Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tsl
Posty: 652
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:35
Grupa: ars

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#41 Post autor: tsl »

elban pisze:ej. a może będziemy rozdawać identyfikatory (zamiast tych ich zjebanych nalepek) z reklamą polskiego party?

(miejsce na xywke) -> supports Moonshine Dragons, etc.
Uwazam, ze super pomysł. Sam bym to wdrożył osobiście na X, bez zapytania organizatora przyszłorocznego party - yurogina - ale w tym roku na 99,5% nie będę na X.
KO-MO-DOR ! SIX-TY-FOUR !
YEAAAAAHHH !!! :D

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#42 Post autor: carrion »

@elban
fajny pomysł

w ogóle serce rośnie na taki pozytywny odzew na naszym forum.

@bimber
ja jestem co roku na PH ale zrobię oczywiście 2 2019 wyjątek i pojadę na MD. Opowiem ci jak jest na PH a było by super zobaczyć Cię i Twoje prace na compo.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#43 Post autor: yugorin »

elban pisze:ej. a może będziemy rozdawać identyfikatory (zamiast tych ich zjebanych nalepek) z reklamą polskiego party?

(miejsce na xywke) -> supports Moonshine Dragons, etc.
Eno czad!!!! hmm... może z gotowcami przyjadę. To też nie problem. Zrobię takie ID z tym, co jest w rejestratorni na X. Są ksywki i grupy. Wydrukować gotowce to nie problem :))) aaaaa. to mi się naprawdę podoba. I puści się witki, że razem z krówkami można takie przypinki odebrać ze swoim nickiem.
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#44 Post autor: Nitro »

Jaka miła niespodzianka po powrocie z urlopu. Wielkie propsy za sam projekt jak i bijącą z postów energię.
Również z chęcią dorzucę cegiełkę do organizacji np w postaci kolejnego demoshowu.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#45 Post autor: yugorin »

Nitro pisze:Jaka miła niespodzianka po powrocie z urlopu. Wielkie propsy za sam projekt jak i bijącą z postów energię.
Również z chęcią dorzucę cegiełkę do organizacji np w postaci kolejnego demoshowu.
Nitro, z wypiekami na Twarzy czekamy na Twoje show :)

Dzięki!!!
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#46 Post autor: isildur »

Nitro pisze:Jaka miła niespodzianka po powrocie z urlopu. Wielkie propsy za sam projekt jak i bijącą z postów energię.
Również z chęcią dorzucę cegiełkę do organizacji np w postaci kolejnego demoshowu.
Oh yeah! :D

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#47 Post autor: SuperNoise »

@Nitro - do demoshow użyj proszę kodeka którego VLC ogarnia.

SuperNoise
Posty: 343
Rejestracja: 20 wrz 2010, 09:27
Grupa: Aberration Creations

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#48 Post autor: SuperNoise »

@Yugorin - spróbuj naszkicowac sobie timetable. Z tego planu dużo wynika. Wiesz mniej więcej budżet wtedy, ile do zrobienia. Dużo się wyjaśnia. Ludzie też lepiej reagują jeżeli timetable jest dostępne na stronie.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#49 Post autor: isildur »

SuperNoise pisze:@Nitro - do demoshow użyj proszę kodeka którego VLC ogarnia.
@SuperNoise tak z ciekawości, czemu akurat VLC, jest sporo innych i lepszych playerów, które korzystają też z dekoderów zainstalowanych w systemie poza własnymi? Jeszcze nie mam pewności, ale najprawdopodobniej platforma do odtwarzania będzie na Windowsie

@Nitro, w razie czego służę pomocą w doborze codec'a, ale myślę, że nie ma potrzeby używania niczego poza H265/H264.
Chyba, że masz sprzęt starszej daty, ale do takich potrzeb nawet stary dobry mpeg-4 wystarczy.

bimber
Posty: 813
Rejestracja: 16 wrz 2008, 10:16
Grupa: arise

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#50 Post autor: bimber »

po co do demoshow kodeki jak na sali będą c64?

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: RE: Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#51 Post autor: yugorin »

SuperNoise pisze:@Yugorin - spróbuj naszkicowac sobie timetable. Z tego planu dużo wynika. Wiesz mniej więcej budżet wtedy, ile do zrobienia. Dużo się wyjaśnia. Ludzie też lepiej reagują jeżeli timetable jest dostępne na stronie.
Tak zrobię, ten tydzień planowałem, żeby się za to zabrać. Muszę potwierdzić eventy i wtedy coś podziałam.

Co do komputera
Mam imaca 27 cali z amd r70 chyba, 32gb ramu. Na nim jest i mac os i Windows. Dysk ssd

Drugi komputer to pecet z nvidia 1070 i 8gb ramu dysk ssd

Trzeci to laptop msi z nvidia 1070 i chyba 16gb ramu. Dysku ssd

Coś się pewnie nada, żeby film dało się odtworzyć.

