Retro Na Gazie + KONKURS

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#61 Post autor: RetroBorsuk »

Miłośnicy Komcia specjalnie dla was reaktywowaliśmy dział Komoda Wiecznie Żywa!

Jeżeli ktoś jest chętny opisać swoją ulubioną grę z Komcia - zapraszam!

Dalej kontynuujemy halloweenowe klimaty - tym razem nasz czytelnik LukegaX zaserwował nam dwie recenzje przygód Hrabiego Kaczuli na Commodore 64.

RECENZJA | Count Duckula 1 i 2

http://www.retronagazie.eu/recenzja-cou ... ula-1-i-2/

Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#62 Post autor: RetroBorsuk »

Witam ponownie pierwszy dzień przed moim urlopem .Juppi wreszcie złapię troszku oddechu.

Nowy80Retro przygotował specjalnie nowy materiał video oraz wpis na naszej witrynie, czyli:

Sprzęt - Recenzja Video | Modowanie Atari 800XL (Rapidus, Ultimate


http://www.retronagazie.eu/sprzet-recen ... -ultimate/

Zapraszam do lektury, seansu i podzielenia się opiniami.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#63 Post autor: RetroBorsuk »

Hejka!

Dzisiaj zapraszamy na relację z prześwietnej RETROnizacji Drugiej Edycji, na której bawiliśmy się wszyscy wybornie. Relację przygotował WojT, a w niej znajdziecie opis imprezy, zdjęcia, sympatyczny film Larka prezentujący w pigułce całe wydarzenie plus piosenkę Brothers in ATRs w wydaniu z koncertu na Retronizacji.

Od siebie dodam, że Dziękuje Rentonowi i wszystkim tam obecnym, a moją krótką minirelację przeczytacie także w kolejnym odcinku wpisu dotyczącego Gramy Na Gazie.

Zapraszam do lektury sprawozdania WojTa i podzielenia się z nami w komentarzach waszymi opiniami z RETROnizacji Sekond Edyszyn!

Relacja | RETROnizacja Second Edition - Pawłowice Sląskie.

http://www.retronagazie.eu/relacja-retr ... e-slaskie/

Miłej lektury!

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#64 Post autor: RetroBorsuk »

Witamy w słoneczny weekendzik!

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was dużo atrakcji. A wyliczankę zrobię, bo lubię:

1. Najnowszy odcinek Gramy Na Gazie a w nim bohaterski banita ZORRO! Przechodzimy na Atari XL/XE, ale rozgrywka tożsama z wersją na Commodore 64 oraz bardzo podobna do wielu innych mikrokomputerów.

2. Do tego oczywiście rozbudowany wpis dotyczący zarówno GnG ZORRO jak i RETROnizacji a w nim:

3. RECENZJA ZORRO

4. Opowiadanko z humorem dotyczące fabuły gry.

5. MINIRELACJA Z RETRONIZACJI (w tym o turniejach, głównie SWOS na Amigę)

6. Teledysk Brothers in ATRs i wrażenia z koncertu.

7. Krótkie info o konwersjach Zorro na inne komputery.

8. Wspomnienie o kontynuacji (będzie czy nie?)

9. Oraz o literackim pierwowzorze i ekranowych wcieleniach herosa.

Wszystko znajdziecie tutaj

GRAMY NA GAZIE + RETRONIZACJA | ZORRO - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... ekawostki/

Zapraszamy do seansu oraz lektury.

Jak zawsze Retro Na Gazie + ArSoft CORPORATION przygotowują wam materiałów NA BOGATO!

Pozdrawiamy: Larek i Borsuk

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#65 Post autor: RetroBorsuk »

Dzisiaj prezentujemy wreszcie pierwszą recenzje konkursową! Z naszego KONKURSU NA RECENZJĘ GRY LOGICZNEJ NA RETROSPRZĘTY, który przedłużamy do końca listopada.

Dzisiaj Sikor przestawi wam recenzje gry CROPKY - w wydaniu na Atari XL/XE, która ukazała się także na Amidze. Pewnie wielu z was ja dobrze zna...

