Oryginalne grafiki ...

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
jammer
Posty: 264
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:54
Grupa: MSL
Kontakt:

#21 Post autor: jammer »

Lobo pisze:Ciekawa interpretacja :)

Mermaid

Obrazek Obrazek
w zasadzie, to leon przekopiował pierwszy, a mermaid sparodiowała jego kopię :D

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#22 Post autor: Lobo »

Ten to naprawdę kawał obrazka, może ktoś zrobi bitwę pod Grunwaldem :D

Deekay

Obrazek Obrazek

W pełnych rozmiarach:

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=36293
http://www.biro-art.com/heaventohell.html

zyga
Posty: 177
Rejestracja: 05 gru 2008, 08:58
Grupa: Alliance

#23 Post autor: zyga »

BTW. Tutaj ten sam obrazek w wersji C64DTV:
http://noname.c64.org/csdb/release/?id=36532

Obrazek

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#24 Post autor: Lobo »

Carrion
nie chce mi się wieć może ktoś najdzie oryginały do grafik z COP100% ?
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Może nie dokładnie ten ale podobnych motywów jest masa.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Nie wszystko bo brakło na te chwile czasu :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#25 Post autor: wackee »

Lobo pisze:Obrazek
Nie wiem czy wspominałem, ale do dzisiaj jest to jedna z moich ulubionych graf na C64 ever. Dla mnie ten niedokończony ;) pic się chyba nigdy nie zestarzeje. Rispekta Ścierwuchu :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#26 Post autor: Lobo »

Pamiętam tego pic'a miałem go na kasecie, było to za czasów kiedy wymieniałem stuff na tym własnie nośniku bo stacji dysków nie miałem. A podpisany był jako FLI PICTURE DEMO. Patrzyłem na ten obrazek i zastanawiałem się jak to możliwe tak narysować, dziś pewnie nawet za pomocą Timanthesa bym tego lepiej nie zrobił. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#27 Post autor: carrion »

co do grafik z COP to powtarzam że niczego się nie wstydzę :)
starałem się tytuły dobrać tak aby można było znaleźć oryginały w googlu ;)

zagadka jest taka skąd wziąłem twarz dziewczyny w "Girl with gun" to też jest Royo! :D

Wacek: Lobo:
co do tego obrazka ze smokiem to ja też bym tego w Tmanthesie nie narsował :) Black Mail Fli Graph który był mocno "generic" powalał tylko na pixlowanie (choć miał pare niezłych funkcji) Timanthes kusi różnymi funkcjami i przez to rozprasza czasami uwagę pixlującego.
Ten obrazek to miała być moja odpowiedź na Black Mail gfx Collection w Dutch Breeze uważam jednak (skromnie) że stylu Heina (tzw dutch dithering) nigdy nie dogonie.
faktycznie ten smok jest fajny, ale faktycznie też mocno nie dokończony.
Co do Conana to oryginał był na okładce komiksu (pożyczył mi go Gryf/Elysium) nie pamiętam tytułu ale na pewno nie była ta ta grafika, która jest obok. Na którymś party (Silesia?) ktoś mi mówił że ma ten komiks? Blight? Kisiel? Nitro? pijany chyba byłęm bo nie pamiętam...

a btw mała trivia na temat tego borysa ze smookiem: (być może już to kiedyś opowiadałem po pijaku)
na Creazy Boys party w Szczecineie (92 albo 93) wygrałem dzięki temu że udało się nam (Biondi, Brush, Hain) zajebać masę votesheetów (i pisaków) i wyprodukować w godzinę końcowy rezultat ;)
Samo party też było wypas.

trivia 2:
przed tym obrazkiem miałem wcześniej grafikę takiej panny z mieczem (z fantastyki z tamego okresu) nie wiem czyjego autorstwa. Obrazek był pokazany na pierwszym prawdziwym polskim party w Warszawie (w liceum Platerówek za mariottem). na tym party wypłynęło Taboo btw. Grafika była podobna w style i kończyłem ją na party place ale nie pamiętam czy coś zajęła.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#28 Post autor: carrion »

Obrazek

Uważam ten obrazek za najlepszy (technicznie) w mojej karierze up to date.
Nawet nie wiecie ile czasu nad niem spędziłem. powiem tylko że kulkę (niestety slabo ją widać w oryginale) w koronie krasnodula robiłem jakieś 2 godziny a skłąda się z 6 pixeli ;) Brush i Biondi się zawsze z tego śmiali :D
Obrazek nie bez powodu pojawił się na końcu mojej kolekcji.... powtórzę, uważam go za najlepszego w swojej karierze.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#29 Post autor: wackee »

