Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#1 Post autor: RetroBorsuk »

Witam serdecznie.

Skoro mam urlop własnie wziąłem się za stworzenie obrazów kartridży CRT z moimi ulubionymi grami na C64.(gry jednoplikowe).
Żmudne to zajęcie, polegające głównie na przeszukiwaniu i przypominaniu sobie swoich ulubionych gier z przeszłości, na którym spędziłem dzisiaj około 5 godzin (sic!). Chciałem zrobić tylko CRT z Najlepszymi Single Screen Platformerami oraz Zestaw Ulubionych, ale uzbierało mi się już 4.5 mb gier i na dwóch obrazach kartridży raczej się nie skończy...

Więc może lepiej podzielić to wszystko gatunkowo? Na przykład 1. Najlepsze Platformery Jednoekranowe/Scrollowane, 2. Najlepsze Komnatówki (Action Adventure), 3. Najlepsze Run n Guny 4. Najlepsze SHMUPY (strzelanki pionowe, czy poziome) itd, itp. Tylko jak na każdym z gatunków będzie mi schodziło tyle czasu to jajko zniosę tutaj , ale fajnie by było takie obrazy z najlepszymi w danym gatunku hitami mieć). Zaznaczam, że interesują mnie tylko tytuły jednoplikowe, wtedy zajmują mniej miejsca i w jednym obrazie CRT mamy w cholerę gier.

Najpierw parę pytań ode mnie bo z pamięcią krucho i tu przyda się Wasza pomoc.

1. Czy następujące gry są multiload (tak je zapamiętałem z młodości), czy któreś z nich są jednoplikowe?:
SWIV, Dragon Ninja, RoboCop, Rick Dangerous 2, The Goonies, Purple Heart, Eternal, P.P. Hammer, Deliverance Stormlord 2, Clystron, Cool Croc Twins, UGH, IO (strzelanina), Night Shift, Saint Dragon, Dragon Breed?

2. W mojej bazie gier - nie mam następujących gier w w wersji prg - wiec jeżeli ktoś je ma, a chce mi pomóc to poproszę na maila: goonies76@wp.pl - czyli
MOUSE TRAP (Microvalue), MIECZE VALDGIRA 2, MOTORHEAD (strzelanka samochodami 1989), ULTIMATE WIZARD, SUPER SEYMOUR

3. Jeżeli ktoś ma fajne nowe platformery w formacie prg
(ale freewaro'we / bez opłatowe, bo nie chce tym obrazem kartridża piractwa uprawiać) - to także poproszę na maila: goonies76@wp.pl

4. Czy na Commodore 64 nie ukazały się takie tytułu znane z Atari jak: Bilbo (klon pacmana w śródziemiu) i Nuclear Nick (platformer) - bo nie mogę ich znaleźć nawet na Lemonie. Może są pod innymi tytułami?

Tylko proszę nie piszcie mi, znajdź sobie tutaj, czy przerób sobie czymś - chodzi po prostu o zaoszczędzenie mojego czasu bo mi już oczy dzisiaj wysiadają od przeglądania Gamebase'a mojego i Lemona. Po prostu, jeżeli ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam.

Jak uda mi się porobić te obrazy CRT to z przyjemnością się z wszystkimi zainteresowanymi nimi podzielę.

Pozdrawiam

Borsuk


RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#3 Post autor: RetroBorsuk »

Ok. Zaznajomiłem się z D64Editorem i daję rade wyciągnąć prg. Pozdro.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#4 Post autor: carrion »

ad 1.
z tych gier to chyba tylko IO jest plikówką. i wydaje mi się że Robocop też, ale tu głowy nie dam.
Co do Eternala to w sumie z tego co pamiętam jak ją robiliśmy to chyba miała być plikówka, ale teraz widzę że na d64 jest kilka plików. to pewnie jakieś zakońćzenie albo intro, więc może ci nie zadziałać jak wytniesz tylko plik samej gry.
[edit]
sprawdziłem na szybko ten największy plik (w wersji zcrackowanej przez Haina/F4CG) i nie zadziała Ci jak go wytniesz.

ad 3.
szczerze to nie wiem czy to jeszcze (w 2018) jest piractwo, no chyba że mówisz o tych najnowszych gierkach. jeśli myślisz o starych to ja bym się nie przejmował.

ad4.
nie kojarzę tych gier, ale CSDB znajduje mi takie coś
https://csdb.dk/release/?id=140995
i to
https://csdb.dk/release/?id=12088

daj znać czy to jest to czego szukasz.
c64portal.pl, retronavigator.com

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#5 Post autor: RetroBorsuk »

Dziękuje za odpowiedzi i to widzę, że od samego autora! Na innym forum znaleziono mi wersję Eternala, że ponoć wyciągnięty PRG - będzie chodził. Sprawdzę po zrobieniu carta,

Co do tych gier, które przesłałes linki - tak to te gry tylko zastanawia mnie, dlaczego tam jest preview? Czy to wersje demo? Parę poziomów i dupa?

