Propozycje/uwagi do regulaminu

Masz jakieś uwagi co do działania forum, przedstaw je tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#21 Post autor: Nitro »

jak beda sami scenowcy to nie bedzie potrzeby miec jakichs dzieciecych regulaminow.
Oj nie wiem, wspomnieć sytuację z nagonką na Raf'a.
Po co to komu
Regulamin jest naprawdę minimalistyczny, obejmuje kwestie, które wyszły podczas ostatniej wojenki tutaj.
proponuje olac regulamin, robic czystke w trakcie rejestracji - rejestrowac sie moga tylko scenowcy i tyle.
Tu się nie zgodzę, to piłowanie gałęzi na której się siedzi. Co z ludźmi nowymi na scenie? Co z ludźmi będącymi 'koło' sceny? Na przykład: Jacek31, KB777 itp itd..

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#22 Post autor: KB777 »

Nitro pisze:
proponuje olac regulamin, robic czystke w trakcie rejestracji - rejestrowac sie moga tylko scenowcy i tyle.
Tu się nie zgodzę, to piłowanie gałęzi na której się siedzi. Co z ludźmi nowymi na scenie? Co z ludźmi będącymi 'koło' sceny? Na przykład: Jacek31, KB777 itp itd..
Mnie to jeszcze może jakaś lamerska grupa przygarnie jak wygrzebię z archiwum sprzed 20 lat jakiegoś swojego sinus scrolla :P Ale Jacek31, który nigdy nie napisał nic na 6502, to będzie miał przechlapane :P
BTW - Nitro, ja kiedyś byłem na party (Twitter Party). Całe 5 minut :P I na jakimś wczesnym Intelu mniej więcej tyle :P Nie wyrzucajcie mnie pliz ;)
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#23 Post autor: Nitro »

Nie wiem, czy śledziłeś ostatnią wojenkę o wyrzucenie człowieka 'nie po linii ideowej partii', spokojnie, dopóki ja forum zarządzam żadnych wyrzuceń nie będzie, o ile ktoś obiektywnie podpadnie większości forum.

k.

#24 Post autor: k. »

Nitro obecnie na forum masz 230 użytkowników z tego większość postów piszą ludzie związani ze sceną (ostatnio na party było na max 60 osób) co oznacza że 170 osób które tutaj mają konta można spokojnie usunąć.
Pomijam fakt że są konta które są założone przez tą samą osobę. Pomijam fakt, że są konta które wnoszą ZERO do ilości treści na forum, bo mają zero wypowiedzi.
Zero weryfikacji i mamy o to postać sceny.pl 230 osób z tego może 60 jest związanych ze sceną. Zbiornik.pl przy tym to wąska grupa etniczna.
Dopuszczanie ludzi bez weryfikacji niestety powoduje, że pojawiają się osobnicy których działania mają znamiona przestępstwa.
No cóż, życie weryfikuje Twoje plany Nitro, cały czas. Jeżeli kiedys na forum było 10 wypowiedzi ludzi ze sceny i 2 graczy to było fajnie, teraz jest odwrotnie.
obiektywizm nie istnieje, wszyscy jesteśmy równi tylko żołądki mamy inne.
Obiektywnie można powiedzieć że Twoje forum nastawione jest na przyjmowanie jak największej ilości członków lecz z historii Polskiej sceny, scena ustawicznie się kurczy, jedynym co je spaja jest pojęcie wspólnej torżsamości, przeszłości, sentymentu. Wprowadzając bipole typu Twój pupil, niszczysz to co spaja tą wspólnotę na tym forum. Prościej i ładniej się nie da tego powiedzieć.
Dla tego grupa osób postanowiła ogłosić Tobie, że się nie zgadza z takimi typami na forum, Grupa oznacza oczywiście wg Ciebie mniejszość, Większość to jest te 10% userów forum (przypominam o ilości fejkowych kont) którzy mogą albo nie muszą być ze "sceny". Pomijam tutaj oczywiście niezrównoważonego Sebe z L.A. który dla nie obecnych jest zawsze pocieszeniem, natchnieniem i uśmiechem na przyszłość.

