Arkusz i edytor z obsługą polskich znaków

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
r-tea
Posty: 29
Rejestracja: 06 lis 2018, 00:00

Arkusz i edytor z obsługą polskich znaków

#1 Post autor: r-tea »

Witajcie.
Zna ktoś może jakieś narzędzia, jak w temacie, które posługują się polskimi znakami? Ale nie pod GEOSA.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Arkusz i edytor z obsługą polskich znaków

#2 Post autor: kotrobot »

Było tego trochę.
Do głowy przychodzi mi np. KEBAB-ED Polonusa.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

Re: Arkusz i edytor z obsługą polskich znaków

#3 Post autor: KB777 »

kotrobot pisze: Do głowy przychodzi mi np. KEBAB-ED Polonusa.
Scenowo poprawna odpowiedź ;)

Arkusze - ktoś tego używał na C64 ? Może w pierwszej połowie lat 80-tych.

Co do edytorów z polskimi znakami...

Możesz w Fontmasterze narysować sobie własne (zostaną załadowane do drukarki o ile umożliwia definiowanie własnych znaków), ale to edytor robiony pod igłówki, wydruk jest w trybie tekstowym, czyli o ile nie załadujesz własnych fontów to drukuje używając wbudowanych, jak masz 24-igłówkę to będzie to nawet jakoś wyglądać.
Druga opcja - Prinftox PL, drukuje A4 jako grafikę (640x800 bodajże ?). Taki DTP a'la GeoPublish, choć edycją przypominający raczej Tex'a.
No i jeszcze jest FETowo-BIWowy Edytor PL, spolszczony (chyba) Vizawrite. Z 1541-II kupioną w Baltonie wersję dyskietkową dostałem (jak się później okazało, chyba to była "własna inicjatywa" dystrybutora, bo p. Radziszewskiego kiedyś w BIWie o to spytałem), miała bardzo upierdliwą przypadłość - polskie znaki drukowała jako grafikę (więc np. jak się włączyło NLQ to te wstawki w grafice low-res wyglądały masakrycznie). A że miałem Star LC100Colour z wbudowaną Mazovią/Latin2 - wyprułem z kodu to badziewie i wstawiłem wysyłanie Latin2. Edytor PL na kartridżu już był OK.

/mało to scenowe.../
- konto nieaktywne -

r-tea
Posty: 29
Rejestracja: 06 lis 2018, 00:00

Re: Arkusz i edytor z obsługą polskich znaków

#4 Post autor: r-tea »

Podesłałbyś ten KEBAB Ed bądź link do niego?

ODPOWIEDZ