Skrypt forum został zaktualizowany
Wszelakie błędy, pytania oraz prośby o nową funkcjonalność zgłaszajcie w tym wątku

Retro Na Gazie + KONKURS

Forum, na którym możemy pogadać o wszelakim oprogramowaniu na C64, grach, programach.
Wiadomość
Autor
RetroBorsuk
Kontaktowanie:

Re: Retro Na Gazie + KONKURS

#161 Postautor: RetroBorsuk » wt kwie 30, 2019 7:28 am

Dzisiaj zapraszamy na dwie recki na Atari:

1. MAPPY na ATARI 2600 (plus info o oryginale z Salonów Gier) - czyli klasyczna zręcznościówka o mysim policjancie,
2. MONTANA na ATARI XL/XE czyli zapomniany przez ludzi pasjansa na Mała Atarynęhttp://www.retronagazie.eu/recenzje-mappy-atari-2600-oraz-montana-atari-xl-xe/ recki upichciła dla Was znany i lubiany Sikor.

http://www.retronagazie.eu/recenzje-map ... ari-xl-xe/

Udanego długiego weekendu życzy RnG.

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#162 Postautor: RetroBorsuk » sob maja 04, 2019 12:20 pm

Na weekend mamy dla was combo w postaci filmu oraz obszernego tekstu.

Dzisiaj CORWNLAND

Najlepsza platformówka na Małe Atari? Na pewno najładniejsza, piękna i do tego świetnie przygrywająca. Pokazuje, co można wycisnąć z Ataryny jeżeli tylko ma się odpowiednie umiejętności i chęci. Zapraszamy na:

GRAMY NA GAZIE | CROWNLAND - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

http://www.retronagazie.eu/gramy-na-gaz ... ekawostki/

We wpisie znajdziecie najnowszy odcinek Gramy na Gazie i przejście Crownlanda, tekstową recenzję gry, gościnnie Halina Frąckowiak przerobiła nawet tekst przebojowego Małego Elfa pod fabułę gry! Normalnie, na wypasie :-)!

Zapraszamy do lektury oraz seansu oraz do odwiedzania kanału Larka Larkadiusz na youtube.

Larek i Borsuk

carrion
Grupa: Bonzai
Kontaktowanie:

#163 Postautor: carrion » sob maja 04, 2019 9:18 pm

Obejrzałem jak zwykle :)
Z jednej strony porównania do Gianny, gdzie piszesz, że C jest ładniejszy itp co jest nawet prawdą bo różni te dwie gry 20 lat i było by słabo gdyby Crownland wyglądał gorzej ;) (tutaj to głównie zasługa Ooz'a - uwielbiam jego styl)
Z drugiej strony usłyszeć od Ciebie, że grywalność i długość gry nie porywają Cię nadal przekonuje mnie że Gianna (czy Mayhem) jest w innej lidze niż Crownland. (O eksperymencie Super Mario sprzed pary tygodni nie wspomnę).
Doceniam ten obiektywizm u Ciebie. Pewnie zachaczę Cię o to na Retronizacji ;)

Z innej beczki ciekaw jestem jak byś ocenił grę na Commodore plus/4 pt.: "Pets Rescue" Która także uchodzi za "klon" Mariana ze SNESa, na komputerze który cały czas uznawany jest za Mega niszowy. W grze jest zarąbiste intro, masa kolorowej grafiki, nie ma spritów a grywalność, na tyle na ile umię przejść, wygląda na - spoko. Plansz jest więcej niż w Crownlandzie. ;)
retronavigator.com

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#164 Postautor: RetroBorsuk » ndz maja 05, 2019 8:10 pm

Crownland jest piękny, ale brakuje zawartości i power upów. Mógłby być grą, która zmiotła by wszystkie atarowskie gry i większość 8-bitowych. No, ale jest jak jest. Fajowy, cudny, ładny, piękny, ale jednorazowy i przydałyby się te dopałki do zbierania jakieś. Myślę, że jakby zbyt był na rynku atarowskim to pewnie można by na cartridgu wydać takiego hiper dopasionego Crownlanda.

