X'2012

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#381 Post autor: kotrobot »

Na pary był dostępny kolorowy cover Extend - właśnie rozpakowałem plecak po party i przypadkiem znalazłem. ;)

Dla tych co nie widzieli:

http://www.filedropper.com/extend
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#382 Post autor: wackee »

http://csdb.dk/release/?id=112335&show=review
Boleśnie prawdziwy komentarz HCLa w/g mnie, aczkolwiek nie sądzę aby scena dojrzała na tyle żeby o tym poważnie rozmawiać. Będziemy dalej udawać że wszystko jest OK, a jeżeli ktoś z nas się na ten temat odezwie, dostanie łatkę "whining bitch please" ;)
Pamiętam kiedyś pytanie od człowieka z zagranicy dlaczego najlepsze polskie dema były zawsze releasowane na lokalnych party, a nie na imprezach zagranicznych (Seba, tylko ja Cię proszę, nie udowadniaj mi błędu logicznego podając za przykład dema Lepsi z epoki :D). That's fucking why.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#383 Post autor: kotrobot »

Kiedyś powiadało się "głos wołającego na puszczy". ;)
Ale dobrze, że ktoś taki jak HCL się odezwał.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#384 Post autor: skull »

Z tym rasizmem krajowym to trochę przesada, bardziej bym to zwalił na zaprzyjaźnione grupy - które więzi/współzawodnictwo, budowały w czasach gdy nasza scena była symboliczna. Dla nich, poza wyjątkami, nadal jesteśmy nowi i nieznani - a głosuje się subiektywnie.
To fakt że Biba 3 to najbardziej niedocenione demo X'a, ale jak widać są ludzie którzy to cały czas widzą, a jak już HCL to widzi to już to więcej niż wygrać ;-)
Bo pecet to zwykły banan...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#385 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

skull pisze:Z tym rasizmem krajowym to trochę przesada, bardziej bym to zwalił na zaprzyjaźnione grupy - które więzi/współzawodnictwo, budowały w czasach gdy nasza scena była symboliczna. Dla nich, poza wyjątkami, nadal jesteśmy nowi i nieznani - a głosuje się subiektywnie.
Dlaczego ten rasizm nie spotyka Turkow z Glance? Czy Niemcy i Skandynawowie bardziej szanuja Turasow niz Polakow? Glance nikt nie znal, nikt z nimi nie pije, grupe zalozyli w 2005 roku. Na X2012 zajeli 6 miejsce (pokonali Arise), wczesniej wygrali demo kompo na niemieckim Breakpoincie (pokonali Black Sun) i zdobyli nagrode best oldschol demo 2010. Pokonajmy najpierw Turkow, a potem pogadajmy o rasizmie.
skull pisze:To fakt że Biba 3 to najbardziej niedocenione demo X'a, ale jak widać są ludzie którzy to cały czas widzą, a jak już HCL to widzi to już to więcej niż wygrać ;-)
Dla mnie najbardziej niedocenione demo X to Coma Light 13. Zamiast pelnych 10 na kompo dostali tylko 8.967, a na csdb maja 9.71. Poza tym moze to my Polacy wyzej oceniamy nasze krajowe produkcje, wiec wydaje nam sie ze na zachodzie sa one niedoceniane?

Co do ratingow na csdb to Apparatus jest na 11-12 miejscu, a w top 20 sa jeszcze dwa inne polskie dema, a Wegrzy maja tylko dwa dema i to ledwo weszli do top 20. Na scenie c64 rzadza Niemcy i Skandynawowie, tak bylo, jest i bedzie. Jesli to sie komus nie podoba to niech przestanie scenowanie traktowac powaznie :)
wackee pisze:jeżeli ktoś z nas się na ten temat odezwie, dostanie łatkę "whining bitch please" ;)
Moze slabe wyniki Biby 3 na X2012 i na csdb to efekt takiego wyklocania sie na csdb? Ludzie zle patrza na osoby ktore maja odmienne zdanie, wide moja osoba :)
wackee pisze:Pamiętam kiedyś pytanie od człowieka z zagranicy dlaczego najlepsze polskie dema były zawsze releasowane na lokalnych party, a nie na imprezach zagranicznych (Seba, tylko ja Cię proszę, nie udowadniaj mi błędu logicznego podając za przykład dema Lepsi z epoki :D). That's fucking why.
Tego nawet Cactus by lepiej nie ujal. Do kroniki!

