CRRN collection

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#21 Post autor: booker »

carrion pisze:@booker
podaj link - chętnie zobaczę.
Sorry pojehemmtego mi się osoby.

Miało byc Cosowi/Plush

Obrazek

[/code]
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#22 Post autor: skull »

Grubo
ten u góry od lewej to nawet nie znam, co to ?
Bo pecet to zwykły banan...

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#23 Post autor: KB777 »

skull pisze:Grubo
ten u góry od lewej to nawet nie znam, co to ?
No... tez jestem ciekaw. Klawiatura wyglada tak, jakby byla przelozona z C64 (tylko dodano jeszcze numeryczna). Moze to taki "Infinitiv" z czasow C64 ;)
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#24 Post autor: kmeg »

Gość ma fajną kolekcję. Niestety obecnie jest co najmniej o 15 lat za późno na zbieranie takich rzeczy jak się nie ma monstrualnego budżetu.. Z tego co pamiętam to parę miesięcy temu ktoś za c65 na Ebay dał 20 tys $.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#25 Post autor: carrion »

<WOW>
więc tak:
- kolekcja zajebista: zwłaszacz C= Max , C64GS i ten Golden edition są zajebiście cenne
- o C65 nie wspomnę bo to po prostu biały kruk

powiem szczerze żę do czegoś takiego dążę :),

ale panowie zwracam uwagę na to jak te komputery są utrzymane...
przepięknie czyste.
</WOW>
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#26 Post autor: wegi »

Robią wrażenie - miło popatrzeć 8)

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#27 Post autor: kotrobot »

Z tymi "golden edition" to był chyba jakiś scam?
Chyba ktoś z Niemiec rozkręcił manufakturę.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#28 Post autor: carrion »

z tego co czytam na różnych geriatrycznych forach dotyczących c64, to te golden edition były produkowane z okazji 1 miliona sztuk c64. wydano ich kilkaset sztuk jeśli dobrze pamiętam
to co ty masz na myśli to chyba wersja C64 dla sklepów ALDI były w obudowie c64g ale w innych kolorach.
anyway... jak się okazuje samych c64 można mieć chyba naet kilkanaście wersji...

jak się pojawi następnym razem C Max albo GS to sprzedaję swoją kartę Apollo 1280/80 MHz (chyba najszybsza do amigi) żeby to kupić... anyone?

[edit]
btw: a może jest ktoś w naszym pięknym kraju kto ma pierwszy "komputer" 8 bitowy oparty na 6502? zrobiony jeszcze przez MOS czyli - KIM?
myślę że to może być cacko i chyba sprzedawali to w niecach...

@brush
tak, jak widać czytam twoją książkę... fajne motywy a jacek t. to faktycznie kwał ch...ja...
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 21:01 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.
c64portal.pl, retronavigator.com

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#29 Post autor: kotrobot »

Nie, nie. Historię goldena znam.
Ale kilka lat temu zaczęły się one dosyć "masowo" pojawiać.
Z tego co pamiętam jakiś koleś zaczął je podrabiać. ;)

A potrzebujesz do kolekcji NTSC? Bo chyba dostanę za tydzień/dwa.
Powinien przyjechać z towarem.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#30 Post autor: carrion »

@witek
hmmm nie słyszałem aby ktoś je podrabiał, ale to w zasadzie możliwe w czasach tzw "handlarzy" retro sprzętem, którzy nomen omen na ... allegro się zasadzili i sprzedają amigi i commodory w kosmicznych cenach....

co do ntsc to dawaj.... biorę. będę miał do kompletu ze stacją 110V made in japan.

btw: grałem ostatnio z synem na C64 DTV w cybernoida i coś mi nie pasowało... po chwili się zorientoałem że przecież mój dtv jest w NTSC a muzyczki JT leciały jakoś tak trochę szybiej.... ale fajnie żę SONY Bravia nie robi problemu z NTSC.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#31 Post autor: wackee »

carrion pisze:ale fajnie żę SONY Bravia nie robi problemu z NTSC.
Mało który telewizor LCD robi, w końcu dla LCDków najbardziej natywne odświeżanie to 60Hz :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#32 Post autor: zyga »

KB777 pisze:
skull pisze:Grubo
ten u góry od lewej to nawet nie znam, co to ?
No... tez jestem ciekaw. Klawiatura wyglada tak, jakby byla przelozona z C64 (tylko dodano jeszcze numeryczna). Moze to taki "Infinitiv" z czasow C64 ;)
Coś jak Ketek Command Center, ale jednak nie do końca:
http://www.lemon64.com/forum/viewtopic. ... 296d555805
http://www.lemon64.com/forum/viewtopic. ... 64acbb861c

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#33 Post autor: skull »

no to jest kolekcja pod nazwą "c64 we wszystkich wydaniach", i przyznam że sam dążyłem jeszcze jakiś czas temu do takiej (dla mnie jeszcze brakuje tam c128(d) bo też ma doskonałą implementację c64).

