo, jednego będzie interesowało zrobienie scrolla, drugiego - jego treść, która może być wartością dodaną.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#45 Post autor: comankh »

splatterpunk pisze: Zresztą (na szczęście) nie mogę sobie przypomnieć ani jednej
dobrej produkcji tego typu a nawet jakiejkolwiek produkcji tego typu.
Red Storm / Triad
The Throckmorton Device / Triad

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#46 Post autor: splatterpunk »

comankh pisze:
splatterpunk pisze: Zresztą (na szczęście) nie mogę sobie przypomnieć ani jednej
dobrej produkcji tego typu a nawet jakiejkolwiek produkcji tego typu.
Red Storm / Triad
The Throckmorton Device / Triad
OK, nie napisałem przecież, że ich nie było (pamiętałem parę rzeczy
z czerwoną flagą i gwiazdkami czy z jakimś wybawicielem ludu, typu Che, ale nie z nazwy, grupy i roku).

Nie pamiętam tego typu dem w ten sposób co np Kredki/Agony ;)
Exodus/Vermes, Dawnfall/Oxyron, Mathematica/Reflex, DeusExMachina/Crest itp/itd.
Tzn. nazwa, grupa i mniej więcej rok.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#47 Post autor: splatterpunk »

Isildur, twierdzisz, że polityka może być potencjalnie wdzięcznym tematem
w sztuce, OK, zależy co kto lubi. Jak ktoś lubi oglądać politykę w TV,
słuchać w radiu, czytać w książkach, gazetach i na portalach a potem,
na dobre zakończenie dnia zarzucić jeszcze polityczne demko na C64,
to ok, ja nie mam z tym problemu.

Ale dla mnie polityka jako najbrudniejsza dziedzina świata (tak
już po prostu jest i najwyraźniej być musi)
nie jest wdzięcznym tematem w sztuce a zwłaszcza w produkcjach demosceny.
Jeszcze raz napiszę: "dla mnie", czyli moje gusta, moje zdanie, imho ;)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#48 Post autor: kotrobot »

comankh pisze:
splatterpunk pisze: Zresztą (na szczęście) nie mogę sobie przypomnieć ani jednej
dobrej produkcji tego typu a nawet jakiejkolwiek produkcji tego typu.
Red Storm / Triad
The Throckmorton Device / Triad
Rafale, BUJSIEBOGA!

DO CHUJA!

Red Storm ma ćwierć wieku.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#49 Post autor: isildur »

splatterpunk pisze:Isildur, twierdzisz, że polityka może być potencjalnie wdzięcznym tematem
w sztuce, OK, zależy co kto lubi. Jak ktoś lubi oglądać politykę w TV,
słuchać w radiu, czytać w książkach, gazetach i na portalach a potem,
na dobre zakończenie dnia zarzucić jeszcze polityczne demko na C64,
to ok, ja nie mam z tym problemu.

Ale dla mnie polityka jako najbrudniejsza dziedzina świata (tak
już po prostu jest i najwyraźniej być musi)
nie jest wdzięcznym tematem w sztuce a zwłaszcza w produkcjach demosceny.
Jeszcze raz napiszę: "dla mnie", czyli moje gusta, moje zdanie, imho ;)
Miałem na myśli raczej trudne tematy, do których zalicza się polityka (skrót myślowy - największy problem polaków :) ). Nie bierz, proszę tego tak dosłownie. Politykę w tym kontekście traktuję raczej jako pomysł, który może być wyzwaniem i wierz mi zanim zrobiłbym demo polityczne wolałbym zrobić 1000 produkcji z opowieścią, z dobrymi efektami i trzymałbym się jak najbliżej scenowego kręgosłupa.

Za stary jestem, żeby zostać jakimś walczącym o nie wiadomo co obsesyjnym maniakiem ;) Natomiast są pewne rzeczy, wobec których nie przejdę obojętnie, jak na przykład właśnie refugees. Z założenia miała być to pomoc dla ludzi naprawdę potrzebujących, uciekających przed wojną Syryjczyków (chrześcijan), a skończył się tak, że Niemcy wpuścili do EU nie wiadomo kogo (między innymi terrorystów, przestępców itd.), bez żadnej kontroli, z dziesiątek różnych krajów i jak się wydaje Niemcy i EU nie dadzą rady tego ogarnąć już nigdy, a na wiosnę przywędruje tu kolejne kilka milionów ludzi... muzułmanów.

Co do przeładowania polityką, to mój patent jest taki: od 4 lat nie oglądamy telewizji - w ogóle! Nie słucham już nawet radiowej Trójki, w której dobrych audycji trzeba szukać ze świeczką wśród politycznego chłamu. Jedynie słucham najgenialniejszego analogowego radia (IMO) ZetChilli, w którym polityka i informacje nie istnieją, poza kulturalnymi. Niestety analogowo Chilli jest dostępne tylko w Kato i kilku innych miastach.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#50 Post autor: comankh »

kotrobot pisze: DO CHUJA!

