najstarsze demko jakie pamiętacie

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#21 Post autor: Hornet »

Jedno z najstarszych demek jakie posiadam to 1001 Crew z 1986 roku, gdzie chłopaki po raz pierwszy puścili scroll na borderach..a prawdopodobnie jeszcze starsze jest "Sony Commercial", autentyczna reklama Sony bodajże z 1985 roku...

Fajny temat Carrion...
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#22 Post autor: carrion »

Hornet pisze: Fajny temat Carrion...
Dzięki ale to oznaka że się starzejemy
bo lubimy wspominać stare czasy ;)

lhr
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2009, 23:23
Grupa: esm

#23 Post autor: lhr »

Izaak Berenbaum pisze:z klasykow poczatku lat 90-tych nie moze tez zabraknac:

Bonziied!- http://noname.c64.org/csdb/release/?id=3190

oraz

Digital Excess- http://noname.c64.org/csdb/release/?id=165
O tak!
kotrobot pisze:Ze po zakupie stacji stacji to na 100%:
Obrazek
Mi to Brush w częściach na kasetę przewalił :D To jest jedno z lepszych dem w historii.
Nadal wiążę sztangi w supeł

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#24 Post autor: Izaak Berenbaum »

V-12 pisze:Ot takie interko :D Wyszła kiedyś full wersja? Jak ktoś ma jakieś info o Peek Software to niech zarzuci.
dzieki za wrzucenie,kolejny polski produkt zostal uratowany od zapomnienia. nie wiem czy wyszla pelna wersja,z tego co widze kod tego intra jest skads wyrypany,wiec mozliwe ze nie starczylo ambicji na nic wiekszego. ewentualnie mozna zapytac na naszej klasie- stawiam ze jacek klukowski z peek software to ten z augustowa (z augustowa jest tez jeden z marcinow klukowskich).

chociaz pamietam jeszcze inny produkt z rysunkiem walesy ale wiekszym i na czarnym tle- w sumie cos podobnego jak "Lech" do ktorego linkowal wacek ale na pewno duzo starsze.

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

Re: najstarsze demko jakie pamiętacie

#25 Post autor: randall »

bimber pisze: swinth
przybij.
razem z grami, dostałem to demo na kasecie od DZIADKA. ale serio - był elektronikiem i na czasie :)

comankh
Posty: 1623
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

#26 Post autor: comankh »

KR'89

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#27 Post autor: V-12 »

Swinth też było jednym z pierwszych demek, jakie widziałem. Uwielbialem zawsze te zaki, enola gay, jarre :D
comankh pisze:KR'89
Mam gdzieś na kasecie promocyjne demko KR'89 a w zasadzie interko - grafika z rysunkiem C64 bodajże ze stacją i monitorem i jakiś zak leci w tle. KR'89 nawet wydawał swoje kasety z gierami.
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#28 Post autor: Hornet »

powiem tak....cholernie sie staralem i wiele staroci zebrałem...byłem w Acrise, bylem w Nostalgii .... i ciągle pamiętam skąd jestem....więc ok 10 lat temu dzieki Moogowi otrzymalem kabelek do stacji obslugiwany przez SC...Zrzucilem na cd wszystkie moje starocie - teraz Wam je ofiaruje....Jest tego troche, snail mail z Polski,Niemiec, Holandii, Australii (jak tam GEOS rządzi!!!!), Wyspy, Słowacja....moge zrarowac oczywisce z kreditsami, Moog zrobil viewer a ja reszte....
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#29 Post autor: wackee »

ja mam tę słynną twoją kolekcję dem - pochwalę się :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#30 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

wackee pisze:ja mam tę słynną twoją kolekcję dem - pochwalę się :)
Pewnie juz zdazyles przepakowac po swojemu :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#31 Post autor: V-12 »

Dla Izaak'a i innych, co może pamiętają ten release: Snowball Sunday/W.C.F. wykopałem z mojej taśmy, jakoś się udało, chociaż początkowo były load errory :) Enjoy. Co prawda nie jest to demko, ale niezły ubaw. Chłopaki chyba nawet lekko ambitnie podeszli do sprawy, bo dodali drugiego zaka do gry.

http://noname.c64.org/csdb/release/index.php?id=83511
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#32 Post autor: Izaak Berenbaum »

V-12 pisze:Chłopaki chyba nawet lekko ambitnie podeszli do sprawy, bo dodali drugiego zaka do gry.
raczej nic nie dodali,w oryginale z tego co widze tez byl drugi zak. wrecz przeciwnie- usuneli albo popsuli efekt "odjezdzania" creditsow po nacisnieciu spacji,jest tez pare drobnych przeklaman w grafice w porownaniu z oryginalem. dzieki za wrzucenie tego na siec.