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#25 Post autor: spc »

He, czyli mam myslec o skasowaniu konta?

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#26 Post autor: Nitro »

Nitro obecnie na forum masz 230 użytkowników z tego większość postów piszą ludzie związani ze sceną (ostatnio na party było na max 60 osób) co oznacza że 170 osób które tutaj mają konta można spokojnie usunąć.
Dokładnie 135 userów userów napisało choć jednego posta, inni mogą korzystać z innych przywilejów posiadania konta: śledzenia nieprzeczytanych postów oraz PM'ów. W niczym nie przeszkadzają, nie spowalniają/zajmują miejsca na serwerze.
Pomijam fakt że są konta które są założone przez tą samą osobę
Hmm, jedyny przypadek, który znam, to barman_ze_sceny, korzystając z narzędzi jakie mam do wykrywania takich userów nikogo innego na czymś takim nie przyłapałem.
Zero weryfikacji i mamy o to postać sceny.pl 230 osób z tego może 60 jest związanych ze sceną.
Mamy forum scenowe, które jest otwarte również na osoby z poza jej kręgu.

No cóż, życie weryfikuje Twoje plany Nitro, cały czas. Jeżeli kiedys na forum było 10 wypowiedzi ludzi ze sceny i 2 graczy to było fajnie, teraz jest odwrotnie.
Podaj wątek, gdzie wypowiedzi 'graczy' przewyższają liczbę postów scenowych.

Obiektywnie można powiedzieć że Twoje forum nastawione jest na przyjmowanie jak największej ilości członków lecz z historii Polskiej sceny, scena ustawicznie się kurczy, jedynym co je spaja jest pojęcie wspólnej torżsamości, przeszłości, sentymentu. Wprowadzając bipole typu Twój pupil, niszczysz to co spaja tą wspólnotę na tym forum. Prościej i ładniej się nie da tego powiedzieć.
Według niektórych osób. Inni myślą co innego, bipole im nie przeszkadza co pokazała ankieta. Druga ankieta i moje rozmowy z pewnymi scenowiczami pokazały trochę inną sytuację a mianowicie wprowadzanie przez Ciebie niezdrowej atmosfery.

Dla tego grupa osób postanowiła ogłosić Tobie, że się nie zgadza z takimi typami na forum, Grupa oznacza oczywiście wg Ciebie mniejszość, Większość to jest te 10% userów forum (przypominam o ilości fejkowych kont) którzy mogą albo nie muszą być ze "sceny". Pomijam tutaj oczywiście niezrównoważonego Sebe z L.A. który dla nie obecnych jest zawsze pocieszeniem, natchnieniem i uśmiechem na przyszłość.
Specjalnie dla ciebie przeleciałem ręcznie bazę mySQL patrząc na to, kto głosował, oto i wyniki:
Głosowali wyłącznie scenowcy i osoby będące 'około' sceny, o nieposzlakowanej opinii na tym forum.
Jakby ktoś miał wątpliwości co do prywatności - nie mam możliwości podejrzeć kto i jak głosował - skrypt forum zwyczajnie tego nie umożliwia, tylko odnotowuje, że ktoś głosował w ankiecie


He, czyli mam myslec o skasowaniu konta?
dopóki ja forum zarządzam żadnych wyrzuceń nie będzie, o ile ktoś obiektywnie podpadnie większości forum.
Nie pozwól się wciągnąć w kreowaną przez niektórych atmosferę psychozy.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#27 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

leming pisze:forum sie nazywa c64scene znaczy sie chodzi o scene prawda?
A dokladnie to c64scene.pl, wiec strona powinna byc dostepna tylko dla sceny logujacej sie z polskich adresow ip. Jak ktos byl na polskiej scenie i wyjechal na stale z kraju to nie reprezentuje juz polskiej sceny tylko np scene angielska.

