X'2012

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

#201 Post autor: kmeg »

SUDi pisze:
Sebaloz/Lepsi.De pisze:Albo po prostu nasze produkcje nie przypadly w tym roku ludziom do gustu.
Demo Arise 8 miejsce. W muzyce Randall 12, a Psycho 15. W grafice Carrion 10, Gryf 14, Questor 20, Joodas 22, Cobra 27. Same porazki, dobrze ze nie bralem udzialu w kompach :)
Przeglądając np. grafiki powiedziałbym że wogóle ludziska głosujący na X pokazali w tym roku dość wypaczony gust. A może konekszyns i układziki nagięły wyniki kompotów...Ja w każdym razie w wielu przypadkach zagłosowałbym inaczej...
O gustach sie niby nie dyskutuje ale w music compo sa o wiele dziwniejsze rezultaty. Kawałek, który IMHO zmiażdzył resztę (Smashed/Stainless Steel) nawet nie jest w pierwszej siódemce :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#202 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

SUDi pisze:Przeglądając np. grafiki powiedziałbym że wogóle ludziska głosujący na X pokazali w tym roku dość wypaczony gust. A może konekszyns i układziki nagięły wyniki kompotów...
Raczej wartosci rodzinne. Wygral domek, ktory narysowala Sphinx. Na party byli glownie goscie w wieku 35-40 lat i posiadanie takiego przytulnego domku jest dla nich po prostu spelnieniem marzen (nawet w kredycie w ukladzie z bankiem).
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#203 Post autor: gryf »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:W grafice Carrion 10, Gryf 14, Questor 20, Joodas 22, Cobra 27.
Struś 24.

Generalnie, pierwsze miejsce jest jakimś nieporozumieniem. IMO w tej puli było dużo więcej grafik, które były po prostu lepsze – zniszczyła mnie grafika Elektrica.

Z drugiej strony, nie widzę powodów do jakichś szczególnych rozczarowań. Ratingi na CSDB zweryfikują wyniki kompotów. Może jestem dziwny itd, ale wg mnie robienie kompa o 3 nad ranem gdy 3/4 ludzi jest wasted to nieporozumienie – zwłaszcza, gdy kompo place jest w piwnicy, więc nie ma przeciwwskazań żeby zrobić je o dowolnej porze, np. zamiast nikomu niepotrzebnego kompetyszyn dla 2 osób żeby mogły sobie pograć w IK+ (tak, poszedłem zobaczyć co też kryje się pod:

15:00 Game Competition

w sobotę) na „big screenie”. Myślę więc, że jeśli zagłosowało całe 9 osób (disclaimer: nie wiem ile osób głosowało – ja niestety odpadłem w trakcie demo compo pod ciężarem intensywnej integracji i późnej, jak dla mnie, pory:) to i tak należy nagrodzić je dużymi brawami za wytrwałość :)

gryf
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:31
Grupa: Elysium

#204 Post autor: gryf »

Pamiętaj, Kordi: We are good!

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#205 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Demo kompo skonczylo sie o 4.30 nad ranem. Pokrecilem sie troche po sali, bo zaraz mialy byc rozdawane dyskietki na ktorych mozna bylo oddawac glosy, ale nie chcialo juz mi sie czekac i poszedlem spac. O tej porze na sali bylo zywych kilkadziesiat osob.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#206 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

brush pisze:Kaktus, lepiej zuploaduj to wasze demo. nie doczekalem sie przed wylotem z AMS ale terazpo przylocie tez nie ma.
a w transporcie mi sie dyskietka zagiela (szlag by to)..
Juz wrzucili
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=112378
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

#207 Post autor: isildur »

Największe przegięcie MSX compo. Pierwsze miejsce to gniot po prostu.
Coma 13 opadła mi szczękę.
HCL też nieco po chamsku pojechał w swoim interku (fajnym z resztą) z tekstem na ruderze"Polish food... FOR SALE" WTF?

Sebaloz nie dał mu sie napić na party, czy co? ;P

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#208 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

isildur pisze:HCL też nieco po chamsku pojechał w swoim interku (fajnym z resztą) z tekstem na ruderze"Polish food... FOR SALE" WTF?

Sebaloz nie dał mu sie napić na party, czy co? ;P
HCL nie przyjechal na party. Grafike rysowal WEC, wiec jego trzeba pytac co mial na mysli. Zreszta niewazne czy pisza o nas zle czy dobrze, wazne zeby pisali :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#209 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Karykatury sa Rodneya.
Seba, nie potrzebuję rzecznika prasowego, zwłaszcza tak kiepskiego. Doszukałeś się już w kredytach do "Biby 3" Wegiego? Czekamy!

