odgrywanie sidow

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#21 Post autor: Phobos »

A Dmc 5.1 miało 11bit filtry chyba jako pierwsze :) Poza tym były w edytorze Taki'ego - Sidwinder.
Paradoksalnie JSIDplay2 odtwarza całkiem poprawnie, choć nie do końca, gubi się przy szybszych zmianach filtrów, np w moim Pestilence - zapotrzebowanie na procesor ma jednak ciut za duże jak na mój gust ;)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#22 Post autor: booker »

Dzieki za infosa Phobos :)

Kolejny powód by sprawić sobie HardSIDa ;)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#23 Post autor: booker »

Phobos pisze:Jakimś cudem mam tą samą wersje :) Spróbuj sobie odtworzyć na nim moje kawałki np: On Grabowsky, Flying, Planeth Six, Double Dragon oraz na Hoxsie a potem pogadamy czy faktycznie jest jak piszesz ;)
Posłuchałem nagrań z SOASC, Hoxsa i najnowszego JSIDPlay2 i...kurcze oprócz Double Dragon nie słyszę różnicy. (poza tym, że SOASCowe, zgrywane z chipa mają więcej "soku", i grają czyściej, ofkoz).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#24 Post autor: Phobos »

Ja słyszę różnicę w tych kawałkach, które wymieniłem :) W ogóle na leadach z pulsem jest przester (charczą). Pamiętam brzmienie oryginalnego pulsu z SID'a, tam po prostu grał on czysto. W przypadku emulacji musi tak być, bo odgrywane są krótsze wersje fal, podobnie jak to miało miejsce w np w MlEdzie, na 8bitach było słychać jeszcze bardziej. Wbrew powszechnej opinii emulacja SIDa jest jeszcze głęboko w lesie. Trzeba też pamiętać, że oryginalny SID miał własne szumy i buczenie ;)
Aha - sprzęt odsłuchowy Diora442 + Rondo300 ;)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#25 Post autor: booker »

Phobos, akurat szumy i buczenie to bug jest (zakłócenia reszty elementów na płycie C64)... nie kwestia SIDa ;)

A porównywałeś z MP3kami z SOASC? W sumie bardziej się skupiłem na filtrze.

Jak już gdzieś wspomniałem, koleś od reSIDa będzie robił niedługo update. Ale czy emulacja jest w lesie, to bym tego nie powiedział. Była, ale lata temu.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#26 Post autor: Phobos »

Jeśli ci to charczenie nie przeszkadza w leadach ;) SOASC brzmią najlepiej, można sobie porównać brzmienia basów jakie robiłem z tym co da się usłyszeć w tak zwanych playerach hehe. Przepaść jednym słowem. Swoją drogą próbuje odtworzyć niektóre brzmienia z koma i ciężko jest taki basik zrobić. Cholernie zawinięty jest SID jako syntezator subtraktywny xD

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#27 Post autor: zyga »

A tego próbowaliście ? http://www.foobar2000.org/components/view/foo_sid

Wreszcie resid-fp w moim ulubionym odtwarzaczu :D

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#28 Post autor: booker »

Phobos pisze: Swoją drogą próbuje odtworzyć niektóre brzmienia z koma i ciężko jest taki basik zrobić. Cholernie zawinięty jest SID jako syntezator subtraktywny xD
Ciekawe. Na czym próbujesz z tym basem?
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#29 Post autor: Phobos »

Synth1, Zebra, MiniMoog, Polysix i całej masie innych. Problemem jest jak mi się zdaje zrobienie takiego samego pulsu, kurcze jakieś dziwne są te syntezatory, puls jest zwykle albo jakiś tandetny, albo żywcem realizowany przez detuning.
Poza tym skuteczność filtrów w SIDzie wydaje mi się większa niż 24Db.

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#30 Post autor: moog »

Hej, wydaje mi sie ze glownym problemem jest sposob sterowania wypelnieniem, na komodzie byl on "wrednie" liniowy ;). Ja uzylem obwiedni zamiast LFO do kontroli pulsu w jakims Korgu zeby zrobic lead'a do jednego z remiksow:

Kod: Zaznacz cały

http://www.moogsound.com/frame/download/file/Moog_(Sebastian_Bachlinski)-Gone_[No_SID_samples].mp3
(wybacz nitro, ale [url] i po prostu link nie zostaly sparsowane poprawnie przez phpbb) :)

w czesci pierwszej.. co prawda lead a nie bas, ale napisz co sadzisz o brzmieniu :)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#31 Post autor: booker »

W Dream Station I-ce (teraz jest free) ciekawie zrobiono taki klasyczny komodorowski basiorek 6581 http://www.audio-simulation.com/?page=product3

Moog: nie było mi dane słyszeć takiego instrumentu leadu na SIDzie :) (najs). No i zapewne sposób sterowania pulsem w edytorach komodorowskich ma to do siebie (że potem ze świeczką szukać takiego sposobu programowania pulsu poza komodą heh).

