watek kat S:Nazywam sie Kisiel,z kazdego tematu robie offtop

Miejsce na dyskusje dotyczące organizacji kolejnego polskiego party sceny C64, które wypełni lukę po Silesia Party.

Moderator: elban

Wiadomość
Autor
k.

#21 Post autor: k. »

zadałeś pytanie w stylu, który ADIDAS (UK,USA,FR) ma prawo do nazwy ADIDAS 2012 C64 party.
No więc odpowiadam nie ważne który wpłacił za 20 letni okres ochrony tej marki w Polsce. Bo prawdziwym pytaniem jest czy Ty masz szacunek do pracy innych ludzi czy nie. Jak nie masz, to równie dobrze Elban party może się nazywać PUMA 2012.

PW.
Kurde ale pod włos mnie bierzesz czy jak. Przecież to się nie może udać.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#22 Post autor: bimber »

to jest szukanie dziury w całym i przy takim podejściu nazwy Silesia, North, Point itp też nie mają racji bytu.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2328
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#23 Post autor: carrion »

@bimber
nie zgodzę się
Silesia to międzynarodowa/łacińska? nazwa śląska, North to pólnoc a point to punkt... każda z nazw nie jest nazwą byłej lub obecnej firmy i dla tego są neutralne.
z polsport to jest tak jak ktoś już pisał - kurka to tak jak byś nazwał party nike, albo fila (btw mój kolega ma tak na nazwisko)... czepiamy się śliskiego obszaru. prawnicy w takich firmach jedzą takich jak my na śniadanie.
i nie popijają browarem, tylko cafe late ....

polsport jest zajebistą nazwą ale - hm hm nie tym razem - IMO

co powiecie na BreadBox Party
nikt sie nie czepnie (ok Crest zrobił kiedyś takie logo ale ... Crossbowa nie ma a DK se chyba odpóścił) i w tej nazwie od razu wiadomo o co chodzi... Atari is not welcomed here :D
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#24 Post autor: k. »

bimber pisze:to jest szukanie dziury w całym i przy takim podejściu nazwy Silesia, North, Point itp też nie mają racji bytu.
Każdy adwokat zeżrę taką wypowiedź, tych firm nie ma. Polsport jest.
Nazwa party odwołuje się bezpośrednio do historii tej firmy, posty organizatorów odwołują się bezpośrednio do produktów zastrzeżonej marki.
No kurwa Bimber no przestań. To jest użycie marki do celów komercyjnych.. organizacji imprezy "komercyjnej" na której są zbierane pieniądze. I nie ma znaczenia że autorzy chcieli dobrze a dochód był przepity.
To tak jakbyś zrobił party Elysium 2012 bez wiedzy Zieloka (aktywnego kodera grupy) bez pytania jego o zgodę bo nie było kogo zapytać.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#25 Post autor: bimber »

kisiel pisze:tych firm nie ma
są. sprawdzenie tego w urzędzie patentowym zajęło mi 2 minuty.
nie będę tu prowadził krucjaty, wy zostańcie przy swoim zdaniu, ja zostanę przy swoim. a prawników się nie boję - znam ich od podszewki.
eot z mojej strony.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#26 Post autor: kotrobot »

Was to chyba popierdoliło z tymi kopyrajtami...
To impreza dla kilkudziesięciu pasjonatów starego komputerka, a nie jakieś korporacyjne gierki.

Ps. Polsport jest OK, ale nie jest dla mnie najlepszą propozycją.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#27 Post autor: kmeg »

bimber pisze:@kisiel: zadałem konkretne pytanie, bo Polsportów jest wiele a chciałbym aby mój serdeczny kolega Elban uniknął kłopotów.
jak ustalić który Polsport ma prawo do tej nazwy? osobiście zgłoszę się do nich po zgodę na użycie i sponsoring.

konkrety.
http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/index.aspx

ps. widzę, ze spóznilem się...

k.

#28 Post autor: k. »

bimber pisze:
kisiel pisze:tych firm nie ma
są. sprawdzenie tego w urzędzie patentowym zajęło mi 2 minuty.
nie będę tu prowadził krucjaty, wy zostańcie przy swoim zdaniu, ja zostanę przy swoim. a prawników się nie boję - znam ich od podszewki.
eot z mojej strony.
Super że przekonaliśmy Ciebie aby nie kraść cudzej pracy.
I jak mniemam to są tak znane firmy jak POLSPORT NIKE i ADIDAS.
No kurwa :)

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#29 Post autor: kmeg »

Kisiel oczywiście ma teoretycznie racje ale ja się skłaniam ku zdroworozsądkowemu podejściu Bimbra.

1. Polsport to mógłby się czuć pokrzywdzony w przypadku jakby party o takiej nazwie było dla niego konkurencja
2. Mieszkamy w Polsce a tutaj sądy nie działają jak trzeba i nikt nie będzie się pakował w procesy na lata ze względu na pk1
3. W sądzie to trzeba jeszcze udowodnić, że się na czymś straciło patrze pk1
4. Kto będzie się zajmował jakimś dziwacznym zbiegowiskiem dziwacznej biedoty co to używa komputerów ze śmietnika (gdyby to było party ze sprzętem Apple to tak ;)
...
...
...

Dla mnie osobiście nazwa Polsport nie byłaby warta szarpania się o nią, nawet pomimo tego, że nawiązanie i gra słów nawet zabawna - pomysł OK ale mi średnio pasuje.

