Wątek wsparciowy dla SMOKa

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Wątek wsparciowy dla SMOKa

#1 Post autor: carrion »

Witajcie
Zakładam wątek wsparciowy dla Stowarzyszenia SMOK i muzeum starych komputerów i demosceny w Opolu.

Jak być może wiecie z FB, albo innych kanałów Yugorin napisał niedawno o kłopotach z prowadzeniem muzeum.
W skrócie podwyższone niedawno koszty utrzymania muzeum powodują, że muzeum może przestać działać w 2024 roku.

Zakładam wątek, w którym możemy wspólnie przyczynić się wsparcia działalności SMOKa.
Zachęcam do pomagania w dowolnej formie.
Na stronie SMOKa znajdziecie informacje jak można wspomóc, np. przelew, Patreon, itp.
http://smok.technology


Ja, żeby zacząć wrzucam dzisiaj aukcję ostatniego mojego zestawu Robot Jet Action. Kartridż, kaseta i książka.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/c64-r ... zestaw-wge

Jak macie aukcje, czy inne pomysły jak można by wspomóc to to jest dobry wątek aby o tym napisać.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Katon
Posty: 312
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:04
Grupa: Lepsi De

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#2 Post autor: Katon »

Wspomogę Brać monetą ;-)

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#3 Post autor: yugorin »

Komodziarze :) i Carrion (bo Ty już nie tylko komodziarz :P :P)

Dzięki wielkie!

Każda złotówka jest istotna. Przez prawie trzy daję radę, ale ostanie podwyżki faktycznie trochę mnie zaskoczyły. Oby zima była łagodna, bo to zawsze zabiera najwięcej kasy po podwyżce gazu.

Jestem wdzięczny za to co się dzieje :)

Wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#4 Post autor: brush »

Yugorin,

A masz jakas zaprzyjazniona OPP przez ktora mozn by przekazac na muzeum 1% podatku?
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#5 Post autor: yugorin »

Nie, nie mam. Ale zawsze można nie angażować kasy i używać

https://fanimani.pl/smokpl/

Sklepy dzielą się prowizją ze SMOKiem. Wy macie cenę normalną, a oni oddają dla muzeum parę % z ich zarobku. :) Tylko trzeba pamiętać, żeby zainstalować do przeglądarki dodatek fanimani.pl i wskazywać smoka jako beneficjenta. Nawet aliexpress.com pomaga fanimani.pl a przez to smokowi :) Jest około 2000 sklepów online, które są w tym programie.

Zachęcam

Wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

brush
Posty: 254
Rejestracja: 20 kwie 2009, 10:32
Grupa: Elysium

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#6 Post autor: brush »

Ale to moze poszukaj jakiejs fundacji ktora by to ogarnela dla Ciebie? Ja sugeruje bardzo na serio. Pare osob mozemy potem zachecic do przekazania 1% i bedzie problem rozwiazany, moze na dluzej :)
Elysium vs Arise. Czym byłoby dobro bez zła?

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#7 Post autor: yugorin »

To temat na dłuższą rozmowę, ale moje podejście do rzeczywistości nie pozwala na taki krok. OPP to realna pomoc dla potrzebujących. Świat, gdyby się okazało, że mnie nie stać już na finansowanie SMOKa, to ten świat bez SMOKa da sobie radę. A taka wpłata na OPP może pomóc konkretnej osobie, która bez tej wpłaty nie da rady funkcjonować. SMOK to projekt społeczny, fajnie, że doceniony przez np. marszałka województwa (dostałem nagrodę za działalność społeczną), po pół roku doceniony po raz drugi przez OROT - certyfikatem na najlepszy produkt turystyczny opolszczyzny, ale to wciąż nie jest projekt pierwszej potrzeby, w mojej ocenie. Dlatego większość budżetu to moje prywatne pieniądze, są patroni, czasami ktoś postawi wirtualną kawę lub zrobi zakupy przez fanimani.pl - bez angażowania własnych pieniędzy.

wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#8 Post autor: pajda »

yugorin pisze:
19 paź 2023, 08:09
To temat na dłuższą rozmowę, ale moje podejście do rzeczywistości nie pozwala na taki krok. OPP to realna pomoc dla potrzebujących. Świat, gdyby się okazało, że mnie nie stać już na finansowanie SMOKa, to ten świat bez SMOKa da sobie radę. A taka wpłata na OPP może pomóc konkretnej osobie, która bez tej wpłaty nie da rady funkcjonować. SMOK to projekt społeczny, fajnie, że doceniony przez np. marszałka województwa (dostałem nagrodę za działalność społeczną), po pół roku doceniony po raz drugi przez OROT - certyfikatem na najlepszy produkt turystyczny opolszczyzny, ale to wciąż nie jest projekt pierwszej potrzeby, w mojej ocenie. Dlatego większość budżetu to moje prywatne pieniądze, są patroni, czasami ktoś postawi wirtualną kawę lub zrobi zakupy przez fanimani.pl - bez angażowania własnych pieniędzy.

wszystkiego dobrego
Yugorin
Fiknij banery 300/450 pikseli lub 855/150 to Ci osadzę na portalu u siebie (WadowiceOnline.pl) z linkiem do http://smok.technology/. 20-30K dziennie wchodzi to może jakiś procent kliknie i wpomoże.
Była ciemna, burzliwa noc.

Gordian
Posty: 236
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#9 Post autor: Gordian »

A może warta przemyślenia jest kwestia płatnego wstępu? Może chociaż w sobotę. Albo tylko dorośli.
Może ktoś zasponsorowałby jakieś gadżety (przypinki), a Ty mógłbyś je oferować w lokalu przy wsparciu np. minimum 10 zł.

Kompletnie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działają fundusze unijne, ale może takie da się pozyskać.
Albo zgłosić Stowarzyszenie do budżetu obywatelskiego Opola?

Inna sprawa. Skoro muzeum jest wieloplatformowe, to mógłbyś napisać parę postów na forum Amigi, Atari i Spectrum.

A może wygenerowałbyś jakieś losowe vouchery, które odwiedzający mógłby realizować np. w jakiejś pizzerii (pizzeria musiałby mieć listę wygenerowanych voucherów, aby sprawdzać poprawność i odznaczać). Zniżka, którą otrzymywałby klient, przekazywana byłaby do Ciebie.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#10 Post autor: yugorin »

pajda pisze:
19 paź 2023, 09:37


wszystkiego dobrego
Yugorin
Fiknij banery 300/450 pikseli lub 855/150 to Ci osadzę na portalu u siebie (WadowiceOnline.pl) z linkiem do http://smok.technology/. 20-30K dziennie wchodzi to może jakiś procent kliknie i wpomoże.
[/quote]

oki doki. Bardzo dziękuję!

Wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#11 Post autor: yugorin »

Gordian pisze:
19 paź 2023, 11:35
A może warta przemyślenia jest kwestia płatnego wstępu? Może chociaż w sobotę. Albo tylko dorośli.
Może ktoś zasponsorowałby jakieś gadżety (przypinki), a Ty mógłbyś je oferować w lokalu przy wsparciu np. minimum 10 zł.

Kompletnie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działają fundusze unijne, ale może takie da się pozyskać.
Albo zgłosić Stowarzyszenie do budżetu obywatelskiego Opola?

Inna sprawa. Skoro muzeum jest wieloplatformowe, to mógłbyś napisać parę postów na forum Amigi, Atari i Spectrum.

A może wygenerowałbyś jakieś losowe vouchery, które odwiedzający mógłby realizować np. w jakiejś pizzerii (pizzeria musiałby mieć listę wygenerowanych voucherów, aby sprawdzać poprawność i odznaczać). Zniżka, którą otrzymywałby klient, przekazywana byłaby do Ciebie.
Projekt "smocze muzeum" od początku był i pozostanie miejscem darmowym. Jest wiele rzeczy które za tym przemawia. Wsparcie wyłącznie dobrowolne. Co do gadżetów i tego typu pomysłów. Tak, to jest super, tyle, że zawsze sprawa rozbija się o to, że taka cegiełka musi najpierw być zakupiona, wyprodukowana, zaprojektowana itd itd. Czyli koszty.

Co do wsparcia miasta - hahahahaha... tyle mogę napisać. To zabetonowany obiekt i biurka pod prądem. Zniszczyłem parę kasków usiłując się przebić i kilka razy poraziło mnie - ja się na więcej nie piszę :P Moooże jak będzie inna władza w mieście. Nie wiem tylko, czy SMOK wtedy będzie.

Fundusze unijne - być może tak, ale ja o tym nie mam zielonego pojęcia, więc znów - wolontariusz który ogarnia te tematy i chcący w ramach wsparcia coś takiego wypełnić, wysłać i zrozumieć - jestem za.