Dziękuje za info. Zawsze można ten plik z zakończeniem dołożyć do Cartridge'a osobno? Zadziała coś takiego?

Skoro już poświęciłem temu wszystkiemu trochę czasu postanowiłem, że zrobię obrazy CRT - najlepszych z danego gatunku gier jednoplikowych, np:

PLATFORMERY (Giana, Mouse Trap, Mr Robot, HardnHeavy)
RUN N GUNY (Gryzor, Cyberdyne Warrior, Green Beret itp)
ACTION ADVENTURE (Dizzy, Yesody, Heartland, Antiriad i inne)
SHMUPY (IO, Zynaps, Zybex itp) Chociaż jeż just jakiś CRT ze shmupami i muszę zerknąć co tam jest, czy fajne pozycje.
RACERY (Buggy Boy, Motorhead, Led Storm, PitStopy itp)
ITP.

Zobaczę jak to się ułoży. Gry będę wybierał z własnego doświadczenia oraz recenzji w ZZapie.

PS. Jeżeli znacie jakieś fajowe gry jednoplikowe w miarę nowe , których nie ma na Lemon64 do przejrzenia nawet, a są freeware / bezpłatne i chcielibyście ta grę w takiej składance na crt to podrzućcie tytuł. Ja za bardzo nie śledziłem nowości na C64 po roku 2000 (z wyjątkiem tych hitów, które nabyłem w Psytroniku, ale tych bym nie umieszczał w tym kartridżu), Oczywiście chodzi mi o jednoplikówki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#6 Post autor: rs2322 »

Jak przedmówcy pisali csdb, https://csdb.dk/search/?seinsel=all&sea ... .y=5&Go=Go
W linku powyżej ponad 240 pozycji .crt na ef.

Jeżeli chodzi o wieloplikówki których jeszcze nie ma na ef to polecam zaczać temat na lemonie, podac tytuły gier wraz z linkami i poprosić o .crt, jest tam kilku dla których takie wyzwanie to kwestia jednej kawy i papieroska :) choć napewno i na tym forum są osoby które też sobie z tym poradzą być może też pomogą.
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#7 Post autor: RetroBorsuk »

Zrobienie crt to kawa i papieros, ale sam wybôr gier, przejrzenie wszystkich z gatunku i kopiowanie ich to już troche zabawy jest. W przypaku kiedy mamy 800 strzelanin na przykład.Poza tym chce, aby to był mój wybór. Moje ulubione + najlepsze wg Zzapa. Pozdrawiam

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#8 Post autor: starymarabut »

To jeszcze wypadało by w takich profesjonalnych składankach pousuwać upierdliwe crack dema i trajnery. Masa pracy.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#9 Post autor: carrion »

usuwanie intr itp to na giełdach w latach 80-90 nasi domorośli "crackerzy" robili final cartridge'em II albo III i przyciskiem Freezer ;)
nic trudnego, ale żmudne... :D
c64portal.pl, retronavigator.com

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#10 Post autor: starymarabut »

Tylko tym sposobem dźwięk SIDa gliczuje sie na chwilkę. I plik wynikowy może być większy od oryginalnego pirata.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#11 Post autor: Nameless »

carrion pisze:usuwanie intr itp to na giełdach w latach 80-90 nasi domorośli "crackerzy" robili final cartridge'em II albo III i przyciskiem Freezer ;)
nic trudnego, ale żmudne... :D
i o ile dobrze pamiętam powstawały 2 pliki FC i -FC. Lepiej do tego nadawał się AR ;-)

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#12 Post autor: RetroBorsuk »

Panowie, aż takiej wprawy nie mam, żeby ripować same gry, a trainery odrzucać.

Gry spokojnie się kompletują do kartridży - wczoraj przejrzałem całe action-adventure.

Dzisiaj multi screen platformery i tak codziennie będę wybierał najlepsze z gatunków, które mnie interesują.

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#13 Post autor: Nameless »

Mozesz zerknąc tu
wydaja się być bez trainerów
http://www.elysium.filety.pl/tools/cart ... index.html

Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#14 Post autor: rs2322 »

Tutaj tez kopie bez cracków są
http://www.c64.com/
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Obrazy Kartridży CRT z Ulubionymi Grami Borsuka - Pomoc / Zapytania

#15 Post autor: RetroBorsuk »

W weekend nagraliśmy dwa odcinki Gramy na Gazie i teraz pisze do nich artykuły. W niedzielę będę miał więcej czasu to skompletuje te kartridże co mnie interesują i wątek będzie kontynuowany.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