najstarsze demko jakie pamiętacie

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#41 Post autor: wackee »

Hornet pisze:Bajera! A skąd ją masz jeśli można wiedzieć? Tak z ciekawości pytam, bo była przeznaczona tak czy siak do spreadu...
No właśnie próbuję sobie przypomnieć :) chyba jakąś drogą pośrednią to do mnie dotarło :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#42 Post autor: Izaak Berenbaum »

Hornet pisze:powiem tak....cholernie sie staralem i wiele staroci zebrałem...byłem w Acrise, bylem w Nostalgii .... i ciągle pamiętam skąd jestem....więc ok 10 lat temu dzieki Moogowi otrzymalem kabelek do stacji obslugiwany przez SC...Zrzucilem na cd wszystkie moje starocie - teraz Wam je ofiaruje....Jest tego troche, snail mail z Polski,Niemiec, Holandii, Australii (jak tam GEOS rządzi!!!!), Wyspy, Słowacja....moge zrarowac oczywisce z kreditsami, Moog zrobil viewer a ja reszte....
ile MB tego jest ? moze warto byloby wrzucic na rapidszer/megaupload zeby kolekcja sie rozeszla i nie zniknela z powierzchni ziemi.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#43 Post autor: Hornet »

niespakowane 132MB...a spakowane? ni wim....ale moge spakować i wrzucić na rapida, czemu nie...Jest tego dokładnie 395 dysków, oczywiście format d64 - zrzucałem to tygodniami...SC non stop, kabelek ciepły (ciągle go mam Moogu!) a stacja prawie padnięta - na szczęście mam trzy....Zresztą zaraz coś poczaruję i dam Wam link...Oczywiście mówię tu o demach bo reszta stuffu to kolejne -set dysków...i znalazłem swoje stare grafiki, runable i z muzyką...dobry byłem...
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
Sir Art
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2009, 18:53
Grupa: Charged
Kontakt:

#44 Post autor: Sir Art »

nie było to na pewno pierwsze demko jakie widziałem, ale na pewno było na kasecie i zapadło mi głęboko w pamięci :)

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=7598


z innych ciekawostek to pamiętam odtwarzaną na przerwaniach aranżację "Big in Japan" w trakcie odtwarzania, której można było uruchomić program w BASICU, albo wczytać sobie grę ;)

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#45 Post autor: carrion »

fajnie sie temat rozkręcił...
pamętam sporo demek quartetu zwłaszcza jak działałem w Cruel Soldiers (mojej piwewszej jako tako znanej grupie) bo mało kto wie że wcześniej też byly inne grupy ;) - bardziej lokalne

idolem z tamtych lat pozostaje Paweł "Polonus" Sołtysiński :D i widzę że nie tylko moim.

pamiętam że z takiej "prawdziwej" sceny to później (około 90, 91,92) zgromadziłem sporo demek chyba Censor Design. z całą serią Wonderland i to był dla mnie wyznacznik jakości. zresztą Dragon i Sensei mają u mnie specjalne kredyty w COP 75% ;)
Horizon oczywiście zawsze był ponad Crestem w tamtych czasach a Pernod (ten grafik ;) ) mógł by mnie adoptować .... ;) fajne czasy faktycznie i powiem szczerze najlepsze jeśli chodzi orobienie demek typowo komodorowskich. później próbowaliśmy naśladować braci z Amigi ale dobrze że pare lat temu to się skończyło....

pamiętak Cosmos Design (inne niż Einstein demka), Fictiona z intrami i z Nosiy Pilars Jeroean Tela... widze że klimaty pamiiętacie te same.

Jest jeszcze jedna rzecz z tamtych czasów mniej wicej tej samej rangi co Fiction, a mianowicie Slaves of Keyboard (czyli kolega Kruger i koledzy) dla tych co się zaopatrywali na giełdzie we Wrocku to mniej więcej tyle samo co Fiction w Wawie...

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#46 Post autor: Hornet »

eee...Fiction i Kruger siadają przy Sebalozie....
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#47 Post autor: carrion »

fakt!
ale mówimy o starszych braciach a sebaloz to młodzieniec - ładny, ale wciąż młodizeniec ;)

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#48 Post autor: Hornet »

http://www.megaupload.com/?d=5AMU2M5O

moja cholerna kolekcja.....enjoy muthaz!

ok 100 mb - must be patient...
Oczko się urwało! Temu misiu!

