Yoomp!64 wydany

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Yoomp!64 wydany

#1 Post autor: zbych »

Chciałem się pochwalić (bo może nie wszyscy jeszcze wiedzą) że w końcu moje giera Yoomp!64 została wydana:

cart na stronie RGCD: https://rgcd.bigcartel.com/product/yoom ... mmodore-64

dyskietka na stronie Psytronik: http://www.psytronik.net/newsite/index. ... /100-yoomp

no i wersja do pobrania: https://rgcddev.itch.io/yoomp-64

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#2 Post autor: carrion »

Gratulacje! Bardzo fajna produkcja.
Pewnie po weekendzie kupię wersję cart.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
rebok
Posty: 227
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:32
Grupa: BooM!

Re: Yoomp!64 wydany

#3 Post autor: rebok »

Brakuje mi zdjęcia podglądu zestawu dyskietkowego...
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Yoomp!64 wydany

#4 Post autor: Nitro »

Również dołączam się do greetsów, mniejsze pole gry niczym nie odejmuje grywalności a dodatkowe typy kafelków tylko ją polepszają :)

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Yoomp!64 wydany

#5 Post autor: zbych »

Dzięki wszystkim :) Cieszę się. To jest najlepsze, wiedzieć że gra się podoba. Oczywiście pomysł nie jest mój i pochodzi z obozu Atari ;) ale ta gra tak mi się spodobała że musiała mieć swoją wersję na C64, w końcu to najlepszy 8-bitowy komputer ;)

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Yoomp!64 wydany

#6 Post autor: zbych »

rebok pisze:Brakuje mi zdjęcia podglądu zestawu dyskietkowego...
Niestety nie mam info na ten temat bo współpracowałem z Jamesem z RGCD a on był odpowiedzialny za wersję na carta i sam załatwiał sprawy z Psytronik, więc nie mam zdjęć ani informacji dotyczących wersji dyskietkowej.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#7 Post autor: wackee »

Oczywiście jest już „crack”...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Yoomp!64 wydany

#8 Post autor: Nitro »

Prodkę można przecież ściągnąć za darmo więc nie widzę problemu.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#9 Post autor: wackee »

Dlatego to śmichne trochę... takie crackowanie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Yoomp!64 wydany

#10 Post autor: zbych »

Nie mam nic przeciwko wersji cracked/trained ale mogli jeszcze wstrzymać sie z publikacją linków bo chociaż jest za free to przy pobieraniu pliku z itch.io jest opcja dotacji a tak, jak już ktoś pobierze wersję scrackowaną to pewnie nie będzie mu sie chciało szukać oryginalnego linku jeśli pomyśli o dotacji, albo nawet nie wpadnie na to że jest możliwość dotacji.

unctio/ver
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:55

Re: Yoomp!64 wydany

#11 Post autor: unctio/ver »

Przyjemna gierka, świetnie zrobiona, zmusza do zastanowienia jak to jest zrobione, do tego nie taka trudna wiec przyciąga na dłużej.
Ale równie ciekawe jest jak atarowcy dostają zbiorowego orgazmu u siebie (aol), udowadniając samym sobie jak to autor na siłę (?) udowodnił przewagę czegoś tam, jednocześnie wykazał się ignorancją i niedbalstwem !. To są jednak ludzie skrzywdzeni przez los (właściwie przez swoich rodziców) :-)
Poczytajcie te bzdury tamtejszych guru, dobra lektura na niedzielny wieczór :)

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

Re: Yoomp!64 wydany

#12 Post autor: skull »

unctio/ver pisze:Przyjemna gierka, świetnie zrobiona, zmusza do zastanowienia jak to jest zrobione, do tego nie taka trudna wiec przyciąga na dłużej.
Ale równie ciekawe jest jak atarowcy dostają zbiorowego orgazmu u siebie (aol), udowadniając samym sobie jak to autor na siłę (?) udowodnił przewagę czegoś tam, jednocześnie wykazał się ignorancją i niedbalstwem !. To są jednak ludzie skrzywdzeni przez los (właściwie przez swoich rodziców) :-)
Poczytajcie te bzdury tamtejszych guru, dobra lektura na niedzielny wieczór :)
prośba o linka

Co do cracków, faktycznie zapsuły wejście gierki, to już nie ma chociaż tego miesięcznego okresu ochronnego?
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Yoomp!64 wydany

#13 Post autor: zbych »

skull pisze: Co do cracków, faktycznie zapsuły wejście gierki, to już nie ma chociaż tego miesięcznego okresu ochronnego?
Co do okresu ochronnego to trwał chyba 1 dzień bo ktoś stwierdził że grę można pobrać też za free więc nie ma co ukrywać linku do cracka.