Napisze tylko, ze to co przezywaliscie podczas rywalizacji na tym samym kompo z Censorem to ja przezywalem z Lepsi kilkanascie lat temu. Nieraz tez plakalem po przegranym kompo, wiec dobrze was rozumiem :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#386 Post autor: splatterpunk »

Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#387 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Dlaczego ten rasizm nie spotyka Turkow z Glance?
Jest to dla mnie oczywiste dlaczego ale nie napiszę tego tutaj ze względu na naszychprzyjaciółpodglądającychzgoglami. Mogę Ci napisać na privie, jak chcesz.
Co do ratingow na csdb
Ja nic nie pisałem o ratingach na csdb, więc całe następne kilka akapitów bredni na temat pomijam w tej rozmowie bo nie były one najwyraźniej skierowane do mnie.
Dla śmiechu tylko podam jeden fakt, jak się tym tak jarasz: jedną z niewielu produkcji która miała średnią 10.0 było arise#$10 zanim zostało skasowane ;) Czy ktoś normalny w ogóle się nimi przejmuje?
Napisze tylko, ze to co przezywaliscie podczas rywalizacji na tym samym kompo z Censorem
Nie wiem na jakim Xie byłeś, ale ja nie przeżywałem rywalizacji z Censorem. Przeżywałem sam fakt że widzę nowe demo CD, bo w każdym wywiadzie jaki udzieliłem w historii do jakiegokolwiek magazynu i w każdej wypowiedzi w internecie z cyklu "ulubione dema" zawsze powtarzałem dwie rzeczy - Wonderland 9 i Censor. CL13 tak nie przeżywałem jak tego W11, chociaż to pierwsze jest zdecydowanie lepszym demem. Nie zrozumiesz tego więc nie próbuj :)
to ja przezywalem z Lepsi kilkanascie lat temu.
Pisałem Ci - nie używaj tego argumentu, bo sprawię Ci przykrość, ale skoro koniecznie chcesz... - różnica polega na tym, że Lepsi wtedy wystawiało naprawdę gówniane dema, więc z tym płaczem o przegranej to chyba zabawna anegdota, to tak jak płakać że się maluchem nie wyprzedziło lamborghini...

Podsumowując:
Scena nie jest obiektywna, a nas nie lubią. Jedną mądrą rzecz napisałeś w tym poście - za nonkonformizm, za arise #$10, Pro Memorię 3 i pewnie kilka innych rzeczy. Generalnie czasem jest mi z tego powodu przykro (chłopakom pewnie też), ale przez większą część czasu mam to w dupie i tak będziemy robić swoje. Co nie zmienia faktu, że bardzo jest mi miło, jak przeczyta się taką wypowiedź jak HCLa. I zupełnie się tego nie wstydzę.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#388 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Po przegranej na Assembly 1997 zaczalem pic..

1 Speedway by Panic
2 O-Tech People by Active
3 3D Highlight by Lepsi De

http://csdb.dk/event/?id=185
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#389 Post autor: wackee »

Tu się akurat mogę zgodzić - żadnego z tych trzech dem nie da się oglądać na trzeźwo.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
skull
Posty: 760
Rejestracja: 15 wrz 2008, 08:18
Grupa: samar

#390 Post autor: skull »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
skull pisze:Z tym rasizmem ..
Dlaczego ten rasizm nie spotyka Turkow z Glance? Czy Niemcy i Skandynawowie bardziej szanuja Turasow niz Polakow? Glance nikt nie znal,
Dla mnie wektory fullframe w snapshot to coś co prześcignęło BD, szacun i wielki kredyt zaufania.
Popatrzmy w top 100 demos gdzie jest Glance?
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Dla mnie najbardziej niedocenione demo X to Coma Light 13

fakt , pierwsze miejsce na X i pierwsze miejsce alltime... przecież można lepiej... (no może wygrać z BD)

Apparatus, Biba 3, ILTC to dema już historyczne, które stanowią klasę, nikt nie podważy ich kunsztu - czego jeszcze chcecie?

ps. jeśli chodzi o wyniki - artphosis, z punktu koderskiego dużo nie oferuje, ale klimat jest niesamowity, ujmujący - dajcie też szanse tego typu demom. No Biba3 to zdecydowanie za daleko.
Bo pecet to zwykły banan...

