Nagrywanie kaset

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
uncle
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:37

Nagrywanie kaset

#1 Post autor: uncle »

Witam.

Na początku chciałbym się przywitać, gdyż w środowisku C64 jestem po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie posiadałem na własność tego komputera.

Ostatnio zakupiłem C64 ; wersje z blackboxem i odtwarzaczem kaset, w najbliższym czasie chce odebrać sprzęt osobiście od sprzedającego.

Moje pytanie jest następujące:

1) Czy można w jakiś sposób nagrać soft (gry, programy) na kasety? (Mam komputer podłączony do wieży , korzystając z AUX)

2) Czy do C64 były produkowane myszki? (ewentualnie czy myszka/dzojstik z Amigi będą pasować do C64)

3) Za odtwarzacz kaset może służyć dowolny magnetowid/radio z odtwarzaczem kaset, czy musi to być sprzęt dedykowany C64?

4) Jakieś rady na początek przygody od weteranów i osób działających na scenie C64?

Jeśli umieściłem temat w niewłaściwym dziale, to przepraszam oraz proszę o wyrozumiałość, gdyż stawiam swoje pierwsze kroki.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#2 Post autor: skull »

witamy ;-)

niestety to nie to forum, z takimi problemami najszybciej znajdziesz odpowiedzi na http://www.forum.c64power.com
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#3 Post autor: leming »

siemka,

1. o ile wiem to nagrac tylko mozesz sobie z komodorka na tasme uzywajac podlaczonego do niego magnetofonu. stereo to sobie mozesz podlaczyc ale audio do odsluchu muzy tylko...pewnie ktos podlaczal kiedys zwykle odtwarzacze ale wg mnie to mija sie z celem.
2. myszki sa do c64 ale w zasadzie bezuzyteczne poniewaz tylko niektore programy je obsluguja. myszka od amigi raczej nie pojdzie, joystick owszem od amigi, od atari itd.
3. do kaset sprzet musi byc dedykowany.
4. najlepiej to poszukaj i dokup sobie stacje dyskow (1541, 1541 II albo oceanic) i jakis cartridge do tego (action replay albo final) i zaoszczedzisz duzo czasu. Chyba ze jestes hardkorowiec...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#4 Post autor: skull »

widze leming, że już się nudzisz. Zakoduj coś :wink:
Bo pecet to zwykły banan...

uncle
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:37

#5 Post autor: uncle »

leming pisze: 1. o ile wiem to nagrac tylko mozesz sobie z komodorka na tasme uzywajac podlaczonego do niego magnetofonu. stereo to sobie mozesz podlaczyc ale audio do odsluchu muzy tylko...pewnie ktos podlaczal kiedys zwykle odtwarzacze ale wg mnie to mija sie z celem.
Czyli co, nie ma na necie plików audio które możnaby nagrać na wieży, włożyć do c64 i zeby zadziałało?

k.

#6 Post autor: k. »


uncle
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2010, 10:37

#7 Post autor: uncle »

Dzięki, o czymś takim właśnie myślałem.

Pozdrawiam.

Dodano:

Myślicie, że coś takiego : http://allegro.pl/item994357157_kaseta_ ... ersem.html + odtwarzacz mp3 z masą gier C64 łyknie? (nie mam zamiaru kupować XX kaset , a tak można by pliki wav uruchamiać bezpośrednio z kasety podłączonej do odtwarzacza mp3).

Ps. Swoją drogą to można gdzieś dostać gry/programy bezpośrednio w formacie audio? (do tej pory znalazłem tylko *.t64), bo trochę nie uśmiecha mi się konwertowanie.

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#8 Post autor: Lobo »

Tutaj masz dużo gier w formacie .tap wystarczy że użyjesz programu Audiotap i przerobisz sobie na .wav

Edit.

Jeszcze tutaj są i tutaj Audiotap
Obrazek

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#9 Post autor: leming »


nie znam angielskiego.

@skull ta koduje se 4kilówke xD drugi rok juz koduje :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
dely
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2008, 13:30
Grupa: Blowjobb
Kontakt:

#10 Post autor: dely »

uncle pisze:Myślicie, że coś takiego : http://allegro.pl/item994357157_kaseta_ ... ersem.html + odtwarzacz mp3 z masą gier C64 łyknie?
Łyknie. Z Atari działa ;)
atari.area - Z drugiej strony barykady.

ODPOWIEDZ