Zapraszam do lektury oraz podzielenia się wrażeniami w komentarzach.

RECENZJA KONKURSOWA | CROPKY (ATARI XL/XE, AMIGA)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-kon ... -xe-amiga/

Pozdrawiam

PS. Zapraszam do udziału w konkursie recenzenckim, gdyż na razie prac nadesłano dwie i pół, i samych nagród jest więcej.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#66 Post autor: RetroBorsuk »

Witam.

Dzisiaj zapraszam do lektury recenzji chyba najlepszej gry w historii na Commodore 64, a zarazem kapitalnej nowości.

Bez owijania w bawełnę:

RECENZJA | SAM'S JOURNEY

http://www.retronagazie.eu/recenzja-sams-journey/

w wykonaniu Naczelnego Karka czyli repipa

Piękna to gra, czerpiąca z najlepszych komputerowych i konsolowych platformówek. Cudowna grafika, kapitalna muzyka i prześwietne wydanie, zerknijcie na zdjęcia z kartridżowego wydania zawartego w recenzji. Mistrzostwo!

Zapraszam do lektury oraz podzielenia się z nami komentarzami na temat recenzji jak i tego wielkiego przeboju.

Najlepszego!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#67 Post autor: carrion »

dobra recenzja.
gra też dobra. Ja niestety jako nierasowy gracz dochodzę dość blisko i ... dalej brakuje mi skilla, ale grę posiadam bo to epokowe wydawnictwo.

btw: zróbcie, proszę, z Larkiem jakieś granie na c64. oglądam większość waszych filmów ale granie na c64 obejrzał bym z podwójnie dużym zainteresowaniem.
c64portal.pl, retronavigator.com

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: RE: Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#68 Post autor: starymarabut »

btw: zróbcie, proszę, z Larkiem jakieś granie na c64. oglądam większość waszych filmów ale granie na c64 obejrzał bym z podwójnie dużym zainteresowaniem.
+1 [emoji106]
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#69 Post autor: RetroBorsuk »

Dziękuje za miłe słowa.

Jakby to ode mnie zależało to pewnie byśmy nakręcili jakiś odcinek na C64 bo u mnie stoi on na biurku i dużo gier na nim ograłem. Nawet Ghosts n Goblins przechodziłem na jednym kredycie. Ale wiecie - sprzęt jest Larka, dodatkowo on to montuje wszystko i jak każdy wie - jest on wielkim miłośnikiem Atari. Na pewno da się kiedyś namówić na jakiś jeden odcinek na C64, albo nawet jakiś odcinek the best of c64. Pozdrawiam i fajnie, że oglądacie pomimo, że gramy na Atarynie. Ja musże więcej opisywać na Commodorka (chce opisać Exolon i Cybernoidy oraz Knight n Grail) ale mam do dokończenia pięć wpisów, a tu kojne się szykują. Za dużo na głowie. Czasowo nie wyrabiam. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru i miłego grania na C64.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#70 Post autor: carrion »

@Borsuk
Ale Larek miał ze 2 filmy (po godzinie albo i więcej każdy) gdzie grywał na C64 - pewnie dał by się przekonać. Trzymam kciuki za to aby się udało Wam coś na Gazie nakręcić na C64.
Przy okazji. Co byś powiedział na recenzje polskich gierek z lat 90'tych. Nie były wybitne, a już na pewno nie grywalne, ale może znalazł byś coś co Ci się spodobało. Chętnie bym posłuchał/poczytał co o tych grach sądzisz.
A może nawet uda wam się przyjechać w maju na party do Opola? Daleko nie macie... miło było by poznać.
zrobili byśmy jakąś wspólną prezentację np o Laurze... hm?
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#71 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

moze w poblizu nowego party place bedzie jakis klub to bedzie mozna osiąść na Laurach :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#72 Post autor: RetroBorsuk »

Witam w niedzielne południe. Skoro południe to czas na pojedynek rewolwerowców!

