odgrywanie sidow

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#61 Post autor: booker »

booker pisze:
Phobos pisze:
booker pisze:Jakaś dokumentacja do tego jest?
Jest, w którymś Enhiridionie opisałem wszystko od A do Ż
Dzięki! Zerknę w wolnej chwili.
Zerknąłem, numer #4

Makra o których wspomniałeś to nic wielkiego - po prostu inna nazwa dla komend. Mnie to w JCHu zawsze irytowało (Syndrom przeniósł to do Sync'a, gdzie przynajmniej pojawiały się nazwy co dane makro robi) - jednak wolę, aby numer "makra" był na stałe przypisany do danej komendy, bo inaczej jest skakanina, żeby podglądać co dane makro robi, a kiedy jest na stałe, to się łatwo pamięta, że np. (w Kozie) 01xx to portamento up, a 0Cxx to cutoff itd i nigdy nie jest inaczej. Ale nawet na singlu fakt, że w wywołaniu tickiem jednej nuty (dajmy stopy czy werbla) można sobie machnąc np hipasem i lowpasem i jeszcze to loopnąć jest... nie do przebicia.

Ofkors, limituje to pole dla własnego rozwoju playera (tutaj plus dla JCHa z tym pomysłem makr) ale ja i tak nie umiem kodować, więc....(anyway, kod źródłowy Kozy jest w packu z edytorem, więc tu też nie ma problemu w tym względzie)

Co do filtra, to jednak jego typ i rezonans nadal pozostał wbity na stałe dla instrumentu. Czyli nie ma tego, co jest bezcenne w Kozie (I też będzie w SDI v3) czyli dowolność zmiany typu i rezonansu dla filtra (+kanał) w tablicy filtra (klasycznie, w tablicy filtra zmieniało się wyłącznie cutoff). Chyba, że przeoczyłem. Na wysokich speedach wychodzą z tego na jedym oscylatorze dziwne rzeczy :) Ale nawet na singlespeedzie można spokojnie wywołać w jednym tiku kilka zmian typu filtra :)

W Twoim opisie też nie odnalazłem funkcji makra, które pozwalałoby zmieniać dowolne wartości w instrumencie (?).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#62 Post autor: randall »

trochę nie ogarniam, player bez możliwości zmiany typu filtra w obrębie instrumentu? :shock: jezó.
w goacie przeszkadza mi tylko niedoskonała emulacja 8580 (trzeba wszystko testować na zewnątrz) i brak możliwości oddzielenia playera od danych (w wersji 1 goata była taka). jammer chciałby z kolei sławne portamento na arpeggiach, chociaż nie wiem po co :) ale to już chyba koniec listy.
na koniec zaznaczę, że jestem niezdolny do opanowania jakiegokolwiek commodorowego edytora poza stricte soundtrackerowymi: cyber, odin, goat. toteż nie mogie być obiektywny w swojej miłości do tego ostatniego.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#63 Post autor: booker »

randall pisze:trochę nie ogarniam, player bez możliwości zmiany typu filtra w obrębie instrumentu? :shock: jezó.
Ja się z tym dopiero w Kozie spotkałem. :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#64 Post autor: Phobos »

Booker teraz już nie pamiętam bardzo dawno się nie bawiłem JCH, albo nie opisałem, ale możliwe, że było to dopiero w 21.g7, którego miałem tylko ja (nie był spreadowany).
Pamiętam natomiast, że była opcja przepisania adresu makra filtra w instrumencie z paternu poprzez makro specjalne. zresztą to samo było z kształtem fali i pulsem.
Poza tym czy mi się wydaje czy jednak mówimy o playerze Kosy nie Kozy? Autorze Protrackera? ;)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#65 Post autor: moog »

booker pisze:
randall pisze:trochę nie ogarniam, player bez możliwości zmiany typu filtra w obrębie instrumentu? :shock: jezó.
Ja się z tym dopiero w Kozie spotkałem. :)
Ja szczerze powiem ze tez :) , nie odczuwalem potrzeby, ale skoro daja to czemu nie ;P
booker pisze: A czy moi mógłby również dostać to-to do powąchania? :)
Mysle ze nie powinno byc problemu, w stosownym czasie upomne sie o podpisanie klauzuli poufnosci i tyle :)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#66 Post autor: wackee »

randall pisze:trochę nie ogarniam, player bez możliwości zmiany typu filtra w obrębie instrumentu? :shock: jezó.
Hello GMC :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#67 Post autor: Phobos »

Wacuś ale chyba tylko ty pisałeś na tej wersji DMC :) Bo to przeróbka DMC była tego wcześniejszego o ile pamiętam? ;)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#68 Post autor: wackee »

GMC nie był przeróbką DMC, tylko chyba protoplastą :)

Nie tylko ja na nim robię, na przykład również imć NecroPolo :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#69 Post autor: booker »

Phobos pisze:Poza tym czy mi się wydaje czy jednak mówimy o playerze Kosy nie Kozy? Autorze Protrackera? ;)
Mówimy o playerze Cadavera, Goat Trackerze aka Gołcie ake Kozie aka Kozim Trakerze aka Kozim Traktorze.

