Bajty Polskie

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

Bajty Polskie

#1 Post autor: Ramos »

Razem Bartłomiejem Klusem napisaliśmy książkę pierwszą w Polsce książkę o historii gier komputerowych w naszym kraju. Jeśli ktoś by chciał kupić książkę to można ją zamawiać pisząc na email: bajtypolskie@gmail.com. Cena 29 to odbiór przez pocztę, jeśli ktoś będzie na Silesia Party to może ją tam odebrać, wtedy cena 25 zł.
Więcej informacji na stronie: www.ca-fan.pl
Można także przeczytać wywiad z mną o książce na stronie: http://www.tinyurl.pl?Przznigm
Załączniki
Okładka książki
Okładka książki
1.jpg (188.17 KiB) Przejrzano 10807 razy
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#2 Post autor: elban »

Ramos, przyjmij ode mnie gratulacje. Byles ostatnia osoba ktora bym podejrzewal o napisanie ksiazki.

Szkoda, ze jestem w dolku finansowym bo bym kupil od Ciebie z autografem.

Szacun!
was twenty, is five, my friend...

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#3 Post autor: kotrobot »

Respekt chłopaki. Pewnie kupię, stanie obok:
Obrazek

Jakieś fragmenty gdzieś są, czy coś mi umknęło?
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#4 Post autor: zielok »

Ja już zamówiłem:) Ramos chce autograf!

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#5 Post autor: skull »

kongratulejszyn, Ramos - widać że zabawa w redaktora C&A Fun przyniosła efekty - jedną zamawiam.
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#6 Post autor: Ramos »

W nowym numerze CD-Action ukazał się artykuł z książki o pierwszej polskiej grze. Jeden z tematów z książki jest: http://jawnesny.pl/2011/10/jestes-w-labiryncie-hexan/
Na atarionline.pl jest wywiad ze mną w sprawie książki, a na ca-fan.pl jest wywiad z Klusem.

Dzięki wszystkim za słowa uznania !!!
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

k.

#7 Post autor: k. »

Ja przed kupnem czekam na rzetelną recenzję Sebaloza ;)









PS. Ramos przytachaj więcej tych knig na party.

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#8 Post autor: Ramos »

Jak przyjadę na party to poproszę kogoś, aby pojechał do mnie do domu po więcej książek, bo sam nie dam rady tego wszystkiego zabrać. Papier niestety trochę waży. Pamiętam o tobie i będziesz miał z autografami.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

jericho
Posty: 229
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:52
Grupa: Draco Tropyx WST

#9 Post autor: jericho »

ja też chcę! i też z autografem!
Congratufuckinglations!:)
Bee boozed together in Comaland!!!

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#10 Post autor: Ramos »

Będą autografy dla wszystkich kto chce.
Odbiór na Silesia Party jak ktoś tam będzie. Wtedy 25 zł. Płatne na party
lub jak kto woli na konto. Dla chcących wpłacać kasę na konto to pisać na bajtypolskie@gmail.com, a podam namiary. Jeśli ktoś wpłaca na konto to kasa musi dojść najpóźniej piątku do południa, później nie sprawdzę czy doszła kasa.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#11 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

to pierwsza ksiazka ktora w zyciu kupilem
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#12 Post autor: kenji »

Ja już jestem po lekturze tej książki. Akurat na 6h czytania.

Książka napisana fajnym językiem, dobrze się ją czyta. Podziwiam samozaparcie w doszukiwaniu się prehistorycznych produkcji i ich autorów. Szacunek.

Widać, że autorzy przerzucili sporo starych czasopism typu Bajtek, Top Secret, Secret Service, ŚGK i innych. Zapewne było co robić.

Muszę się przyczepić do kilku rzeczy tzn. im mówimy o późniejszych czasach, tym autorzy coraz bardziej przeskakują po produkcjach. Nie rozumiem, dlaczego książka kończy się na latach 90-tych. Przecież od tego czasu wyszło sporo softu. Może przez zmęczenie przeoczyłem, ale nigdzie się nie mogę doszukać wzmianki o takich tytułach: Clash i Earth 2140. Jedna od Leryx Longsoft, druga z TopWare. O TopWare jest wzmianka przy okazji gry Polanie.
No i konsekwencją skończenia pisania książki w latach 90-tych jest brak sztandarowych produkcji ostatnich lat: Wiedźmin/2 czy Call of Juarez. Gdzieś tam po drodze były jeszcze Kangurek KO i inne takie.

Niemniej książkę polecam i liczę, że zgodnie z zapowiedzią powstanie jej kontynuacja. Może wart by nieco mocniej pociągnąć wątek polskich czasopism komputerowych?
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Ramos
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:34
Grupa: Samar/HVSC Crew

#13 Post autor: Ramos »

Książka traktuje historie gier do lat 1996, bo dalej rynek pisania gier sposobem domowym wyczerpał się. Choć były jeszcze gry co tworzono w domu w kilka osób. Tego przykładem jest gra Clash wydana na PC w 1988 roku. O reszcie można poczytać w książce Mańkowskiego "Cyfrowe Marzenia". Następna książka będzie, ale pierw muszę zająć się promocją tej co napisałem.
- Ramos/Samar/HVSC Crew -

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#14 Post autor: Cobra »

Rzeczywiście książka została dobrze napisana: łatwy język, dobrze dobrany materiał. Nie żałuję zakupu.
Jeszcze raz Brawo dla autorów.
8 bit rulez:)

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#15 Post autor: booker »

A ja stałem się posiadaczem wersji unikatowej, Silesia 5 editon okraszoneji wyrazami uczuć do Ramosa, przeplatanymi sztytującymi fallusami, cycuchami, poradami nt. rąk, na greetsach i logo Legii kończąc.

Na razie jestem koło strony 22 gdzie ktoś pisał do Bajtka jaka to zajebista jest gra Chuckie Egg, bo na levelu 9 czy coś, to już nie tylko dwie kury są, ale też i kaczka!

świetnie się to czyta :D
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#16 Post autor: kenji »

booker pisze:A ja stałem się posiadaczem wersji unikatowej, Silesia editon okraszoneji (...)sztytującymi fallusami (...)i logo Legii (ciach).
Tematyka ta sama. Jakby nie patrzeć.

:twisted:
. : dream : .
Boom!

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#17 Post autor: elban »

booker - oddaj ksiazke Browarowi - ZLODZIEJU! ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#18 Post autor: booker »

Dobrze, dobrze, oddam na Pierniku :(
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#19 Post autor: Cobra »

booker pisze:Na razie jestem koło strony 22 gdzie ktoś pisał do Bajtka jaka to zajebista jest gra Chuckie Egg, bo na levelu 9 czy coś, to już nie tylko dwie kury są, ale też i kaczka!

świetnie się to czyta :D
Takie Kaczki są ważne, bo podnoszą "czytalność", a przede wszystkim grywalność :lol:
8 bit rulez:)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#20 Post autor: kotrobot »

Dostałem swój egzemplarz.
Ale czeka na swoją kolejkę.
Jak kojarzę klimaty z 20 str. to chyba jednak jestem wapno. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

ODPOWIEDZ