Jeri Ellsworth - wykład godzinny

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
k.

#61 Post autor: k. »

Spokojna głowa mamy naszych domorosłych koderów co w dwa miechy zrobią wszystko. Zapomniane źródła, płacisz i masz:)
Co do wywodu o ASIC altery i rezystorze, koszt rezystora smd nie można porównać do układu robionego na podstawie IPcore.
Jak to tak łatwo to zrób jeden układ ASIC altery :) Firm robiących układy z z opisu core jest więcej, więc droga dedukcji mogłabyć taka: robię w tym co znam najlepiej c=one robiony był w czym ziom? Ja robie w webpacku i nie zmienię narzędzi (scalaków) tylko z powodu lenistwa (no i znowu mam robić kolejny programator...brrr).
Niestety cały czas nikt z Was biorących udział w tej dyskusji nie zrobi takiego układu, a ona zrobiła.




PS. problem rezystora zaczyna się w partii miliona sztuk, bo mniej to chyba nie odgrywa cena miliona lub półmiliona groszy.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#62 Post autor: comankh »

heh. zeby nie było pieknie tam jakas ryfa byla pomiędzy Jensem i Jeri:

"Specifications aka Jeri's fairy tale page. This page contains the specifications as Jeri Ellsworth promised them in the year 2002."

znalazlem wiecej po niemiecku, wychodzi na to ze individual computers wtopilo przy produkcji C-One, know how wykorzystany przez Ellsworth przy DTV nie przyniósł im ani centa. A sam C-One nigdy nie został przez nią w pełni skończony:

"Neither the SuperVIC, nor the MonsterSID ever became reality."

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#63 Post autor: comankh »

Nitro pisze:Też nie jestem ogromnie nią zachwycony, po sprawie z C=ONE, wygląda na to, że dostała zlecenie na core C64, dostała za to zapłatę z góry a w zamian dostarczyła całe nic, wykorzystała swoją pracę do stworzenia DTV.
confirmed :D

ODPOWIEDZ