Druga sprawa to Hiszpan Darksoft, ktory mieszka teraz w Polsce i jezdzi na polskie party. Niby nie jest Polakiem, jakby chcial sie do naszego scenowego piekielka zapisac to logowalby sie z polskiego ip, wiec przy rejestracji mozna wymagac jeszcze numeru pesel, ktorego taka osoba nie ma. Veto tez nie moglby juz nas szpiegowac przez translatora googla :)

Jak juz mamy tylko polska scene z polskimi ip, to moze akceptowac tylko polskie grupy i odrzucac czlonkow z zagranicznych?

leming pisze:Czy ktos byl/jest na scenie latwo sprawdzic
Niedawno zapisal sie tutaj SPC z jednoosobowej grupy Midway II, o ktorym nikt nigdy nie slyszal, wiec jak bys go sprawdzil
widzac tylko jego ksywe i grupe na formularzu zgloszeniowym do weryfikacji?

Dopiero jak znalazl sie na forum wrzucil program uzytkowy, ale tego programu nikt ze sceny wczesniej nie wiedzial. Mozna powiedziec, ze dopiero w momencie wypuszczenia tego programu wstapil na scene. Kazdy kto w mlodosci pisal jakies programy na c64, moze tu wpasc i powiedziec ze napisal je bedac na scenie.

Zreszta bylo kiedys wlasnie takie zjawisko jako scena z telegazety, goscie mieli swoje grupy, wydawali stuff i nazywali sie podscena, wiele lat minelo zanim zintegrowali sie z prawdziwa scena.

leming pisze:REGULAMINOM mowie NIE.
Ale nie masz nic przeciwko temu, ze dzialalnosc sceny jest regulowana za pomoca niepisanych praw, zasad i wartosci scenowych.

KB777 pisze:Mnie to jeszcze może jakaś lamerska grupa przygarnie jak wygrzebię z archiwum sprzed 20 lat jakiegoś swojego sinus scrolla :P
Mozesz wstapic do grupy Role, napisz przez CSDB do Commandera, przyjmie cie bez problemu i jeszcze dostaniesz 50 euro. Albo zbierz w myslach kolegow, zalozcie grupe ktorej nie bylo i wydajcie demo ktorego nie bylo :)

KB777 pisze:ja kiedyś byłem na party (Twitter Party).
Nie slyszalem o takim party, mozesz cos wiecej napisac, kiedy i gdzie to bylo?

kisiel pisze:piszą ludzie związani ze sceną
Trzeba doprecyzowac jakie rodzaju powiazania ze scena beda dozwolone: sprzetowe, towarzyskie, biznesowe?

Ty mi sie kwalifikujesz na sympatyka sceny, osobe zwiazana ze scena, ale nie scenowca, bo nie masz dorobku scenowego.

I co najsmieszniejsze lamerkiem nazywasz tworce najlepszego polskiego dema w tym roku (biore pod uwage tylko wypuszczone dema).

kisiel pisze:(ostatnio na party było na max 60 osób)
Na ostatnim Silesia Party bylo kilku amigowcow, nieznana nikomu rodzina z malym dzieckiem, zreszta na kazdym party bez problemu wpuszcza sie osoby spoza sceny i te osoby maja pelne prawa partyzanta, moga pic, chodzic po party place, ogladac kompa i glosowac.

spc pisze:He, czyli mam myslec o skasowaniu konta?
Czekaj na decyzje komisji weryfikacyjnej zlozonej z nieaktywnych bylych scenowcow i sympatykow sceny zwiazanych ze scena :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#28 Post autor: bimber »

Nie slyszalem o takim party, mozesz cos wiecej napisac, kiedy i gdzie to bylo?
Twitter vel Scenery (siekiera w skansenie edyszyn)

irwin
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2009, 19:47

#29 Post autor: irwin »

Całkowicie się zgadzam ze zdaniem Sebaloza i Nitro. Co prawda ja jestem ze sceny Atari więc zapewne komisja Wielce Czcigodnego Kisiela zweryfikuje moje podanie o przynaleźć do tego forum z wynikiem negatywnym ale póki co jeszcze mogę pisać ;) Ramos, Cobra i inni którzy mają "odchyły" atarowskie strzeźcie się bo konrola czystości rasowej w drugiej kolejności weźmie się i za was. ;)

