Test Disk

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Test Disk

#1 Post autor: rebok »

Posiada ktoś namiary na krótki i szybki tester dysków (coś ala disk teter Wegiego), ale z możliwością wyboru napędu?
Znalazłem kilka, ale są to zazwyczaj kombajny, które uruchamiają się dłużej niż sam test...
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

Re: Test Disk

#2 Post autor: kotrobot »

http://csdb.dk/release/?id=50458

Po screenshocie chyba tu da się wybrać napęd. Nie sprawdzałem.

Zapytam Wegiego.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Re: Test Disk

#3 Post autor: rebok »

Niestety, to nie wybór napędu a tylko potwierdzenie rozpoczęcia testu. Dalej lipa.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
drygol
Posty: 209
Rejestracja: 14 kwie 2015, 13:35
Grupa: Lamers
Kontakt:

Re: Test Disk

#4 Post autor: drygol »

Obczaj na worldofjani z czego on tam skladal dia carta do 1541. Cos mi sie kojazy ze sa odnosniki do pojedynczych softow a tam jednym z nich jest tester.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Test Disk

#5 Post autor: wegi »

http://csdb.dk/release/?id=83457

Chyba nie robiłem wyboru napędu

Test trwa ok. 30 sekund
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Test Disk

#6 Post autor: Nitro »

Może mały offtop, ale jeśli ktoś chce porządnie przetestować dwa dyski oraz napęd - ważna sprawa, bo starzejące się sprzęty nie nadążają za wyżyłowanymi loaderami. Niestety rozwiązanie jest czasochłonne, należy nagrać demo:
http://csdb.dk/release/?id=2778
I tam jest drive tester na początku. Zainspirowany tym, że demo padło podczas compo właśnie poprzez nie nadążanie z ładowaniem danych.

wegi/b]: pisze o napędach bo bo X lat temu przepuściłem wszystkie swoje dyski przez twój tester, trochę odpadło, z resztą z dumą pojechałem na party i okazało się, że np. Black Spark gdzie są bardzo agresywne timingi się wywala.
Zmiana napędu pomogła.

Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Re: Test Disk

#7 Post autor: rebok »

Wegi, a nie myślałeś nad rozwinięciem swojego programu właśnie o możliwość wyboru napędu?
Kiedyś korzystałem wyłącznie z niego, jakoś tak utkwił mi w pamięci jako kanon... mógłbyś przedłużyć jego żywot:)
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Test Disk

#8 Post autor: wegi »

To raczej nie problem samemu dorobić menu i poszukać gdzie robię wpis do $BA (nr urządzenia)
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Re: Test Disk

#9 Post autor: rebok »

wegi pisze:To raczej nie problem samemu dorobić menu i poszukać gdzie robię wpis do $BA (nr urządzenia)
Powiedział koder do swappera...
Ale spoko, napnę muskuły i pocisnę temat.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

ODPOWIEDZ