Muzyka - badania terenowe

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

Muzyka - badania terenowe

#1 Post autor: brush »

Wacek (i inni chętni)

a może tak mała zabawa?

Ja zawsze uważałem, że na c64, bez podziału na wagi jak to mowią w boksie, generalnie porażającej większości muzyków nie dawało się słuchać.
Tylko dzięki temu że były ich w sumie setki to się uzbierało tyle dobrych.

Sprawdźmy czy jest coś takiego jak uniwersalny próg bólu (bo co do tego, że gusta możemy mieć rózne to się chyba zgadzamy).

Proponuję poświęcenie się i przejżenie katalogu MUSICIANS/S

i wypisanie wszystkich muzyków, którzy "nadają się". Przy każdym nazwisku trzeba podać jeden kawałek, dzięki któremu uważacie że się nadaje. Uznajemy że jeśli chociaż jeden kawałek muzyka był powyżej progu bólu to i muzyk się załapał.

Bawimy się?
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#2 Post autor: wackee »

Dobra zabawa, tylko kto ma na to czas? :)
Moje odpowiedzi będą na raty :)

Sabre - nie stwierdzono
Sack - nie stwierdzono
Sad - nie stwierdzono
Sage - swietnych kawałków jest co najmniej kilka - Y-Zone, Megasound, Maxifond
Salomonsson Tobias - nie stwierdzono
Saltkjelvik Thomas - nie stwierdzono
Sam Matrix - nie stwierdzono
Sam SCCS - nie stwierdzono
Samael - nie stwierdzono
Sampox - nie stwierdzono
Sanden Peter - DNA Dream, Traegen Vinner -git!
Sandman - nie stwierdzono
Sane - nie stwierdzono
Sauron - nie stwierdzono
Sax - Hitmen Intro robi mi dobrze :)
Scales Neil - NWCUG Demo 3!
Scan - nie stwierdzono
Scarim Nick - no wiadomo, Spy vs Spy
Scarlet - nie znalazłem, sorry

Więcej next time ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Digger
Posty: 147
Rejestracja: 18 lut 2011, 19:06
Grupa: Agony
Kontakt:

#3 Post autor: Digger »

Sage! Nie miałem o nim pojęcia, do tego on takie fajne zaki montował – i to jeszcze gość z Polski! Total. Świetne aranże (np. rhythm of the bytes). Myśle, że to bardzo niedoceniona postać, albo coś przegapiłem.
4 x C64 Breadbox '83, C64C, C16 '84
DualSID, 1541 Ultimate, C64SD

http://www.flickr.com/photos/digger-c64
http://play.blog2t.net

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#4 Post autor: brush »

W pociągu do Posen, w warsie miałem okazje sobie posłuchać.
Na początku pisałem przy każdym, który był poniżej progu "poniżej progu". A potem mi się znudziło :)

i pod spodem, żeby spamować wypiszę tylko wszystkich powyżej:


Sage - powyżej. Afterlife, przecież nie mogę napisac inaczej. No i słusznego edytora używał :)

Sanden Peter - powyżej. DNA Dream. Ale późno się rozwinął.

Scarim Nick - hehe. Tylko wartość nostalgiczna. Spy vs Spy II :) (choć brawa dla jedynki za krótkość)

Schneider_Markus - powyżej progu. to powinien być Wacek twój przykład faceta robiącego PRODUKCYJNIAKI. Nawet kase za nie brał :)
Ale technicznie jest OK i miał nawet pare lepszych kawałków. Chociaż zdarzały mu się jakieś takie
dziwnie podobnie brzmiące do czegoś co już kiedyś wszyscy słyszeliśmy jak na przykład 64'er Disc Issue 01/90.
Przykład dobrego (w jego estetyce) (ale może dlatego, że po prostu oglądałem to demo ze 20 razy): Beyond Force (part 1 i part 2)

Schutten Martijn - powyżej. Ale też na styk. Paradance Intro Tune to taki solidny kawałek do intra do cracka :)
Na pewno słodzutkie dźwięki z playera Falco Paula mu pomagaja. No i umie coverka ładnego walnąć (4 Years (part 3))