Też chętnie poczytałbym co tam Atarowcy napisali.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: Yoomp!64 wydany

#14 Post autor: SUDi »

Ja wpisałem w Google : atari+yoomp+c64 site:.pl
i znalazło mi to :
http://atarionline.pl/forum/comments.ph ... 380&page=8

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#15 Post autor: carrion »

SUDi pisze:Ja wpisałem w Google : atari+yoomp+c64 site:.pl
i znalazło mi to :
http://atarionline.pl/forum/comments.ph ... 380&page=8
tak to jest ten wątek.
zaczął się od tego gdy pojawił się Sam's...
czytuję regularnie gdy koledzy piszą coś o grach z naszego komputera. czasami piszą ciekawie a czasami nie. zazwyczaj dają ponieść się emocjom. nie narzekam i nie komentuję bo to w końcu ich punkt widzenia. nie komentuję też dla tego, bo ostatnio zacząłem doceniać retro platformy jako takie, a każda platforma ma swoje fora, swoje racje i swoje emocje - i to jest fajne.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
zbych
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:24

Re: Yoomp!64 wydany

#16 Post autor: zbych »

Masz rację Carrion, dlatego wstrzymam się (przynajmniej na razie) od komentowania tam. Ale za to odeprę część ataków tu :)

To że napisali że muza nie synchronizuje się z odbiciami... to chyba na podstawie filmiku z YT tylko mogli wywnioskować, bo ja ani na emu ani na real maszynie takiego czegoś nie spotkałem. Muzyka jest bez odgłosów bo MCH nie chciał "psuć" jej brzmienia przerywaniem odgłosami, ale można grać w trybie odgłosów bez muzyki. Rozdzielczość to chyba plus dla Atari bo nieprzeskalowany tunel jest około 10px mniejszy od tego na Atari (tak mi się zdaje) ale ich wersja działa w specjalnej rozdziałce 128x96 więc wzrokowo wygląda na znacznie większą. Paska postępu już mi się zwyczajnie nie chciało robić i brakło by pewnie na to pamięci, ale teraz myślę że niepotrzebnie wykorzystałem szybkie mnożenie Oswalda z tablicowaniem wartości, zwykłe szybkie mnożenie spokojnie by wystarczyło i wtedy 2 albo 3 strony pamięci by się zwolniły.
No a grafika jest taka, jaka jest, bo nie jestem grafikiem a kodrem, następnym razem poszukam grafika do pomocy.

Tylko chyba jeszcze nie zauważyli że wersja na C64 ma 2 motywy muzyczne w grze grane naprzemian, więcej etapów i więcej rodzajów kafli :p

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#17 Post autor: carrion »

@Zbych
dobre odpowiedzi :) i w sumie mi też sporo wyjaśniłeś - dzięki.
jedyna rzecz do którję i ja się przyczepię to ... grafika. trzeba było wbijać na forum i pytać. coś czuję że znalazł byś przynajmniej jednego grafika do pomocy. ;)
dopuszczasz wydanie wersji v1.2? bo jeśli tak to może warto pokusić się o jakiś title screen jak to zazwyczaj w gierkach na c64 bywa?
c64portal.pl, retronavigator.com

unctio/ver
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:55

Re: Yoomp!64 wydany

#18 Post autor: unctio/ver »

Nie komentowałbym tych uniesień intelektualnych, ale najeżdżanie na autora bo coś komuś tam się nie podoba nie jest w dobrym tonie.
Natomiast co do bzdur – zrobiłem kiedyś małe zestawienie de-best-ofów wiedzy atarowców o C64 – jest się z czego pośmiać, tym bardziej że pochodzi od osób poważanych w tamtejszym gronie :), zresztą podobne bzdety generują też w swojej tematyce, nawet na wikipedii (np: antic to procesor)...
Chciałbym to opublikować do poczytania, ale tak by jednocześnie nie wywoływać wojny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Yoomp!64 wydany

#19 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Wojna juz jest. SillyVenture organizuja w tym samy czasie co X!
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

Re: Yoomp!64 wydany

#20 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Wojna juz jest. SillyVenture organizuja w tym samy czasie co X!
„We care!”
...said nobody ever.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