Wydawanie gier - niemożliwe? a jednak:czyli Hobgoblin na JIL

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#21 Post autor: Nitro »

Kurde Raf i elban, nie róbmy tutaj i wogóle znowu wojen, jest nas na na to o wiele za mało i po cholerę jeszcze bardziej rozwalać to co aktualnie mamy.
wkurwia mnie tylko Twoj sposob bycia, na ktory oprocz sposobu w jaki sie tutaj wypowiadasz (twierdzenia nt rzeczy o ktorych nie masz pojcia - nie ma w nich nawet cienia trybu przypuszczajacego)
Przyznaję Ci rację, przeszacowywałem trochę swoją widzę kilka razy, od zwrócenia uwagi przez Ciebie i fenka postaram się władowywać więcej trybu przypuszczającego do moich wypowiedzi. Może zziwnym argumentem na swoją obronę jest to, że niektóre z tego typu postów pisałem porządnie po pijaku a jak wiadomo wtedy człowiek staje się przesadnie mądry i wszystko wiedzącym, zobacz np daty postów w tym temacie.
wchodzi rowniez to ze podczas SP2 nonstop wpierdalales sie w teren przeznaczony tylko dla organizatorow (ani raz nie zapytales nawet czy nie przeszkadzasz,
Wiesz, pierwsze party i niektórych niepisanych zasad mogłem nie znać, zwykłe 'kurwa, nie wchodź tutaj, kiedy nie musisz' by to zachowanie zlikwidowało, chociaż swoją drogą jednak trochę osób się przez ten teren przewijało. No i rozmawiałem trochę z Volcano, który praktycznie się z organizatorki nie ruszał. Ostatnim argumentem na moją obronę jest to, że w pierwszy dzień trochę wyalienowany byłem, nie znałem praktycznie nikogo oraz cholernie bylem śpiący więc jakoś tak się zasiadywałem.
tudziez grzebanie po moim _prywatnym_ PC jak tylko zwalnialem przy nim miejsce.
Znowu czytaj to, co wyżej, drugą sprawą jest to, że bodajże tylko dwa razy się to zdarzyło, raz jak pamiętam szukałem exomizera, drugi raz po wypiciu kilku piw rzeczywiście chamsko się władowałem chcąc zmienić playlistę, od czego mnie skutecznie odwiodłeś.
Z drugiej strony na takim riverwash nikt się o korzystanie z głównego PC ani prywatnych laptopów nie czepiał. Ale rozumiem, inne obyczaje i nie mam żadnego kłopotu z ich przyjęciem.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#22 Post autor: skull »

Dorzucam jeszcze gierkę którą "prawie" ukończyliśmy z kumplami w '97:
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=16727

No i troche jestem zawiedziony, że nikt nie wspomniał o tym (2007):
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=45809
(zdobyła 2 miejsce w konkursie)


to są praktycznie całkowicie polskie produkcje.

ps. Rigor - ciekawa gra, coś w rodzaju Yoomp'a na Atari, brakuje czegoś więcej w samej rozgrywce, ale reszta jak najbardziej ok.

ps2. Co do Mortal Kombat-a, nawet przez jakiś czas miałem chętke na próbę napisania tej gierki. Założenia w sumie nie były zbyt skomplikowane:
-grafika (animacja) postaci - przekonwertować z wersji PC ( wszystko jest do wzięcia np. stąd
http://www.mortalkombatwarehouse.com/mk1/subzero/ )
sprite 4x4 (w wiekszości wypadków 2x4) pakować exomizerem i umieścić w pamięci,a klatki animacji rozpakowywać w locie.
- ekran scrollować za pomocą efektu VSP (już to wykorzystałem w Bombermanie) zajmuje to z 6 linii rastra, a więc prawie nic
- muzyka
- obsługa kontrolerów

Niestety już na pierwszym etapie się wywaliłem- nie mogłem znaleźć dobrego konwertera, który przerabia bmp na multicolor który nie zamienia kolorów przy każdym następnym pliku (i takiego uruchamianego z linii poleceń), a co najistotniejsze żeby przerabiał na inna rozdzielczość niż tylko 320x200 (160x200) - aż dziwne.
Bo pecet to zwykły banan...

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#23 Post autor: elban »

Nitro - zaloz ragging sub* to odpowiem Rafowi ;)

a co do gierek, to jak widac, to co wyszlo, bylo raczej biedne. full price'y to nie byly na pewno. taka szybka opcja na dorobienie sobie. pamieta ktos ile za takie gry mozna bylo zebrac kasy?

* - na boardach bylo zawsze cos w rodzaju forum z roznymi 'pokojami', nazywaly sie sub'y. raging sub sluzyl do prowadzenia wojen, ostrzejszych polemik i ogolnie jazdy.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#24 Post autor: leming »

teraz panie forumowy wyczysc te offtopy bo tu nie pasuja xD
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#25 Post autor: Nitro »

Nie mam jak, posty offtopowe także zawierają informację na temat. Trudno, w tym temacie trzeba się będzie przez trochę offtopu przekopać..
Nitro - zaloz ragging sub* to odpowiem Rafowi Wink

raging sub sluzyl do prowadzenia wojen, ostrzejszych polemik i ogolnie jazdy.
Jak już pisałem mam negatywne zapatrywania na wojenki scenowy, to nie te czasy na nie..
Wypijemy na następnym party, a nie się będziemy tutaj żreć, nie po to to forum stawiałem.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#26 Post autor: Cobra »

Nitro napisał: "Wypijemy na następnym party, a nie się będziemy tutaj żreć, nie po to to forum stawiałem"

ŚWIĘTA RACJA!
8 bit rulez:)

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#27 Post autor: fenek »

->Skull
Twoj Bomberman nie byl ani full-price ani budzetowka tylko puszczony jako free, wiec np. ja dlatego jej tu nie wymienialem :)
ps. trzeba bylo probowac ja pchnac za ger-ramanica :)

k.