A poza tym jak tak zależy na marketingu to napiszcie, że nie wystawiacie dem na X tylko na ??? w 2013 w Polsce ;) Widzę tu ręce Arise, Elysium, Samar, inni? ;) To na pewno lepiej zadziała niż najlepsza nazwa i najlepsze logo.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#30 Post autor: elban »

Dobra, dalem nabrac i odignorowalem kilka postow Kisiela.

Oczywiscie, ze mozemy sie nazywac Polspo(r)t. Nie wykorzystujemy znaku towarowego, nie stanowimy dla nich konkurencji, nie osiagna zadnych start, a nawet nasz event nie jest bedzie stanowil dla nikogo jakiegokolwiek przychodu. Nazwa bedzie jedynie zartobliwym nawiazaniem do gry slow Pol (polska) Spot (miejsce) / Sport (jak rywalizacja).

Zreszta, moge zalatwic za darmo opinie prawnika jak chcecie, wiec nie ma co dawac Kisielowi trollowac.

Biore to na siebie. Przeciez milusinski pierwszy poleci z donosem. :)
was twenty, is five, my friend...

k.

#31 Post autor: k. »

elban pisze: Przeciez milusinski pierwszy poleci z donosem. :)
Nie poleci bo takie party pod taką nazwą się nie odbędzie:)

Chciałem tylko pokazać jak obecna scena wygląda do tego co było kiedyś, szanujemy tylko prawa tak aby nas nie złapali. Bimber pyta ale kto nas złapie, Elban krzyczy kisiel :)
A kisiel ma na to wyjebane od początku. Kloaka i tyle szkoda się babrać w party 2013.
Jakby to był WASZ znak towarowy to byście darli RYJA od rana do wieczora.
Jest rok 2012, czas zamknąć to subforum.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#32 Post autor: bimber »

nie kto zlapie, tylko kto moze zglosic pretensje. to zasadnicza roznica.
Chciałem tylko pokazać jak obecna scena wygląda do tego co było kiedyś
chodzi o źródła, crackscenę? no to faktycznie...

kolejny bezsensowny offtop.

k.

#33 Post autor: k. »

Kiedyś byliście dziećmi w tedy była crack scena, teraz jest demo scena nikt nie robi dem pod cudzym szyldem poza ARISE ?
Jesteście tak wielcy że nie skorzystaliście nawet z ręcznika Carriona.
Dlatego Wam te party nie wyjdzie, olaliście głos ludu bo partia ma zawsze rację.
Więc róbcie party Polsport 2013 i ja już się nie będę wypowiadał na Waszym subforum. Każde dziecko ma marzenia ale nie każde musi kraść.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#34 Post autor: wackee »

Kisiel, jak się ma ten Twój święty gniew dotyczący kopyrajtów do GeoActiona na przykład? :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

k.

#35 Post autor: k. »

wackee pisze:Kisiel, jak się ma ten Twój święty gniew dotyczący kopyrajtów do GeoActiona na przykład? :)
Tak samo jak Twoja aranżacja utworu Lulaj że Jezuniu do skopiowania bitów Timberlake'a z adnotacją że to jest utwór TL'a na okładce.

Ja wiem że ARISE:
ELBAN, WACEK, BIMBER chcieliby udowodnić, że mają prawo do nazwy POLSPORT ale takiego prawa nie mają.

Po raz drugi, żal.pl

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#36 Post autor: bimber »

Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#37 Post autor: wackee »

bimber pisze:ps. mam relaksy i nawet w nich czasem smigam 8)
Wrzucić zdjęcia? ;-)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#38 Post autor: wackee »

kisiel pisze:Ja wiem że ARISE: ELBAN, WACEK, BIMBER chcieliby udowodnić, że mają prawo do nazwy POLSPORT ale takiego prawa nie mają.
Nie, my chcielibyśmy udowodnić że ekspert i obrońca praw autorskich i majątkowych stworzył urządzenie które rypie prawa autorskie i majątkowe firmy Datel i nie ma z tym problemu. Ergo: jest hipokrytą.

PS. Podobno masz zignorowane moje posty - czyżby zdarzały się tu jakieś Miraclesy??
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2328
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#39 Post autor: carrion »

@bimber
w pierwszej chwili ja popatrzyłem na zdjęcie to się zdziwiłem?
Berlusconi i Rostowski? :D
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#40 Post autor: k. »

wackee pisze:
kisiel pisze:Ja wiem że ARISE: ELBAN, WACEK, BIMBER chcieliby udowodnić, że mają prawo do nazwy POLSPORT ale takiego prawa nie mają.
Nie, my chcielibyśmy udowodnić że ekspert i obrońca praw autorskich i majątkowych stworzył urządzenie które rypie prawa autorskie i majątkowe firmy Datel i nie ma z tym problemu. Ergo: jest hipokrytą.

PS. Podobno masz zignorowane moje posty - czyżby zdarzały się tu jakieś Miraclesy??
Widzisz mistrzu GeoAction nie używa nazwy Action Replay, nie jest też kopią żadnej wersji AR. Urządzenie posiada emulację 5 różnych kartów i nie może być w żadnej mierze posądzone o wierne naśladownictwo żadnej z nich. Prawa autorskie do AR 7.3 aka AR4.0 wygasły w 2006r.
Więc jesteś Wackee ignorantem i nie przyjmujesz do wiadomości że Twój Ultimate, MMCReplay ma tyle samo współnego z AR co z GA.
Najbliżej GA jest RR, gdyż na jego bazie robiłem zachowanie karta, więc mały rozumku nie pierdol o DATELU :)

Zablokowany