uzip64 a sprawa bursta

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
k.

uzip64 a sprawa bursta

#1 Post autor: k. »

Witam, czy ktoś z drogich forumowiczów podjąłby się przeróbki unzipa tak aby zaczął działać z burstem, nadmieniam że program jest używany przeze mnie do zrzucania d64 z karty CF ale szybkość w jakim to jest robione jest dobijająca (półgodzinki dla słoninki)
:)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#2 Post autor: Nitro »

Są źródła progza
http://www.kludgesoft.com/downloads/unzp215src.zip
Z tej powolnej prędkości wynika, że program używa domyślnych rutynek kernelowych,

Przejrzę źródła, ale na 95% nie pomogę w przeróbce, bo nie siedzę w temacie przerabiania programów oraz wogóle stacji dysków.
edit:
tak, program używa odwołań do kernela:
SETLFS = $FFBA
SETNAM = $FFBD
OPEN = $FFC0
CHKIN = $FFC6
CHKOUT = $FFC9
CHRIN = $FFCF
CHROUT = $FFD2
READST = $FFB7
CLOSE = $FFC3
CLRCHN = $FFCC
GETIN = $FFE4
CLALL = $FFE7
IOINIT = $FF84
FA = $BA
Każdy turbo saver zastąpiający domyślne rutynki kernela powinien pomóc.

k.

#3 Post autor: k. »

przerzucanie d64 z katy cf na 1541@8 zabiera około 10min.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#4 Post autor: leming »

ty no to wez no cos z tym zrób :) to zbrodnia przecie ;] 10 minut to duzo ;p
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#5 Post autor: zyga »

A tego próbowałeś ?
http://www.cs.tut.fi/~albert/Dev/gunzip/

Obsługuje bursta...

k.

#6 Post autor: k. »

niby ma bursta ale nie jest szybszy niż unzip'a... taka piękna tragedia;)

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#7 Post autor: zyga »

Jak zwykle nie doczytałem....
Nie chodzi o bursta w sensie połączenia równoległego 1541 z C64 tylko szybszą transmisję C128 w połączeniu ze stacjami 1571/81 (z racji zastosowania w nich CIA zamiast VIA). Pod warunkiem posiadania tych stacji można z tego skorzystać też z C64. No to, zonk...

k.

#8 Post autor: k. »

leming pisze:ty no to wez no cos z tym zrób :) to zbrodnia przecie ;] 10 minut to duzo ;p
teraz zrzucanie d64 na 1541 w turbo trwa 60s (w tym odczyt obrazu 3s), coś jeszcze jest spieprzone ale bugfixing polega teraz na sprawdzeniu który sektor nie trafił tam gdzie powinien.
Depak z zipa to około 3 min (zależy od kompresji w pliku) można jeszcze zrobić optymalizacje unzipa co by dekompresował pliki do większego bufora (np. 1MB) ale to nie było moim zamiarem przy projektowaniu (zgodność przed wszystkim). Powoli kończą się pomysły co można jeszcze dorobić w dosie.

ODPOWIEDZ