Wszystkiego dobrego

Wszystkiego dobrego
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
isildur
Posty: 276
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:04
Grupa: Samar

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#52 Post autor: isildur »

bimber pisze:po co do demoshow kodeki jak na sali będą c64?
To trochę inna forma niż puszczanie dem z dyskietek. Zobacz sobie poprzednią produkcję Nitro, pod koniec są też inne platformy 8-bit.
https://mega.nz/#!CK5ijQBA!Id4UTRIV8Y8F ... zQQWK1KJF8

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#53 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

demoshow z pc/imaca nie bedzie koszerny
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#54 Post autor: elban »

yugorin - chętnie (jak chcesz) mogę się z Tobą (z Wami) podzlieć swoimi doświadczeniami z organizacji party i przemyśleniami jak zrobić kolejne (dużo jest w zamkniętym dziale tutaj na forum), najchętniej, na żywo. Będziecie na X, prawdA?
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#55 Post autor: yugorin »

elban pisze:yugorin - chętnie (jak chcesz) mogę się z Tobą (z Wami) podzlieć swoimi doświadczeniami z organizacji party i przemyśleniami jak zrobić kolejne (dużo jest w zamkniętym dziale tutaj na forum), najchętniej, na żywo. Będziecie na X, prawdA?
Tak, będziemy. Czeka nas sporo rozmów. Każda wiedza się przyda. Każde party jest inne, ale zasady jakby podobne :)

Dziękuję!
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2329
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#56 Post autor: carrion »

@yugorin @elban
jeśli nie macie nic przeciwko to chętnie przysłucham się dyskusji i pomysłom elbana. z czystej ciekawości.
bo tak, mam zamiar (pewność) że będę na X w tym roku.

@bimber @isildur
nie widziałem prelekcji Nitro, ale
w pełni zgoda - demkna na c64 na serio powinny lecieć z real HW + ultimate.
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#57 Post autor: yugorin »

carrion pisze:@yugorin @elban
jeśli nie macie nic przeciwko to chętnie przysłucham się dyskusji i pomysłom elbana. z czystej ciekawości.
bo tak, mam zamiar (pewność) że będę na X w tym roku.
Carrion, oczywiście, że bądź. Musi być ktoś mądry, kto zapamięta i zrozumie. :))))
carrion pisze: @bimber @isildur
nie widziałem prelekcji Nitro, ale
w pełni zgoda - demkna na c64 na serio powinny lecieć z real HW + ultimate.
Tak, ale Nitro zrobił film z demami z różnych platform. Takie zestawienie różnych różności. Jako ciekawostkę, jak się rozwijają inne sceny. Obejrzyj na YT. Nie da się tego puścić z C64 :) nawet z ultimate :P :P Poza tym, to będzie w formie prelekcji, więc platforma pokazu nie musi być dedykowana, czy ortodoksyjno-koszerna :P
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#58 Post autor: Nitro »

Do wielbicieli koszernego - demoshow z C64 już zrobiłem, temat wyczerpany, kolejny będzie już tylko z innych maszyn 8-bit.

Sorry za offtop ale muszę bo widzę, że historia zaczyna żyć własnym życiem. Video które przygotowałem jest w H264, 20MB/s, na miejscu okazało się, że wszelaki sprzęt organizatorów wyposażony wyłącznie w VLC się na tym krztusił. Co wyszło tuż po rozpoczęciu pokazu, nikt tego wcześniej nie sprawdził.
Pewnie brak sprzętowego dekodowania plus ogólnie VLC jako player jest do niczego, każde forum miłośników video to potwierdzi.
Finalnie poszło z Windows Media Playera płynnie ale z skopanym VSynciem.
Wrzuciłem na luz już na party, ale nie dam sobie wmówić, że to ja dałem ciała. Dokładnie to co poszło na party wrzuciłem online i nikt nie narzeka, że nie działa.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#59 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Nitro pisze:na miejscu okazało się, że wszelaki sprzęt organizatorów wyposażony wyłącznie w VLC się na tym krztusił. Co wyszło tuż po rozpoczęciu pokazu, nikt tego wcześniej nie sprawdził.
Tamto party to byla prowizorka i jakos to bedzie bo wszyscy beda pijani i nikt nie zauwazy ze cos jest nie tak. Pierwsza zasada wystawiania produkcji: trzeba samemu pojsc z produkcja do organizatorow i sprawdzic jak dziala na (kompo) maszynie. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Ja mam nadzieje ze na MD produkcje beda sprawdzane przed wypuszczeniem ich na bigscreen i glosniki.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Moonshine Dragons C64 demoparty 2019

#60 Post autor: yugorin »

Nitro pisze:Do wielbicieli koszernego - demoshow z C64 już zrobiłem, temat wyczerpany, kolejny będzie już tylko z innych maszyn 8-bit.
Finalnie poszło z Windows Media Playera płynnie ale z skopanym VSynciem.
Wrzuciłem na luz już na party, ale nie dam sobie wmówić, że to ja dałem ciała. Dokładnie to co poszło na party wrzuciłem online i nikt nie narzeka, że nie działa.
@Nitro - ja byłem zachwycony tym co zrobiłeś. Ogrom pracy który włożyłeś w to dzieło to podstawa. Sprzęt - drugorzędna sprawa. Przywiozę (hehe.... przyniosę na plecach wszystkie swoje maszyny) i na którymś na pewno to pójdzie, tak jak sobie założyłeś.

@Sebaloz - proszę, nie komentujmy przeszłości. Skupmy się na tym co mamy zrobić, bo to przyniesie zamierzone efekty. Nawet na koncercie Suzanne Vega zabrakło prądu. Zdarza się. :)

Oczywiście, że zrobimy wszystko co trzeba i więcej, żeby poszło gładko. Ale czasami nie wszystko zależy od miejsca i ludzi. Telewizor też się może spalić. Bo wczoraj działał jak oglądałem Star Treka, a dzisiaj zrobiłem pstryk i poszedł dym. To przykład, bo TV działa, a ja nie oglądałem wczoraj Stra Treka, ale wiesz... :)
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

ODPOWIEDZ