Problem z dźwiękiem w VICE

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
DJ Gruby

Problem z dźwiękiem w VICE

#1 Post autor: DJ Gruby »

Hej!

Na moim nowym laptopie mam problem z dźwiękem w VICE. Po wybraniu Sound Settings > Enable Sound Playback z menu kontekstowego wyświetla się message box z następującym komunikatem o błędzie:

Kod: Zaznacz cały

Sound: initialization failed for device `uss'.
W tym samym czasie na konsoli pojawia się informacja:

Kod: Zaznacz cały

Did not find any uss device
Na moim desktopie można sobie normalnie wybrać Sound Settings > Sound device name > alsa i wszystko śmiga jak się patrzy. Ale tutaj nie mam do wyboru urządzenia alsa.

Pytanie więc, skąd VICE bierze sobie tą listę urządzeń dźwiękowych? Dlaczego nie mam do wyboru alsy, pomimo że skompilowałem źródła z opcją "--with-alsa"? Co zrobić żeby to działało, albo chociaż gdzie szukać przyczyny problemu? Dodam, że nie mam problemu z dźwiękiem na laptopie (wszystkie inne aplikacje poprawnie odtwarzają muzykę, nie ma jej tylko w VICE).

Z góry dziękuję za pomoc/wskazówki do rozwiązania tego problemu!

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#2 Post autor: Phobos »

Nie wiem jakiego masz kompa, ani linuxa, ale doinstaluj sobie Wine i z niego odpalaj windowsową wersję Vice, działa tak samo, przynajmniej u mnie :)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

Re: Problem z dźwiękiem w VICE

#3 Post autor: booker »

DJ Gruby/Oxyron pisze: gdzie szukać przyczyny problemu?
Na góglu?

http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

DJ Gruby

#4 Post autor: DJ Gruby »

Obrazek

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#5 Post autor: booker »

Obrazek
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#6 Post autor: leming »

Obrazek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#7 Post autor: booker »

Obrazek
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#8 Post autor: k. »

Satan kto Ci to zrobił to cię pomszczę ;)

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#9 Post autor: Phobos »

Obrazek

ODPOWIEDZ