IMOS

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#21 Post autor: wegi »

@NES - to jest bardzo dużo pracy starałeś się przewidzieć wszystkie opcje teraz mała prośba - to co opisujesz te dwa przypadki - dorób może z jedną kartę czy z dwa speedbuttony które domyślnie zrobią to co opisywałeś i będzie super - to w zasadzie wszystko bo interfejs jest skomplikowany pewnie nawet dla Ciebie jak sam do tego powracasz... pozdro

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#22 Post autor: nes »

skull pisze:\jakbyś nie dał w tym wątku przykładu jak się do tego zabierać to nie wiem czy bym do czegoś sam doszedł.
to prawda :) ostatnio coś konwertowałem i miałem problem sobie przypomnieć jak to działa :) ale pisząc ten program nie miałem pomysłu na bardziej przejrzyste menu, przy założeniu że ma być pełna dowolność tego, co się robi.
Od razu pytanie - wielokolorowe obrazki (multicolor), da się jakoś tak poustawiać, żeby kolory multicolor1 i multicolor2 zmieniały się co warstwę sprites ? Tzn w tabelce można ustawić nawet dla każdego sprajta, ale jakoś nie mogę później przełożyć to na wynik (Object browser).
Trochę nie czaję. Jak "co warstwę" (w odniesieniu do tego co na C=64 można uzyskać) ? Sorki za tak późną odpowiedź, cały 2010 rok miałem lekko zakręcony, nie zauważyłem wtedy pytania
w zasadzie wszystko bo interfejs jest skomplikowany pewnie nawet dla Ciebie jak sam do tego powracasz
przeczytam, przypomnę sobie i pomyślę :) chociaż chodzi mi po głowie napisanie tego od nowa, w innym środowisku, bo Borland jest płatny, tylko nie wiem czy pomysł się przełoży na czyny/szybką naukę czegoś innego.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#23 Post autor: wegi »

Wojtek zanim napiszesz od nowa i się nauczysz - tu masz wszystko chodzi o to, żeby dorobić dwa buttony spod których wywołasz kilka gotowych procedur które już masz we właściwej kolejności - to uczyni przejrzystość interfejsu - bo opcji full widać się przyłożyłeś - są wersje borlanda bezpłatne jakaś na 100lat jak nie wykorzystujesz baz danych i własnych komponentów to do takiego projektu wystarcza w zupełności... Ja dłubię w starym płatnym D6 :D

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#24 Post autor: Roody »

odgrzebuje.
jak otwierać zapisane sprity w IMOS?
Nie widzę opcji load.

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#25 Post autor: Roody »

Pomoże ktoś?
nie mogę kompa wyłączyć od kilku dni ;))

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#26 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Roody pisze:Pomoże ktoś?
Nikt nie pomoze, bo wszyscy robia produkcje na piernika i jestes konkurencja :)

Po co w ogole wylaczales komputer? Imos nie ma mozliwosci otwierania sprajtow, przekonwertuj jeszcze raz bitmape i edytuj sprajty juz bez wylaczania kompa, albo wrzuc te sprajty do innego edytora.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

#27 Post autor: Roody »

akurat nie konwertowałem...jechałem od łapy...ale dobrze wiedzieć ,że ze wzrokiem jest wszystko ok. i po prostu nie ma takiej opcji :)

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#28 Post autor: nes »

Roody pisze:akurat nie konwertowałem...jechałem od łapy...ale dobrze wiedzieć ,że ze wzrokiem jest wszystko ok. i po prostu nie ma takiej opcji :)
Chodzi o otwarcie zapisanego wcześniej pliku, czy otwarcie czegoś z innego programu ? Z tego co pamiętam, to nie dorobiłem, ale nie powinno być trudne dopisanie tego (kod źródłowy jest ogólnie dostępny). Pewnie kilka - kilkanaście linijek kodu i tyle.
są wersje borlanda bezpłatne jakaś na 100lat jak nie wykorzystujesz baz danych i własnych komponentów to do takiego projektu wystarcza w zupełności
To są wersje z GUI ? Gdzie taką znajdę? :)

W IMOS jest jeden własny komponent - generator wykresów do tworzenia tabelek sinusów itp.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#29 Post autor: wegi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
Roody pisze:Pomoże ktoś?
Nikt nie pomoze, bo wszyscy robia produkcje na piernika i jestes konkurencja :)
No nie może być - komu ma zależeć na tym, żeby nie było fajnego dema na Pierniku - lepiej przyglądać się twarzą przed stołówką ??

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#30 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wegi pisze:
Sebaloz/Lepsi.De pisze:
Roody pisze:Pomoże ktoś?
Nikt nie pomoze, bo wszyscy robia produkcje na piernika i jestes konkurencja :)
No nie może być - komu ma zależeć na tym, żeby nie było fajnego dema na Pierniku - lepiej przyglądać się twarzą przed stołówką ??
Zazartowalem sobie, moze zart byl troche nie na miejscu, ale pomoglem jak moglem.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