d64-to1541

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

d64-to1541

#1 Post autor: jad »

witam

napisalem program, ktory nagrywa pliki d64 na dyskietke.
dziala rewelacyjnie jesli w komodorku ma sie jiffydosa i podlaczone sd2iec.

mam nadzieje, ze komus sie przyda.

uwagi, sugestie mile widziane.
Załączniki
d64-to-1541.zip
(1.79 KiB) Pobrany 828 razy

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#2 Post autor: spc »

Nie kuś, bo wyjmę stację z szafy ;)
...bo byle menda dziś świruje producenta, dziś się to robi na sprzętach - kiedyś na patentach...

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#3 Post autor: Cobra »

Bracie skorzystam na pewno, ale już po SP;)
8 bit rulez:)

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#4 Post autor: jad »

spc pisze:Nie kuś, bo wyjmę stację z szafy ;)
ha! ja wlasnie specjalnie wyjalem. do testow...
program na specjalne okazje pisany, z cyklu: 'nagraj mi to najnowsze demo...'

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#5 Post autor: skull »

jeśli to o czym myślę to nareszcie ktoś to napisał - gratulacje i wielkie dzięki
Bo pecet to zwykły banan...

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#6 Post autor: spc »

Na mojej leciwej 1541-II efekt jest taki, ze po zgraniu zamiast directory jest sieczka. Probowalem kilka razy na roznych dyskietkach (portal chcialem sobie ogladnac).
...bo byle menda dziś świruje producenta, dziś się to robi na sprzętach - kiedyś na patentach...

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#7 Post autor: zielok »

spc pisze:(portal chcialem sobie ogladnac).
Aż się zawstydziłem :)

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#8 Post autor: jad »

nowa wersja 0.02b do pobrania.

opisze moze sposob uzycia:
- ladujemy normalnie load"d64-to-1541",8
- po uruchomieniu (bez parametrow) otrzymamy informacje o programie oraz komunikat
USAGE: SYS2061,"D64",INPUT#,OUTPUT#
- mozemy zaczac dzialac:
"d64" - nazwa pliku d64, jesli mamy sd2iec mozemy podac pelna sciezke do pliku, np. "//temp:dc10d.d64"
input# - numer urzadzenia zrodlowego, w parze z "d64" odpowiada parametrom podawanym przy basicowym load; u mnie sd2iec ma numer 8
output# - numer stacji, na ktora nagrywamy d64; ja ustawiam na 11, bo tak jest mi najlatwiej (nie pamietam ktory dip switch z tylu odpowiada za 9 a ktory za 10 :oops:)

skladajac powyzsze do kupy otrzymamy:
sys2061,"//temp:dc10d.d64",8,11

jesli w stacji mamy sformatowana dyskietke i nie walnelismy babola w nazwie pliku to po 1:38 mamy nagrana dyskietke.

wersja 0.02b wzbogacona jest o pare komunikatow oraz pewne modyfikacje w kodzie usprawniajace prace programu.
do pelni szczescia pozostalo jeszcze raportowania sciezek, na ktorych wystapil blad zapisu.
spc pisze:Na mojej leciwej 1541-II efekt jest taki, ze po zgraniu zamiast directory jest sieczka. Probowalem kilka razy na roznych dyskietkach (portal chcialem sobie ogladnac).
hmm, nagralem 3 dyskietki (strony) i kazda taka operacja zakonczyla sie powodzeniem.
testujac pod vicem wykonalem taka operacje setki razy i zawsze uzyskiwalem spodziewany efekt.

moze masz zwalona dyskietke, moze cos z d64 nieteges?
Załączniki
d64-to-1541.zip
(1.83 KiB) Pobrany 749 razy

k.

#9 Post autor: k. »

no to może wersję teraz z unzipem zrobisz :) Unzip 2:50 zrzuca dyskietkę z CF na 1541 (normal).

spc
Posty: 71
Rejestracja: 13 maja 2010, 16:55

#10 Post autor: spc »

jad pisze:jesli w stacji mamy sformatowana dyskietke i nie walnelismy babola w nazwie pliku to po 1:38 mamy nagrana dyskietke.
Upps... dyskietka byla niesformatowana chyba... Znaczy bylo coś na niej.
jad pisze:hmm, nagralem 3 dyskietki (strony) i kazda taka operacja zakonczyla sie powodzeniem.
testujac pod vicem wykonalem taka operacje setki razy i zawsze uzyskiwalem spodziewany efekt. moze masz zwalona dyskietke, moze cos z d64 nieteges?
Dyskietek kilka sprawdzalem. D64 raczej jest ok. Sprawdze na sformatowanej jeszcze :]
...bo byle menda dziś świruje producenta, dziś się to robi na sprzętach - kiedyś na patentach...