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#391 Post autor: splatterpunk »

wtrącę się trochę a propos dema Coma Light 13 i trochę powróżę:

demko spadnie w ratingu CSDB co najmniej na drugą pozycję, pod EOD,
takie są odwieczne prawa natury... i nikt mi nie powie że czarne jest czarne a białe jest białe.

Booze!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#392 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

splatterpunk pisze:demko spadnie w ratingu CSDB co najmniej na drugą pozycję, pod EOD
Nie spadnie, 1/4 glosow oddanych na Eod to negatywy (oceny nizsze niz 10). Predzej Apparatus trafi do top 10 niz CM13 straci pierwszej miejsce.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

jericho
Posty: 229
Rejestracja: 12 sie 2010, 18:52
Grupa: Draco Tropyx WST

#393 Post autor: jericho »

m. in. do wackee:

Ja czytałem wczoraj Adwarpa#2 i tam Pasthor żalił się że na North Lepsi nie wystawiło dema. I nie żebym się wstydził - od 1996/Lepsi Dev. zacząłem się interesować sceną i zawsze lubiłem dema LD. Tak jak Black hole było chujowe jak nie wiem co tak 1996, 3d Highlight (z Twoją muzą!:) ), Enjoy i Vibrations mi się bardzo podobały. Były polskie, fajne i kolorowe! :D:D
Poznawałem co to scena i te produkcje mi towarzyszyły i mam do nich ogromny sentyment. A Bibe Arisów było mi ciężko obejrzeć bo nudziłem się wtedy. I sam nie wiem czemu:) To było z 15 lat temu i nie ma co oceniać tych dem że były gówniane. Niektóre może super nie były ale kilka fajnych produkcji puściliście. Teraz jest taki skok technologiczny że nikt się tego nie spodziewał (przynajmniej ja!). Wszyscy kodują na pececie, pixelują na PC (suxxx! kiedyś za konwerty był diss i śmiechy i drwiny). A teraz nam się to bardzo podoba.
A że scena jest podzielona Polska vs reszta świata to chyba jest standard nasz narodowy. My we wszystkim tak mamy:)
Bee boozed together in Comaland!!!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#394 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

X 2012
26-28.10.2012, Someren, Holandia

W piatek rano kupilem kebaba przy katowickim dworcu i pojechalem autobusem na lotnisko. Po wyjsciu z busa spotkalem Rodneya, Luke, Randalla i Elbana. Nie czekali jednak na mnie tylko na Bimbra i Wacka, ktory odstawial samochod na parking. Weszlismy do budynku terminala, wyciagnalem kebaba a Wacek rozdawal karty pokladowe Wizzaira. Bilet bilet kupilem 5 miesiecy, lot w dwie strony kosztowal 214 zl. Nagle pojawila sie Lolita przywieziona przez Rafa, ktory chcial ale nie mogl leciec na party, bo musial pilnowac forum przed klonami Olo. W zastepstwie wyslal swojego najblizszego przyjaciela, Kisiola z najwiekszego polskiego forum o c64. Do Pyrzowic przyjechali tez Kenji, Gryf i amigowiec BlackWine. Kilku scenowiczow wyszlo przed terminal zeby zapalic blanta. Najebani powietrzem przeszli nastepnie przez bramke bezpieczenstwa, nie dajac najwyrazniej podstaw do kontroli osobistej, a psy siedzaly cicho na gangnam smyczy.