Red Storm ma ćwierć wieku.
no specjalnie wrzuciłem coś z piekieł i coś świeższego.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#51 Post autor: comankh »

isildur pisze:muzułmanów
to niech się kordee wypowie, chyba że siedzisz tam albo jedzisz co tydzień na wursta.

np zrobiłbym demo o tym jak polacy mają bul dupy że przyjeżdża do radomia jakaś obca cywilizacja i zabiera im socjal (co?) i etaty w biedronce.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#52 Post autor: isildur »

comankh pisze:
isildur pisze:muzułmanów
to niech się kordee wypowie, chyba że siedzisz tam albo jedzisz co tydzień na wursta.

np zrobiłbym demo o tym jak polacy mają bul dupy że przyjeżdża do radomia jakaś obca cywilizacja i zabiera im socjal (co?) i etaty w biedronce.
Znaczy się, co chcesz powiedzieć?
Mnie to daje do myślenia: https://youtu.be/J9PoymemRkA

Kurde, może odstawimy już na bok te tematy, bo mnie to znudziło dawno temu, swoje widziałem, mam pogląd i tyle.

Z chęcią bym pogadał natomiast o demie w stylu PolishAllStars. Skandynawowie potrafią, Niemcy też, a my jakoś, kurwa nie. Rozmawialiśmy o tym z Brushem, ale jakoś nic się nie wyklarowało.
Taki tylko temat zapodaję... best of the best demo made in Poland.

Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

#53 Post autor: tsl »

comankh pisze: wiadomo, jednego będzie interesowało zrobienie scrolla, drugiego - jego treść, która może być wartością dodaną.
komanchcz bardzo proszę cię.... nie komplikuj sprawy, ok? :evil: :D
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#54 Post autor: joodas »

isildur pisze:
comankh pisze:
isildur pisze:muzułmanów
to niech się kordee wypowie, chyba że siedzisz tam albo jedzisz co tydzień na wursta.

np zrobiłbym demo o tym jak polacy mają bul dupy że przyjeżdża do radomia jakaś obca cywilizacja i zabiera im socjal (co?) i etaty w biedronce.
Znaczy się, co chcesz powiedzieć?
Mnie to daje do myślenia: https://youtu.be/J9PoymemRkA

Kurde, może odstawimy już na bok te tematy, bo mnie to znudziło dawno temu, swoje widziałem, mam pogląd i tyle.

Z chęcią bym pogadał natomiast o demie w stylu PolishAllStars. Skandynawowie potrafią, Niemcy też, a my jakoś, kurwa nie. Rozmawialiśmy o tym z Brushem, ale jakoś nic się nie wyklarowało.
Taki tylko temat zapodaję... best of the best demo made in Poland.
Isildur zapodał moim zdaniem dobry pomysł i jest potencjał na fajne demko. Każdy z koderów, grafików i muzyków ma nieskończone jakieś fajne dzieła czy mógłby zrobić coś nowego. Niech każdy z grafików zrobi jedną grafikę, koderzy po jednym efekcie no i do tego jakiś dobry zak. Trzeba by było osobę spinającą to wszystko od strony organizacyjnej (PM demka:) oraz koderskiej. Ze swojej strony oferuję grafikę do demka lepszą niż do tej zrobiłem:)

@Kmeg: Te Twoje niepublikowane efekty przydałyby się do takiego demka:)

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#55 Post autor: isildur »

joodas pisze:
Isildur zapodał moim zdaniem dobry pomysł i jest potencjał na fajne demko. Każdy z koderów, grafików i muzyków ma nieskończone jakieś fajne dzieła czy mógłby zrobić coś nowego. Niech każdy z grafików zrobi jedną grafikę, koderzy po jednym efekcie no i do tego jakiś dobry zak. Trzeba by było osobę spinającą to wszystko od strony organizacyjnej (PM demka:) oraz koderskiej. Ze swojej strony oferuję grafikę do demka lepszą niż do tej zrobiłem:)

@Kmeg: Te Twoje niepublikowane efekty przydałyby się do takiego demka:)
Raczej wolałbym, żeby to nie był zlepek przypadkowych rzeczy, a coś bardziej tematycznego, z zajebistymi efektami i designem :)

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#56 Post autor: comankh »

isildur pisze: Znaczy się, co chcesz powiedzieć?
a jak myślisz :)

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#57 Post autor: splatterpunk »

isildur pisze: Co do przeładowania polityką, to mój patent jest taki: od 4 lat nie oglądamy telewizji - w ogóle! Nie słucham już nawet radiowej Trójki, w której dobrych audycji trzeba szukać ze świeczką wśród politycznego chłamu. Jedynie słucham najgenialniejszego analogowego radia (IMO) ZetChilli, w którym polityka i informacje nie istnieją, poza kulturalnymi. Niestety analogowo Chilli jest dostępne tylko w Kato i kilku innych miastach.
Dobra idea z tym telewizorem.
Co do radia to słucham sobie trójki i CCM czasem.

Sprawdzę sobie to ZetChilli, dzięki za cynk :)

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#58 Post autor: splatterpunk »

splatterpunk pisze: Sprawdzę sobie to ZetChilli, dzięki za cynk :)
Właśnie włączyłem i qr*a reklamy lecą........ :/

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#59 Post autor: isildur »

splatterpunk pisze:
splatterpunk pisze: Sprawdzę sobie to ZetChilli, dzięki za cynk :)
Właśnie włączyłem i qr*a reklamy lecą........ :/
Oj tam, reklamy są tak mało inwazyjne w ZC, że ja ich prawie nie zauważam... Posłuchaj sobie przez kilka dni i zobaczysz jaki czill Cię ogarnie, oczywiście jeśli lubisz taką muzę. W nocy/wieczorami zajebisty jazz puszczają.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#60 Post autor: splatterpunk »

słucham, słucham :)

ODPOWIEDZ