c64powah.com

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#21 Post autor: SUDi »

Sorry Wegi.
Padła nam dyskietka na której mieliśmy zgrany cały niezbędny internet do uruchomienia portalu.
Także lipong...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: c64powah.com

#22 Post autor: carrion »

SUDi pisze:Więc tak, projekt który kiełkował od paru tygodni w bliżej nieokreślonej sferze myślowej, od wczoraj nabrał jakby realnego rozpędu. Po rozmowie i wstępnej deklaracji pewnego współsponsora, narazie przedstawię założenia.

Miałby to być portal informacyjny o C64+pobratymcach, o trochę 'filantropijnym' zacięciu :
- z opłacanym* zespołem redakcyjnym ;
- cała zawartość tekstowa w pełni dwujęzyczna (PL,ENG) ;
- forum moderowane przez opłacanego* admina (konkretne prawa i obowiązki) ;
- sporo konkursów z wieloma nagrodami rzeczowymi ;
- system nagradzania (nagrody) za czynne i pozytywne wspieranie społeczności np. na forum ;
- udostępnienie kanału video na którym każdy będzie mógł coś zaprezentować (zapisy wg schedule). W przerwie będą lecieć demka itp. ;
- sklepik w którym będą do kupienia peryferia i akcesoria do C=, szczególnie tzw.pierwszej potrzeby czyli kable, zasilacze, joye itp. Zamierzamy nawiązać współpracę z wybranymi producentami i kupować je po hurtowej cenie w większych ilościach i sprzedawać po bardzo ciekawych cenach ;
- i już nie pamiętam co wszystko wpadało do głowy w trakcie rozmowy....

* - do omówienia wynagrodzenie. liczymy częściowo na poczucie 'misji'. W skrócie realizacja pasji przy której można dodatkowo dorobić.

Budżet na ten moment to wstępnie 5000 EUR. Finansowanie - jest kilka możliwości...

Piszcie czy się podoba pomysł...

@SUDI
Już miałem nadzieję że zabierzemy się do jakiejś normalnej dyskusji a nie hejtowania, a tu po raz kolejny pokazałeś że z sensownego wątku (pomijam tytuł) potrafisz (potraficie) zrobić bagno.
No ale widać taki masz styl.
Spróbuję się jednak odnieść, choć mam wrażenie bardziej nakręca Cię rozmowa na inne tematy ...

Zacznę od tego wątku
http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?f=5&t=2636
gdzie "dość stanowczo" poprosiłem Pajdę o chwilę wstrzymania (on wie że to żart bo rozmawialiśmy o tym na RW2018 )bo nie chciałem zdradzać tematów za wcześnie.
Otóż rozmawiałem z wieloma osobami o zrobieniu czegoś co ty proponujesz, tyle że bez kasy, adminów tylko w naszym gronie wolentaryjnie. Ba, zabrałem się za zakup domeny, przygotowanie serwerów, zacząłem pisać treści aby zobaczyć czy uda mi się obudzić ducha w scenie.
Long story short:
Sytuacja teraz jest taka, że temat jest odpalony i gotowy do tego aby dalej go rozwijać, tylko muszą być chętni do pisania. Nic tak nie przyciągnie do portlau/forum jak treści i dyskusje. Na początek niech to będą newsy i linki a z czasem portal się rozkręci. Zrobiłem (+ kilka osób które mi koncepcyjnie pomagały) kilka założeń jak np:

- Forum zostaje to tutaj + zlinkowane z tym nowym "portalem", bo nie ma sensu robić nowego forum jak to jest i działa prężnie
- zaczynamy od newsów i jakichś prostych artykułów. tygodniowo mysi się pojawić 5-7 newsów/artykułów
- nie bawimy się w layouty, jakiś dopracowany design tylko po prostu tworzymy treści i wrzucamy na portal
- reklamujemy to przedsięwzięcie gdzie się da (YT, imprezy retro, inne społeczności, itp) jako miejsce dla kommodorowców a nie tylko dla scenowców.
- zajmujemy się C64, C128, VIC20 i C116/16/+4
i tyle na początek. W takim kształcie to musi zażreć aby myśleć co dalej. Przykładem takiego działania dla mnie jest strona Indie Retro News która zaczynała jako mała a teraz jest fajnym miejscem z wiadomościami retro gdzie ja np zaglądam codziennie.

Żeby było jasne, nikogo nie winię za brak obecnego wkładu lub małą aktywność (wszyscy jesteśmy zajęci) ale sam tego nie zrobię. Twój pomysł jest spoko. ale ma jedynie szansę powodzenia gdy zabierze się za to kilka osób (z jednym red-naczem) i powiedzmy przez 9-12 miesięcy będzie to prowadzić i reklamować aby sprawdzić jaki jest po roku odzew.
Jest domena i jest infrastruktura, kilka osób deklarowało pomoc ...
Tyle.

