Crackme w BASICu na C64

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
gynvael
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2018, 12:18
Kontakt:

Crackme w BASICu na C64

#1 Post autor: gynvael »

Cześć,

Niestety na co dzień z C64 nie mam za dużo wspólnego, ale ostatnio udało mi się chwilę przy nim posiedzieć i stworzyć crackme w BASICu. Stwierdziłem, że wrzucę je tu i tam - a nuż kogoś zainteresuje.

Zapewne większość z Was wie czym jest crackme, ale w razie czego: crackme to program/wyzwanie, który przyjmuje hasło i mówi czy jest dobre/złe; wyzwanie polega na przeanalizowaniu tego programu i znalezieniu (ew wygenerowaniu) hasła, które oryginalny (niezmodyfikowany) program uzna za prawidłowe.

W moim crackme nie ma grama asemblera, ale mimo to nie użył bym w stosunku do niego słowa "proste" :twisted:

Link do crackme dla zainteresowanych:
https://drive.google.com/open?id=1E5w8q ... o6NtWcEOra

Jeśli ktoś lubi wyzwania tego typu / zadanka z inżynierii wstecznej, to zachęcam do pobawienia się. Dajcie znać jeśli się wam uda rozwiązać :)

Cheers,
P.S. crackme stworzyłem na potrzeby rundy kwalifikacyjnej pewnych zawodów CTFowych; póki co nie wrzucam których, żeby nie psuć zabawy zainteresowanym.

ODPOWIEDZ