Scortia - Thomas ach Thomas. Po wywaleniu jakichś jego starych work-tunes cały katalog z HVSC do ulubionych.
Blueshit, Horizon, CoverGirl Strip Poker, DXYCP Scroll (player Laxitiego) słuchałem z milion razy
jak zresztą wszystko z Lethal Display'a 4 :) Equinox - nie znam lepszego arpeggio na c64. No i In Past.
Sorry, rozpisałem się. Emocjonalny jestem przy Scortii. Ale jakby wrócił Scortia na scenie i napisał
mi coś takiego jak In Past i powiedział - Brush, wracaj, koduj demo. To bym skodował. Bez żadnych pytań
dlaczego i na kiedy.

Sequencer - powyżej. Pod Jams. Szkoda, że nie skończył Dump. Szło ku dobremu.

Shapie - powyżej. Ale bez rewelacji. No i punkty za pochodzenie.

Shavitt Guy - powyżej. Haunted Muzak z Kebaba :)

Shogoon - Wojtek... I wszystko jasne.

Sidder - powyżej. Na przykład za POKEY wcale nie fałszuje ;) i Crystal Structure

Slaygon - powyżej za nieliczne ale chyba dlatego, że kiedyś go słuchałem z powodu dema. Funky Nibbles.

Smart Monkey - powyżej. Dobry był. No i nasz. Swojski. Kolejne znaleziśko chłopaków ze Szczecina. Szkoda, że tak mało
zrobił. Crime Woman, Home Sweet Home. Słuchając aranży to albo niektóre z nich to covery albo gosc
mial naprawdę solidne wykształcenie muzyczne.

SMC - powyżej. Zdecydowanie. Jeden z moich faworytów.

Speed Demon - ma jakieś tam przebłyski.

Spike - Jazz 2

Stainless Steel - ale bez rewelacji. Beautiful.

Steel - Baaardzo nierówny. Nie wiem czy zadziałała miagia dema ale Mazemania Mix mogłem słuchać i
słuchać a wielu jego późniejszych już nie.


----------
I tyle. 13tu na 133. Prawie dokładnie 10%. Z czego pewnie połowa maks. to rzeczy do ciągłego słuchania a reszta to na zasadzie "doceniam, ale na w samochodzie słuchać nie będę".

A teraz włączę sobie The Loop Scortii :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#5 Post autor: kotrobot »

Nie wiedziałem, że Smart Monkey jest z Polski. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#6 Post autor: pajda »

Na szybko, ale coś wybrałem i to raczej z pamięci a nie, że przeleciałem całe S. Pewnie Wacek mnie zje, ale mi SID musi wpaść w ucho i mieć to cos, więc nie będe się zachwycał takimi, w których cała para idzie w instrument czy klimat, co nie znaczy, że nie zwracam na to uwagi ;)

Sack - CGM UK Scene Radio

Sage - Back 2 The Old Skool

Sander Peter - Kaksmulor

Scarim Nick - wiadomo, że za Spy vs Spy. I w sumie tylko za tyle ;)

Scarlet - Beatels (i tu wychodzi, że faktycznie czasem sie sugerujemy tym, co lubimy na codzien, bo ten cover nie zachwyca prawie niczym poza tym, ze jest coverem piosenki (jednej z bardziej nędznych...) mojego ulubionego zespołu, Kombi 1. Produkcyjniaki jak to Brush napisał ;)

Schneider Markus - lubie wiekszość jego zaków, ale mam dwa ulubione: Game On 1989 09 i Platou. Gosć tak charakterystyczny (chyba ze względu na edytor/instrumenty), że to od razu słychać, że to jego.