Z Gianą spędziłem wiele chwil na C64 i Amidze i wersja c64 jest u mnie w top 100 najlepszych gier ever. Tego nowego Marian to bym chętnie zobaczył w akcji na Retronizacji na przykład, bo Super Mario Bros to jednak platformer 2D wszech czasów.

W Pets Rescue nie grałem, prezentuje się zacnie, chętnie ogram na Retronizacji.

Jestem atarowcem, ale głównie graczem (najwięcej grałem na Amidze, w Salonach, na Atari, C64, PC i Plejstejszynach) więc nie mam klapek na oczach i widzę co się dzieje w segmencie 8-bit. Kocham Atari, ale to C64 przoduje jeśli chodzi o jakość nowych gier. Takie tytuły jak Sam's Journey, Pains n Aches, Knight n Grail, Ghosts n Goblins od Nostalgii - to PRZEKOZAKI NA MEDAL! Takich gier na Atarynie niestety nie ma i się nie zanosi by były. Na moje kochane Atari wychodzą głównie konwersje, czekam na Flimbo - zobaczymy. Taki Crownland czy Ridiculous Reality (zajebiste) pokazały jak mogłyby wyglądać nowe hity na Atari. Ale to są rodzynki. Nie ma rynku, nie ma zbytu, rozumiem trochę Atarowców. Segment 8 bit to najpierw stety czy niestety (zależy dla kogo) C64, SPECTRUM, AMSTRAD i dopiero ATARI. Z mikrokomputerów. Na Atari nieraz mnie wkurzają zachwyty nad paściami pokroju 07 zgłoś się, ale cóż zrobić... We wpisach i filmach staram się być obiektywny. Crownland mógł pozamiatać wszystkie platformówki, nie pozamiatał, i tak jest bardzo fajny (medalu nie dostał ode mnie) ale niedosyt pozostawia. Wiesz u mnie jest tak kocham Atari, chodzę na randki z Amigą i lubię C64 :-). Z tymi sprzętami spędziłem młodość i dzieciństwo.

Dobra dosyć gadania - dzisiaj Naczelny Kark przygotował recenzję wielkiego hitu z PSX czyli

Final Fantasy IX czyli jeden z najlepszych jrpg w historii. Zapraszam do MEGARECENZJI!

http://www.retronagazie.eu/mega-recenzj ... sy-ix-psx/

Miłej lektury.

Nameless

#165 Postautor: Nameless » pn maja 06, 2019 7:03 pm

Wezmę plus/4 i pi1541 to obadasz sobie Pet's Rescue na Retronizacji

carrion
Grupa: Bonzai
Kontaktowanie:

#166 Postautor: carrion » pn maja 06, 2019 9:03 pm

ej... no weź...
ja też chciałem wziąć C+4 i Pets Rescue i to ja chciałem aby Borsuk zagrał z mojej wersji i mojego kompa. ;)
żart... oczywiście cieszy mnie że będzie więcej + czwórek na Retronizacji.
swoją wezmę po to aby przy okazji pokazać parę moich nieposzczanych wcześniej grafik z Atari ST skonwertowanych do C+4 ... da się :)
retronavigator.com

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#167 Postautor: RetroBorsuk » wt maja 07, 2019 9:34 am

Dzisiaj zapraszamy na najbliższy multiplatformowy retro zlot z najlepszą, swojską, kapitalna atmosferą czyli:

ZAPROSZENIE NA RETRONIZACJĘ 3!

http://www.retronagazie.eu/retronizacja ... -maj-2019/

W tekście: PROGRAM IMPREZY, OFICJALNA ZAPOWIEDŹ, MOJE WSPOMNIENIA Z POPRZEDNICH RETRONIZACJI PLUS FILMIK LARKA Z RETRONIZAJI 2. Oraz oczywiscie troche zdjeć.

Zapraszam do lektury i seansu i ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA RETRONIZACJĘ 3!

Ze strony Retro Na Gazie będą: Borsuk, Larek, WojT i najprawdopodobniej Repip.

