A może by tak klepać na komodę?

Szukasz drobnej pomocy przy kodowaniu, albo chcesz przedstawić światu swoją gotową lub w trakcie realizacji produkcję? To właściwy dział.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#21 Post autor: wegi »

kotrobot pisze:Ale nie wiem o co chodzi z wojną z Gro.?
Koleś się czepiał czegokolwiek co wystawiałem, aż wyszedł na debila bo przyczepił się, że nazwa deterministyczny dla loadera jest tak zła, że dyskwalifikuje jego użycie. No to go wyśmiałem a nazista błądzi szuka i się czepia. Pod bongo linking engine jest tylko część historii. Pod trackmolinkerem się czepiał, że loader nie pracuje bo koleś napisał posta a miał zwaloną dyskietkę. Koleś się wycofał napisał, że sorry dyskieta uwalona a nazista nie. Długa historia nienawistnego móżdzycha.

To ten sam mistrz demagogii co pod Bibą 3 tłumaczy historię cudów downwotowania biby prosto i logicznie zauważoną przez HCLa.

bob_er
Posty: 11
Rejestracja: 08 cze 2013, 11:15
Grupa: mec

Re: A może by tak klepać na komodę?

#22 Post autor: bob_er »

skrzyp pisze:Małe Atari / Commodore 64 - Tu się zastanawiam. Otóż sprawa jest taka, że w moim osobistym uznaniu XL/XE ma deczko lepsze parametry od C64, ale strasznie zagmatwanie jest pod względem kodzenia - jakieś DOSy, Qmegi, SDXy, xBIOSy, cudawianki, wóda, koks, lasery.
Heja,

To teraz z punktu widzenia atarowca :).
Pisanie pod malucha w gruncie rzeczy jest proste.
DOSy, QMEGi i inne za bardzo Cię nie interesują (przynajmniej na początku). 99% rzeczy, jakie powstają to są zwykłe binarki - o ich formacie pisał nie będę tutaj, bo nie o to chodzi.
Na www.atariage.com możesz poczytać wątki zainicjowane przez sdw (koder z c64, który uczy się malucha i pytania zadaje), np:
http://atariage.com/forums/topic/206585 ... ideo-mode/
http://atariage.com/forums/topic/209369 ... buffering/
W pierwszym wątku Heaven trochę się rozpisuje o różnicach obu platform.
<flame on>
reasumując:
Z punktu widzenia kodera, jedyną zaletą c64 jest mapa kolorów - ona sporo ułatwia :).
<flame off>

Awatar użytkownika
Defiant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, 14:29

#23 Post autor: Defiant »

odświeżam wątek :)

Czy na 2015 jeszcze ktoś siedzi z was scenowców na IRCu? Nie ukrywam, że mam do irca sentymentalne podejście ale przede wszystkim dostrzegam w nim zarazem praktyczne zastosowanie bo na nim zaczynałem swoją przygodę z siecią internet w roku 1999 i faktycznie IRC sprawdzał się jako metoda komunikowania się z innymi. Duża możliwość konfiguracji klientów i pisania własnych skryptów. Co można więcej wymagać?
Grupy na FB to raczej nie moja bajka - nie lubię strumieniowych żródeł info na których nie można znaleźć dyskusji którą prowadziło się zażarcie jeszcze 2-3 dni temu.
Pisałem w innym swoim wątku o moich marzeniach planach i celach związanych z pisaniem demek i w związku z tym przeglądam sobie nieraz stare wątki (i nieraz nawet jak widać je odkopuję) :D
wegi pisze:
kotrobot pisze:Ale nie wiem o co chodzi z wojną z Gro.?
Koleś się czepiał czegokolwiek co wystawiałem, aż wyszedł na debila bo przyczepił się, że nazwa deterministyczny dla loadera jest tak zła, że dyskwalifikuje jego użycie. No to go wyśmiałem a nazista błądzi szuka i się czepia. Pod bongo linking engine jest tylko część historii. Pod trackmolinkerem się czepiał, że loader nie pracuje bo koleś napisał posta a miał zwaloną dyskietkę. Koleś się wycofał napisał, że sorry dyskieta uwalona a nazista nie. Długa historia nienawistnego móżdzycha.

To ten sam mistrz demagogii co pod Bibą 3 tłumaczy historię cudów downwotowania biby prosto i logicznie zauważoną przez HCLa.
Urzekło mnie ta historia i jego osoba. Jakieś tytuły dem Groepaza które stworzył można prosić?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#24 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Groepaz bardzo niesympatyczny rowniez na zywo. Przywozi gore stuffu na party i nie chce poczestowac Polaka..
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Defiant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, 14:29

#25 Post autor: Defiant »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Groepaz bardzo niesympatyczny rowniez na zywo. Przywozi gore stuffu na party i nie chce poczestowac Polaka..
Aaa nie poczęstował dzieci i się poobrażali i postrzelali foszka.

Ale w 2013 pisałeś
Sebaloz/Lepsi.De pisze:
carrion pisze:... a ja np uważam że to dobry człowiek
zgadzam sie.

zreszta nie ma o co walczyc, Groepaz postepuje zgodnie z regulaminem csdb, ktorego przeciez sam nie pisal.
jesli cokolwiek zrobi to Polacy zaraz reaguja na to alergicznie.
jesli to samo zrobilby inny moderator to nikt by nawet nie pisnal slowkiem.
To jak? Niesympatyczny lecz dobry? A może jeszcze inaczej? :P

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#26 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Dobrego czlowieka poznajesz w potrzebie. Evoke 2015, Kolonia.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#27 Post autor: splatterpunk »

kotrobot pisze: Zawsze jarałem się np. tą częścią:

Obrazek

Chociaż wiem, że to fake. :)
a co to za demo i na czym polega fake?

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#28 Post autor: kotrobot »

Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#29 Post autor: kotrobot »

Defiant pisze:odświeżam wątek :)

Czy na 2015 jeszcze ktoś siedzi z was scenowców na IRCu?
#c-64 na ircnet
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Defiant
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2015, 14:29

#30 Post autor: Defiant »

kotrobot pisze:
Defiant pisze:odświeżam wątek :)

Czy na 2015 jeszcze ktoś siedzi z was scenowców na IRCu?
#c-64 na ircnet
A na grupach na facebooku? Coś konkretnego dla polskiej sceny? Nic nie znalazłem.
Na kanał będę właził.

ODPOWIEDZ