C64 Studio 2.1 - czy ktoś tego używa?

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#21 Post autor: carrion »

@seba
jesteś chlorem, ale czasami (zwłaszcza ostatnio) gadasz do rzeczy.
jak to możliwe?
c64portal.pl, retronavigator.com

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#22 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz pisze:
wackee pisze:Seba, podejrzewam że splatter robi to dla własnej satysfakcji, nie dla fejmu. Nie wszyscy są tak wyrachowani jak Ty ;)
Nie uwazam kreatywnosci za wyrachowanie, mysle ze bardziej wyrachowani sa wlasnie klepacze wtornych rzeczy, bo z takiego kopiowania wyciagaja korzysci dla siebie przez osiaganie jakiejstam satysfakcji. Po prostu nikt nic z tego nie ma. Dla mnie bogiem jest gosciu, ktory wymyslil jaki efekt i to takie cos co jest pozniej kopiowanie przez innych.
Moje wektory nie zostały od nikogo skopiowane. Wszystkie procedury pisałem sam, od podstaw. Jestem wyrachowany bo zrobione zostało to wcześniej wiele razy na milion sposobów? Shit! :) Rozumiem, że wyrachowani są wszyscy "kopiujący" wektory, rotatory, trójkąty Sierpińskiego, ray castingi itd. po tym jak już zostały zrobione po raz pierwszy? Wtedy musiałbyś wyrzucić na śmietnik historii całe multum naprawdę dobrych produkcji. W demach często widzimy wariacje różnych efektów które niekoniecznie są trudne z punktu widzenia samego kodu ale za to bardzo poprawiają oglądalność. Na scenie chodzi nie tylko o to komu i kiedy udało się zmieścić parę plotów więcej w jednej ramce.
Osobiście zawsze cieszę się kiedy widzę jakąś wektorówkę w nowych produkcjach bez wględu na to czy jest jędrna i płynna czy nie. Po prostu lubię je a prawie żadna nie wygląda dla mnie tak samo.

Na koniec mam dla Ciebie, Seba, zadanie:
Znajdź w zasobach CSDB produkcję w której pojedynczy efekt będzie chociaż w 80% przypominał ten mój w zoom8. Mało widziałem, nie znam się... jedyne co przychodzi mi do głowy to "Opium" Samaru w którym jest efekt w zoom8 ale wektorów nie widać w całości na ekranie, poza tym dodany jest efekt "dymu" czy "cienia".
Osoba taka jak Ty na pewno coś wygrzebie a ja jestem ciekaw czyj końcowy efekt tak bardzo "skopiowałem".

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#23 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Splatterpunk, jak to zobaczylem to wydawalo mi sie ze juz takie cos widzialem na c64, ale jesli rzeczywiscie jest to world first na c64 to gratuluje. Jesli ktos cie nie uprzedzi z publikacja binarki to znajdziesz sie na:
http://www.atlantis-prophecy.org/recoll ... d_of_demos

Na razie wrzuciles wrzuciles tylko filmik na jutuba. Jaka mam pewnosc ze to jest puszczone na prawdziwym vice? Moze to byc uruchomione bezposrednio z processingu :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#24 Post autor: wackee »

Seba, jak zwykle nie zrozumiałeś dowcipu i bredzisz.
Powiem więcej, bredzisz już tak że nawet Carrion przez chwilę dał się nabrać że gadasz do rzeczy ;)
Błagam tylko, nie ripostuj, bo jestem zajęty kodowaniem dla własnej satysfakcji, takim wyrachowanym kodowaniem z którego nikt nic nie ma ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#25 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:Błagam tylko, nie ripostuj, bo jestem zajęty
Ciesze sie ze mimo wszystko znajdujesz czas na czytanie moich postow :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#26 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Ciesze sie ze mimo wszystko znajdujesz czas na czytanie moich postow :)
Między okresami zwiększonego wysiłku umysłowego należy znaleźć chwilę aby dać zwojom odpocząć - Twoje posty nadają się do tego idealnie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#27 Post autor: pajda »

:)

A może napilibyśmy się dla odmiany wódki? ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#28 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

pajda pisze:A może napilibyśmy się dla odmiany wódki? ;)
Tydzien temu byl trzydniowy meeting w Gliwicach. Za 3 tygodnie pijemy na party w Łodzi http://we-can.pl/tekst,rejestracja,33.html
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#29 Post autor: Roody »

Wracając do tematu.
Macie jakiś patent żeby stare źródłówki z TA w których mamy taki format:
.byte
.word
łatwo i przyjemnie podmienić na:
!byte
!word
Który to format jest w tym programie.

Ręcznie zabiera to dużo czasu i odbiera chęci do pracy.

DJ Gruby

#30 Post autor: DJ Gruby »

Roody pisze:Wracając do tematu.
Macie jakiś patent żeby stare źródłówki z TA w których mamy taki format:
.byte
.word
łatwo i przyjemnie podmienić na:
!byte
!word
Który to format jest w tym programie.

Ręcznie zabiera to dużo czasu i odbiera chęci do pracy.
Na przykład:

Kod: Zaznacz cały

perl -i -pne 's/(\.)(?=byte|word)/!/g' <FILENAME>

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#31 Post autor: Roody »

Pewnie pytanie wyda się debilne ... ale z poziomu jakiej aplikacji mam to wpisać?
Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiały ciąg znaków ... dzięki z góry za podpowiedź.

DJ Gruby

#32 Post autor: DJ Gruby »

Roody pisze:Pewnie pytanie wyda się debilne... ale z poziomu jakiej aplikacji mam to wpisać?
Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiały ciąg znaków... dzięki z góry za podpowiedź.
W linii komend. :D

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#33 Post autor: splatterpunk »

Wydaje mi się, że musisz sobie najpierw zainstalować Perla pod Windowsem.

Tutaj znajdziesz info jak to zrobić:

http://learn.perl.org/installing/windows.html

Potem po prostu wrzucasz plik tekstowy który chcesz zmienić do tego samego katalogu gdzie znajduje się plik perl.exe
i w wierszu poleceń (w tymże katalogu) wpisujesz komendę podaną przez Grubego a jako <FILENAME> podajesz nazwę
Twojego pliku tekstowego np. plazma.txt i naciskasz enter. Jak już masz zamieniony plik tekstowy to wrzucasz do C64 Studio.

Perl na pewno się przydaje do tego typu zabaw ale Twój problem można też rozwązać na inne sposoby.
Pewnie są notatniki w których opcje pozwalają na zamienianie łańcuchów znaków...

Ja sam dotychczas zamieniałem po prostu ręcznie... ;) Jak się ma dużo w kodzie danych typu word lub byte to na pewno jest to spory problem.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#34 Post autor: skull »

a nie łatwiej po prostu pod jakimkolwiek edytorem CTRL+H ? (czyli zamień tekst) - np. w relaunch64 jest nawet multiple replacements

rozumiem że źródłówki z tassa masz na pc w formacie tekstowym?
jak nie to tu masz program do konwersji :
http://noname.c64.org/csdb/release/?id= ... ry#summary
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#35 Post autor: Roody »

Dzięki chłopaki!

ODPOWIEDZ