W sklepie wolnoclowym kupilem 3 litry Zubrowki w promocyjnej cenie 58 zl. Kenji wzial tez litra, a Lolita kupila piersiowke, ktora zreszta zaraz wypila przed wejsciem do samolotu. Polski kontyngent na X liczyl 12 osob, pasazerowie ustawili sie w dwoch kolejkach. Po prawej Wacek, Randall, Elban i Bimber z wykupionymi priorytami wejscia na poklad za 18 zl, a po lewej reszta ktora wolala przyoszczedzic na flaszke. W pazdzierniku zmienily sie przepisy dotyczace wymiarow bagazu, ktory mozna bezplatnie wniesc na poklad samolotu. Obsluga Wizzair dyskretnie mierzyla wzrokiem plecaki, bo za niewymiarowy bagaz pasazer musi doplacic 45 zl. Wylot nastapil 11.15, a lot trwal okolo 2 godzin. Na pokladzie samolotu uzytkownik forum c64power kupil Lolicie piwo. Zaraz po wyladowaniu rozlegly sie ciche oklaski dla pilota, zainicjowane przez komodorowska scene.

Terminal w Eindhoven byl w remoncie, zatrzymalismy sie przy bankomacie, z ktorego zostaly wyplacone eurasy. Samolotem z Wroclawia przylecial Provee. Po Lolite przyszedl jakis gosciu i zabral ja na wycieczke do Amsterdamu. Nie wygladal na handlarza zywym towarem. Wacek usiadl na lawce i wyciagnal komputer, zeby sciagnac pdfy z szescioma kartami pokladowymi na lot powrotny, ktorych zapomnial wydrukowac. Jesli ktos nie ma wydrukowanej karty to musi zaplacic 15 euro. 6x15 euro = 90 euro. Wacek tak sie ucieszyl, ze zostawil bagaz na lawce przed lotniskiem i poszedl z nami na autobus. Byla godzina 13.30. Nikt z obslugi nie zainteresowal sie pozostawionym bagazem, mimo ze w srodku byla bomba w postaci nowego dema Arise.

Do centrum Eindhovem mozna bylo dostac sie specjalnym lotniskowym busem 401. Zlikwidowany zostal kiosk z tanimi calodobowymi biletami za 3 euro. Tyle samo kosztowal teraz bilet jednorazowy, ktory mozna bylo kupic w maszynie. W odroznieniu od polskich automatow biletowych, tutaj oprocz monet przyjmowane byly rowniez karty bankomatowe. Niestety euro zostalo przeliczone po zlodziejskim kursie 4.314 z synca, a jeszcze dzien wczesniej w polskim kantorze kupowalem euro po 4.19. Zajelismy miejsca siedzace na koncu autobusu, a po przejechaniu dwoch przystankow, Wacek, Bimber i Luke wysiedli z autobusu i wrocili na lotnisko po zapomniany bagaz. Dojechalismy do centrum Eindhoven i przesiedlismy sie do podmiejskiego autobusu 20. Kierowca za wejscie chcial nastepne 3 euro i mial problem z wydawaniem reszty z banknotow.

Okolo 14.30 wysiedlismy w Someren i udalismy sie do centrum tego malego miasteczka. Elban i Randall weszli do najblizszego sklepu z jedzeniem. Okazalo sie ze byl tam tez maly rynek i buda z napisem Donar Kebab Safe. Za 10 euro zamowilem olbrzymiego kebaba z dwoch nalesnikow. Mial dlugosc zapiekanki z Olsztyna i byl najwiekszym kebabem jaki kiedykolwiek zjadlem. Koledzy wzieli 4 male kebaby, a zadowolony sprzedawca dal nam jeszcze darmowe napoje energetyczne. Obok byl bankomat oraz knajpa do ktorej weszlismy. Piwo kosztowalo jakies 4 euro i bylo to naprawde male piwo. W piatke zostalismy tam jakies 2 godziny i wypilismy po kilka piwek z wodka dolewana spod stolu. Po wyjsciu znowu znalezlismy sie pod kebabem, wiec korzystajac z okazji wzialem jednego na droge.

Impreza odbywala sie w tym samym osrodku wypoczynkowym co 2 lata temu. Weszlismy do jednego z budynkow przeznaczonych na noclegi. Zostaly zajete dwa duze 12-osobowe pokoje z pietrowymi lozkami. W glownym budynku sprzedawane byly wejsciowki po 90 euro. W cene byly wliczone noclegi, wyzywienie i piwo. Jedna ze skrzynek zostal przeniesiona do noclegowni i nagle przyszlo dwoch organizatorow, ktorzy mieli cos przeciwko piciu piwa w tym miejscu. Kordi odpowiedzial 'we are good' i to haslo stalo sie nowym sloganem Arise. W takich okolicznosciach zostaly otwarte butelki z wodka, ktora czestowalismy zagranicznych scenowcow. Jeroen Tel przyszedl do nas przygotowac sie do koncertu, wiec napilem sie tez z nim. Sam koncert odbyl sie w sali znajdujacej sie w podziemiach glownego budynku, przeznaczonej wlasnie na koncerty i kompa. Nie mozna tam bylo wnosic butelek, ale rozdawane byly puszki z piwem, takie malutkie wiec trzeba bylo brac po dwie.