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#30 Post autor: zielok »

irwin ty człowiek ze sceny c64 jesteś http://noname.c64.org/csdb/scener/?id=20347 :) Jesteś spalony na atari :)

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#31 Post autor: bimber »

leming pisze:robic czystke w trakcie rejestracji - rejestrowac sie moga tylko scenowcy i tyle
jak chcecie sprawdzic czy ktos sie nie podszyl? skan dowodu? :lol:

z powodu jednego typa zrobilo sie wielkie 'pierdolenie o szopenie' (nie wiem, moze chcecie w ten sposob uczcic Rok Chopinowski?).

k.

#32 Post autor: k. »

bimber obejrzyj jeszcze zdjęcia z paragonów, pianina itd. Fotka.pl
PS. wystarczy że zadasz mu pytanie :) np. czy pamiętasz jak była ubrana dupa na którą narzygałaś na party.... asia? I już wiesz że to sebaloz.
Znamy się wszyscy na wzajem, pytanie kolegi z grupy, i wszystko wiesz tych informacji nie ma w necie, nie da się ich wyklikać.
Żaden filtr nie jest idealny, jak nie zdradzisz metodę, jest perfekcyjny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#33 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

bimber pisze:jak chcecie sprawdzic czy ktos sie nie podszyl? skan dowodu? :lol:
Przy rejestracji moze byc wymagany numer skype, komisja przeprowadzi wideokonferencje - rozmowe kwalifikacyjna kandydata na czlonka forum.

ps. pod jakim nickiem jest tutaj zarejestrowany Abby z emu64?

kisiel pisze:Znamy się wszyscy na wzajem, pytanie kolegi z grupy, i wszystko wiesz tych informacji nie ma w necie, nie da się ich wyklikać.
Pamietam przejecie tozsamosci niejakiego Trabanta, ktory na ircu twierdzil ze jest z Arise, ktos zadzwonil do wlasciciela kafejki zeby go wylegitymowac, ale dzis juz by nie bylo tak latwo go namierzyc i zdemaskowac.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#34 Post autor: spc »

^ no nawet beka...

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#35 Post autor: zielok »

Kisiel a jak mnie zweryfikujesz?

Może zadasz pytanie o kodowanie? Tylko co wtedy gdy odpowiem inaczej niż ty uważasz?

Przypomnę ( http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?t=111 )
kisiel pisze:IMHO z pozycji kodera to lepiej policzyć w stacji i rysować w komciu.
A ja uważam inaczej więc niewątpliwie według Ciebie nie jestem koderem. A jak nie jestem koderem to nie jestem Zielok. A jak nie jestem Zielok to nie mogę być na c64scene.pl.

Poza tym jak zweryfikujesz np. Valar'a ?

edit:
Zgadzam się Bimbrem, że "z powodu jednego typa zrobilo sie wielkie 'pierdolenie o szopenie'"

k.

#36 Post autor: k. »

Przepraszam czy jesteś już na forum?
TO PO CO TO PIERDOLENIE
Pytania są jak filtr wejściowy.
PS. przelistujcie z łaski swojej userów forum i przestańcie gadać jak po adhd.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#37 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:Przepraszam czy jesteś już na forum?
TO PO CO TO PIERDOLENIE
Pytania są jak filtr wejściowy.
A co z ta grupa 170 osob ktorych chcesz sie pozbyc z forum? Olo tez juz jest na forum, wiec filtr wejsciowy go nie dotyczy.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#38 Post autor: k. »

Sebaloz olem się nie przejmuj ola już nie ma na forum. On ma swoje biznesy do załatwienia.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#39 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:Sebaloz olem się nie przejmuj ola już nie ma na forum. On ma swoje biznesy do załatwienia.
A po co dla Ola drugi GeoAction, skoro Zyga mu juz swojego odstapi - na co sie sam zgodziles :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#40 Post autor: spc »

No jasne, jesze filtr wejsciowy. Ja sobie tak obserwuje, ale zaraz wam sie to skurczy do niewiarygodnie malych rozmiarow...

ODPOWIEDZ