Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
jetboy
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2024, 10:17
Kontakt:

Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#1 Post autor: jetboy »

Jak w temacie. Jestem ciekaw co sądzicie na ten temat.

Żeby post nie był taki pusty - obrazek z CivitAI skonwertowany do formatu c64.

320 (160) szerokości
kot.png
kot.png (41.01 KiB) Przejrzano 414 razy
200 wysokości
kot2.png
kot2.png (10.19 KiB) Przejrzano 414 razy

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 221
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#2 Post autor: juntek »

Ładne. Ale od razu widać że nie stworzyła tego ręka ludzka bo za dokładne. Przed AI ucieczki nie ma więc pewnie i na scenie coś się zacznie częściej pojawiać. Jestem na tak, bo to od ludzkiej inwencji zależy jak zostanie wykorzystane, a scena na inwencji się opiera. Oceniać więc można pomysłowość i sposób wykorzystania AI do tworzenia produkcji.
READY.

Gordian
Posty: 254
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#3 Post autor: Gordian »

Jestem przeciwny AI w jakiejkolwiek dziedzinie. Nawet jeśli daje pozytywne rezultaty.

P.S. Abstrahując od źródła, to jeśli to Twój konwerter, to robi świetną robotę.

jetboy
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2024, 10:17
Kontakt:

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#4 Post autor: jetboy »

Gordian pisze:
30 kwie 2024, 14:38
jeśli to Twój konwerter, to robi świetną robotę.
Dzięki!

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 221
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#5 Post autor: juntek »

Gordian pisze:
30 kwie 2024, 14:38
Jestem przeciwny AI w jakiejkolwiek dziedzinie. Nawet jeśli daje pozytywne rezultaty.
No dobra ale jakieś argumenty? Czy tylko „nie bo nie”.
Nie wiem czy Ci wiadomo ale AI jest np. nie do pobicia w diagnostyce chorób nowotworowych.

Samolot którym przed chwilą wróciłeś z wakacji przez cały czas gromadził parametry lotu, które wędrują do AI celem wykrycia ewentualnych anomalii w maszynie. Chyba że samolotom też jesteś przeciwny :D

itd. itd. itd.
READY.

Gordian
Posty: 254
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#6 Post autor: Gordian »

juntek pisze:
30 kwie 2024, 16:02
Gordian pisze:
30 kwie 2024, 14:38
Jestem przeciwny AI w jakiejkolwiek dziedzinie. Nawet jeśli daje pozytywne rezultaty.
No dobra ale jakieś argumenty? Czy tylko „nie bo nie”.
Nie wiem czy Ci wiadomo ale AI jest np. nie do pobicia w diagnostyce chorób nowotworowych.

Samolot którym przed chwilą wróciłeś z wakacji przez cały czas gromadził parametry lotu, które wędrują do AI celem wykrycia ewentualnych anomalii w maszynie. Chyba że samolotom też jesteś przeciwny :D

itd. itd. itd.
A jesteś w stanie ograniczyć/zezwalać na ekspansję AI tylko w konkretnej/ych dziedzinie/ach? Ja nie. Stąd jestem przeciw.

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 221
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#7 Post autor: juntek »

A jesteś w stanie ograniczyć „ekspansję” noża kuchennego tylko do krojenia warzyw?
Wszystko może być użyte w zły sposób ale to nie znaczy że należy zaraz tego zakazać.
READY.

Gordian
Posty: 254
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#8 Post autor: Gordian »

juntek pisze:
30 kwie 2024, 17:08
A jesteś w stanie ograniczyć „ekspansję” noża kuchennego tylko do krojenia warzyw?
Nóż jest najczęściej używany w sposób nieszkodzący innym.
Im bardziej bezpośredni i niebezpieczny wpływ na człowieka/jego życie/zdrowie ma dane narzędzie, tym większe zaangażowanie zasad moralnych. W przypadku AI tak nie jest. Biorąc to pod uwagę, a także postępujące zidiocenie ludzkości uważam, że to niebezpieczne narzędzie.

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 221
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#9 Post autor: juntek »

Energia jądrowa też jest najczęściej używana w sposób pokojowy. Sam fakt jej posiadania służy też zapewnieniu bezpieczeństwa i pokoju na zasadzie jak nas zaatakujesz to sam oberwiesz.
A ludzie zwykle obawiają się rzeczy których nie znają lub nie rozumieją. Tak było kiedyś na przykład z energią elektryczną.
Nie zatrzymasz rozwoju AI tak samo jak nie zatrzymasz wyścigu zbrojeń.
Dlatego polecam tak jak jetboy pomyśleć nad tym jak można by to AI wykorzystać w produkcjach na scenie.
READY.

hobocti77x_
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#10 Post autor: hobocti77x_ »

Próby powstrzymania postępu zazwyczaj kończą się źle.
Pozostaje tylko zapytać jak podpisywać takie "prace" :?:

Gordian
Posty: 254
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#11 Post autor: Gordian »

juntek pisze:
30 kwie 2024, 21:13
Energia jądrowa też jest najczęściej używana w sposób pokojowy. Sam fakt jej posiadania służy też zapewnieniu bezpieczeństwa i pokoju na zasadzie jak nas zaatakujesz to sam oberwiesz.
To jest kolejny przykład narzędzia, którego nieodpowiednie użycie ma bezpośredni wpływ. Inna sprawa, że nie jest dostępne dla szarego człowieka i raczej pierwszy lepszy idiota nie będzie bawił się przełącznikami na konsoli w elektrowni jądrowej. A jeśli nawet zacznie się bawić, to jednak wpierw może się zastanowi.
W przypadku AI dostępność jest szeroka i odpowiedzialność mniejsza.
juntek pisze:
30 kwie 2024, 21:13
A ludzie zwykle obawiają się rzeczy których nie znają lub nie rozumieją. Tak było kiedyś na przykład z energią elektryczną.
Zastosowania AI są bardzo szerokie i pewnie będą coraz szersze, nie wiadomo w jaką stronę pójdzie rozwój i trudno w tej chwili o obiektywną ocenę.
juntek pisze:
30 kwie 2024, 21:13
Dlatego polecam tak jak jetboy pomyśleć nad tym jak można by to AI wykorzystać w produkcjach na scenie.
Nie ma przymusu, więc nie używam. Nie mam takiej potrzeby i nie oceniam AI jako narzędzia pozwalającego zwiększyć moją kreatywność.
Zresztą po co myśleć - można zapytać AI o pomysły na wykorzystanie AI na scenie:)
hobocti77x_ pisze:
01 maja 2024, 00:18
Próby powstrzymania postępu zazwyczaj kończą się źle.
Odnoszę wrażenie, że gdyby w tej chwili AI zniknęła, nie wpłynęło by to w żaden sposób na dalsze losy ludzkości. Chyba większe reperkusje miałoby zablokowanie fejsbuka.

Podsumowując, bilans za/przeciw przykładowych narzędzi, które podałeś oceniam na plus, AI na tą chwilę jednak na minus.

hobocti77x_
Posty: 170
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#12 Post autor: hobocti77x_ »

Gordian pisze:
01 maja 2024, 18:54
Odnoszę wrażenie, że gdyby w tej chwili AI zniknęła, nie wpłynęło by to w żaden sposób na dalsze losy ludzkości. Chyba większe reperkusje miałoby zablokowanie fejsbuka.
Po tym jak duże jest zaangażowanie panstw w rozwój AI to wygląda na to, że jeśli miałaby zniknąć, to już razem z ludzkością :roll:

Gordian
Posty: 254
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#13 Post autor: Gordian »

hobocti77x_ pisze:
01 maja 2024, 22:25
Po tym jak duże jest zaangażowanie panstw w rozwój AI to wygląda na to, że jeśli miałaby zniknąć, to już razem z ludzkością :roll:
Uważam odwrotnie, czym większa rola AI tym większe prawdopodobieństwo zagłady ludzkości.
Mam tu na myśli zarówno wpływ na zmniejszenie kreatywności, czyli po prostu "odmóżdżenie", ale również wpływ fizyczny. A to dlatego, że AI opiera się na sieciach neuronowych, a te oparte są o logikę rozmytą, gdzie mam do czynienia z wartościami nie tylko 0 i 1, ale pośrednimi, które AI zakłada z pewnym prawdopodobieństwem ("strzela") na podstawie dostępnych danych. Tak więc AI realnie nie kreuje nic nowego, lecz "wymyśla" pośrednie odpowiedzi na podstawie tego co ma. Oznacza to, że takie odpowiedzi mogą być obarczone błędem (tak jak działa OCR). Oczywiście człowiek działa podobnie, ale dochodzą czynniki tak jak moralność, etyka, odpowiedzialność, itp., choć też trzeba przyznać, że AI przeanalizuje problem dużo szybciej.
Można się zastanowić jak wyglądałby stan określonego zjawiska, którym zarządza AI, po iluś krokach, gdzie niektóre pośrednie były obarczone błędem. Nie wyobrażam sobie oddania władzy w ręce AI, która decydowałaby o kolejnych krokach na podstawie poprzednich "strzelanych" odpowiedzi.

jetboy
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2024, 10:17
Kontakt:

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#14 Post autor: jetboy »

Moim zdaniem ludzkość i tak jest skazana na zagładę, i nie potrzebujemy do tego AI. Sami sobie ze sobą poradzimy :)

Natomiast dla mnie AI bardzo podnosi efektywność. Ale to jest trochę taki mnożnik tego co się samemu już potrafi. Jak ktoś nic nie umie to mu AI wiele nie pomoże, ale jak ktoś ma pojęcie to AI znakomicie te umiejętności wspiera. Gdyby nie AI to bym nie miał z czym jechać na party. Rozumiem że ktoś może mieć odmienne zdanie i uważać produkcję z wykorzystaniem AI za "nieprawdziwą sztukę", ale ja się będę upierał że dobrze wykorzystane AI daje scenie więcej dobrego niż dema o pierdzeniu i rzyganiu...

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 866
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Jak się zapatrujecie na AI na scenie?

#15 Post autor: Steffan »

jetboy pisze:
05 maja 2024, 18:37
Gdyby nie AI to bym nie miał z czym jechać na party.
:shock: :lol: :shock: :lol: :shock: :lol: :shock: :lol: :shock:
relax będzie pan zadowolony
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

ODPOWIEDZ