Fora i inne. Pewnie tak. Ale to zawsze chodzi o czas i siły. Mam wewnętrzny opór do pisania w ten sposób, bo zawsze to może wyglądać, że marudzę, ale skoro piszesz i pytasz to ja odpowiem jak jest.

Mam 24h w ciągu doby. 5 dni w tygodniu pracuję, 2 dni w tygodniu jestem w muzeum, z przerwą na obiad i odpoczynek. 99% czynności związanych z muzeum robię sam. Jest 3 kumpli, którzy czasem pomogą (gdy oni mogą) za co jestem wdzięczny. Znów, nie narzekam, nie marudzę, bo sam sobie zgotowałem ten los :P :P :P, ale gdy mam wybór i wyciąć z doby godzinę wyłącznie dla siebie (po ogarnięciu pracy, muzeum, spania i jedzenia) to wybiorę godzinę dla siebie, niż kombinowanie i myślenie, gdzie nie byłem i gdzie mogę coś napisać. Jest profil na FB i instagramie, i tam staram się wrzucać bieżącą działalność. Udzielam wywiadów w radiu i gazetach, mam program co piątek w radiu o muzeum właśnie. Robię co mogę i ile mogę na więcej nie mam siły ani czasu :)

Vouchery - to jest bardzo fajny pomysł. Spróbuję przysiąść do tego i coś napisać do lokalnych restauracji, barów i knajpek. Sceptycznie trochę, ale zrobię to. Skąd sceptycyzm? Robiłem wysyłkę pięknych listów z papieru ze smoczej łuski, z pięknym obrazkiem w tle, na 3 kartki A4 opisałem co robię, dlaczego to robię, że społecznie, że marszałek, że nagrody. Wysyłałem to do firm lokalnych, dużych i małych, wysłałem do XKOM, cd projekt i sam już nie pamiętam gdzie. Odzew - zero. Nie mam pretensji do tych firm. Takich jak ja jest pewnie milion. Tylko, że na ten moment po prostu trochę mi się nie chce robić szumu, gdy znam rezultat ostatnich 3 lat. Co działa? Mikro donacje, 5, 10 zł na patronite, buycofee, QR CODE z linkiem do tpay. Wiem, że w tym przypadku tylko efekt skali. 5 zł to nawet kawa w maku jest droższa. Czy brak 5 zł w domowym budżecie zostanie zauważony? Nie wiem. Nie zaglądam nikomu do portfela. Dlatego tak trudno mi jest prosić o datki, bo każdy jest w innej sytuacji. Daję możliwość publicznie, do przekazania datku. Czy ktoś to zrobi, czy nie. To jest jego wolność i dla mnie to największa wartość. Wolność wyboru komu, co, ile i czy w ogóle. :)

Rozpisałem się trochę, ale chcę mniej więcej pokazać moje motywacje i moje podejście.

Wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Gordian
Posty: 236
Rejestracja: 14 cze 2021, 13:32

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#12 Post autor: Gordian »

Niestety, ale taki jednoosobowy wolontariat, to ciężka praca. Znam to za autopsji i to w dużo mniejszej skali. Przez 2 lata aktywnie tworzyłem posty na swój blog (bez żadnych profitów). Nieraz nawet codziennie pojawiał się nowy. Poświęcałem czas prywatny, aby stworzyć kilka wersji kodu, rysunki no i cały artykuł. Miałem zapał. Niestety skończył się.
yugorin pisze:
19 paź 2023, 13:26
Fora i inne. Pewnie tak. Ale to zawsze chodzi o czas i siły. Mam wewnętrzny opór do pisania w ten sposób, bo zawsze to może wyglądać, że marudzę, ale skoro piszesz i pytasz to ja odpowiem jak jest.
Niepotrzebnie. Nie oferujesz czegoś pospolitego. Na odpowiednim forum zawsze znajdą się entuzjaści retrosprzętu.
yugorin pisze:
19 paź 2023, 13:26
Vouchery - to jest bardzo fajny pomysł. Spróbuję przysiąść do tego i coś napisać do lokalnych restauracji, barów i knajpek. Sceptycznie trochę, ale zrobię to. Skąd sceptycyzm? Robiłem wysyłkę pięknych listów z papieru ze smoczej łuski, z pięknym obrazkiem w tle, na 3 kartki A4 opisałem co robię, dlaczego to robię, że społecznie, że marszałek, że nagrody. Wysyłałem to do firm lokalnych, dużych i małych, wysłałem do XKOM, cd projekt i sam już nie pamiętam gdzie. Odzew - zero.
Jeśli chodzi o lokalne firmy, to wydaje mi się, że nie warto się rozpisywać i tworzyć laurek, tylko napisać wprost - masz taki pomysł, mogą dzięki temu mieć więcej klientów, nic na tym nie tracą.

