Jeri Ellsworth - wykład godzinny

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
k.

#41 Post autor: k. »

Ja pierdole, dlaczego jak pisze zrób układ ASIC to wypierdalasz jakiś projekt pod układ FPGA czy CPLD.
Zrób układ ASIC czyli DTV, jeden w swoim życiu, a potem słuchaj na forum C64scene.pl że to co zrobiłeś to chuj bo inny zrobiłby to od zera w dwa miesiące. Naprawdę nie wiem co można za zioło wziąć aby pierdolić takie żenujące teksty... może to typ megalomani co to nie ja ... no naprawdę nie wiem ale to się na pewno leczy.
To takie pytanie czy piloci byli pewnikami czy ignorantami?

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#42 Post autor: nes »

kisiel ale co się tak burzysz ?
założyłem temat z szacunku że pani tak dużo zrobiła praktycznie sama na podstawie reverse engineering, tak samo jak na party powiedziałem komuś że taki fajny fenomen się znalazł.
niemniej brakuje chociaż jednej innej rzeczy zrobionej przez nią, związanej z c64, żeby powiedzieć że to nie jednorazowa - spora i skomplikowana - akcja pod kasę. skoro zrobiła tyle na podstawie informacji od sceny, to mogła by też cokolwiek na scenie wypuścić, poza info jak podłączyć do dtv keyboard i stację.

większy szacunek mam dla tych którzy zrobili na Silesii wykłady i się podzielili tym co robią.
moog pisze:rozumiem ze klawiatura dynamiczna nie byla? ;)
miałem wątpliwości co do jakości dźwięku z realnego mechanizmu młoteczkowego a symulacji na podstawie próbkowania położenia klawisza . szerszy temat by się zrobił niż modelowanie układów - i znów by to łatwiej było w assemblerze napisać. a więcej styczności z tematem nie miałem to i nie było sensu drążyć.

k.

#43 Post autor: k. »

Nie kumam, Jeri nie pisała się do sceny C64, nie uczestniczyła w jakiś zakrapianych (lub nie) imprezkach. To że nie opublikowała źródeł to jest wymóg komercji, kto ci kupi źródła z netu? Dlaczego nie ma źródeł RR?
Chuje nie komodorowcy.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#44 Post autor: Nitro »

jesli to do mnei bylo...
za ja fanboy'uje? raczej kpie z Twoich rewolcji w klimacie puszczac kompoty z emu bo cos tam...
Nie nie, to było do kisiela

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#45 Post autor: nes »

kisiel pisze:Nie kumam, Jeri nie pisała się do sceny C64
Hm dziwne, sama mówi że bez pomocy koderów i informacji od nich uzyskanych na party co do specyfiki działania układów by tego nie zrobiła, i im dziękuje ;) To nie do końca jest tak że sobie rozkręcała w domu C64, robiła zwarcia, nic nigdy nie zakodowała, i napisała DTV. Skorzystała z wiedzy innych + swojego szybkiego uczenia się i talentu w dziedzinie modelowania układów.

k.

#46 Post autor: k. »

Nadal nie kumam jak to się ma do opinii że ja to w dwa miesiące zrobie to samo :) To samo można (lub jeszcze gorzej) powiedzieć o gościach od RR, czy oni dali coś dla sceny?

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#47 Post autor: nes »

to nie ja powiedziałem że bym to w 2 miesiące zrobił, ale coś czuję że jakbyś jeszcze trochę wjechał Nitro na ambicje to by to zrobił w 2 miesiące

co do dawania - też nie napisałem że akurat źródła powinna opublikować. ale coś by mogła zakodować, żeby pokazać że wie w ogóle co zamodelowała.. albo ten wykład na stanfordzie powtórzyć w wersji o której sama wspominała, czyli technicznej, nie koniecznie na temat modelowania C64 ale ogólnie skomplikowanych układów, przeglądowo .

k.

#48 Post autor: k. »

1.NItro ma bardzo niskie ambicje jak wystawia cudzą pracę jako swoją.
2. Kodowanie w VHDL to nie to samo co kodowanie w asm, nie dam radę zrobić porządnej wektorówki ale dam radę zrobić koprocesor do obliczania macierzy.
Naprawdę pierdolicie o tym na czym się nie znacie :)
PS. To tak jak Henry Ford zaprojektował samochód a nie miał prawa jazdy.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#49 Post autor: carrion »

Apropos sprowadzania jej na Silesie #5 i tego co Sebaloz będzie próbował zrobić to można by zrobić sciepęe na bilety i na serio ją zaprosić! zafundujemy jej bilety to przyleci... jak się do tego zabierzemy odpowiednio wcześniej to odpowiednio wcześniej to nagłośnimy.... a jak nie ona to może Jacka Trzmiela zaprosimy? Serio mówię!
c64portal.pl, retronavigator.com

k.

