Kilka pytań od laika

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
niedobry
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2010, 23:14

#1 Post autor: niedobry »

witam wszystkich...jestem kompletnym laikiem tzn...ostatnio wgrywałem cokolwiek z 20 lat temu...ale mam dwa zestawy od iedawna i sporo gier...mam stacje i tu zaczynają sie schody bo zupełnie nie weim jak wgrywac...pomoze ktoś? błagam aha i drugi problem jakiego kabla użyć do normalnego telewizora tzn da się podłączyć euro? chętnie kupię...przy okazji szukam gier knight lore, nadral, boulder dash I, pharaos course i montezumas revenge aha spy hunter, street rod, river raid, bluemax, joust, i wszystko co by sie znalazło z klasyków na nowej dyskietce która napewno się wgra...sprzęt kupiłem z rok temu i powiedziałem sobie, że zagram dopiero jak sie przeprowadzę do domu który budowałem...i teraz juz jestem w nim i muszę zadoścuczynic założeniu :) dziekuje za wszelka pomoci pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#2 Post autor: Nitro »

1.Aby załadować cokolwiek z stacji wpisujesz - LOAD "*",8,1
Konkretny program - LOAD "PROGRAM",8,1
2.Kable znajdziesz na allegro.
3.Załatw sobie kabel do połączenia PC ze stacją, będziesz mógł wgrać na dyskietki cokolwiek zechcesz. Jeśli masz stary komputer z LPT kup tani kabel XM1541, jeśli tylko posiadasz USB, to musisz poszukać kabla XU1541 który jest o wiele droższy.

niedobry
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2010, 23:14

#3 Post autor: niedobry »

Dzięki śliczne...a jaka nazwa tych kabli cobym mógł wyszukać...bo dla mnie kurcze nazewnictwo to równiez czarna magia

niedobry
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2010, 23:14

#4 Post autor: niedobry »

tzn oczywiście kabla od c64 do telewizora...bo tamtych nazwę podałeś

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#5 Post autor: suchy »

Witamy nowego usera!

@Niedobry, wszystko to, o co się pytasz w zasadzie jest dostępne w necie. Ja wiem, że dzisiaj wszyscy przez powszechny pośpiech, chcą gotowca na tacy (bo nie mają czasu, bo się nie chce szukać itp. itd. ;) ), ale to trochę nieklawo i nieetycznie wobec aktywnych userów, zwłaszcza, że takie tematy jak podłączenie komcia do TV/monitora były wielokrotnie poruszane na forum C64 (polskojęzycznych i nie tylko) i Ci aktywni userzy, którzy muszą to wielokrotnie powtarzać mogą mieć w końcu dość, a nie koniecznie muszą pamiętać, gdzie to wcześniej pisali (w jakim temacie) - to Ty masz sobie odszukać te dane, korzystając z wyszukiwarki na forum (tym, czy owym). Na forum elektroda.pl (forum dla elektroników) Twój temat od razu wylądowałby w koszu. Akurat to forum C64scenowe jest bardzo liberalnym forum, a tutaj masz jeszcze bardziej swobodne w wypowiedziach ;) :

http://forum.c64power.com/

... co prawda ostatnio za wiele tam pyskówek (brak moderatorów), ale nie zwracaj na to uwagi, tylko skorzystaj z bogatej bazy forum, póki jeszcze to forum jest aktywne (odnośnik: "Szukaj" z prawej strony u góry)!

No dobra, tutaj masz kilka przydatnych linków:

Rozpiska gniazda Audio/Video C64 DIN5 180° (starsze komcie)

Rozpiska gniazda Audio/Video C128/C64C DIN8 262° (nowsze komcie)

Rozpiska kabelka - C128/C64C to SCART (S-Video)

Myślę, że facet, który wybudował dom (nawet jeśli tylko to finansowałeś) jest w stanie zrobić sobie kabelek we własnym zakresie (no chyba do każdego "pierduła" nie wołasz fachowca? W nowym domu zawsze jest kupe roboty!), ale może to tylko takie moje zboczenie :wink:

Pozdrawiam
suchy
Linków do allegro (żeby kupić gotowy kabel) nie podaję, bo są nietrwałe. Po prostu szukaj. Kabel może być różnie nazwany przez sprzedającego. Musi być jednak w nazwie zaznaczone, że kabel jest do C64 i monitora/TV.
(choć to też czasami może być zmyła - dlatego dałem Ci powyższe linki, w razie czego przelutować nie problem)
C64PLC

niedobry
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2010, 23:14

#6 Post autor: niedobry »

o.k zlokalizowałem kabelek i przyłacza poprzez usb do kompa przy okazji...a co sie tyczy domu itd to jest tu do roboty i było wiecej niż przypuszczasz bo wyprowadziłem się na wies i to na "bardzo" wieś i od początku wszystko robię sam oprócz samego domu bo jest z bala...dużo jeszcze rzeczy robię sam ale akurat kabla poza telewizyjnym itd to nie mam pojęcia jak zoperowac...ale uwaga cenna...sam robię twarogi, masła sam choduję sobie jedzenie i picie hehe to chyba kabel mogę sobie elegancko kupić hm? ;) tak czy inaczej świetna sprawa takie forum dobrze że tak dużo osób pamięta o c64 bo dzisiejsze pudełko to nie to samo...sam mam obecnie dwa commki i a500 i chyba zimą jak mnie tu zaj...e śniegiem to zaczę wzbogacać moją kolekcję o wszystko co sie da znajac siebie...no dobra bo off topuje

kaka
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:04

#7 Post autor: kaka »

Ja się dołączę z pytaniami:

1 posiadam drukarkę mps 1230 jak coś na niej wydrukować?
gdy wpisuję komendy które są w instrukcji to nic sie nie dzieje.komputer zamiera i tyle..
Drukarka inicjalizuję się przy każdym resecie komcia.

2 Jak sprawdzić stację fd mam trochę dyskietek ale żadna się nie wczytuje. zawsze wystakuje FILE LOAD ERROR. Sformatować dyskietki też się nie da.

ODPOWIEDZ