Lubicie westerny? Ja bardzo, a nasz współpracownik schizzm jest ich maniakiem. Przygotował nam kapitalną recenzję bardzo dobrej strzelaniny FPP na Dzikim Zachodzie - czyli OUTLAWS!

LucasArts oraz schizzm w bardzo dobrej formie, strzelaniny w salonach, tartakach, bankach czy na pociągach plus KAPITALNA MUZYKA Z GRY! Oczywiście w naszym wpisie, możecie jej posłuchać. Wszystko to w sosie spaghetti westernu. Polecam lekturę i posłuchanie soundtracku.

RECENZJA | OUTLAWS (PC)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-outlaws-pc/

Pozdrawiam i zachęcam do podzielenia się z nami waszymi wrażeniami!

Smacznego obiadku!

PS. Byliśmy wczoraj z Larkiem na SACP i fajnie było. Przejrzeliśmy prawie 100 gier na Atari ST - takich, co nie wyszły na Amigę głównie - bo chciałem, zobaczyć te 16-biotwe "exkluziwy". Dodatkowo rzuciłem okiem na Aminera nową, polską grę o glebogryzarce oraz na parę nowości na C64. No i kapitalne T-Zero na dopasioną Amige. Pozdrawiam wszystkich uczestników.

PS2. Co do zlotu w maju - ja jestem chętny, żeby was odwiedzić, bo dlaczego nie? Fajnie by było. I moze nawet na miejscu nakręcić jeden odcinek Gramy Na Gazie na C64?

PS3. Panowie - ma ktoś z was jakąś paczkę z nowościami na Commodore 64 (w jednym pliku) - tymi freewarowymi? Nowości - wszystko po 2000 roku hehehe. Jeżeli tak to poproszę.

Z góry Dziękuje i Pozdrawiam

starymarabut
Posty: 361
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:25

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#73 Post autor: starymarabut »

Mogę przygotować paczuszkę, około 60 tytułów . Ale od razu ostrzegam, że będzie mocno nie kompletna. Wybierem tylko to co mnie zainteresowało.
C64II+SD2IEC+JiffyDOS+SwinSid88

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#74 Post autor: RetroBorsuk »

Poproszę i z góry Dziękuje.
Oszczędzi mi to czasu, a i może jakiś wpis z przeglądem nowości na C64 się przygotuje?

Na zlocie podobała mi sięZombie Cavalera i taka gra z policjantem, niczym Keystone Kapers tylko gostek jeszcze strzelał. Fachowe to było. Popatrze sobie też za nowościami na Indie Retro News.

Pozdrawiam

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#75 Post autor: RetroBorsuk »

Dzisiaj zapraszamy na logiczne przygody naszego ulubionego blaszaka czyli ROBBO w wydaniu na PC.

Przed wami kolejna recenzja konkursowa nadesłana przez naszego czytelnika KACPRA, który opisuje w niej swoje wrażenia z tego klasyka ogrywanego na PieCu.

Ja z ciekawością zaznajomiłem się z tą recenzję, gdyż jestem wielkim miłośnikiem oryginału na Małe Atari.

Zapraszam do lektury:

RECENZJA KONKURSOWA | ROBBO (PC)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-kon ... -robbo-pc/

Zapraszam chętnych do udziału w naszym konkursie na Najlepszą Recenzję Gry Logicznej, w którym można wygrać różne retronagrody. Poniżej link do konkursu:

http://www.retronagazie.eu/konkurs-na-n ... o-sprzety/

Zachęcam do podzielenia się opiniami na temat różnych wcieleń Robbo na różne komputery. Miłego wieczoru.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#76 Post autor: RetroBorsuk »

Witamy po raz kolejny wieczorową porą weekendową!
Znowu specjalnie dla Was na bogato czyli kolejny odcinek naszego retro video cyklu GRAMY NA GAZIE i obszerny wpis do niego.

