jak zrobić bzdynk;)

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
k.

jak zrobić bzdynk;)

#1 Post autor: k. »

Pytanie całkiem poważne potrzebuje zrobić sygnał dzwiękowy w ass coś ala dzwonek/bzyczek w PC. Potrzebuje to do procedury testowej przy starcie systemu. Pomoże ktoś? (PS. pomysły z playerami odrzuciłem)

PPS. mógłbym puścić sampla po pwm ale to ma być test sida.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#2 Post autor: V-12 »

Masz książkę do programowania w basicu na C64? Tam są proste listingi do odtwarzania dźwięków na Sidzie, przerób na assembler i po sprawie :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#3 Post autor: pajda »

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=14440

Tu masz ładny dźwięk, jeśli oczywiście odnajdziesz się w moim wysublimowanym kodzie :)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#4 Post autor: skull »

@pajda: eee tam - to nie jest bzdynk :) to raczej dźwięk nie wyłaczonych świateł w samochodzie.
Ale poważnie, ja się na muzyce nie znam, a czasem przydałby się jakiś dźwięczek. Nie mam pojęcia, jak kojarzyć te narastania, opadania, filtry i częstotliwości z jakimś "pierdnięciem". Nie wspominajcie mi tu literaturze, bo tam cały ch... jest - jeszcze nigdy nie znalazłem tam coś pożytecznego.

Dlatego proponuje, aby w tym wątku podawać "gotowce" - takie, niewyrafinowane na jeden kanał.

Np. chciałbym dźwięki:
- silnika samochodu ( i podać co ma się zmieniać przy dodawaniu gazu)
- wybuch bomby
- pocisk z karabinu
- odgłos wiatru
- otwarcie drzwi
- pik pik pik
- brzękniecie (np. monetą)
- cios
- jakiś fajny bas
i takie takie

nie wahać się tylko wklejać, wszystko będzie przyjmowane z aplauzem (o taki dźwięk teżby się przydał)
pozdro
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
prezes
Posty: 213
Rejestracja: 15 wrz 2008, 17:40

#5 Post autor: prezes »

...jjjjjjjjjjjjjjjjJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJEEEEEEEEEEBB!!!!!!!

to bomba.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#6 Post autor: skull »

słabo słychać - sid Ci się przepalił
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#7 Post autor: Raf »

Kod: Zaznacz cały

10 s=54272
11 kisiel=s
12 lama=kisiel+24
20 FORl=kisiel TO lama:POKEl,0:NEXT
30 POKE s+24,15
35 POKEs+3,8
50 POKE s+5,0
55 POKE s+6,15*16
60 POKE s+1,160
65 POKE s+4,4*16+1
66 FORl=0TO 125:NEXT
70 POKEs+4,4*16
przepisanie tego na asembler to pestka. licencja GPL v2.

k.

#8 Post autor: k. »

jak gpl to napisz skąd wyciachałeś.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#9 Post autor: Raf »

czaszki sobie nie otworze zeby ci pokazac skad to wyciachalem. a ten moj kodzik okraszam licencja GPL v2 zebys sobie mogl wykorzystac. za darmo.

swoja droga teraz nie dziwie sie ze projekt64 est tylko w 3ch egzemplarzach. jezeli napisanie czegos takiego cie przerasta (a VHDL to jednak programowanie), to nic nadzwyczajnego ze wstydzisz sie pokazac co i jak zrobiles w tamtym hardware projekcie.

k.

#10 Post autor: k. »

o wielki rafie. Pokaż mi kabel i co z nim zrobiłeś :)
Żałosny jesteś smyku.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#11 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kisiel pisze:o wielki rafie. Pokaż mi kabel i co z nim zrobiłeś :)
Ten kabelek byl prezentowany na Riverwash party.

Kisiel, moze zaprezentujesz swoj projekt64 na Silesia Party? Mowie serio. Wiele osob chetnie by zobaczylo co juz zrobiles.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

k.

#12 Post autor: k. »

Nie trzeba było tyle pić to byś zobaczył to na SP2.
Też mówię serio.
Leming nabij posta;)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#13 Post autor: leming »

ja juz nie nabijam. odechcialo mi sie. a te wasze walki slowne juz mnie nie biora i niczyjej strony nie trzymam. normalnie zachowujecie sie gorzej niz Sebaloz. Sebaloz rulez.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

k.

#14 Post autor: k. »

Seba trzyma poziom... dyszy na pleckach czy cóś ;)
Tylko dziesięć postów różnicy...

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#15 Post autor: leming »

no wlasnie, nie moze tak byc ze byle jakis swapper przebija nas w postach. Wiec po dluzszym przemysleniu popieram Kisiela, projekt zajebisty, napewno o wiele lepszy i bardziej skomplikowanszy niz jakis kabelek. Biorac pod uwage skomplikowanszosc projekt Kisiela przebija wszystkie. Sorry Raf - przegrales :) pozatym kabla nie stworzyles tylko zmontowales. Kisiel na prezydenta.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

k.

#16 Post autor: k. »

qrwa leming przecież ty się do nas nie dociupciasz za ni chu chu, jak będziesz takie długie posty pisał. Dwa zdania max i piszesz gdzieś coś innego. Ucz się od mistrzów :) hahaha

@Pajda o takie bzdynk mnie chodziło. Tylko teraz to wyrypać ;)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#17 Post autor: leming »

dzieki kisiel za porade.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

ODPOWIEDZ