nowy VICE

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

nowy VICE

#1 Post autor: splatterpunk »

Kilka dni temu pojawił się VICE 2.3

Więcej tutaj:
http://noname.c64.org/csdb/forums/?room ... 3136#83280

Sporo tych nowości.

Do tej pory udało mi się wykorzystać jedynie nowy, ulepszony tryp pełnoekranowy (tak, widać ramki!).

Możliwość emulacji m.in. MMC Replay... hmm :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#2 Post autor: Nitro »



Do tej pory udało mi się wykorzystać jedynie nowy, ulepszony tryp pełnoekranowy (tak, widać ramki!).
Ja wyłączam DirectX9, w opcjach ustawiam rozdzielczość fullscreen'u na taką jak Windowsa i w rezultacie dostaje fullscreen odpalający w jedną sekundę z wycentrowanym obrazem 2x z ramkami na środku monitora.
Po bokach czerń.
Wolę obraz 2x od rozciągniętej na cały ekran masy grubych pikseli.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#3 Post autor: carrion »

<trol>
na Macu vice2.2 przechodzi do fullscreena w 1 sekundę - niezależnie od rozdzielczości. wogule powiem że używając vice'a tu i tu na Macu jest lepszy :P
</trol>
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Digger
Posty: 147
Rejestracja: 18 lut 2011, 19:06
Grupa: Agony
Kontakt:

#4 Post autor: Digger »

Ja rzadko uzywam full screena w VICE'u, zwykle 1:1, czasem tylko 2x. Jesli juz full screen to podpinam komode ;-P)
4 x C64 Breadbox '83, C64C, C16 '84
DualSID, 1541 Ultimate, C64SD

http://www.flickr.com/photos/digger-c64
http://play.blog2t.net

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#5 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

w ogole nie uzywam fullscreena, oszczedzam cenne sekundy :)
vice 2.2 byl do niczego, wiec wrocilem do 2.1 i przy nim zostane.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#6 Post autor: Nitro »

<trol>
na Macu vice2.2 przechodzi do fullscreena w 1 sekundę - niezależnie od rozdzielczości. wogule powiem że używając vice'a tu i tu na Macu jest lepszy
</trol>
<trol>
crossdev na Mac'u ssie :P
<trol>
Apple ma jakąś kosmiczną technologię monitorów, która pozwala im zmieniać rozdzielczość w sekundę? Jak nie, to dzieje się automatycznie to co po ustawieniu na Windowsie - natywna rozdzielczość.

Ja rzadko uzywam full screena w VICE'u, zwykle 1:1, czasem tylko 2x. Jesli juz full screen to podpinam komode ;-P)
Fullscreen'a używam do oglądania dem, nie lubię oglądając dem z dowolnej platformy mieć piękny pasek Windowsa i inne elementy obok.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#7 Post autor: kenji »

Czy ktoś umie zmienić fonty w Vice-Monitor? Używam tego emulatora na laptopie i ta czcionka jest niezbyt czytelna.

Ewentualnie jaki inny monitor polecacie?

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#8 Post autor: splatterpunk »

Nitro pisze:

Wolę obraz 2x od rozciągniętej na cały ekran masy grubych pikseli.
Kwestia gustu. Jeśli chodzi o oglądanie dem, to ja od niedawna zdecydowanie wolę Full Screen.

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#9 Post autor: zielok »

Nitro pisze: Apple ma jakąś kosmiczną technologię monitorów, która pozwala im zmieniać rozdzielczość w sekundę? Jak nie, to dzieje się automatycznie to co po ustawieniu na Windowsie - natywna rozdzielczość.
Kurde mam zajebistą kosmiczna technologię. Przy zmianie rozdzielczości przejście na fullscreen zajmuje mniej niż sekundę. Bez zmiany rozdzielczości to jeszcze szybciej. Reasumując, Nitro coś ci się pochrzaniło albo zmiana rozdzielczości w Vice jest zepsuta ...
Aaaa mam Windows7 Vice 2.3.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#10 Post autor: carrion »

szybkosc zmiany rozdzielczosci w ogule w W7 działa kijowo,ale IMO to może być kwestia tego jak monitor szybko łyka nowe częstotliwości.
Na Macu działa naprawdę szybko... nie wiem czemu ale działa. zresztą
<trol>
Na macu większość rzeczy w OSie działa jakoś tak lepiej ;)
</trol>

