czas trwania efektu

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

czas trwania efektu

#1 Post autor: joodas »

Witam,

W jaki sposob na komciu najlepiej zrobic cos z rodzaju timera do odmierzania czasu trwania efektow?

Pozdro

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: czas trwania efektu

#2 Post autor: kmeg »

joodas pisze: W jaki sposob na komciu najlepiej zrobic cos z rodzaju timera do odmierzania czasu trwania efektow?
Z racji dziur pamięci nie wiem czy napisze prawdę ale:
- IRQ na PAL wywołują się 50x/sek wiec jeden bajt zwiększasz co wywołąnie IRQ w zakresie 0-49, i jak się licznik przekreci to zwiększać zawartość innego bajta i w ten sposób masz licznik z czasem 0-255 sekund (raczej starczy). Poza tym w każdym efekcie jest najczęściej tyle zmian, że warto sobie zrobić tabelkę z interwałem czasu (oraz jej aktualnym indeksem) po którym ma się coś dziać. Ja w każdym bądź razie używałem IRQ.
- można użyć zegara RTC, w którymś tam CIA (ale IRQ jest elastyczniejszy przy bardziej dynamicznych efektach)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 18:08 przez kmeg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#3 Post autor: skull »

albo na "szybko" w vice:

spałzuj przed efektem (alt+pause) i teraz dalej alt+"plus" (czyli klatka w przód) - na górze okna pojawi się licznik frames - trzymaj az efekt się zakończy, potem odejmij sobie wartosc frames od tej z początku, podziel przez 50 i masz liczbę sekund.
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
BagoZonde
Posty: 57
Rejestracja: 15 gru 2011, 09:33
Grupa: Commocore
Kontakt:

#4 Post autor: BagoZonde »

Jest takie powiedzenie "liczby mówią same za siebie" i to prawda, ja lubię wizualne inc / dec $d020 w IRQ a liczby wychodzą przy optymalizowaniu gdy liczę cykle na piechotę. W sumie to zależy jaki efekt chcesz mierzyć.

ODPOWIEDZ