Mu tam będziemy, a WY?! Zapraszamy!

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#168 Postautor: RetroBorsuk » czw maja 09, 2019 10:00 am

Witamy!

Dzisiaj debiut naszego czytelnika Żaki-Chana w dosyć treściwej, ale fajnej recenzji jednej z najlepszych gier symulującej napadziora w lidze angielskiej czyli STRIKER na C64.

RECENZJA | STRIKER (Commodore 64)

http://www.retronagazie.eu/recenzja-str ... modore-64/

Zapraszam do lektury. Liverpool vs Tottenham w finale ligi mistrzów, ależ meczycha były wczoraj i przedwczoraj. MióD!

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#169 Postautor: RetroBorsuk » pt maja 10, 2019 9:59 pm

Pomimo faktu, że jutro wybywamy prawie w komplecie na prześwietną Retronizację 3 - to przygotowaliśmy dla Was kapitalny materiał.

Wywiad ze Zbychem aka Zbigniewem Rossem - twórcą wielkiego hitu z zeszłego roku czyli przebojowej konwersji Yoomp!a 64 na Commodore 64. Co tam u Zbycha? Jak przebiegały prace nad Yoompem!64? Co straszyw przeklętym Grobowcu? Jak to się wszystko zaczęło? Czy Komodorzyca jest wyleczalna?

http://www.retronagazie.eu/wywiad-zbign ... modore-64/

Zapraszamy do lektury, napisania komentarza i co? Jutro widzimy się na RETROnizacji 3 w Pawłowicach Sląskich! Kto się waha - też znajdzie na naszej stronie zaproszenie!

PS. Kupiłbym telewizor CRT 21 cali, albo monitor LCD z jakimś świetnym obrazem na RETROnizacji. Preferuję CRT. Do 8 i 16 bit z wejściem SCART /EURO

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#170 Postautor: RetroBorsuk » pn maja 13, 2019 8:16 am

Witam serdecznie.

Po Retronizacji 3 jestem zmęczony...

Jeżeli ktoś przegapił to w piątek była publikacja fajnego materiału.
Wywiad ze Zbigniewem Zbychem Rossem autorem przebojowego Yoomp!a na Commodore 64. Polecam przeczytać, opowiada o: początkach zainteresowania komputerami, początkach choroby zwanej Komodorzycą, pracą nad Yoomp!64, wydawaniu gier i najnowszej produkcji zwanej Cursed Tomb.

WYWIAD | ZBIGNIEW ZBYCH ROSS - TWÓRCA HITU YOOMP!64

http://www.retronagazie.eu/wywiad-zbign ... modore-64/

Miłej lektury.

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#171 Postautor: RetroBorsuk » wt maja 14, 2019 9:42 am

Nowy80Retro będzie rozkładał na czynniki pierwsze (zarówno tekstowo jak i w formie filmu) swoją ulubioną grę czyli SILENT SERVICE w wydaniu na Atari XL./XE , ale pewnie posiadacze tej gry na innych systemach będą mogli także skorzystać z tego poradnika

PORADNIK + VIDEO | PEŁNE ZANURZENIE 8BIT - SILENT SERVICE #1 (informacje ogólne).

http://www.retronagazie.eu/recenzja-pel ... je-ogolne/

Spodziewajcie się 20 000 mil podmorskiej żeglugi z kapitanem Nowym80Retro!

Zapraszam do lektury.

RetroBorsuk
Kontaktowanie:

#172 Postautor: RetroBorsuk » czw maja 16, 2019 8:05 am

4 lata w internetach bardzo szybko upłynęły i dzisiaj świętujemy ten fakt za pomocą wpisu oraz filmu:

4 LATA WWW.RETRONAGAZIE.EU W INTERNETACH

http://www.retronagazie.eu/4-lata-www-r ... ternetach/

Mam nadzieję, że dostarczamy Wam fajnych materiałów w miarę naszych skromnych możliwości.

Pozdrowienia dla wszystkich retromaniaków! Pincet wspólnych lat!

Wróć do „Software”