Konwersja do Hires

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

Konwersja do Hires

#1 Post autor: zielok »

Szukam jakiegoś konwertera (najlepiej na PC) który ładnie mi przekonwertuje 2 kolorowe obrazki (dokładnie to napisy). Project One niestety robi to troszkę dziwnie (albo ja czegoś nie wiem) i czasem kolory w pamięci ekranu są zamienione (czyli nie moge sobie screen wypełnić poprzez
lda #$f0
ldx #$00
!loop:
sta $0400,x
sta $0500,x
sta $0600,x
sta $06e8,x
inx
bne !loop-

a muszę kombinować.
Mam nadzieje, że zrozumiale wytłumaczyłem :)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#2 Post autor: wackee »

Dla mnie zawsze najlepiej sprawował się GoDot.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#3 Post autor: Nitro »

Project One ma skopaną obsługę hiresa, bodajże zamienia własnie nible kolorów. Do zabaw z hiresem używam GangEd'a:
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=19831
To potężny program chociaż niedokończony.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#4 Post autor: skull »

powiem szczerze, że to dla mnie, dość powszechne niedopracowanie współczesnych konwerterów- może i obraz wynikowy jest całkiem ładny, ale od strony struktury (maski) kolorów to zazwyczaj jest kaszana - każdy kwadrat 8x8 może być inaczej interpretowany. Musisz znaleźć taki co na sztywno podporządkowuje kolory do rejestrów vic-a.
Przy dwóch kolorach to jeszcze nie jest taki kłopot - spróbuj X-ray-em. Timanthes też robi z tymi kolorami co chce podczas konwersji, ale ma narzędzie do reindeksacji (recolor) który zamienia kolor tła i punktów w kwadracie 8x8 ze sobą - niestety trzeba wskazywać ręcznie.
Bo pecet to zwykły banan...

axel
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:24
Grupa: Samar

#5 Post autor: axel »

Możesz użyć programu Con Go, musisz mu podać obrazek w wielkości 320x200 bo inaczej źle konwertuje.

ODPOWIEDZ