No z tych perełek brak mi tych najdroższych (i to znacząco) i chyba nie powiększe swojej kolekcji już: czyli tych dwóch na górze, dtv mam nawet 3, sx mam dwa (jeden w ntsc), max-a nie mam, goldedition też, no i c65.
Bo pecet to zwykły banan...

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#34 Post autor: KB777 »

skull pisze:no to jest kolekcja pod nazwą "c64 we wszystkich wydaniach", i przyznam że sam dążyłem jeszcze jakiś czas temu do takiej (dla mnie jeszcze brakuje tam c128(d) bo też ma doskonałą implementację c64).
PET to nie C64 :P
Kurczę... kolekcjonerzy się na to wszystko teraz tak rzucają, że jak się pojawi jakaś ciekawostka którą chciałbym przejąć, rozebrać, obfotografować bebechy i pozrzucać ROMy - to nie ma szans.
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#35 Post autor: skull »

KB777 pisze:PET to nie C64 :P
Tak dobrze na tym zdjęciu nie widać, ale może to być rzadki EDUCATOR 64,
czyli c64 w obudowie PET-a.

http://www.commodoreserver.com/Commodor ... ABC3E6A437
Bo pecet to zwykły banan...

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#36 Post autor: KB777 »

skull pisze:
KB777 pisze:PET to nie C64 :P
Tak dobrze na tym zdjęciu nie widać, ale może to być rzadki EDUCATOR 64,
czyli c64 w obudowie PET-a.

http://www.commodoreserver.com/Commodor ... ABC3E6A437
Możliwe :) Obudowa by pasowała, trochę inne napisy - ale może pakowali w to co popadnie ;)
- konto nieaktywne -

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#37 Post autor: KB777 »

skull pisze:
KB777 pisze:PET to nie C64 :P
Tak dobrze na tym zdjęciu nie widać, ale może to być rzadki EDUCATOR 64,
czyli c64 w obudowie PET-a.

http://www.commodoreserver.com/Commodor ... ABC3E6A437
Możliwe :) Obudowa by pasowała, trochę inne napisy - ale może pakowali w to co popadnie ;)
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#38 Post autor: skull »

nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa kolekcja.
Bo pecet to zwykły banan...

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#39 Post autor: KB777 »

carrion pisze:jak się pojawi następnym razem C Max albo GS to sprzedaję swoją kartę Apollo 1280/80 MHz (chyba najszybsza do amigi) żeby to kupić... anyone?
[edit]
btw: a może jest ktoś w naszym pięknym kraju kto ma pierwszy "komputer" 8 bitowy oparty na 6502? zrobiony jeszcze przez MOS czyli - KIM?
myślę że to może być cacko i chyba sprzedawali to w niecach...
Apollo 1280. To z 68080 zapewne :P
OKi... Max ? Padnie w nim VIC i zima - nowego nie dostaniesz. A GS ? Lepiej szukać samej obudowy w rozsądnej cenie - bo przecież w środku jest C64(e) tylko gniazdo kartridża trzeba nowe wstawić (a kosztuje ono dychę).

Podejrzewam że KIMa ktoś może mieć (skoro są ludzie którzy mają DXa). Prawdę mówiąc - to nie był pierwszy komp na 6502 - pierwszy był TIM. Ale KIM był pierwszy publicznie dostępnym.
Mam coś co jest "namiastką" KIMa. Komputer szachowy z chyba 76 roku. W środku 6502 i 6532 (albo 6530) - oba z 75-ego :) Muszę sprawdzić czy to nie ten 6502 w którym ROR nie do końca jeszcze był zaimplementowany ;)
- konto nieaktywne -

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#40 Post autor: carrion »

skull pisze:no to jest kolekcja pod nazwą "c64 we wszystkich wydaniach", i przyznam że sam dążyłem jeszcze jakiś czas temu do takiej (dla mnie jeszcze brakuje tam c128(d) bo też ma doskonałą implementację c64).

No z tych perełek brak mi tych najdroższych (i to znacząco) i chyba nie powiększe swojej kolekcji już: czyli tych dwóch na górze, dtv mam nawet 3, sx mam dwa (jeden w ntsc), max-a nie mam, goldedition też, no i c65.
ciężko kupić naprawdę dobry stuff.
szczerze mówiąc miałem smaka na tego MAXa i liczyłem że nikt go za 3K PLNów nie kupi, ale się przeliczyłem.
Ten sam kolo wystawiał też GSa na allegro gdzie w ostatniej chwili zostałem przebity o 2.5 PLNa... teraz walczę o C116 i A4000 a potem zasadzam się na jakiegoś MAXa albo GSa no albo C65 ale tutaj ciężko będzie mi ukryć wydatek przed moją domową komisją finansową... ;)

niedawno któryś PET był licytowany na allegro (jakieś 3 tygodnie temu) poszedł z tego co się nie mylę za nie całe 6 stówek.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 13:41 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