Z Polakow mieszkajacych poza granicami kraju pojawili sie Dezert, Booker, Leming, Cactus, Scarab i Digger. Wieczorem podjechal snack car z przyczepa w ktorej miescil sie mobilny fast food. W ramach darmowej kolacji mozna byla bezplatnie dostac kielbaski i frytki. W kolejce stalo 30 osob, wiec znalazlem sposob zeby dostac sie bez. Mozna bylo zjesc ile sie chcialo. Chyba ostatnim autobusem z Eindhoven przyjechali Brush z Creshem, a z wycieczki po Amsterdamie wrocila tez Lolita. Nastepne kilka godzin minelo na integracji i piciu. Psycho przyjechal samochodem ze Szczecina. Palcerek pil gdzies z Axisem i Grahamem. Ktos przyniosl trawke kupiona od dilera handlujacego pod coffee shopem w Eindhoven, bo po zmianie przepisow legalne zakupy moga tam robic tylko obywatele Holandii. Polozylem sie wczesniej, zeby nie zasnac nastepnego dnia na kompach. Sen mialem z dupy.

Sniadanie mialo byc o 10, ale obudzilem sie jak stolowka byla juz pusta. Czesc Polakow poszla na miasto po jedzenie. Demo Arise zostalo oddane do sprawdzenia na kompo maszynie ze stacja dyskow 1541-II. Demo padlo dwa razy w roznych miejscach, ale bylo puszczane z dyskietki, a tymczasem podczas kompo dema mialy byc puszczane jak zwykle z Ultimate, chyba ze ktos zyczyl sobie inaczej np Offence i Fairlight. Zapowiadany mecz nie odbyl sie z powodu braku chetnych, zreszta nie bylo tez pilki. Kordi rozpalil grilla i zaczal smazyc niemieckie kielbaski oraz holenderskie mieso. Kazdy przynosil co mial, polskie jedzenie, chleb, widla i powidla, wodke, napoje energetyczne. Jeff przyszedl po Lolite i wlasciwie nie opuszczal jej juz do konca party. Psycho na party konczyl zaka na kompo, a Archmage rysowal grafike.

Przyjechal snack car, ale tym razem za kazda kielbaske chcieli 2 euro. Spokojnie mozna bylo poczekac do darmowej kolacji, ktora byla o 17.30. Grzecznie stalem w kolejce do jadlodajni i oddalem kupon, ktory uprawnial do zaladowania talerza do pelna. Do wyboru byly rozne holenderskie wynalazki, zrobilem sobie swiniomix wszystkiego i zalalem sosem. Na deser mozna bylo wziac budyn w kubeczku. Koszulki i inne komodorowskie gadzety mozna bylo kupic na stoisku prowadzonym przez Topiego. Ktos powiesil gumowa lale na drzwiach. Brush z Diggerem siedzieli przy lapkach i cos tam kodowali, ale zapowiadanego dema Elysium na X nie bylo. Deekay pokazywal nowe produkcje Crestu: Blureu 3d i Farmsong 3d. Pantaloon pokazywal kawalki nowego dema Fairlight. Na party bylo kilkadziesiat komputerow, mniej wiecej polowa to byly c64 a reszta to laptopy, na ktorych niektorzy rysowali albo kodowali.

