Historia C64 w Polsce - wywiad z Waldemarem Czajkowskim!

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

Historia C64 w Polsce - wywiad z Waldemarem Czajkowskim!

#1 Post autor: V-12 »

Wszystkich czytelników chciałbym zaprosić do lektury obszernego wywiadu z Panem Waldemarem Czajkowskim - twórcą serii tematycznych kaset z grami na komputer Commodore 64! Temat bardzo ciekawy, nie tylko dla osób niezwiązanych z komputerami, zapraszam gorąco!

Znajdziecie tutaj także informacje o Black Boxie, Mian Boxie, Robercie Kingu, Atraxie, Micrus Copy itp.

http://www.riversedge.pl/wywiad_z_walde ... zajkowskim
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#2 Post autor: SUDi »

Gosh! Aż się łezka zakręciła w oku na widok tych kaset, no a ten sweter, rewelka :)
Ten wywiad ma wartość historyczną - jak wyglądały pierwsze lata dzikiego kapitalizmu w końcówce PRL'u i po upadku komuny. Miodzio!

Pampam
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 18:06

#3 Post autor: Pampam »

Giełda pierwotnie zorganizowana była w Klubie Żeglarskim na Wybrzeżu Wyspiańskiego. Było to małe pomieszczenie na parterze i piętrze ... pamietam bylem kilka razy :D pomieszczenie nie bylo az takie male ;)

Taka ciekawostka ... Na giełdzie było nas trzech: ja, Mirek i Pumex, czyli Jerzy Poprawa. ... w 1990 roku zrobilem intro Pumexowi ktore to mial dolaczac do swoich gier, tlumaczenie mu jak ma to robic zajelo mi chyba 3-4 godziny suma sumarum nie wiem czy i tak zrozumial jak ma doczepiac intro i kompresowac je razem z gra ;)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#4 Post autor: kotrobot »

Kojarzę Pumexa. Nie wiem, czy nie miałem z nim kontaktu.
Jakoś przez Krugera.
Czy nie było tak, że w okolicach handlarze brali nowe gry od Krugera właśnie?

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#5 Post autor: V-12 »

Być może tak było, bo Pan Waldemar sporo importów z SOK'u nagrywał na swoje kasety.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#6 Post autor: bimber »

sweet, sweeter, sweter!

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#7 Post autor: randall »

co do wersji angielskiej: nie jestem pewien czy tłumaczenie słowa "giełda" na "stock exchange" jest właściwe w tym przypadku :D

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#8 Post autor: kotrobot »

Dobre! ;)

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#9 Post autor: Cobra »

świetne,aż miło poczytać i obejrzeć fotki:)
pełen wspomnienia czar.
8 bit rulez:)

k.

#10 Post autor: k. »

ehh piractwo ... mam nadzieje że teraz nie pójdziecie w jego ślady;)

Corwin
Posty: 122
Rejestracja: 26 wrz 2008, 19:38

#11 Post autor: Corwin »

randall pisze:co do wersji angielskiej: nie jestem pewien czy tłumaczenie słowa "giełda" na "stock exchange" jest właściwe w tym przypadku :D
sie kur... kopytami nakrylem LOL :-)

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#12 Post autor: snerg »

hahahhahaha hehhe hihi

cóż...
przykre..

ale...

hahahahaaaaa

ale fajnie...

kurwa! no nakryło mnie butami... a niektórych kopytami..

cóż za konstruktywny komentarz... wow zapomniałem.. czyżby to specyfika Polskiej Sceny??

wow ale słownik En-Pl mówi co innego... wiec sie pośmiejmy... a może giełda=carboot? a może exchange? hmm trzeba tłumaczyć dosłownie bo niektórzy przyjmą to sensu stricto i nie zrozumieją bo słownik online tudzież translator mówi tak czy siak..

niech króluje infantylizm i małostkowość!

bawmy się!
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

Corwin
Posty: 122
Rejestracja: 26 wrz 2008, 19:38

#13 Post autor: Corwin »

snerg pisze:hahahhahaha hehhe hihi

cóż...
przykre..