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

#49 Post autor: bimber »

Hornet - dzieki za kolekcje.

z czasow 'kasetowych' pamietam jeszcze doskonale demko myth of time/wot, zwlaszcza wektorowy logos w endparcie.

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=67010
mniej więcej tyle samo co Fiction w Wawie...
a Orin vel Czajnik w W-wie to ktora liga? ;) (ktos kojarzy goscia?)

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#50 Post autor: V-12 »

Oj myślę że większość z nas, co zaczynała od kaset, to pamięta i SOK, i Fictiona i WCF i Roberta Kinga i Pumexa i Liftera (to chyba nawet była jedna i ta sama osoba) i Orina właśnie.... Orin też dużo freezów trzaskał dołączając do nich swoje interko nieśmiertelne :D. Trochę jego unikatowych releasów też gdzieś mam zakopanych.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#51 Post autor: kotrobot »

Pytanie do Mooga.
A kto to Fuzjon z Gone with the Wind? ;)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#52 Post autor: moog »

Nie mam pojecia :|

Ale za to widzialem alternatywne zakonczenie do Gone with the wind zakodowane przez Motora :) , wygladalo prawie tak samo jak oficjalne, ale z jakimis oblesnymi rurami tu i owdzie. Harpoon to gdzies mial na dyskach.

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#53 Post autor: lhr »

Fiction był nie do przebicia. Jego WCF, to prawdziwa legenda ;-) Zresztą było chyba coś takiego jak Włócznia Wschodu, który robił TGJSL z Fictionem (czy mi się porąbało już?).

No i hit - Fiction opowiadał kiedyś Brushowi i mi na giełdzie, że robi właśnie upscrolla na ROLach ;-) Mistrz :D

Wracając na chwilę do Polonusa - z koleżką Silver Dreamem fajne rzeczy jak na owe czasy robili. No i potem Polonus trzasnął Voice Trackera. Który muzyk się nim nie bawił? :D
Nadal wiążę sztangi w supeł

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#54 Post autor: moog »

A pamietacie slynne intro crackerskie Motora i Monczyna? :) jak sie wciskalo spacje to zadnego fade outu, muza "stawala" :) i sid ciagle kwiczal przy depaku gierki, czy kolejnego intra :)

EDIT: Illegal Spreading Crew - tego szukalem :)

Awatar użytkownika
Sir Art
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2009, 18:53
Grupa: Charged
Kontakt:

#55 Post autor: Sir Art »

V-12 pisze:Oj myślę że większość z nas, co zaczynała od kaset, to pamięta i SOK, i Fictiona i WCF i Roberta Kinga i Pumexa i Liftera (to chyba nawet była jedna i ta sama osoba) i Orina właśnie.... Orin też dużo freezów trzaskał dołączając do nich swoje interko nieśmiertelne :D. Trochę jego unikatowych releasów też gdzieś mam zakopanych.
Ich odpowiednikiem na Kraków i Polskę południową był METAL... Miał takie interko z gwiazkami na fontach i logiem na 5 duszkach

A czy ktoś pamięta zestawy kaset 'Grubcio'? Produkowane chyba w Tarnowie albo Rzeszowie??

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#56 Post autor: Lobo »

Ja kupowałem kasety Grubcio, pirackie programy były zabezpieczane przed kopiowaniem :D ale i na to było jedno poke i po sparwie.

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#57 Post autor: lhr »

Z Grubcio się nie śmieję, bo on pierwszy kupił od nas HardTracka :D Ale biedak upadł. No może nie on, ale jego firma (i tutaj wielkie UFF w Tarnowie - kto widział Grubcia, ten zrozumie).
Nadal wiążę sztangi w supeł

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

#58 Post autor: Nitro »

Też kojarzę Grubicia, tyle, że z Atari, gry od niego miały własny loader. O ile dobrze wiem sprzedawał też gry na Spectruma.

Awatar użytkownika
Lobo
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2008, 07:53
Grupa: Draco

#59 Post autor: Lobo »

Apropo demka to pierwsze co to kojaże Thin Twice V http://noname.c64.org/csdb/release/?id=4982 , zawsze zastanawiało mnie jak to zrobili, że ramki znikły hehe

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#60 Post autor: wackee »

lhr pisze:Voice Trackera. Który muzyk się nim nie bawił? :D
No jaha!
Moje pierwsze kilkanaście zaków to pure vt :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

ODPOWIEDZ