Co do preferencji to ja częścjej teraz używam okna *2.
Zrezygnowałem też z PAL emulacji i pozwalam systemowi operacyjnemu interpolować lekko pixele przy powiększaniu. Przy przełączaniu na fullscreen emulacja PAL jakoś się rozjeżdżała...
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#11 Post autor: Nitro »

Czy ktoś umie zmienić fonty w Vice-Monitor? Używam tego emulatora na laptopie i ta czcionka jest niezbyt czytelna.
Chyba bez rekompilacji z zamianą czcionki się nie obędzie, chyba, że jest jakiś prog pozwalający na zmianę czcionek w programach.
Kurde mam zajebistą kosmiczna technologię. Przy zmianie rozdzielczości przejście na fullscreen zajmuje mniej niż sekundę. Bez zmiany rozdzielczości to jeszcze szybciej. Reasumując, Nitro coś ci się pochrzaniło albo zmiana rozdzielczości w Vice jest zepsuta ...
Aaaa mam Windows7 Vice 2.3.
Moja nowa Iiyama ProLite B2409HDS '24' zmienia rozdzielczość w ok. 4s, przez ten czas mam czarny ekran, potem przez ok. 5s napis DVI.

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#12 Post autor: zielok »

Nitro no cóż to widocznie masz gówniany monitor:)

ps. Mogę nagrać video jak nie wierzysz:)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#13 Post autor: skull »

@Nitro - ustawiaj odświeżanie i rozdzielczość na tą samą co masz w desktopie - wtedy przęłączanie nie będzie trwało dłużej niż prząłączanie okienek.
Poza tym, kwestia płynności - jeśli chcecie żeby to ładnie chodziło to trzeba ustwiać Hz-ty jako krotności 50 (bo tyle w orginale ma tv obraz) i tu wygrywają CRT-ki bo mogą, lcd często kończy się przy 85 hz- jak się nie da np. 100 to trzeba przypieszyć działanie emu.
a wogóle VICE - jest fantastyczny a x64sc to szał (obsługuje "bug" greydotów jak w c64c)
brakuje mi jeszcze monitora stacji oraz cofania akcji (frame w tył :P)
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#14 Post autor: carrion »

z fajnych ficzerów to jak dla mnie to 2.3 wprowadził możliwość wyświetlania z naturalnym aspektem pixeli. (0.9 cośtam).
Drobne coś ale jak dla mnie dość przydatne.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#15 Post autor: Nitro »

@Nitro - ustawiaj odświeżanie i rozdzielczość na tą samą co masz w desktopie - wtedy przęłączanie nie będzie trwało dłużej niż prząłączanie okienek.
Właśnie to robię i wtedy switch trwa wspomnianą sekundę.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#16 Post autor: skull »

carrion pisze:z fajnych ficzerów to jak dla mnie to 2.3 wprowadził możliwość wyświetlania z naturalnym aspektem pixeli. (0.9 cośtam).
Drobne coś ale jak dla mnie dość przydatne.
było w 2.2
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Digger
Posty: 147
Rejestracja: 18 lut 2011, 19:06
Grupa: Agony
Kontakt:

#17 Post autor: Digger »

carrion pisze:z fajnych ficzerów to jak dla mnie to 2.3 wprowadził możliwość wyświetlania z naturalnym aspektem pixeli. (0.9 cośtam).
Drobne coś ale jak dla mnie dość przydatne.
Ale jak to wylaczyc? Bo u mnie to jest default opcja i pixele sa rozmazane :(
4 x C64 Breadbox '83, C64C, C16 '84
DualSID, 1541 Ultimate, C64SD

http://www.flickr.com/photos/digger-c64
http://play.blog2t.net

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#18 Post autor: carrion »

kenji pisze:Czy ktoś umie zmienić fonty w Vice-Monitor? Używam tego emulatora na laptopie i ta czcionka jest niezbyt czytelna.

Ewentualnie jaki inny monitor polecacie?
nie wiem czemu nikt jeszcze nie odpowiedział że można się telnet'ować na port 6510. robisz :
$ telnet 127.0.0.1 6510

i masz taki sam monitor jak ten wbudowany a używasz swojego ulubionego terminala. nie muszę muwić że na Macu wygląda to przy okazji zajebiście jak się ma przezroczyste tło w terinalu pod spodem chodzi vice a ty live masz dostęp do monitora...
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#19 Post autor: kotrobot »

Stasiu, daj skrinszota.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#20 Post autor: carrion »

prosz, prosz, nie zjem panu...

https://dl.dropbox.com/u/21703767/telnet.jpg
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