Scortia - co tu pisać, tu też większość, ze wskazaniem na: Blueshit, CoverGirl Strip Poker, Equinox, Kloroform, Loop, Terania, Weird Funk

Schutten Marin - 4 Years part 2, 4 Years part 3

Sebuko - Hickhack

Sellberg Rasmus - Samba Jaxx

Sequencer - tu też dużo, ale: Blufunk Jingle, Corny Jingle, Crcktt, Dump, Global Trash Remix, Midnight, Quick

Shade - Jolly Air, Neurotronic

Shavitt Guy - Haunted Muzak, Legend of the Sun and Moon (i chyba dlatego, że bardzo lubie demo Clique w którym to było),

Shogoon - wszystko i w każdych ilościach ;) Ale w sumie mi wystarczy Hopscotch (wiem, cover ale jaki!) i Polyphonica.
Była ciemna, burzliwa noc.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#7 Post autor: randall »

kurde trochę tendencyjnie wybrany podkatalog - brakuje na literkę S dobrych przedstawicieli progresywnego traktowania sida :/

często zaglądam:
/Sage (Rush Hours 1)
/Shogoon (Relightening part 3)
/Susanne (Stora Veronika)

rzadziej:
/Schutten_Martijn (4 Years part 2 & 3)
/Sidder (Crystal Structure)
/Spike (Something Cool)

bardzo czasami, ale jednak:
/Schneider_Markus (No Mercy)
/Scortia (Fresh Breath)
/Shapie (Yearshade)
/Siebold_Markus (Turrican 2)
/SMC (Scene plus issue 1)
/SounDemoN (Manky the Toilet Warrior)
/Stryyker (Loader)
/Surgeon (Try it on)

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#8 Post autor: brush »

Jak wam sie spodoba to poczekamy az jeszcze paru naszych kolegow zaglosuje i zrobimy kompilacje wynikow.
Potem nastepna literka. Randall proponuje :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#9 Post autor: moog »

Pomysl cool :)

Moje typy:

(czasem)
Scarim Nick - Spy vs Spy.sid - wlasciwie tylko dla tego sida ;)
Schneider Marcus - Platou.sid
Schutten Martijn - Legend Intro.sid
Sequencer - Anthem 93.sid (troche eksperymentami zalatuje ;)
Shavitt Guy - Digital Madness intro.sid
Sidebold Marcus - Turrican 2 - Final Fight (ale byc moze troche z powodu tego jak te kawalki byly pisane, czyli wpisywane w TAssmowe zrodlo M.Trenza - dodaje to placebo-charyzmy tym kawalkom ;) )
Swallow - Spasmolytic.sid (jezeli sampelki przygotowywal sobie sam)

(dosyc czesto)
SMC - Poly 800.sid
Steel - Mazemania_Mix.sid

(nagminnie)
Scortia - Canes.sid (a moge wiecej tytulow ;) .. jak tak to jeszcze Equinox, Inversed, Kloroform, Loop, Covery Gril .. itd)
Shogoon - Illmatic_end.sid (a najchetniej to 90% zawartosci bym tu dal)

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#10 Post autor: pajda »

brush pisze:Jak wam sie spodoba to poczekamy az jeszcze paru naszych kolegow zaglosuje i zrobimy kompilacje wynikow.
Potem nastepna literka. Randall proponuje :)
Na "D" byłoby łatwiej ;)
Chociaż w sumie tak myślę, że na każdą literkę mamy przynajmniej jednego geniusza ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#11 Post autor: wackee »

Schneider Markus - naciągane Its Real Acieed
Schutten Martijn - Legend Intro, tylko
Scortia - tutaj na pewno podoba mi się mniej niż Wam :) Equinox plus może jeszcze ze 3 sztuki za fajne intra
Sequencer - Core Dumputer :) FNKd, Sawtooth Only (chociaż ja bym to pociągnął dalej oczywiscie ;)
Sahvitt Guy - Am I Right, Shavitt 06
Shogoon - tak, ja wiem, ale dla mnie Intrigue, Ritual II tune 2 i Muminki Rooooolz :) a ten kto namawiał Shogoona na pisanie "techenek" to powinien się smażyć w piekle, bo są one makabryczne i są dowodem że jednak "czeba umić":)
Sidder - Kraków! Muzik Roulette!! SomeTThing!!!
Siebold Markus - tylko Turrican 2