GRAMY NA GAZIE | NINJA - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)


http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... ekawostki/

a w nim między innymi:

1. Najnowszy odcinek GnG o grze NINJA (1986 Mastertronic). Gramy na Atari, ale gra wyszła także na Commodore 64 i inne sprzęty w tym Amigę czy Atari ST pod kryptonimem Ninja Mission,

2. Recenzja NINJA na 8-bitowce.

3. Recenzja Ninja Mission na Amige i Atari ST.


4. Info o konwersjach.

5. Wspominki o Mastertronic.

6. Najbardziej pamiętni Ninjowie ery VHS

7. Przybliżenie postaci ninji.

8. Wspominki innych gier z ninjami w rolach głównych.

I oczywiście pamiętne okładki, grafiki, screeny, muzyczki z naszej młodości.

Zapraszam do seansu oraz lektury! Oczywiście podzielcie się z nami waszymi wrażeniami zarówno na temat filmu, artykuliku, czy samej gry NINJA (lub Ninja Mission) na kanale youtube Larkadiusz czy na stronie Retro Na Gazie.

Miłego wieczoru i udanego weekendu - życzą Larek i Borsuk.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#77 Post autor: RetroBorsuk »

Jeden z najlepszych Resident Evilów w historii serii, ten, który zmienił widok akcji na zza pleców i wprowadził więcej akcji.

RECENZJA | Resident Evil 4 w wykonaniu Mroka.

http://www.retronagazie.eu/recenzja-resident-evil-4/

Zapraszam do lektury. Sam nawet przelazłem tą świetną grę, a fanem Residenta nie jestem.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#78 Post autor: RetroBorsuk »

Witam serdecznie.

Pamiętacie kultową planszówkę fantasy MAGIĘ I MIECZ? Ja bardzo dobrze pamiętam. Dużo wspaniałych chwil spędziłem przy niej. Zapraszam więc wszystkich miłośników tej gry do recenzji:

PLANSZÓWKI | MAGIA I MIECZ / TALISMAN i DODATEK PIRAMIDA

http://www.retronagazie.eu/planszowki-m ... -piramida/

a w niej:

Recenzja Magii i Miecza od Sfery z dzisiejszej perspektywy (Borsuk) oraz Recenzja Dodatku Piramida (Aszu)

Miłej lektury.

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#79 Post autor: RetroBorsuk »

Wczoraj urodziny świętował Dreamcast - oj zacna to była konsolka, pełna arcadowych szpili wyjętych żywcem z salonów gier. Gdzieś na półce kurzy mi się to cudeńko, a Repip opisał jednego z najlepszych shmupów w historii tej konsoli (i najlepszych w ogóle) czyli w miarę nowy tytuł STURMWIND

RECENZJA | STURMWIND (DREAMCAST)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-stu ... dreamcast/

Sam sprowadzałem tą grę dla niego z Japonii. Heh niemiecka gra dostepna wyłącznie w Japan... No, ale to reedycja była. Odpaliłem i oniemiałem. Kapitalna strzelanka pozioma, ze świetną grafiką, gęstym klimatem i bardzo dobrym soundtrackiem. Polecam, a Repip nawet przyznał medal. Czyli jest GIT!

Zapraszam do lektury!

RetroBorsuk
Posty: 246
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:36
Kontakt:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#80 Post autor: RetroBorsuk »

Witam w piątkowy poranek, mamy dla was śniadanie!

Najnowsze Retro Rozmaitości za miesiąc listopad. Obrodziło fajowymi grami lub ich zapowiedziami na różne retrosystemy!


Flimbo i Druidarium na Atari XL/XE, Aviator Arcade II i Tiger Claw na C64, ten drugi także na Amisie, gdzie Barbarian wrócił po latach z plusem w nazwie. Old Tower na Spectrum. Fajowe gry na Atari ST oraz Amstrada. Oj działo się w tym miesiącu, bo jeszcze remaki Spyro, Warcrafta 3. Wybraliśmy dla was to co najlepsze z całego miesiąca i prezentujemy w treściwej pigule!

Przyjemnej lektury!

Retro Rozmaitości | Listopad 2018

http://www.retronagazie.eu/retro-rozmai ... opad-2018/

ODPOWIEDZ