Edge of Disgrace / Booze Design

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
praiser
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2008, 11:44

#21 Post autor: praiser »

muza jest fajna, szczegolnie pierwsze 2 minuty, potem troche idzie w dziwnym kierunku. :)

a co do efektow, to calkiem calkiem, i tak sie nie znam.
who cares anyway ?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#22 Post autor: booker »

Wiadomość z ostatniej chwili: Pogłoski na temat słabej muzy w EoD zostały zdementowane....

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#23 Post autor: Izaak Berenbaum »

dane mial duzo lepsze momenty,muzyka w eod jest momentami wrecz irytujaca.

praiser
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2008, 11:44

#24 Post autor: praiser »

Izaak Berenbaum pisze:dane mial duzo lepsze momenty,muzyka w eod jest momentami wrecz irytujaca.
mowiac o irytujacej muzyce - 2 czesc OPIUM, i kawalek DAF'a (respect :)
wiec mjiuzik dane'a , a szczegolnie fajny poczatek, takie "juro-dens"
, ja nic do tego nie mam.

Potem oczywiscie to juz bylo zapychanie patternami czasu, ale i tak fajne.
who cares anyway ?

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#25 Post autor: booker »

Izaak Berenbaum pisze:dane mial duzo lepsze momenty
No miał miał, razem z Mitchem i ich fascynacją zakami Draxa.

W każdym razie, Dane ma swój ciekawy, oryginalny styl....

Chyba ino troszku mu czasem kanałów jakby nie starczało ;)

k.

#26 Post autor: k. »

myśle, że za pierwszym razem jak oglądaliście to demko muza wam pasowała.. teraz szukacie dziury w całym :)
Zgadzam się z wami ale jak ogląda się to demko 6-7 raz :)

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

#27 Post autor: pajda »

Muzyka jest poprawna (bez szaleństw, miejscami mocno irytująca) efekty super (może parę rzeczy za długo się tam majta przez co dynamika trochę siada) ale design tego dema jest genialny - ten facet na nowo zdefiniował to słowo.
Te wszystkie przejścia, kolorki, niesymetrie, smaczki, sprajty - myślę, że nawet panowie z Melon Design mogli by się tutaj czegoś nauczyć ;)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#28 Post autor: moog »

Demko jest meeega dobre, ale wg mnie na pewno nie najlszepsze w historii. Tez sie naczytalem hypow-komentarzy i potem oczekiwalem buk wie co :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#29 Post autor: Nitro »

W sobotę obejrzałem demo, i powiem, że jest genialne ale nie zbiło z tronu mojego typu na najlepsze demo na C64 i ogólnie nie sądzę, aby można je było włożyć bez wachania na piedestał z napisem 'najlepsze', ale za to określenie jedne z najlepszych pasuje idealnie. Wartym uwagi punktem zaczepienia jest też to, że powinno ono być strawne dla ludzi z innych platform / wogóle noobów.

Kod jak na moje oko świetny, grafika cud miód, muzyka nierówna, w niektórych momentach wymiata, w innych z deka drażni.
Design nowatorski, z tym się chyba wszyscy zgodzą.
Jedynym ale są bodajże 3-4 plazmy na FPP, które wg.mnie wyglądają słabo i się ciągną, ta jedna na ekranie wraz z ramką w zupełności by wystarczyła.

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#30 Post autor: fenek »

Zylka mi puszcza wiec napisze... staralem sie to przystepnie przedstawic.

1 plazma:
- 3 kolory
- zageszczenie "elips" plazmy w pionie x 3
- z X-suwem stalym na wszystkie rasterlinie+sprite zoomer

2 plazma:
- sidebordery otwarte+plazma
- 3 kolory
- duze piksele
- zageszczenie "elips" plazmy w pionie x 2
- zageszczenie w X symetryczne wzgledem Y
- brak X-przesuniecia, tzn. niby jest ale dla calego ekranu jako x-scroll, a "elipsy" sie powtarzaja

3 plazma: 1 po flip disku
- 3 kolory
- "kazda" linia pozioma INNA
- tech-tech X-suw indywidualny na linie
- fpp - zoomer :) od 1:0 do 1,5 :)
- tego nie potrafie przystepnie wytlumaczyc: dana linia plazmy "jej ksztaltu w poziomie" jest powtarzana
na ekranie ale z innym przesunieciem w X
- bardziej chyba stretcher niz fpp

Wszystkie sa pozbawione color-stretchera po raster-liniach lub jak kto woli raster-color-cyclingu po zoomerze na Y przez wysokosc ekranu po multi sprajtow i tla_d020. AB plazma Crossbowa na sideborderahc w comajob ?