Po raz kolejny okazuje się nad wyraz trafną moja teoria, iż artyści nie są w stanie poprawnie ocenić swojej pracy :)

KOCHAMY NASZE MASZKARONKI :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#30 Post autor: carrion »

miałeś na myśli oczywiście Masz-Karjonki :D
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#31 Post autor: wackee »

LOLZ :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#32 Post autor: carrion »

c64portal.pl, retronavigator.com

suchy
Posty: 282
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:16

#33 Post autor: suchy »

Witam!
Izaak Berenbaum pisze:Obrazek

ten obrazek jest z okladki jakiejs ksiazki science fiction,pamieta ktos tytul ?
... tak jak napisał kotrobot, a konkretnie ostatnia strona okładki z Fantastyki nr 07/1992, ale jest to w zasadzie ilustracja do ksiązki: Rogera Zelaznego "Imię moje Legion" (książki nie mam, ale Fantastykę, tak). Skan:

Obrazek

... robione moim rozklekotanym Plustekiem. :wink: (w oryginale, kask na czaszce ma jeszcze szybę, ale w 8 bit to raczej ciężko przedstawić!)

To:

Obrazek

Obrazek

... jak widać, również inspirowane Fantastyką, nie dziwota! Pamiętam jak pojawiły się pierwsze numery Fantastyki w kioskach, to znikały w mgnieniu oka, jak ciepłe bułeczki. Było to pismo, które w owych czasach przemycało (z za Żeleznej Kurtyny) twórczość, często nie przystającą do naszych zgrzebnych, postkomunistycznych realiów. :wink:

Pozdrawiam
PS W tej drugiej grafice brakuje mi długiej wygiętej szyi (tak jak w oryginale), która nadaje postaci jeszcze większą dynamikę, niż samo odchylenie głowy.
C64PLC

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#34 Post autor: moog »

Albo inspiracja przyszla bezposrednio od autora rysunku, Hajime Sorayama:

http://4.bp.blogspot.com/_wLr4La3IW7w/S ... yama-1.jpg

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#35 Post autor: joodas »

suchy pisze: ... jak widać, również inspirowane Fantastyką, nie dziwota! Pamiętam jak pojawiły się pierwsze numery Fantastyki w kioskach, to znikały w mgnieniu oka, jak ciepłe bułeczki. Było to pismo, które w owych czasach przemycało (z za Żeleznej Kurtyny) twórczość, często nie przystającą do naszych zgrzebnych, postkomunistycznych realiów. :wink:
Maly offtop:)

Jak zaczynalem grafikowanie na komodorku to zastanawialo mnie skad ludzie biora pomysly na obrazki. Po nawiazaniu kontaktu z Cruise/Esm wyjawil, ze warto zagladac do Fantastyki bo tam sa fajne obrazki, ktore mozna przerysowac. Od tamtej pory jak tylko pojawilo sie nowe wydanie Fantastyki, zasuwalem do kiosku. Po ocenie obrazkow w numerze zapadala decyzja o zakupie lub nie:)

@Carrion: Nie wiem czy czytasz forum. Zapodalbys jakies nowe obrazki na blogu:)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#36 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

joodas pisze:Od tamtej pory jak tylko pojawilo sie nowe wydanie Fantastyki, zasuwalem do kiosku.
Tak samo robila reszta, wiec potem na kompo bylo po kilka tych samych obrazkow przerysowanych przez roznych grafikow. Zreszta w Fantastyce byly prawie same starocie dawno przerysowane przez zachodnich grafikow. Ja szukalem w empiku nowych albumow Borisa Vallejo i Julie Bell, wiec zawsze mialem hot stuff na kompo. Ale i tak dzien przed jakims party rozmawialem przez telefon z Leo i doszlismy do wniosku ze przerysowalismy ten sam obrazek z mysla o zblizajacym sie kompo. On wystawil co innego, a ja po tym dalem sobie spokoj z przerysowywaniem i zaczalem rysowac wlasne kompozycje.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#37 Post autor: wackee »

Arise jest jedyną grupą na świecie, w której graficy patriotycznie przerysowywali Lutczyna. Teraz Polska!!! :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#38 Post autor: Lobo »

Jeszcze raz smok tylko w wersji Cruise

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#39 Post autor: wackee »

No ta wersja jest strasznie kiepska...
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#40 Post autor: moog »

taa, z tego co kojarze to Cruise mial specyficzny monitor, na ktorym jak to ktos okreslil "nawet czarny nie jest niebieski" ;)

ODPOWIEDZ