A skoro wspomniałeś o X-KOM, to może YT by pomógł. Wydaje mi się, że na YT swego czasu z tą firmą współpracował niejaki Stilgar. Wystarczy, że wspomni kilka słów o zrzutce.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#13 Post autor: yugorin »

Tak, to spory wysiłek, ale jak pisałem, prawie wiedziałem co robię :P Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak męczące fizycznie, ale z drugiej strony nie zamieniłbym tego na nic. Co weekend lecę na skrzydłach do muzeum :)

Co do pomocy. Tak, po trzech latach zaczynam się otwierać na to, że nie tyle proszę o pomoc, co opowiadam o tym co zrobiłem "sam, tymi ręcami". Daję innym możliwość. Chcesz wspomóc, to spoko. :)

Co do Stilgara. Nie znam człowieka. Spojrzałem, jest faktycznie znany, ale są dwie sprawy. To raczej nie jest tak, że piszesz - helo, weź tam proszę wrzuć coś o smoku... druga sprawa, ale oczywiście zastrzegę na początku, że to żart.... po tych aferach na YT, a bo to wiesz co wylezie. I ktoś mnie później wytknie, że on mnie reklamował :P

wszystkiego dobrego
Yugorin
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#14 Post autor: comankh »

yugorin pisze:
19 paź 2023, 13:26
Projekt "smocze muzeum" od początku był i pozostanie miejscem darmowym. Jest wiele rzeczy które za tym przemawia.
jak widać niekoniecznie.

np pixelmania we władysławowie inkasuje jakies symboliczne pieniądze za tour.
nie wyobrażałbym sobie oglądania takiej kolekcji za darmo.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#15 Post autor: carrion »

Heja
Dzięki za pierwszą aukcję. Zacna kwota i kasa już u SMOKa!
W ten weekend spróbuję coś kolejnego wystawić. Mam nadzieję że coś fajnego.
C
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#16 Post autor: carrion »

Słuchajcie...
Nie wiem czy taka formuła się sprawdzi, ale spróbujmy...
Nie wystawiam tego na allegro bo uważam, że to powinno pozostać wśród członków naszej demosceny.

Na sprzedaż dzisiaj jest zestaw 2 płyt DVD Arise pt. : "aRiSE#$10 we are forever".
Jest to unikalne kolekcjonerskie (i chyba limitowane) wydanie płyt DVD, jak rozumiem, z którymś z dem Arise + dodatki. W zestawie jest też tekturowy protektor "ozdobiony" napisami jak w latach 90'tych. ;)
Dodaję także 2 płyty z muzyką - remixy autorstwa Wacka. Zafoliowane. Nieotwierane.

zdjęcia są tutaj: http://retronavigator.com/2023/10/29/pl ... souvenirs/

Sprzedaję te fanty bo... nawet ich ani razu nie odtworzyłem. Leżą i kurzą się a może komuś bardziej się przydadzą. Nie wiem też co jest na płytach bo nie mam czytnika w żadnym obecnie komputerze.

Jeśli są zainteresowani to aukcję spróbujmy zrobić tu (np pisząc do mnie na priv) - zaboczymy jak i czy to się uda.
Chyba, że macie inne propozycje jak to rozegrać. Chętnie wysłucham jakie, bo chciałbym być 100% transparenty ale z drugiej strony, tak jak pisałem wyżej szkoda to wrzucić tak od razu na Alle.

Cena wywoławcza 350PLN.
Koniec licytacji: Niedziela 5.11.2023 godz 20:00
Oczywiście cała uzyskana kwota idzie na działalność SMOK.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Wątek wsparciowy dla SMOKa

#17 Post autor: carrion »

skoro nie ma chętnych to zabieram płytki. tak że, nie aktualne.
spróbuję wymyślić coś innego. zachęcam także Was do wystawienia jakiś fantów na aukcje.
c64portal.pl, retronavigator.com

ODPOWIEDZ