Nagle na party pojawil sie Jericho, ktory przylecial samolotem na kompa. Prosto z hiszpanskiej delegacji, przylecial tez Darksoft mieszkajacy na codzien w Bielsku Bialej. Flea mial jechac autostopem ze specjalnymi koszulkami, ale ostatecznie zrezygnowal z przyjazdu. W sumie na party bylo ponad 230 osob, wliczajac kilkunascie osob zajmujacych sie organizacja party. O 19 zaczelo sie music kompo z dziewietnastoma sidami do odsluchania, w tym kawalki Randalla i Psycho. Na gfx kompo zgloszonych zostalo tylko 31 obrazkow. Z Polakow w kompo wzieli udzial: Carrion, Gryf, Questor, Joodas, Cobra i Strus, amigowiec ktory zadebiutowal na scenie c64. Odbylo sie crazy kompo, polegajace na odczytaniu tekstu z kartki, dla utrudnienia wszystko bylo napisane w jezyku polskim np gdzie jest najblizszy calodobowy sklep monopolowy?

Okolo polnocy rozpoczal sie opozniony koncert Reyna Ouwehanda rozpalajac sale do czerwonosci, ludzie tanczyli nawet kankana. Demo kompo rozpoczelo sie okolo 2 w nocy, zmurszale nozki daly sie we znaki scenowcom i czesc ludzi poszla juz spac. Zgloszonych zostalo 21 produkcji, ale z prawdziwego zdarzenia bylo tylko 10 dem. Po dlugiej przerwie, niezapomniani Censor Desing, wrocili na scene z nowym Wonderlandem. Kompa byly transmitowane na zywo przez internet, ale stream wysiadl gdzies w polowie kompo. W pewnym momencie organizatorzy powiedzieli, ze ktos zostawil dyskietke z jakas produkcja. Poczatek dema z niesmiertelnymi plazmami sugerowal, ze jest to Booze Design, ale gdy ukazala sie nazwa Coma Light 13, jasne bylo ze stoi za tym grupa Oxyron, ktora przez 3,5 roku nie wydala zadnego dobrego dema. Kod, grafika i muzyka staly na najwyzszym poziomie, demo nie wygladalo tez jakby bylo skladane po Pijaku.

Niespodzianka bylo swietne demo Hitmenu, Groepaz pokazal ze potrafi cos wiecej niz tylko gnoic Wacka na forum. Mozna bylo w koncu obejrzec dlugo oczekiwane demo Arise nazwane Biba 3, szacunek ze podjeli walke z Oxyronem, Censorem, Fairlightem, Offence czy Hitmenem. Kompo zakonczylo sie okolo 4.30, a potem Yazoo z Axisem rozdawali dyskietki z demem Oxyronu, ktore automatycznie trafilo na szczyt chartsow. Poszedlem juz spac gdy rozdane zostaly dyskietki z programem, ktory pozwalal na glosowanie na c64 i zapis glosow na dyskietce. Ogloszenie wynikow bylo o 5.30. Demo kompo wygral Oxyron przed Hitmenem i koooperacja Fairlight + Offence + Prosonix. Demo Arise zajelo 8 miejsce. Music kompo wygral Czech Sad, drugi byl Ole Marius Pettersen, a trzeci Magnar Harestad. Najwiecej glosow uzyskala grafika narysowana przez dziewczyne Sphinx, ktora pokonala Archmage i Pala. Wyniki moglyby zdenerwowac niejednego traktujacego scene inaczej niz tylko zabawe.

Rano nikt nie znal dokladnych wynikow, przepytalem kilka osob i kazdy podawal inna kolejnosc miejsc w demo kompo. Przynajmniej udalo mi sie wstac na sniadanie, ale mialem dodatkowa godzine z powodu zmiany czasu z letniego na zimowy, dzieki temu party trwalo godzine dluzej. W ramach szwedzkiego stolu, mozna bylo robic kanapki z czymkolwiek co wpadlo w rece. Zostal mi jeszcze litr wodki, ktorego nie moglem zabrac do samolotu, wiec trafil w rece Oxbowa - jednego z organizatorow party. Grupa kilkunastu Polakow udala sie na pobliski przystanek autobusowy. Nie bylo tylko Brusha, ktory juz o swicie pojechal na lotnisko. Autobus byl troche spozniony, ale przyjechal i przed 12 bylismy na dworcu w Eindhoven. Udalo mi sie szybko kupic kebaba i zdazylem jeszcze na autobus jadacy na lotnisko.