#28 Post autor: k. »

za gramanice było trudno to przepchnąć.. dajmy na to taki pentel paint miał być sprzedany na zachód ale nic z tego nie wyszło.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#29 Post autor: Raf »

spontanicznie pomyslalem ze w dzisiejszych realizach prosciej byloby wydac gre na DTV v3 ze zmodyfikowanym flashem .... 2mb ram, 2mb rom... szybszy cpu .. odtwarzanie sampli 8bit - na tym by pewnie sie jeszcze dalo zarobic zakladajac pozyskanie tanich dtv :)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#30 Post autor: skull »

@fenek, myślałem że tu lecą tytuły z ostatnich lat.
A propos, to po Bombermanie, nawet zaproponowali mi współprace z Protovision (przy Bombmanii 2).
Ale na razie próbuje kończyć kontynuacje Bombermana i strasznie mi to wolno idzie, pochwale się chociaż shotem:
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#31 Post autor: skull »

no to się pochwaliłem ( jak tu sie do cholery wstawia obrazki, aa i avatary)

@kisiel, weź wymyśl cardridge tak na 64kB z dodtakową małą pamięcią podrzymywaną bateryjnie (na highscore i setup) jak np bios w PC. To też coś wydamy ;-) . Może jakiś bajerek typu mały wyświetlacz lcd - pokażmy atarowcom, że też umiemy :P
Bo pecet to zwykły banan...

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#32 Post autor: elban »

kisiel pisze:za gramanice było trudno to przepchnąć.. dajmy na to taki pentel paint miał być sprzedany na zachód ale nic z tego nie wyszło.
nie bylo jakos specjalnie trudno.

trzeba bylo poprosic kogos o pomoc. Z Scs+trc, Onslaught, Alpha Flight, Chromance, etc. Serio - ci goscie pomogali sprzedac Ci gre, a pozniej mieli z tego first release'a.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#33 Post autor: Nitro »

no to się pochwaliłem ( jak tu sie do cholery wstawia obrazki, aa i avatary)
Avatary w profilu, a obrazki jako załączniki, 256kb chyba wystarczy.
Może jakiś bajerek typu mały wyświetlacz lcd
Heh, to by realnie wszystkich zaskoczyło, prawdziwy hardware world first, a koszta nie byłyby zbytnio wielkie, wyświetlacz mógłby być od Nokii 3310, po 5-10zł na allegro chodzą + 3-5zł za mikrokontroler sterujący wyświetlaczem i komunikacją.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#34 Post autor: bimber »

kisiel pisze:dajmy na to taki pentel paint miał być sprzedany na zachód ale nic z tego nie wyszło.
Kisiel, ja pamietam oficjalna prezentacje tego programu na NP 8 czy 9. mieliscie takiego speca od PR (Szczygiel), ze az dziwne ze nikt tego nie kupil :lol:

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#35 Post autor: elban »

Winny jest Marek - on zrobil czarny PR Szczyglowi, chcial mu zabrac mikrofon, awanture i w ogole popsul cala misternie przygtowana prezentacje.

ps sorry za offtop, ale nie moglem sie powstrzymac
pps. pamieta ktos moze jakies cytaty z tej slynnej prezentacji? ;)
was twenty, is five, my friend...

k.

#36 Post autor: k. »

tak dokładnie to jak wiecie soft był z ubiegłego wieku. Prezentowany był oficjalnie na party i tyle.. kiedyś musiał. W moim mniemaniu jest on bardzo dobrze dopracowanym programem graficznym. Zrób lepszy pogadamy :)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#37 Post autor: leming »

ee kisiel a ty zrobiles program graficzny? :>
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

k.

#38 Post autor: k. »

ta .. nawet dwa... ale się wstydze pokazać ;)

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#39 Post autor: pajda »

elban pisze:
kisiel pisze:za gramanice było trudno to przepchnąć.. dajmy na to taki pentel paint miał być sprzedany na zachód ale nic z tego nie wyszło.
nie bylo jakos specjalnie trudno.

trzeba bylo poprosic kogos o pomoc. Z Scs+trc, Onslaught, Alpha Flight, Chromance, etc. Serio - ci goscie pomogali sprzedac Ci gre, a pozniej mieli z tego first release'a.
Ta...
Koledze Maji o ile pamiętam to się czasem myliła kolejność :)

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#40 Post autor: elban »

no coz - czarne owce sa wszedzie. i w PZPN, i w F4CG. ;)

gosc mial w pyte oriesow, wiec mimo plotek, ktore odkad pamietam krazyly na jego temat, chyba poprostu nie mogl byc zlodziejem.
was twenty, is five, my friend...

ODPOWIEDZ