Reszta jutro ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#12 Post autor: pajda »

wackee pisze: Shogoon - tak, ja wiem, ale dla mnie Intrigue, Ritual II tune 2 i Muminki Rooooolz :) a ten kto namawiał Shogoona na pisanie "techenek" to powinien
No nie wiem: Teekkno (moduł z Love), Shogoon-Rave (cover XTD), Bilinski (tak, cover C64 Ucieczki to dla mnie młocka ;) ) jednak udowadniają, że niektórzy i tak mogliby się od niego uczyć - tak techniki jak i instrumentów ;)

btw. jak się nazywał kawałek Longhaira z Love prv? ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#13 Post autor: randall »

Pajda ma zdolności profetyczne. ale poczekam jeszcze aż się wszyscy zdeklarują na S jak spierdalam

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#14 Post autor: pajda »

randall pisze:Pajda ma zdolności profetyczne. ale poczekam jeszcze aż się wszyscy zdeklarują na S jak spierdalam
Brush obczaja, czy chcemy 9 sekundówki w nowym demie ESM, czy jednak będzie musiał namawiać Shogoona i Scortie :)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#15 Post autor: wackee »

pajda pisze:No nie wiem: Teekkno (moduł z Love), Shogoon-Rave (cover XTD), Bilinski (tak, cover C64 Ucieczki to dla mnie młocka ;) ) jednak udowadniają, że niektórzy i tak mogliby się od niego uczyć - tak techniki jak i instrumentów ;)
Chwila, przecież twierdziłeś że się na techno nie znasz.
W związku z tym zaakceptuj, że ten co się zna mówi że były słabe :)

"Teekkno" bardzo ładnie udaje amigę, ale zabrakło kanałów, w związku z czym momentami zupełnie nie ma dołu, dyskwalifikacja. No i ta patatajowa sekcja rytmiczna, lolex ;)
"Shogoon-Rave" to samo, brakło kanałów więc nie ma stopy :)
"Bilinski" to nie jest techno, podobnie jak oryginał.
Wszystko w temacie.

Zaakceptujmy grzecznie fakt, że nie można być zajebistym we wszystkim. Shogoon, wedle niektórych, najlepszy polski muzyk alltime, nie pisał dobrych techenek, bo nie od tego bozia dała mu talent. To mu absolutnie nie umniejszcza czegokolwiek. Get fuckin' over it.

Własnie w tym leży cały pic, że ta sama technika która pozwala pisać dobre funkujące zaki, przeszkadza pisać dobre techno zaki. Tam trzeba czasem umieć odpuscić ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#16 Post autor: kotrobot »

Jeżeli mnie pamięć nie myli to wszystkie techniawki Shogoona były pisane z dużym przymrużeniem oka. Tj. doskonale zdawał sobie z tego sprawę, że to nie jego gatunek i porusza się po omacku. ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#17 Post autor: wackee »

To słychać ;)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#18 Post autor: carrion »

fajny pomysł
ja lubię to co Krzysztof Brush - z definicji ;)
a tak bez podlizywania, zawsze mieliśmy podobne gusta (fuck więcej nic nie piszę bo zaraz zaczną się żarty....)

ale, ale, dla czego literka S? proponuję następnie T jak Tel, albo D jak Drax/Danko/Deek czy H jak Holt? (w tym przypadku I jak Indulger jest naj-naj-wybitniejszym kawałkiem ostatnich lat - IMO)

jeśli jednak o S się rozchodzi to z oczywistych oczywistości jak Shogoon czy Thomas 'Scortia' Bendt (nie koniecznie w tej kolejności) to mi zawsze wyróżniał się Sanke Michael Choe. często go słucham.... czy mi się zdaje czy on był Węgrem?

a przy okazji....
na takim innym forum na literę "A" jest wątek Pokey vs SID. będę się modlił za kolegów atarowców bo nadal się łudzą że te ich najnowsze wynalazki double-speedy itp są fajniejsze... może w końcu dane im będzie zrozumieć prawdę - only SID
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#19 Post autor: kotrobot »

Dobra, dajcie nową literkę.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#20 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:Dobra, dajcie nową literkę.
Moze K jak Kisiel? :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