Kierowca nie chcial sprzedac biletu, wiec musialem kupic w automacie znajdujacym sie w srodkowej czesci autobusu. Po wyjsciu z busa zjadlem kebaba. Stalismy przed wejsciu na lotnisko gdy policja zaczela sprawdzac goscia siedzacego na lawce na ktorej 2 dni temu Wacek zostawil bagaz. Duzo aktywnosc sluzb mogla byc przypadkowa. Odlot mial byc o 13.45, wiec przeszedlem przez bramke bezpieczenstwa i stanalem w kolejce do wyjscia na plyte lotniska. Zapytalem Luka dlaczego ma najtanszy bilet bez priorytetu wejscia na poklad, odpowiedzial ze bilet dostal i nic za niego nie placil. Tymczasem obsluga Wizzair puscila ludzi z priorytetami, a kilka sekund pozniej mogla isc reszta towarzystwa. Miedzy grupami bylo pare metrow roznicy, a zeby dojsc do samolotu trzeba bylo pokonac kilkaset metrow.

Postanowilem udowodnic Wackowi, ze te priorytety sa nic niewarte, szybko dogonilem uprzywijowana grupe, ktora stala przed kolejna bramka. Moglem wejsc jako pierwszy na podklad, ale juz przestalo mi sie tak spieszyc. Lot trwal prawie 2 godziny i przylecielismy z malym opoznieniem. Po wyladowaniu Wacek glosno zasugerowal, ze w samolocie znajduje sie gwiazda rocka (ktorym nie dogodzisz). Dziewczyna siedziaca obok Randalla, rozejrzala sie po samolocie, ale nie rozpoznala nikogo z Afrokolektywu. Po 3-dniowym party nawet Wacek nie przypominal juz gwiazdy dnb z Razorpointa. Odjechal juz autobus do centrum Katowic, a nastepny mial byc za godzine, wiec nie bylo sensu brac taksowki. wrocilismy do cieplego terminala. Po Lolite przyjechali rodzice i zabrali ze soba tez Darksofta i BlackWina. Ja wrocilem autobusem razem z Gryfem i Kenjim. Zjedlismy kebaba przy dworcu i kazdy poszedl w swoja strone.

Sebaloz/Lepsi.De
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#395 Post autor: wackee »

Wyjątkowo mało rzeczy poprzekręcałeś tym razem, gratuluję :)

Jedyne co mnie zastanawia to ile trzeba mieć dioptrii na minusie, żeby pomylić Luka z Rodneyem, co Ci się udało :)

Umknęło Ci również jedno wydarzenie z cyklu "world first", to znaczy bieg z Proveem po zdrowie.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
kordiaukis
Posty: 400
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:19
Grupa: aRise

#396 Post autor: kordiaukis »

ta.. a na grilu zostalo upieczonych 40 kotletow z karkowki ktore przygotowala mi zona :D
pierwszy od dekady w miare rzetelny raport :D

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#397 Post autor: kotrobot »

Ciesz się, że nie miałeś chujowego snu. Była taka opcja. ;)

Kilka fajnych akcji przespałeś. Ale nie można ogarnąć wszystkiego.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#398 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
splatterpunk pisze:demko spadnie w ratingu CSDB co najmniej na drugą pozycję, pod EOD
Nie spadnie, 1/4 glosow oddanych na Eod to negatywy (oceny nizsze niz 10). Predzej Apparatus trafi do top 10 niz CM13 straci pierwszej miejsce.
Tak, mistrzu :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#399 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

splatterpunk pisze:Tak, mistrzu :)
Przepraszam, ze dopiero odpisuje ale pilem na scenowym meetingu. Skad masz te wyniki? Podaj linka :)
Obrazek
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#400 Post autor: splatterpunk »

Wyniki które wstawiłem były z dnia 18.01.2013 r.
Stan taki utrzymywał się co najmniej jedną dobę i myślę, że następnym razem będzie dłużej.
Ciekawe co to za meeting na którym piłeś. Na moje oko to bardziej coś gmerałeś przy CSDB,
biorąc pod uwagę Twoją szybką reakcję tutaj po wskoczeniu Apparatusa do TOP 10.
Wiesz... pomijając kwestie moralne, czy to taka wielka frajda majstrować
przy rankingach tylko po to, żeby zabłyszczeć na forum...? Mnie by się nie chciało.

ODPOWIEDZ