Obrazek

Skrin z Mac'a (jest wersja z MIDI) ale na Windę też jest (ale nie ma MIDI heh).

http://sourceforge.net/projects/goattracker2/
Phobos pisze:ale możliwe, że było to dopiero w 21.g7, którego miałem tylko ja (nie był spreadowany).
Nieładnie :)

Moog - spoko, cool. :)
wackee pisze:
randall pisze:trochę nie ogarniam, player bez możliwości zmiany typu filtra w obrębie instrumentu? :shock: jezó.
Hello GMC :)
O. A w którym GMC takie coś jest jak wachlowanie typem filtra w ramach tablicy filtra?
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#70 Post autor: Phobos »

booker pisze:Mówimy o playerze Cadavera, Goat Trackerze aka Gołcie ake Kozie aka Kozim Trakerze aka Kozim Traktorze.
OMG hehe. Zmyliło mnie to, że wspomniałeś o JCH, Kosa pisał też playery pod niego.
booker pisze: Nieładnie :)
Oj tam :P

A tak w ogóle to po co wam te ficzery? Szczerze mnie nigdy się to do niczego nie przydało, a zawsze można coś dorobić drugim instrumentem. Chcecie emulacje 303 z echem robić? To dwa instrumenty z różną głośnością :P

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#71 Post autor: booker »

Phobos pisze:A tak w ogóle to po co wam te ficzery?
No jak po co - jak zwykle, żeby mieć fun :) Mnie najbardziej by ucieszyła teraz opcja zmiany wartości w tablicy filtra z poziomu patternu. Bo jak chcę sobie wywołać rożne frędzle to musze pisać wielokrotnie ten sam instrument jeno z jedną zmianą cutoffu, albo skakać z patternu do innej pozycji w tablicy filtra a to nie zawsze daje taki efekt, jakbym chciał, bo np. w połowie trwania tika tego nie zrobie, a tripletów w Kozie nie ma.

A najlepiej to ścieżka typu automation, nie musi być taka wypicowana jak np. w Renoisie, że zapisuje co robie live :P NO ale nic. SounDemon kręci teraz traker w którym będzie można sobie pluginować dowolne efekty, więc czas się bedzie w końcu tego kodowania nauczyć. Przynajmniej nie bedzie trzeba pisać na dwóch edytorach i sklejać razem, żeby mieć zabawke TCHMa do sampli 8bit :) Bo sobie będzie można wywołać np. synteze i sample (nie na raz ofkoz) na jednym oscylatorze, czego teraz się nie da. A już mnie korciło, żeby się wrypać z hardsyncem i ringmodem na sample do modplayera THCMa na ale mi się nie chce :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#72 Post autor: wackee »

Phobos pisze:A tak w ogóle to po co wam te ficzery?
Z tego samego powodu, z którego ludzie kupują samochody terenowe mieszkając w bloku, i jeżdżą nimi 300m do kiosku po pety :)

U Bookera to już na 100% midlajf (midłajf? midilajf? :D) krajzis (krejzis? krejzolki? :D) i przedłużanie kuśki edytorem...
booker pisze:O. A w którym GMC takie coś jest jak wachlowanie typem filtra w ramach tablicy filtra?
O. A w żadnym.
GMC nie ma tablicowanych filtrów :)

TAKE THAT OLDSCHOOL PRIMITIVE POWERFUL SHIT, YOU HIGHTECH BIAAATCH! :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#73 Post autor: booker »

wackee pisze: U Bookera to już na 100% midlajf (midłajf? midilajf? :D) krajzis (krejzis? krejzolki? :D) i przedłużanie kuśki edytorem...
No, no. Andropauza :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#74 Post autor: wackee »

booker pisze:Andropauza :D
Andropolis? :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#75 Post autor: Phobos »

A tak w ogóle w tym DreamStation od Bookera są po dwie demówki Draxa i Laxitiego ;)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#76 Post autor: moog »

Nic dziwnego skoro DreamStation byl autorstwa Briana z Graffity ;)

Tak apropo to pare lat temu zaczal rozwijac pelnoprawnego DAWa - DreamStation II, ale nie slychac zeby wypuszczal jakies aktualizacje.

http://www.audio-simulation.com/?page=product1

ODPOWIEDZ