#50 Post autor: k. »

Ostatnio ktoś go w oświęcimiu męczył.. tylko nie pamiętam kto.. z Atari on line?

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#51 Post autor: kotrobot »

W Łodzi.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#52 Post autor: nes »

kisiel pisze:PS. To tak jak Henry Ford zaprojektował samochód a nie miał prawa jazdy.
Raczej zrobił pierwszy obóz pracy czym zapoczątkował choroby zawodowe.. Co do zaprojektowania samochodu to chyba było 137 lat wcześniej.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#53 Post autor: comankh »

kisiel pisze:Nie kumam, Jeri nie pisała się do sceny C64, nie uczestniczyła w jakiś zakrapianych (lub nie) imprezkach.
Ma cycuszki, wygląda na miłą osobę i nie pieni sie po forach.
kisiel pisze:To że nie opublikowała źródeł to jest wymóg komercji, kto ci kupi źródła z netu?
kisiel pisze:Dlaczego nie ma źródeł RR?
kisiel pisze:Chuje nie komodorowcy.
poprawna odpowiedź to "C=", gwoli przypomnienia korporacja.

rozbrajające jest to wciskanie jedynego słusznego, pankowego open sourcowego modelu egzystowania naszej ulubionej platformy dzisiaj.
dziwnym trafem to właśnie komercyjne produkty/produkcje spowodowały że ten a nie inny komputer trafił na twoje biurko.
nes pisze: skoro zrobiła tyle na podstawie informacji od sceny, to mogła by też cokolwiek na scenie wypuścić, poza info jak podłączyć do dtv keyboard i stację.
np. co ma zrobic randomowy scener zeby pojsc z nia na randke... ?
quiz w nastepnej astorii ma byc z taka nagroda.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#54 Post autor: bimber »

kotrobot pisze:W Łodzi.
a konkretnie na obchodach 60 rocznicy likwidacji łódzkiego getta.
też postanowiłem nie przepuścić wtedy okazji na spotkanie z Tramielem, ale nie będę robił offtopiku, chętnie zaś opowiem przy piwie.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#55 Post autor: nes »

A jak się mają takie wynalazki do tego co inni robili w kwestii SIDa i hardware? Nie śledzę sprzętu stąd pytanie.

http://www.youtube.com/watch?v=_7Ze8X9rQdI

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#56 Post autor: nes »


KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#57 Post autor: KB777 »

kisiel pisze:Jerii to dla mnie żona doskonała;) szkoda że less...taka strata;)
Kisiel, Jerri jest "zaklepana" przez Gideona od ponad dziesięciu lat.
Ale może się zainteresujesz inną "komodorowską kobietą od hardłeru" - tzn. Vanessą Ezekowitz :P
- konto nieaktywne -

k.

#58 Post autor: k. »

a pikczersa masz?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#59 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

KB777 pisze:Jerri jest "zaklepana" przez Gideona od ponad dziesięciu lat.
Jak facet moze zaklepac lesbijke? :)
kisiel pisze:a pikczersa masz?
Jest na facebooku, moge ci zalatwic znajomosc z nia.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

KB777
Posty: 250
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:21

#60 Post autor: KB777 »

kisiel pisze:Ja pierdole, dlaczego jak pisze zrób układ ASIC to wypierdalasz jakiś projekt pod układ FPGA czy CPLD.
Zrób układ ASIC czyli DTV, jeden w swoim życiu
A słyszałeś o czymś takim jak np. HardCopy Altery ??? (przykład z Alterą dobrany celowo - Jerri prototypowała DTV na Alterach).
Masz FPGA Altery, dajesz im to - a oni robią "ASICa". Gdyby DTV to był full custom czy nawet semi custom, to czy przetworniki by były wszystkie na zewnątrz ? Krzem kosztuje mniej niż drabinka rezystorów. Właściwie to koszt zerowy - bo w DTV "ASIC" jest bez obudowy. Przy takiej skali produkcji to o głupiego rezystora są kłótnie...


Szkoda tylko, że Jerri zgubiła źródła... Bo jak jeszcze producent zgubił resztę - to szybko DTV nikt nie wskrzesi :P
- konto nieaktywne -

ODPOWIEDZ