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 209
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#33 Post autor: Hornet »

wackee pisze:ja mam tę słynną twoją kolekcję dem - pochwalę się :)
Bajera! A skąd ją masz jeśli można wiedzieć? Tak z ciekawości pytam, bo była przeznaczona tak czy siak do spreadu...

Sebaloz, tam nie ma co przepakowywać...wszystko d64 a nie sądzę,że ktoś byłby na tyle chamski,żeby wyciąć creditsy...

Pozdro Wacek..
Oczko się urwało! Temu misiu!

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#34 Post autor: V-12 »

Izaak Berenbaum pisze:
V-12 pisze:Chłopaki chyba nawet lekko ambitnie podeszli do sprawy, bo dodali drugiego zaka do gry.
raczej nic nie dodali,w oryginale z tego co widze tez byl drugi zak. wrecz przeciwnie- usuneli albo popsuli efekt "odjezdzania" creditsow po nacisnieciu spacji,jest tez pare drobnych przeklaman w grafice w porownaniu z oryginalem. dzieki za wrzucenie tego na siec.
No fakt, moja pomyłka bo myslałem, że w oryginale jest tylko zak Lou Gray'a. Widzę, że też główne logo zmienili, wyczyścili napis ASH+DAVE.
Nie ma sprawy za wrzucenie :).

Skontaktowałem się na NK z Jackiem Klukowskim z Augustowa i napisał, że pomyłka, więc to nie jest ten gość z Peek Software. Powinienem uderzać do pozostałych Jacków Klukowskich na nk? :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#35 Post autor: joodas »

Witam wszystkich,

Jak zaczynalem zabawe z komodorkiem wyposazonym tylko w magnet (suxxx) mialem jakies demka grupy Science 451 na kasetach, ale wszystko sie zmienilo gdy moi rodzice zakupili mi stacje dyskow. Wtedy chyba pierwszym demem jakie zapodalem bylo London Demo, ktore bylo dostepne na dyskietkach sprzedawanych przez ktores z czasopism zwiazanych z C64. Nigdy nie zapomne Placa in the space/Taboo oraz Origon/Elysium byly to jedne z pierwszysch polskich dem widzianych na C64. Ruls!

Pozdro

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#36 Post autor: Izaak Berenbaum »

V-12 pisze:Skontaktowałem się na NK z Jackiem Klukowskim z Augustowa i napisał, że pomyłka, więc to nie jest ten gość z Peek Software. Powinienem uderzać do pozostałych Jacków Klukowskich na nk? :D
sprobuj jeszcze z tym z katowic bo widze ze w znajomych ma marcina klukowskiego i wiek obu nawet pasuje. JK z jeż nie istnial w gdy demo powstawalo a ten z Amstetten to pewnie jakis kolega Josefa Fritzla.

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#37 Post autor: moog »

Jacek Klukowski to Jack/Taboo (logo w More Than Nops - end part, animacje Lenina i Stalina w Gone with the wind), potem zalozylismy Keen Acid, a Jacek zmienil ksywe na Grove. Marcin Klukowski to jego brat, raczej ze scena nie zwiazany :). A Peek software to chyba ich poczatki na komodorku :)

Awatar użytkownika
Izaak Berenbaum
Posty: 185
Rejestracja: 15 wrz 2008, 23:10
Grupa: Tel Aviv

#38 Post autor: Izaak Berenbaum »

czyli jednak ten z katowic to wlasciwa osoba. spytaj sie go czy dokonczyl to demo albo chociaz narysowal jaruzelskiego :)

moog
Posty: 153
Rejestracja: 26 wrz 2008, 17:41
Grupa: Agony

#39 Post autor: moog »

Siedzi kolo mnie ... i mowi ze nie ;)

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#40 Post autor: V-12 »

No to sprawa wyjaśniona, ale podpytaj go jeszcze, czy Peek Software coś jeszcze wypuściło :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

ODPOWIEDZ