VICE w trybie NTSC a ładowanie dużych plików

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
DJ Gruby

VICE w trybie NTSC a ładowanie dużych plików

#1 Post autor: DJ Gruby »

Mam VICE-a z załadowanym Actionem uruchomionego w trybie NTSC (wybierając kolejne opcje z menu kontekstowego: VIC-II Settings > Video standard > NTSC-M). Próbuję załadować duży plik (247 bloków) z dyskietki. Niestety, kończy się to komunikatem o błędzie:

Kod: Zaznacz cały

?FILE NOT FOUND  ERROR
W związku z tym mam pytanie, a w zasadzie dwa:

1. Czy istnieje kartridż, umożliwiający ładowanie dużych plików w VICE-ie działającym w trybie NTSC?
2. A jeśli nie, to jak naprościej załadować do pamięci duży plik, nie mając do dyspozycji żadnego kartridża (czyli np. w "gołym" BASIC-u)?

Z góry dziękuję za pomoc!

k.

#2 Post autor: k. »

może głupie .. a próbowałeś po prostu kliknąć na plik .prg? Tak uruchamiam jednoplikówki.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#3 Post autor: Nitro »


2. A jeśli nie, to jak naprościej załadować do pamięci duży plik, nie mając do dyspozycji żadnego kartridża (czyli np. w "gołym" BASIC-u)?
Exomizer, parametry sfx i sys. Powinien być dobrym remedium, o ile nie pakujesz już spakowanego pliku :)

DJ Gruby

#4 Post autor: DJ Gruby »

Nitro pisze:Exomizer, parametry sfx i sys. Powinien być dobrym remedium, o ile nie pakujesz już spakowanego pliku :)
OK. Dzięki za radę. Spróbuję i dam znać tutaj, czy coś pomogło...
kisiel pisze:może głupie... a próbowałeś po prostu kliknąć na plik .prg? Tak uruchamiam jednoplikówki.
O, to wtedy na ekranie emulatora mam coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

LOAD"TANKSGAME.PRG",8,1:

SEARCHING FOR TANKSGAME.PRG
?DEVICE NOT PRESENT  ERROR
READY.

k.

#5 Post autor: k. »

no to pozostaje c64+ poradzi sobie z dwumegowymi plikami... w realu..
chyba będziesz musiał to przepakować

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#6 Post autor: kotrobot »

Czy Action R. działa poprawnie w NTSC? Mam wątpliwości.

Spróbuj może Retro Replay, na bank działa w NTSC.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#7 Post autor: skull »

coś mi tu nie gra - dlaczego plik się ładuje jak z dyskietki, skoro jest tylko jeden prg (",8,1) - którą wersję vica masz ?
Jeśli wgrywa się duży plik (a nie jest obsługa przełączania romu w loaderze) to zazwyczaj "staje" przy rejestrach VIC-a - tworząc rozmaite efekty na ekranie , ale na pewno nie "not file found..."
pozatym jak już masz się mordować - wgraj bezpośrednio z monitora vice-a - najpierw alt+m, potem przejdź do katalogu z plikiem (o ile już nie jesteś - polecenie ls), a potem l "nazwa.prg" 0 0801 (<-adres startowy)

ps. a jeśli plik prg jest w pliku d64 to może wystarczy zaznaczyć true drive emulation
Bo pecet to zwykły banan...

DJ Gruby

#8 Post autor: DJ Gruby »

skull pisze:coś mi tu nie gra - dlaczego plik się ładuje jak z dyskietki, skoro jest tylko jeden prg (",8,1) - którą wersję vica masz?
Wersja 2.2.
skull pisze:ps. a jeśli plik prg jest w pliku d64 to może wystarczy zaznaczyć true drive emulation
Nigdy tego nie odhaczam. Always true.
kotrobot pisze:Spróbuj może Retro Replay, na bank działa w NTSC.
Bardzo ładnie, Kocie Robocie. Teraz działa i wgrywa duże pliki bez problemu. Dokładnie tego potrzebowałem. ;]

W związku z uzyskaniem satysfakcjonującej odpowiedzi, proszę Moderatora o zamknięcie tego tematu.

Zablokowany