Splatter, karykatury jak i muzyka do nich są dziełem Rodneya, który wrócił do aktywności, jak już jakiś czas temu pisałem. Ich oryginały zostały jak to u Wojtka namalowane w "realu" i jak to zwykle, kopią dupę większości tak zwanego paper artu na scenie :)

Dziękuję za ciepłe słowa odnośnie mojej pracy związanej z linkingiem :)
Demo rzeczywiscie swietne, ale spodziewalem sie jakiegos killera, a nie dema na poziomie Lepsi, Miracles czy Samar. No ale chyba taki teraz jest poziom naszej sceny, ze trzeba sie cieszyc tym co jest :)
"Demo rzeczywiście świetne, ale..." :)

Każdy ma prawo do własnego zdania, jakkolwiek byłoby ono idiotyczne. My chcieliśmy mieć demo z efektami, których wcześniej na komodzie nie było. Jak masz czas i ochotę, to poszukaj morza, antyaliasowanych wektorów czy push-up-the light w innych komodorowskich demach. Jak dawno widzieliśmy na komodzie demo BEZ kolejnej, o ułamek lepszej od poprzedniej wersji twistowanych barów??? :) Tak, wiem, na tym tle pierwszy poważny efekt jaki zakodowałem, czyli miasto w 50fps z nieprostokątnymi budynkami wypada nieco blado.

Recykling efektów który uprawiają niemal wszyscy, oraz wypełnianie pustki w demach do urzygu tonami konwertowanej grafy - to nie są kierunki które nas interesują. To nie na naszym demie wczoraj usypiali ludzie ;)
Same porazki, dobrze ze nie bralem udzialu w kompach :)
Nie wiem gdzie tu widzisz porażkę. Przegrać z Censorami czy demem na 30-lecie Oxyronu to porażka?? :)

A wyników nie chce mi się komentować, nie tylko w odniesieniu do polskich releasów są mocno kuriozalne.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#210 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:Seba, nie potrzebuję rzecznika prasowego, zwłaszcza tak kiepskiego.
Splatterpunk nie pytal bezposrednio Ciebie. Grafika jest narysowana w taki stylu ze zanim wylonil sie podpis to juz wiedzialem kto jest autorem. Byc moze niegrzecznie bylo odpowiadac na to pytanie, jesli tak to bardzo przepraszam Splatterpunka.
wackee pisze:Doszukałeś się już w kredytach do "Biby 3" Wegiego? Czekamy!
Co ty z tym Wegim? Przeciez lezal ostatnio w szpitalu, wiec za co mialby dostac kredyty? Skonczmy ten temat.
wackee pisze:wypełnianie pustki w demach do urzygu tonami konwertowanej grafy
O jakich demach piszesz?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#211 Post autor: elban »

dziekuje wszystkim:

za towarzystwo.
za "lapanie w siatke Niemcow" w piatek
za nauke polskiego w sobote
za produkcje (i jebac wyniki, jezeli wygral Sad to czym tu sie przejmowac!)

specjalnie dziekuje Kordeemu za grilla i kazdemu kto polozyl / powstawil cos na stole.

Mecz nie wypalil. Wypekali przeciwnicy, my nie mielismy pilki (choc gdyby do niego doszlo, pilka by sie znalazla w 5 min). Do polskiego stolu tez ostatni raz dokladam reke, nie mam pretensji do 'naszych' ktorzy przyszli sie nakarmic, bo dla kazdego starczylo, ktos co dorzucil, etc - ale do 'gosci'. Znaczna czesc nawet nie powiedziala 'czesc' tylko przyszla sie najesc za free. Nastepnym razem zrobmy to dla siebie i zapraszajmy ew. swoich kolegow.

ps. Cresh - mam dwie paczki psich kutasow. chcesz jedna?
was twenty, is five, my friend...

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#212 Post autor: splatterpunk »

Co do kilku postów wyżej:

Dema z antialiasingiem wektorów staną się chyba nowym standardem (wcześniej widziałem jedno, może dwa takie).

Ponawiam pytanie: czy Luke i/lub Fenek powrócili do kodowania?

