mapa pamięci

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

mapa pamięci

#1 Post autor: carrion »

kiedyś przywiozłem od rodziców masę swoich staroci i teraz je przeglądałem
wow...
całkiem o tym zapomniałem, ale okazuje się że cały czas mam książkę kupioną (chyba) na giełdzie we wrocławiu pt. mapa pamięcie c64.
książka ma format a4 - na każdej kartce 2 strony kserowane, albo robione inną fotokopią. całość wygląda dość - retro.
całość ma ze 100 stron i dość dokładnie opisuje rejestry VICa, SIDa itp, itd. zaczynając od podstaw jak algrbra binarna i ogólnie jak wygląda program...

moje pytanie.
kto jest / był autorem tej książki i czy ona chodziła tylko w drugim obiegu?
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#2 Post autor: k. »

a ja mam dwutomówkę i taką jak ty. Nikt się do tego nie przyznaje.
Kiedyś myślałem że to coś z SOETO.


PS. jakby ktoś szukał to tutaj: http://filety.net/index.php?strona=arty ... literatura

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#3 Post autor: suchy »

kisiel pisze:a ja mam dwutomówkę i taką jak ty. Nikt się do tego nie przyznaje.
Kiedyś myślałem że to coś z SOETO.


PS. jakby ktoś szukał to tutaj: http://filety.net/index.php?strona=arty ... literatura
... ta dwutomówka, to jest dokładne tłumaczenie pozycji:

"Mapping The Commodore 64",
autor: Sheldon Leemon,
wydawca: COMPUTE! Publications, Inc. Greensboro, North Carolina 1984

Autorem tłumaczenia (o ile dobrze pamiętam), ewentualnie zleceniodawcą jego wykonania był Klaudiusz Dybowski, od którego (w baaaardzo zamierzchłych czasach) dostałem zarówno ksero oryginału, jak i to dwutomowe tłumaczenie. Krążyło toto potem po świecie w postaci wielokrotnie powielanego dwutomowego skryptu formatu A4, czytanego poziomo. Przy czym numeracja stron w oryginale jest rzecz jasna inna niż w skrypcie (bo jak wiadomo angielski jest bardziej zwięzły przy opisach technicznych, od języka rodzimego).

Oryginał można pewnie zassać z bombjacka

... tak, jest tutaj:

Obrazek
C64PLC

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#4 Post autor: carrion »

skąd można zassać?

a co do tematu. to faktycznie ta "książka" wygląda jak powielana ze 100 razy, ale ile razy się przydała (nie mnie rzecz jasna ;) ale np rekin pamiętam że pożyczał to jak kodował demka asphyxii i cruel soldiersów...

a możecie odesłać mnie w sieci do czegoś podobnego do c128 albo do c+4?
tzn dla c+4 znalazłem ale nie tak dokładnie opisane jak to tutaj.
c64portal.pl, retronavigator.com

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#5 Post autor: suchy »

@carrion, podałem wyżej linka do oryginału. Na "Bombjacku" znajdziesz wiele książek o C64/128 (praktycznie prawie wszystko co się ukazało)
C64PLC

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#6 Post autor: carrion »

tak zauważyłem po czasie...
dzięki
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