ale...

hahahahaaaaa

ale fajnie...

kurwa! no nakryło mnie butami... a niektórych kopytami..

cóż za konstruktywny komentarz... wow zapomniałem.. czyżby to specyfika Polskiej Sceny??

wow ale słownik En-Pl mówi co innego... wiec sie pośmiejmy... a może giełda=carboot? a może exchange? hmm trzeba tłumaczyć dosłownie bo niektórzy przyjmą to sensu stricto i nie zrozumieją bo słownik online tudzież translator mówi tak czy siak..

niech króluje infantylizm i małostkowość!

bawmy się!
Nie spinaj sie tak mocno. I skad pomysl, ze to co bede pisal ma byc konstruktywne ? Konstruktywny to byl ten wywiad. Pojawilo sie cos smiesznego wiec sie smieje, co wcale nie umniejsza zajebistosci wywiadu. Ale cuz tak specyfika sceny, pochlastac sie, obrazic i zaszyc w sobie, bo ktos zrobil hahaha. Lata leca a mentalnosc ta sama.

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#14 Post autor: snerg »

No widzisz a mnie wczoraj tesc upil, jakis debil mi podsunal lapka i nawet mnie do netu podlaczyl i stad sie biora takie wylewne wynurzenia lol.. Sorki to tylko krzywa faza, daleko mi do obrazania sie.. ozdrawiam a kaca lecze ;D
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

Corwin
Posty: 122
Rejestracja: 26 wrz 2008, 19:38

#15 Post autor: Corwin »

snerg pisze:No widzisz a mnie wczoraj tesc upil, jakis debil mi podsunal lapka i nawet mnie do netu podlaczyl i stad sie biora takie wylewne wynurzenia lol.. Sorki to tylko krzywa faza, daleko mi do obrazania sie.. ozdrawiam a kaca lecze ;D
1. Plus dla teścia, pozdrawiamy
2. Moj kolega (szwagier zreszta) zawsze daje czadu na GG. Jak wypije, to nastepnego dnia boi sie zajrzec w archiwum :-)
3. Nie ma za co przepraszac, co najwyzej bylo napisac: Sam sie nie spinaj, zebym sam sie przyjrzal temu co napisalem.
4. Sukcesow zycze i polecam jakies male piwko ze smakiem (Leffe?).
Pozdro
Corwin

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#16 Post autor: carrion »

Ja od siebie dodam że giełda we wrocku to było to miejsce (przynajmniej dla części pochodzacej z donelgo i opolskiego śląska) gdzie się miało pierwsze kontatky ze sceną nie koniecznie był to SOK choć ci też wywarli znaczący wpływ na kształtowanie się naszych młodzieńczych gustów scenowych.
No i Kruger w wieku 18 lat miał bordę jak św. mikołaj - co mi zawsze imponowało ;)

ps. a gierki od pumexa, robertka kinda czy fikszyna też pamiętam. Noisy pilars Jeroena Tela kojaży mi się do dzisiaj tylko z jednym intrem ;) ...

Niezły wywiad V12 !
c64portal.pl, retronavigator.com

snerg
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2009, 20:00

#17 Post autor: snerg »

Teraz jest konstruktywnie.. :D ale po co się tak spinasz :lol:

Mam tylko nadzieję że Pawłowi uda się jeszcze zrobić wywiad z KR! To raczej prywata ale w mieście Zamość w którym się urodziłem to tego Pana "kopie" pojawiły się jako pierwsze jeszcze przed '89(?).

Apropos Leffe to takie mam sposobność tylko we Francji gdyż belgijskich w UK to jak na ranę.. ale dzięki bo jest weekend i sobie pozwalam :D
C64 bylo ok lecz jest "milion" spraw wazniejszych ponad to... a zycie za krotkie.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#18 Post autor: V-12 »

KR zaczął prawdopodobnie w 87. Chyba będzie go ciężko dorwać.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

ODPOWIEDZ