W grafice do dema HCLa nie dopatrywałbym się raczej jakiejś aluzji do przaśnego stołu (chociaż nie ukrywam, że przemknęło mi to przez głowę, siłą rzeczy).
W końcu w takim Londynie np masa tego typu sklepów, są częścią krajobrazu. Swoją drogą to demko HCLa marniutkie jakieś, chyba że coś przeoczyłem?

Zmęczonym już dzisiaj więc #1 demo zostawiam sobie na jutro, najlepiej do porannej kawy, żeby się przekonać czy to rzeczywiście następca tronu po EOD.

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#213 Post autor: splatterpunk »

Aha i jeszcze Wacek kontra Sebaloz.

Dajcie trochę luzu, byliście na party razem, połączyło was Commodore, po co te poburkiwania? :)

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#214 Post autor: wackee »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:O jakich demach piszesz?
O jakich demach myślisz, że piszę?
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#215 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:
Sebaloz/Lepsi.De pisze:O jakich demach piszesz?
O jakich demach myślisz, że piszę?
Nie jestem Wackiem.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

zielok
Posty: 438
Rejestracja: 07 lis 2008, 21:23
Kontakt:

#216 Post autor: zielok »

wackee pisze:Tak, wiem, na tym tle pierwszy poważny efekt jaki zakodowałem, czyli miasto w 50fps z nieprostokątnymi budynkami wypada nieco blado.
Miasto jest bardzo fajne a, że chodzi w 50FPS to się chwali. Morze trochę za wolne co psuje trochę efekt.
wackee pisze:Nie wiem gdzie tu widzisz porażkę. Przegrać z Censorami czy demem na 30-lecie Oxyronu to porażka?? :)
30-lecie Oxyronu?

@isildur obejrzałem sobie jeszcze raz demko Glancow i te 3d to są jednak animacje z przesuwanymi teksturami (dlatego przy tym drugim wygląda jakby się kręciło). Bardzo łatwe do skodowania ale wygląda dobrze (w kod nie spojrzałem jakby co więc mogę się mylić ale tak to wygląda).
Ostatnio zmieniony 29 paź 2012, 08:05 przez zielok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kenji
Posty: 914
Rejestracja: 06 wrz 2009, 20:58
Grupa: Dream

#217 Post autor: kenji »

Wróciłem do domu. Jak ja kocham to nasze PKP. No nic....

Dziękuję wszystkim za świetną zabawę. Co złego to nie ja. :twisted:


Jeśli chodzi o wyniki to zgadzam się z Gryfem. Robienie kompotów do 3-4 rano, to jakieś nieporozumienie. Kompletnym bezsensem był natomiast system głosowania. Kto normalny po 9h od rozegrania kompo pamięta wszystkie grafiki i muzyki? Zdecydowanie wolę polskie sposoby głosowania, z papierową wotką. Może wyniki są nieco później, ale za to chyba bardziej obiektywne.

Głosowanie no i niestety jaja z bigscreenem to jak dla mnie minusy tego party.
. : dream : .
Boom!

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#218 Post autor: kotrobot »

Mam tylko jedno pytanie!

Gdzie jest najbliższy... ;)


Dopiero o 22 wróciłem do domu.
Jeszcze był mały afterek na lotnisku w Ams. (Digger, spotkałeś kolegów?).
I kolejna (trzecia z rzędu) nieprzespana noc - tym razem przez dzieci (nie wiem jak dojechałem dzisiaj do fabryki).

Ogólnie dziękuję wszystkim za wszystko.

I podpisuję się pod słowami Elbana.
(Nie, psich pałek nie chcę ;)).

Wyniki wypaczone przez chujowy system głosowania (tak uważam) i wczesną, poranną porę. Ale to nie jest chyba najważniejsze.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

#219 Post autor: brush »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: Nie ma sie co licytowac, pilem wodke z Jeroenem Telem, a Palcerek pil z Axisem i Grahamem.
I jestem pewien,że wszyscy trzej zapamiętali nie tylko, że pili wódke, ale że z Sebalozem i w ogóle z Polski i tak dalej. I opowiadają o tym kolegom i postują na swoich lokalnych holenderskich i niemieckich forach. :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#220 Post autor: carrion »

wszystkie grafiki można już pobrać w paczce.
pobierając dowolną z nich w zipie są trzy obrazy .d64 - gdyby ktoś jeszcze nie zauważył.

idę oglądać

oxyron - wow
hitmen - bardzo ładne
arise i glance - bardzo fajne efekty
reszat....

tak bym głosował.

ODPOWIEDZ