pułapka big screena

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Roody
Posty: 168
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:14
Grupa: sabat

pułapka big screena

#1 Post autor: Roody »

Mam pytanko. Jakie macie doświadczenia i rady dotyczące różnic po między tym co dobrze wygląda na monitorze a co na big screenie?
O czym pamiętać robiąc demo żeby dobrze wyglądało na BS i ale zachowało dobry wygląd na monitorze.
Ostatnio załamałem się jak chujowo wyglądał part z SiT (ten kotłem i plazmą) na party - na moim domowym zestawie wydawał się ok.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#2 Post autor: comankh »

pamiętać żeby gnębić orgów o podłączanie przes composite, bez mikserów, skalerów i postprocessu.

jedyne patry c= jakie ostatnio widuje to silesia, i problem niestety powraca nagminie.
co ciekawe, kiedys nie bylo problemu, starsze sprzety lepiej tolerowaly sygnal analogowy.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

Re: pułapka big screena

#3 Post autor: bimber »

Roody, nie było tak źle ;) Hires (i inne 320x200) często dostaje w tyłek na big screenie. Tryby 160x200 wyglądają z reguły lepiej, nawet jak jest jakaś niedoróbka. Żeby hires wyglądał perfekt nie może być słabego punktu na polu c64/rzutnik/kable.

Ideał był na Silesii 5, gdy Wacek przywiózł zmodowanego komodorka i gdy panowie przysiedli żeby dopieścić wygląd pojedynczego piksela.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#4 Post autor: Nitro »

Wszystko zależy od odległości publiki od big screena, jeśli jest duża, to efekty 4x4 8x8 wyglądają dobrze, jeśli jest mała, to jest problem.
Ogólnie ja jestem przeciwnikiem 4x4/8x8 z jednolitymi blokami - wtedy błyskawicznie widać blokowatość efektu bo można rozróżnić pojedyncze piksele.
A jak już użyjemy przy 4x4 ditherowanych znaków w tylko trzech odcieniach to oko ma znacznie trudniejsze zadanie albo różnych fajnych kształtów w 8x8. Do tego projektor robi nam sprzętowy blur.
Większość big screenów obchodzi się łagodnie z interlacem co można wykorzystać do podbicia serc publiki.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#5 Post autor: comankh »

Nitro pisze: Większość big screenów obchodzi się łagodnie z interlacem co można wykorzystać do podbicia serc publiki.
Większość projektorów obchodzi się agresywnie z interlace. Eliminuje go.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#6 Post autor: wackee »

comankh pisze:Większość projektorów obchodzi się agresywnie z interlace. Eliminuje go.
Jak zwykle prawdy objawione bez faktów, jakbyś z Agony przyszedł ;)
Wszystkie które były na piernikach, silezjach oraz mój domowy InFocus nie eliminują. I co teraz? :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#7 Post autor: Nitro »

Ogólnie rozwijając punkt to każdy projektor jaki widziałem albo eliminuje interlace albo wyświetla go bardzo przyzwoicie.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#8 Post autor: comankh »

wackee pisze: Jak zwykle prawdy objawione bez faktów, jakbyś z Agony przyszedł ;)
Wackee Wackee, jeżdże po świecie (szoubiznesu) to mi troche więcej modeli przez łapy przechodzi. Ale fakt, u ciebie na chacie nie grałem ;]

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#9 Post autor: comankh »

A jeszcze doprecyzuję - eliminuje - c64 lace jest najczęściej out of sync, są brzydkie artefakty (stojące klatki, podobne do efektow z c64 view mooga).

Poza tym feed prawdziwego sygnału z lace (np PAL DV, Amiga) = no lace.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#10 Post autor: wackee »

comankh pisze:Wackee Wackee, jeżdże po świecie (szoubiznesu) to mi troche więcej modeli przez łapy przechodzi.
I do każdego komodę podłączasz żeby lejsa sprawdzić? Bitch pleez ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#11 Post autor: kenji »

O właśnie; Trochę off-top, ale może polecicie coś budżetowego, na czym poprawnie chodzi C-64.
. : dream : .
Boom!

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#12 Post autor: comankh »

wackee pisze: I do każdego komodę podłączasz żeby lejsa sprawdzić? Bitch pleez ;)
wiedziałem ;] często korzystam z composite, wystarczy.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#13 Post autor: comankh »

jedyny przykład jakim się moge posłużyć to zgrabowanie w wolnej chwili klatki ze źródła analnego przykładowym projektorem (są takie ficzery...).

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#14 Post autor: wackee »

Widzisz, a ja mam filmy nagrane kamerą 50fps na których widać smooth scroll ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#15 Post autor: elban »

no i chuj - zaczelo sie.
was twenty, is five, my friend...

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#16 Post autor: comankh »

a weź daj spokój z tą piłką. gadamy se.

ODPOWIEDZ