Mógłbym pisać więcej szczegółów, ale pisze się długo a wolę gadać. Jak chcesz/chcecie to dyskutujmy tutaj albo na MD ale dyskutujmy a nie trolujmy/hejtujmy. Tylko pod takim warunkiem to ma szanse powodzenia.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: c64powah.com

#23 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Carrion, pozwol mu robic skoro chce. Dlaczego robisz swoj projekt zamiast dolaczyc do http://c64power.com/site/? Tam juz dawno jest infrastruktura i forum.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#24 Post autor: SUDi »

carrion pisze:Żeby było jasne, nikogo nie winię za brak obecnego wkładu lub małą aktywność (wszyscy jesteśmy zajęci) ale sam tego nie zrobię. Twój pomysł jest spoko. ale ma jedynie szansę powodzenia gdy zabierze się za to kilka osób (z jednym red-naczem) i powiedzmy przez 9-12 miesięcy będzie to prowadzić i reklamować aby sprawdzić jaki jest po roku odzew.
Jest domena i jest infrastruktura, kilka osób deklarowało pomoc ...
Tyle.
no właśnie Carrion - Tyle.
Co dalej? Albo ściana albo kolejny, jeden z wielu już na webie prosty (choć nie mówię że bez fajnej atmo i otoczki) portalik czy stronka.
Sorry ale mam inne podejście do całości. Tylko kaska* rozpędzi ten pociąg. Ja pisałem o czymś większym. Coś co docelowo samo się będzie napędzało i uwaga - finansowało.
carrion pisze:Mógłbym pisać więcej szczegółów, ale pisze się długo a wolę gadać. Jak chcesz/chcecie to dyskutujmy tutaj albo na MD ale dyskutujmy a nie trolujmy/hejtujmy. Tylko pod takim warunkiem to ma szanse powodzenia.
Jasne, pogadać możemy. Zbieraj pomysły, przy piwku je omówimy.

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#25 Post autor: SUDi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:pozwol mu robic skoro chce.
O dziękuję Ci o Panie. Mogę na WC na szybciutko? Proszę bo ciśnie już...

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: c64powah.com

#26 Post autor: carrion »

Sorry ale mam inne podejście do całości. Tylko kaska* rozpędzi ten pociąg
Sama kasa nic nie da.

Nigdzie nie napisałem że kasa jest be. Co więcej piszą o promocji (YT, portale, imprezy) miałem na myśli, że właśnie kasa będzie potrzebna.
Jeśli przedsięwzięcie będzie miało "inwestora" + sensowne pomysły (wypracowane wspólnie) to uważam, że połączenie sił da efekt. Pogadamy na MD, ale ciekawi mnie ile osób do tego czasu się tutaj wypowie i zechce wziąć udział w przedsięwzięciu. Z Twoją kasą i, powiedzmy, z moimi pomysłami to sami we dwóch nic nie zdziałamy.
Chyba że masz już jakieś deklaracje pomocy?
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#27 Post autor: SUDi »

carrion pisze:Chyba że masz już jakieś deklaracje pomocy?
Ja? Człowiek z resztką szacunku na scenie i bez dorobku? :mrgreen: Carrion, to będzie Twoja brocha, buddy!

Powtórzę - projekt mi się widzi w pełni 2+ języczny (nawet forum podzielone nwg jęz.), coś dużego, Carrion, wielkie BAAAAM!
https://www.youtube.com/watch?v=vOioug7f7QU

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#28 Post autor: SUDi »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:Dlaczego robisz swoj projekt zamiast dolaczyc do http://c64power.com/site/? Tam juz dawno jest infrastruktura i forum.
Seba, w świetle tego co się (znów) dzieje tam, nadal forsujesz joint-venture z C64Pała? :lol:

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: c64powah.com

#29 Post autor: carrion »

@Sudi, Panowie...
Nie pójdziemy dalej jak nie zapomnimy o C64Power.

Dla tego jedna prośba...
Koniec hejtu!
Nie dyskutujemy o innych tylko o nas i naszym/naszych projektach!

I teraz proszę o rzeczową dyskusję.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

Re: c64powah.com

#30 Post autor: SUDi »

To pytanko :
Jak wygląda sprawa praw autorskich do SID-ów, gier na C64 (starych i nowych) do (pół)komercyjnego wykorzystania na portalu?
Bo rozumiem że jakaś tam grajka sidów w tle to raczej nie ma problemu?

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: c64powah.com

#31 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Chyba wszystko zostalo juz wyjasnione. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

ODPOWIEDZ