/.dziekuje_za_uwage

ps1. dema w ktorych 99% efektów chodzi per_frame nie sa dla "noobow", tylko dla emerytow
ps2. jak bede mial dobry humor to moze napisze "sensownie" o reszcie efektow

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#31 Post autor: Izaak Berenbaum »

moze dopisz przy kazdym z efektow czy impressive wg ciebie czy moze "to juz bylo" :)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#32 Post autor: moog »

Fenek, dzieki za szczegolowy opis, niestety na tyle wypadlem z obiegu, ze trudno mi docenic kunszt techniczny. Tak jak to kiedys zwyklem doceniac :), ze jak ogladalem demko Crestu, Avantgarde, part ze scianka, to wymiekalem. Jak Crossbow poknifowal scroll, maskujac poszerzane sprajty grafika (albo na odwrot), przez co litery wygladaly jak pelny hires 320 w X na pelna szerokosc ekranu a pod tym grafika z cegielek 160 w X multicolor, albo party w ktorych uzywal do maskowania ostatniej komorki banku (pattern borderu gornego i dolnego). Za niescislosci w tym opisie przepraszam, jak mowilem - dawno nic nie pisalem :)

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#33 Post autor: Nitro »

Nie zaprzeczę, że plazmy od strony technicznej są super, tylko po prostu mi się niezbyt podobają, bo:
- 3 kolory
- 3 kolory
- 3 kolory
Plazma wg.mnie przede wszystkim ma być kolorowa, idealnym przykładem plazmy na C64 jest dla mnie 16'sto kolorowa multicolor plasma z YKTR II.

fenek
Posty: 95
Rejestracja: 15 wrz 2008, 20:43
Grupa: Arise

#34 Post autor: fenek »

Ten opis to nie jest szczegółowy tylko na pierwszy rzut oka, jak znajdę ochotę na robienie freezerki partów i przeglądanie kodu to może coś jeszcze napiszę. Kurde za dużo dem puścili na tym X-ie.
offtop: "Bez przegladania" kodu to jednak ja wolę "Amplifire" taki fxetysz Jackasser+Pernod :)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#35 Post autor: leming »

o wiele za duzo dem. to amplifire to tez niezle jest choc króciutkie... to intro jak ten obrazek i screen sie kreca na samym poczatku.. wypasior
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#36 Post autor: bimber »

leming pisze:o wiele za duzo dem
ludziom z tego dobrobytu to juz sie w glowach poprzewracalo :wink:

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#37 Post autor: splatterpunk »

Demo mnie powaliło. Ostatnio takiego kicka dostałem chyba kiedy po raz pierwszy zobaczyłem "Opium". W każdym razie nie spodziewałem się że w tych czasach ktoś może jeszcze stworzyć coś tak odjechanego :)
A jeśli tak to znaczy że scena żyje i ma się świetnie.

Respect 4 Booze Design.

k.

#38 Post autor: k. »

no cóż poprzeczka jest naprawdę wysoko teraz, być może wynika to z tej posuchy ostatnimi laty.. a być może jest to naprawdę demo tego tysiąc lecia.
Na spotkaniu z atarowcami i amigowcami było podkreślane jedno .. tak złożonego dema dawno nie widzieli i "jest poprostu ładne"

Awatar użytkownika
pmc
Posty: 15
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:24
Grupa: Oxygen64

#39 Post autor: pmc »

Demko piękne, oglądałem do tej pory chyba z 15 razy. Najbardziej podoba mi się moment kolorowej szachownicy w perspektywie + muzyka w tym właśnie momencie. Oczywiście nie chodzi mi o trudność w zakodowaniu tego fragmentu tylko o "to coś" w danej chwili. Cudo !
ex Flyer / Oxygen64

Awatar użytkownika
CJ Warlock
Posty: 59
Rejestracja: 11 lut 2009, 00:43
Kontakt:

#40 Post autor: CJ Warlock »

A dzisiaj Remedy przyszla do mnie bo ja zaprosilem zeby zobaczyla jak se posprzatalem i przemeblowalem w mieszkaniu. I od slowa do slowa i przy okazji jej demo puscilem, oczywiscie edge of disgrace w wersji z reakcjami publicznosci (film na pececie). Wszystko pamietala ze sceny (mam na mysli nazwy efektow). Az przyjemnie sie takie dema oglada, szczegolnie, ze to pierwszy taki wyczes od dawna.

ODPOWIEDZ