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#11 Post autor: jad »

kisiel pisze:no to może wersję teraz z unzipem zrobisz :) Unzip 2:50 zrzuca dyskietkę z CF na 1541 (normal).
zaebisty czas. wg mnie nie ma sensu sie tego dotykac.
spc pisze:Upps... dyskietka byla niesformatowana chyba... Znaczy bylo coś na niej.
nie musi byc czysta, musi byc w formacie c64 a nie np. atari albo pc...
ale moze lepiej sformatuj ja wczesniej :?

Awatar użytkownika
Klax
Posty: 57
Rejestracja: 19 wrz 2010, 22:24

#12 Post autor: Klax »

Jad zajefajny program napisałeś :) Szacun i dzięki jak nie wiem co :) Działa wyśmienicie :D
Veni, Vidi, Vici :)

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#13 Post autor: suchy »

Przyłączam się do podziękowań! Fajnie, że Ktoś w końcu dostrzegł mozliwości SD2IEC i JiffyDOSa.

PS System: JiffyDOS ma być pewnie zainstalowany w komciu i w stacji?! Tak dla ścisłości pytam, żeby było jasne. :wink:
C64PLC

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#14 Post autor: jad »

suchy pisze:PS System: JiffyDOS ma być pewnie zainstalowany w komciu i w stacji?! Tak dla ścisłości pytam, żeby było jasne. :wink:
jiffy dos tylko w komciu. zapis sektorow realizowany kodem wyrypanym z fast hack'em.

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#15 Post autor: suchy »

... to może podeślę Ci (masz ode mnie gratis z wysyłką) zaprogramowanego EPROMa Jiffim do stacji 1541, to byś jeszcze poeksperymentował z softem co by go bardziej zuniwersalizować (a może jeszcze przyspieszyć)! Jak chcesz, to daj znać na PW.
C64PLC

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#16 Post autor: jad »

suchy pisze:... to może podeślę Ci (masz ode mnie gratis z wysyłką) zaprogramowanego EPROMa Jiffim do stacji 1541, to byś jeszcze poeksperymentował z softem co by go bardziej zuniwersalizować (a może jeszcze przyspieszyć)! Jak chcesz, to daj znać na PW.
widzialem taki program na csdb. nie pomne nazwy w tej chwili. dzialal wykorzystujac do tego celu (nagrania d64 na dyskietke) tylko procedury kernela. autorzy tlumaczyli sie, ze w swoich stacjach 1581 i 1541 maja jiffy dosy poinstalowane. i w c64 takze.
nie widze sensu w zwiazku z tym wykonywac ponownie tej samej roboty. zreszta kto oprocz ciebie by tego uzywal?

nosilem sie kiedys z zamiarem zainstalowania sobie jiffiego w stacji ale przeszlo mi odkac mam sd2iec. dzieki za propozycje. jak mi sie odmieni zglosze sie do ciebie.

jericho
Posty: 229
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:52
Grupa: Draco Tropyx WST

#17 Post autor: jericho »

Stary! WIELKI SZACUN dla Ciebie za napisanie tego progsa. Prosiłem już Kisiela i Rafa a nawet Enthusiego i nikt się nie podjął! Mistrz!!!
Bee boozed together in Comaland!!!

jad
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:03

#18 Post autor: jad »

nowa wersja 0.03b
funkcjonalnosc wzbogacona o raportowanie bledow, ktore ew. wystapily podczas nagrywania dyskietki; wyswietlane sa sciezki, na ktorych wystapil blad.

ostrzegam: nie testowalem na real c64, bo mam chwilowe problemy ze sprzetem...
Załączniki
d64-to-1541.zip
(1.89 KiB) Pobrany 504 razy

ODPOWIEDZ