Pytanie do szpeców :) - akurat się nie bawie w programowanie muzy poza C64 ale raczej chyba dało by się napisać pod komodę też jakieś inne metody programowania pulsu, czy nie? Był taki sofcik coś symulujący TB 303 czy jakoś tam.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#32 Post autor: Phobos »

Fajna ta DreamStation :) Szkoda, że nie wiedziałem o niej 10latek temu heh.
Moog - fajny leadzik, ale też takiego na SIDzie nie słyszałem :)

Booker - masz na myśli Rebirtha - stare dzieje. Ja najbardziej cenie sobie z syntezatorów darmowy Synth1, na nim robię basy i większość instrumentów jak stringsy z phaserem czy arpegiatory. Do leadów też się nadaje ma dobrze konfigurowalne lfo także do pulsu ale dziwnie brzmi, w zasadzie 2 LFO ma szkoda że teraz tandetnie żółto wygląda (wcześniejsze wersje były czarne). W zasadzie z Synth1 nie potrzeba więcej analogów na oscylatorach ;)
Tu próbka basu a la SID, nie wyszło najlepiej, ale jestem zadowolony, zresztą ten kawałek mi szlag trafił (źródłówkę) więc nie mogę poprawić paru drobiazgów :/
http://zima1978.webd.pl/phobos/Time_to.mp3
i coverek Jeff'a http://zima1978.webd.pl/phobos/song.mp3
Ach te pharsery :/

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#33 Post autor: booker »

Phobos, wiesz, zawsze możesz wrócić do komponowania na C64 :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#34 Post autor: Phobos »

Jest parę przeszkód ;) Po pierwsze nie podoba mi się edycja w Goacie, brak paru rzeczy do których byłem przyzwyczajony w JCH. Poza tym na Vice za duże lagi są (nie współpracuje np z ASIO) więc zabawa w pisanie czegoś to męczarnia.

Jeszcze jeden kawałek na Synth1 z brzmieniami, które ostatnio robiłem :P
http://zima1978.webd.pl/phobos/flying_synth1.mp3
Wszystko poza 2-3 brzmieniami i perką jest na Synth1, efekty, bas akordy itd. Time to... miał być tak jakby drugą częścią tego kawałka Laxitiego ;)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#35 Post autor: booker »

Phobos pisze:Jest parę przeszkód ;) Po pierwsze nie podoba mi się edycja w Goacie, brak paru rzeczy do których byłem przyzwyczajony w JCH. Poza tym na Vice za duże lagi są (nie współpracuje np z ASIO) więc zabawa w pisanie czegoś to męczarnia.
Jakie lagi? Robiłem na DMC v5 i SDI v2 pod Vickiem i nie miałem lagów.

Po co Ci ASIO do robienia muzy na C64? :D

Zapowiadany SDI v3 ma mieć MIDI, no ale zobaczymy jak to będzie śmigać.

Te Twoje kowery (fajne) przypomniają mi taki pewien charakterystyczny, dla niektórych kompozytorów, styl pisania elektronicznej muzy z lat 80' :D

Coś w stylu http://www.youtube.com/watch?v=O9G_9kqJXIo&feature=fvst

Ahh te czasy!
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#36 Post autor: moog »

Synth1? kurde, syntezatorek jezeli chodzi o mozliwosci jest ok, bo dosyc rozbudowane 2 oscylatorowe cos. Ale jakosc zdecydowanie najgorsza ze wszystkich tu wymienionych, moze to jest powod dlaczego Ci pulse nie brzmi w nim? W Synth1 aliasing oscylatorow szaleje w dziedzinie czestotliwosci jak grypa w jesieni (nie dosc ze aliasing, to na dodatek "obrazy" - czyli teoretyczne czestotliwosci ponizej 0). Nie pamietam jak realizowane sa filtry, bo dawno nim sie nie poslugiwalem, ale te oscylatory naprawde utkwily mi w mozgu.

Tez nie rozumiem po co ASIO w Vice :) przeciez zaden z "normalnych" edytorow nie obsluguje midi (mimo ze Vice emuluje pare interfejsow).

@booker: A co do SDI, to licze, ze trzymasz tam reke i noge na pulsie i dasz znac jak tylko wyjdzie werja beta chociaz :)

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#37 Post autor: Phobos »

Booker, opóźnienia - jak w Vice masz 40ms to jest to zauważalne szczególnie podczas pisania muzy :)

Muza ze Zmieników xD Pan Gintrowski się postarał, większość muzyki do tego filmu jest świetna.

Moog - sprawdź nową wersję :) Stare faktycznie były średnie, nowe są ok, doszedł np jeden oscylator, efekty, polifonia się zwiększyła itd ;)
Jak po co Asio, co by opóźnień nie było :) 40 a 2ms to jednak spora różnica :wink:

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#38 Post autor: moog »

Chetnie obadam co jest wart Synth1 dzisiaj :)

A co do latencji, to wszystko ok, 40 > 2 == true :) ale jak sie ma to do praktyki, skoro i tak nie pogramy sobie klawiatura midi zadnym normalnym edytorem :) ani nic tez nie nagramy "w locie" z palca (midi). A powiedzmy sobie szczerze, ze edycja step by step nie wymaga takich malych opoznien.

Phobos
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2008, 11:48

#39 Post autor: Phobos »

Moogie, kwestia przyzwyczajenia, z palca też się grało ;) Nie wszyscy mają klawiaturę zawszę pod ręką. Mnie te lagi działają na nerwy, może się czepiam, ale odzwyczaiłem się od takich kwiatków :twisted:

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#40 Post autor: moog »

Eh :) no ja bym to zakwalifikowal do jakiegos zespolu nerwicy natrectw ;P , mnie osobiscie bardziej irytuje fakt niemoznosci uzycia klawiszy midi, bo od edycji step by step juz odwyklem kompletnie, zero sprzezenia :)

A jezeli chcesz mala latencje odpal sobie Vice na Mac'u albo na Hackintoshu :) .. CoreAudio to systemowy protokol pomiedzy interfejsem audio i aplikacja, i jest najblizej sprzetu na tym OSie (wydajniejsze niz ASIO) :)

ODPOWIEDZ