Srodowisko programistyczne C64 na PC

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#81 Post autor: kenji »

Po kilku zawirowaniach życiowych, ale żyję :) Nawet coś zaczynam na Opole robić. Sprawiłem sobie laptopa z odzysku, żeby na nim w wolnych chwilach coś porobić i taka kicha.


Niby wszystko powinno być ok, ale mam taki śmietnik w konsoli. Windows 7

Error: Could not find or load main class cml.kickass.KickAssembler
[Finished in 0.2s with exit code 1]
[cmd: ['(', 'if', 'not', 'exist', 'bin', 'mkdir', 'bin', ')', '&&', 'java', 'cml.kickass.KickAssembler', 'SID_Player.asm', '-log', 'bin/SID_Player_BuildLog.txt', '-o', 'bin/SID_Player_Compiled.prg', '-vicesymbols', '-showmem', '-symbolfiledir', 'bin', '-execute', 'X64 +confirmexit -moncommands "bin/SID_Player.vs"']]
[dir: E:\Source\2015_Zakazany_owoc]
[path: C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Cuminas\Document Express DjVu Plug-in\;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\90\Tools\binn\;E:\Tools\WinVICE;E:\Tools;E:\Tools\KickAss;C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Cuminas\Document Express DjVu Plug-in\;C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\90\Tools\binn\;E:\Tools\WinVICE;E:\Toolsl;E:\Tools\KickAss\KickAss.jar;]
. : dream : .
Boom!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#82 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Ten sid to najwieksze zyciowe dzieło Rafa :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#83 Post autor: SUDi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Ten sid to najwieksze zyciowe dzieło Rafa :)
:lol:

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#84 Post autor: carrion »

kenji pisze:Po kilku zawirowaniach życiowych, ale żyję :) Nawet coś zaczynam na Opole robić. Sprawiłem sobie laptopa z odzysku, żeby na nim w wolnych chwilach coś porobić i taka kicha.


Niby wszystko powinno być ok, ale mam taki śmietnik w konsoli. Windows 7

Error: Could not find or load main class cml.kickass.KickAssembler


no niezły mess!
chyba ci nie pomogę...
skąd tam jakieś projekty VC? SID? WTF.

ale trzymam kciuki że coś skleisz na MD.

Może sprawdź na szybko Recode64 - ma wsparcie dla kickassa i działa out of the box. na początku używałem właśnie jego.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#85 Post autor: kenji »

Ta kaszana powstała w momencie próby skompilowania przykładowego pliku ze źródeł KickAss. Do tego nie wiem czemu wyrzucił na ekran całą zmienną path i jeszcze jakieś śmiecie.

Szkoda mi czasu marnować na rozgryzanie. Wróciłem do sprawdzonego zestawu Notepad++ & KickAss :) Działa bez zarzutu.
. : dream : .
Boom!

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#86 Post autor: joodas »

Cześć panowie

Odgrzewam starego kotleta, taki powrót do korzeni :) Możecie napisać z jakich obecnie korzystacie narzędzi cross-devowych do programowania w asemblerze na Komcia z wykorzystaniem pc?

Dzięki z góry

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#87 Post autor: Gordian »

Cześć!
Używam C64Studio z podpiętym Vice. Średnio co 4 miesiące autor wypuszcza nową wersję.
https://www.georg-rottensteiner.de/en/index.html

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#88 Post autor: joodas »

Może jeszcze ktoś coś?

Awatar użytkownika
sachy
Posty: 109
Rejestracja: 10 gru 2014, 10:25
Kontakt:

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#89 Post autor: sachy »

Cześć,

Ja bawię się pod typowym, windowsowym IDE: "CBM Prg Studio" (https://www.ajordison.co.uk/screenshots.html) i na razie, do małych rzeczy, pasuje mi. W necie są tutoriale jak z tym zacząć: https://oldskoolcoder.co.uk/cbm-prg-studio-tutorials/. Do tego monitor w Vice i C64Debugger od Slayerka/Samar.

Pozdro,
Sachy

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#90 Post autor: kenji »

U mnie Visual Studio Code + kickass + c64 debugger; rezerwowy zestaw to SublimeText + Kickass + c64 debugger; trzeci wybór to Notepad++ + kickass;
. : dream : .
Boom!

Gordian
Posty: 234
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#91 Post autor: Gordian »

W CBMPrgStudio jest fajna rzecz, której brakuje mi w C64Studio. Mianowicie wbudowany prosty debugger. Oczywiście nie ma możliwości debugowania kodu związanego z układami specjalizowanymi, ale do kodu stricte procesorowego jest przydatny (nie trzeba odpalać nic zewnętrznego). Ma również fajną opcję pokazywania ile cykli zajmuje kod od momentu debugowania.
Z drugiej strony brakowało mi w nim informacji ile bajtów oraz ile cykli zajmuje dana instrukcja, a właściwie większy fragment kodu, bo w C64Studio zaznaczając fragment kodu, na dole w pasku statusu jest takie info.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#92 Post autor: joodas »

Dzięki za info. Jest jakiś punkt zaczepienia.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#93 Post autor: joodas »

Próbuję skonfigurować Notepad++ oraz Kickass zgodnie z wytycznymi ze strony: https://goatpower.org/2013/09/11/c64-de ... d-windows/ Po wczytaniu przykładowego kodu z powyższej strony i naciśnięciu F6 pojawia się takie okienko jak na zrzucie ekranu i po naciśnięciu OK na tym okienku nic się dalej nie dzieje. W menu Składnia Notepada++ nie me języka KickAss. Trzeba coś jeszcze poustawiać?
Załączniki
Notepad_KickAss.png
Notepad_KickAss.png (50.96 KiB) Przejrzano 1257 razy

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#94 Post autor: joodas »

Może ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
Cyprian
Posty: 94
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:43
Kontakt:

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#95 Post autor: Cyprian »

Czy uruchomiłeś plik "InstallNppSupportFiles.bat" z "NppKickAssemblerFilePack.zip"

Swoją drogą ja dodaję assemblery/kompilatory w sekcji "UserDefinedCommands" w pliku "shortcuts.xml". Dzięki temu mam je dostępne w menu "Run" z własnymi przypisanymi skrótami klawiaturowymi.
C= C64 Breadbin, C= 1541, C= 1802; Atari 8/16/32/64bit;
http://260ste.atari.org

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Srodowisko programistyczne C64 na PC

#96 Post autor: joodas »

Udało się prawie wszystko skonfigurować "na piechotę" i działa. Przydatne linki z filmami YT:
https://www.youtube.com/watch?v=9taCN2o_RAQ
https://www.youtube.com/watch?v=eybqFc3gjI0

ODPOWIEDZ