motyw muzyczny do intra 1K

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

motyw muzyczny do intra 1K

#1 Post autor: splatterpunk »

Przygotowuję intro 1K na compo Forever C.
Właściwie efekt główny jest już skodowany (może da radę jeszcze jakieś małe logo/text).
Chcę dorzucić do tego intra jakieś efekty dźwiękowe/motyw muzyczny.
Oczywiście z racji na ograniczoną pamięć do tego przypadku zwykły player
i muzyka raczej się nie nadają. Na SIDzie znam się mało, szukam kogoś kto miałby lub potrafiłby stworzyć prosty motyw muzyczny odgrywany z przerwań - przede wszystkim chodzi o to, żeby zajmował jak najmniej pamięci. Motyw może być powtarzalny i nie musi być to cudo, wystarczy, żeby w miarę fajnie brzmiało.
Nagrodą za ofiarność miejsce w creditsach :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#2 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Tez bede robic intro na forever i muzyke sam sobie skomponuje. Jesli odpowiada ci styl muzyczny ze starych demek Elyty to moge cos zrobic. Ie bajtow zostalo na muzyke?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#3 Post autor: splatterpunk »

a mógłbyś coś podesłać, albo tu załączyć jako przykład?
wiedziałbym wtedy ile bajtów ma mniej więcej zostać... intro nie jest jeszcze de facto ukończone, zrobiony jest tylko surowy efekt który będzie "rozszerzany" w trakcie trwania intra.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#4 Post autor: Raf »

zassaj hvsc i poszukaj plikow o wielkosci do 1000 bajtow ;) troche tego jest - byly konkursy na kawalki 512B itd. od bidy mozna wykorzystac tez taki mikro player i sprobowac wpisac wlasne nuty, chocby wlazl kotek na plotek :D

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#5 Post autor: splatterpunk »

Raf pisze:zassaj hvsc i poszukaj plikow o wielkosci do 1000 bajtow ;) troche tego jest - byly konkursy na kawalki 512B itd. od bidy mozna wykorzystac tez taki mikro player i sprobowac wpisac wlasne nuty, chocby wlazl kotek na plotek :D
512B to zdecydowanie za dużo. Będę mieć na to brzęczenie około 100 wolnych bajtów.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#6 Post autor: splatterpunk »

Wczoraj przysiadłem trochę i w sumie skończyłem intro, chcę tylko dodać jeszcze kilka linijek tekstu pod głównym efektem.
Sebaloz: na razie zostało $117 bajtów wolnej pamięci.
Bezpiecznie można przyjąć, że na muzykę styknie jakieś $a0 bajtów.
Pogrzeb więc w swoich brzęczkach i wyślij coś fajnego, czekam.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#7 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

splatterpunk pisze:Bezpiecznie można przyjąć, że na muzykę styknie jakieś $a0 bajtów.
Jesli zostalo az tyle bajtow to moge zrobic cos z samplami.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#8 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz, bądźmy poważni :)

Ten kawałek który leci jako pierwszy w fake'u "Luv" Elyty ile zajmuje łącznie z odgrywajką? Przecież nie może być, że dużo.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#9 Post autor: wackee »

Możesz spróbować zrobić moją metodą z "outside". Zmieścisz się na pewno :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#10 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

splatterpunk pisze:Ten kawałek który leci jako pierwszy w fake'u "Luv" Elyty ile zajmuje łącznie z odgrywajką? Przecież nie może być, że dużo.
Ten kawalek zajmuje 2,5 kilo wiec musialbys go dobrze scrunchowac zeby zmiescil sie do jednokilowki :)

Intro bedzie w szybkim tempie czy wolnym? Chce zeby moja muzyka pasowala do klimatu. Ile zostalo czasu rastra na odgrywajke?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#11 Post autor: splatterpunk »

Wacek: właśnie próbuję się połapać w tej metodzie. Sam dźwięk jest OK.

Sebaloz: to będzie wolne intro i bardzo ramkożerny efekt. Używa on procedury dzielenia liczb szesnastobitowych która to masakrycznie obciąża procesor (1 klatka efektu liczy się niecałą sekundę), zatem każdy raster się liczy. Nie oznacza to jednak, że zrezygnuję z muzyki czy efektu dźwiękowego (choćby i takiego jak w intrze Wacka). Po prostu jeśli miałbym coś co zżera tyle ramki co standardowy zak to będzie dobrze. Jeśli chodzi o samą muzykę/sfx to nie mam wygórowanych wymagań, nie chcę po prostu wystawiać bezdźwiękowca.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#12 Post autor: wackee »

OK to nie będę Ci odbierał dobrej zabawy w rozgryzaniu :)

Jeszcze w Inside jest jeden moment udźwiękowiony tą (ultrahiperprymitywną) metodą - zasada ta sama, dźwięk trochę inny.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

k.

#13 Post autor: k. »

a ja z mojej strony proponuje jeszcze inc $d030 ;)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#14 Post autor: skull »

może graj pauzą
Bo pecet to zwykły banan...

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#15 Post autor: splatterpunk »

wackee pisze:OK to nie będę Ci odbierał dobrej zabawy w rozgryzaniu :)

Jeszcze w Inside jest jeden moment udźwiękowiony tą (ultrahiperprymitywną) metodą - zasada ta sama, dźwięk trochę inny.
Może metoda i jest ultraprymitywna, ale ja mam dość grzebania. Żadna zabawa papranie się w cudzych kodach. Poza tym jak już pisałem, mam raczej zielone pojęcie o rejestrach SIDa i tworzeniu dźwięków...

Widzę tutaj tylko garść złotych rad z których nic nie wynika. Potrzebuję gotowca: odgrywanie z IRQ, może być nawet jakieś pierdzenie, ale gotowca proszę! Wtedy creditsy i szczypta fame'u na Forever C.
Może uda mi się wygospodarować jeszcze jakieś dodatkowe $ff pamięci gdyby zaszła potrzeba.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#16 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

ja robie dla Ciebie kawalek, jak Ci sie nie spodoba to bedzie do mojego intra. planuje 1k na forever i 4k na revision.

jest mozliwosc wykorzystania w kawalku np sinusa czy innych tabelek (jesli masz cos takiego w intrze).
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#17 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:ja robie dla Ciebie kawalek, jak Ci sie nie spodoba to bedzie do mojego intra. planuje 1k na forever i 4k na revision.
Super. Kiedy będzie gotowy? Zależy mi na jak najszybszym zamknięciu sprawy intra, chcę jeszcze coś poza tym zrobić na party.
Sebaloz/Lepsi.De pisze: jest mozliwosc wykorzystania w kawalku np sinusa czy innych tabelek (jesli masz cos takiego w intrze).
Moje intro poza trzema 20-elementowymi tablicami kolorów nie zawiera już innych tablic. Sinusów brak. Dobra, dawaj dawaj, albo podaj przybliżony termin.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#18 Post autor: splatterpunk »

Ogłaszam, że Sebaloz, a raczej Mr. Fake, się wywiązał.
Zatem jedziemy po trofeum :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Potwierdzam, soundtrack razem z playerem zajal 70 bajtow.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#20 Post autor: SUDi »

szykować się na pogo przed big-screenem!

ODPOWIEDZ